25.8.2019 | Svátek má RadimDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Po volbách může být i hůřŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 2.10.2013 9:06, přehled diskusí

Dobrý článek:
Autor: P. Urban Datum: 1.10.2013 20:02

Ale nerozumím tomu titulku.

Re: Dobrý článek:
Autor: M. Prokop Datum: 1.10.2013 22:10

Autor obvykle také ne.

Hodně stran je hůř?:
Autor: V. Mlich Datum: 1.10.2013 16:50

Jak jste přišel k takovému nesmyslu? Lidi mají hlavní problém s tím, že se zákony furt mění. Když složení parlamentu bude různorodé, tak se doufám nedohodnou na žádném dalším zbytečném zákonu, ve "sbírce" už takových je! Neštěstí se nepovedlo posílit většinové prvky volebního systému, to bychom teprv byli vystaveni šíleným experimentům někoho, co má podporu sotva 8% lidí

Re: Hodně stran je hůř?:
Autor: P. Čech Datum: 1.10.2013 18:02

Pane Mlichu, běžte si už konečně někde přečíst co to je většinový volební systém, jaké jsou jeho druhy, jak vypadají kdo a s jakým ziskem hlasů je jejich vítězem a pod.  Potom teprve poznáte, že většinový, nejlépe dvoukolový volební systém je to jediné, co může ČR pomoci vybřednout z exkrementů, v nichž se nachází až po krk. Vítěz ve většinovém, dvoukolovém volebním systému má    v  ž  d  y   minimálně 50%+1 hlas voliče. Žádných 8%.Nechápu, jak se může někdo (zde se jedná o Vás) odvažovat k diskusi o věcech o nichž nemá základní ponětí.

Re: Hodně stran je hůř?:
Autor: M. Prokop Datum: 1.10.2013 18:18

50%+1 hlas z kolika účastníků?

Modelový příklad presidentské volby.  Prakticky většinové dvoukolové. Kolik procent z celkového počtu voličů  má Zeman?

Re: Hodně stran je hůř?:
Autor: P. Čech Datum: 1.10.2013 20:07

Nějak mi vypadlo, kolik volících voličů bylo. Ono, nevolící voliči jsou problémem každého volebního systému. Důvody, proč voliči nevolí jsou také různé, ovšem nikdo je nezjišťuje. Teď řeknu něco, s čím sám nesouhlasím, ale po určitou dobu by bylo záhodno učinit volby povinnými a nebo, ještě lépe vyhlásit účast ve volbách za občanskou povinnost s tím, že pokud si občan neplní občanské povinnosti, ztrácí nárok na občanská práva. Občanská, nikoliv lidská. To by asi tento problém vyřešilo.

Re: Hodně stran je hůř?:
Autor: M. Prokop Datum: 1.10.2013 22:10

Nevyřešilo. Existence blbců není řešitelná zákonem.

Ten problém vám zůstává s každými volbami, poměrnými i většinovými. Může vládnout někdo, zastupující menšinu. U většinových voleb je to velmi vysoká pravděpodobnost. Mně nevadí, ale že při nich má vítěz vždy 50%+1 je nesmysl.

Re: Hodně stran je hůř?:
Autor: P. Čech Datum: 2.10.2013 9:06

Opět s Vámi musím nesouhlasit, pane Prokope. Mluvím zde o 50%+1 hlasu  voličů. Důležité je ono slovíčko "hlas". Svůj hlas dává ve volbách pouze volící volič. Nevolící volič nikomu žádný hlas nedává. A o tom to je, o  50% +1    h  l  a  s  e  c  h   voličů.

Re: Hodně stran je hůř?:
Autor: M. Prokop Datum: 1.10.2013 18:10

Ovšem také žádný škodlivý nezruší.

Že nepřijmou nové špatné by mělo význam v době dobrých zákonů.

A těšme se:
Autor: Š. Hašek Datum: 1.10.2013 9:41

na neustálé "rozebírání" politických jednání o ničem mezi pidistraničkami a jejich představiteli politology a jinými mudrology.

Pan Moravec, média obecně žijící z plkání, budou mít žně.

Důležité věci budou samozřejmě unikat. Jako již ostatně dnes.

