5.8.2020 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

POLITIKA: Plíživá revoluce ve státních podnicích

Státní podniky, to je, oč tu běží. Hamletovská věta vystihuje současné dění v tuzemské politice. Jedna z nejvýznamnějších firem, investiční společnost Ředitelství silnic a dálnic má kompletní nové vedení od středy, do deseti dnů bude znám nový ředitel Lesů České republiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 10.4.2014 10:37

Personální smršť..

Personální smršť rozpoutaná po nástupu této vlády překonává předchozí vlády nejenom kvantitativně, překonává je i svou arogancí s jakou např. pan Babiš přiděluje trafiky lidem, kteří jsou na něm finančně závislí a pomocí nich se úspěšně snaží ovládnout i ČEZ, ČNB, VZP, Státní lesy...

Děsivé na této smršti je především to, že zasahuje i státní zástupce, z nichž odchodu 7 z 15 dosáhla paní Bradáčová a Babišova ministryně Válková zcela v duchu svého šéfa hodlá ty zástupce, kteří nesoudí podle jejich představ pronásledovat svými předvoláními a kontrolami a chce prosadit zákon, který by státní zástupce postihoval za prohraný proces(!!). Jistě jí komunisté poradí jak to správně udělat! Očividně výběrovému nátlaku jsou vystaveni i soudci (v Brně je bezprecedentně obviněn předseda krajského soudu za ekonomické aspekty stavby justičního paláce), smršť probíhá i tajných službách speciálních jednotkách policie...

Tragikomické je, že to provádí vláda, která má jako prioritu "zákon o úřednících", který by prý měl takovým praktikám zabránit. Až dokončí svou "smršť", určitě ten zákon prosadí. Jejich trafikanti pak budou mít své trafiky doživotně!

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-predstavuje-stret-zajmu-prohlasila-europoslankyne/r~5edd4494b5af11e386aa002590604f2e/

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babisovi-urednici-vysetruji-a-Babisovy-noviny-informuji-Putujici-stamiliony-uhlobaron-a-Rittigovi-lide-313933

Š. Hašek 9.4.2014 14:34

Tak už si konečně na rovinu řekněme,

že žádný optimální státní zájem u nás (nejen) neeexistuje. Existoval v minulosti (panovnický rod - stát), případně dodnes v direktivně řízených zemích, kde relativně úzká skupina "řeší vše". Ještě byl státní zájem jasný u demokracií nacházejících se právě v konkrétní nouzi.

V blahobytně sociálních (tzv. vyspělých zemích), kde je nakonec zrušen rozdíl mezi realitou a dluhy (finance), mezi exaktními znalostmi a mezi politickým názorem (vše další), se problémy řeší již jen "Franta zná Vencu". A proč jinak - peněz vytištěno dosti a hlavně nějak

"to už konečně nastartovat". Rozuměj "ty prachy vyčerpat". Nějak přežít a moc toho neponičit. Pro polovinu národa čistý zisk je sprosté slovo. Už slovo podnik, co takhle neziskovka.

Nevolám po zavedení direktivy, volám po přiskřípnutí vysávání občanů státem, který pak stejně neumí hospodařit. Stálé šachy s ředitely, to je jen taková fraška.

P. Papež 8.4.2014 22:40

Ukázka

Ukázka, že tato vláda "zázraků a géniů" se chová jako všechny předchozí zkorumpované vlády plné kamarádů. O opravdové odborníky není zájem. Takže hoši se "odhalili" a jsem zvědav, jak budou pokračovat v plnění předvolebních i povolebních Babišových  slibů.

V. Vlach 8.4.2014 18:30

Re: Žádné trafiky?

Kdo chce psa bít, musí ho mít.

M. Urban 8.4.2014 14:42

Žádné trafiky?

Férově vyhodím ty předešlé a najmenuji tam své kamarády. Kdo chce psa bíti, tak si hůl vždycky najde.

Z. Švrček 8.4.2014 11:21

Další z naivních článků?