Hůř už snad ani být nemůže.:
Autor: P. Čech Datum: 1.10.2013 9:24

Samozřejmě nebereme-li v úvahu návrat k poměrům před listopadem 1989. Mám na věc zcela opačný názor. Tento systém, který je zde zaveden je třeba opustit a změnit, protože je veskrze špatný a nikam nevede. Na druhou stranu je nutno uznat, že je tak dobře vypracovaný, že téměř nedovoluje jakoukoliv smysluplnou změnu.Tam, kde je změna možná, počítá s přirozenou lidskou touhou po moci a neochotou akceptovat názory jiných. Proto také nejsou vytvářeny koalice předvolební, které v případě velmi podobných programů jednotlivých volebních subjektů  jisté smysluplné změny naznačují. Pakliže bude do sněmovny zvoleno více stran a hnutí (pan Jelínek zapoměl na Úsvit přímé demokracie, Hlavu vzhůru a SSO), nestane se při našich zákonech a ústavě nic jiného, než že se celý tento nedemokratický a diktátorský systém zhroutí. Potom budeme muset začít znovu a jinak. Žádná moc politických stran, moc občanů - demos krates, to je to pravé ořechové. Ve světě nic nového, každopádně však málo zavedeného. V každém případě  však efektivně fungujícího ve prospěch občanů konkrétních zemí. Moci politických stran již celosvětově ( v Evropě méně než v zámoří)zvoní hrana.Pro nás to znamená zrušení čl.5 ústavy a to bez jakékoliv náhrady a změnu volebního systému obecně spolu s vypracováním nových volebních zákonů. Navíc to znamená odstranění beztrestnosti poslanců, senátorů a prezidenta za činy, které jsou v rozporu s vůlí občanů země. Obrazně řečeno, poslanci, senátoři a prezident, jakož i vláda nejsou ničím jiným než úředníky občanů a podle toho se mají a musí chovat. Pokud toto nečiní, musí nést plnou zodpovědnost a to i trestní.. O tom to je, pane jelínku.

Zaručeně bude hůře:
Autor: M. Prokop Datum: 1.10.2013 8:42

protože to je s levicí u vlády vždy.

Hodně lidí už od roku 2006 zapomnělo, ozubená pleš s Falmerem jim to budou muset zase připomenout.

Re: Zaručeně bude hůře:
Autor: Š. Hašek Datum: 1.10.2013 9:45

Souhlas.

Možná, že levice zvítězí. Ale potom to vypadá na krutý boj mezi těmi několika případnými vítězi na levici.

Až dojde k přidělování funkcí a peněz - vidím to tak, že si Sobotka, Hašek, Tejc, Babiš, Okamura půjdou pěkne po krku. A do toho všeho možná i vkročí Kalousek.

Bohužel správa státu půjde do perdele.

Re: Zaručeně bude hůře:
Autor: P. Čech Datum: 1.10.2013 20:14

S tím panem Babišem a Okamurou jste šlápl vedle. Alespoň podle toho, co oba neustále zdůrazňují. Nejde jim totiž o moc, jak je u nás zvyklostí, ale o změnu systému.  A to je mi na nich sympatické především.  Mluví pravdu, neberou si servítky, nejsou politicky korektní (rozuměj pokrytečtí) a to tady ještě nebylo. Právě proto s nimi  ODS, ČSSD, TOP 09, SZ, KDUČSL a jiné politické strany nechtějí nic mít. jejich politika totiž stojí a padá se lží a korupcí. O tom to je.

Nezapomněli jsme,!!!!:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 1.10.2013 10:36

v roce 2006 tady byla prosperita a stoupající životní úroveň občanů,  schodek ve státním rozpočtu tu byl, ale všechny ostatní parametry ekonomiky (inflace,hospodářský růst podobně) byly pozitivní, na rozdíl od sedmi letého vládnutí tzv. pravice je zde jen korupce a rozkrádačky a permanentní krize. Nebojte nezapomněli jsme.!!!!!

Re: Nezapomněli jsme,!!!!:
Autor: R. Langer Datum: 1.10.2013 12:46

No to víte že jo. A na to, jak bylo za komančů jste taky určitě nezapomněl, že?

Re: Nezapomněli jsme,!!!!:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 1.10.2013 13:10

To jak bylo v minulém režimu se nyní neřeší, to již má každý soudný občan dávno vyřešeno, ale co tady za dvacet způsobila pravice nebo levice je důležité. V minulém režimu nám tady pravidla diktoval SSSR, ale nyní nám EU cpe peníze nato aby pravice měla co rozkrádat, tak jako kradou a korumpujou pravičáci, to nedělali ani komunisté ..

Re: Nezapomněli jsme,!!!!:
Autor: J. Slanina Datum: 1.10.2013 14:36

Hezké, soudruhu. Tak bolševici nikdy v takovéhle míře prý nikdy nekradli. Fór je ale v tom, že kromě nějaké té svíčkové, zadního hovězího, banánů a pár hřebíků ze stavby toho moc k ukradení nebylo. Holt jich bylo na to hovno co tu bylo přece jenom moc. 1,7 milionu, to bylo tak na každého dvě ruličky hajzlpapíru.

Re: Nezapomněli jsme,!!!!:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 1.10.2013 15:12

Vy abyste se z těch soudruhů nepok.kal určitě vám lezou na mozek i v noci, podle vašeho přehledu. Každý kdo má na věc jiný názor než vy je soudruh. Určitě jste volič pravice t.j. mladý inteligentní a vzdělaný.!!!! Také to je na té naší pravici vidět.

Re: Nezapomněli jsme,!!!!:
Autor: p. kmoníček Datum: 1.10.2013 16:41

Soudruh Kratocvíl,vidím ,že slovo pravice je u nich nadávka.Prostudují si co může vlastně znamenat.Děkuji.

Re: Nezapomněli jsme,!!!!:
Autor: R. Langer Datum: 1.10.2013 14:53

Ano, vy to máte skutečně vyřešeno, přesně jak jsem si myslel... :-)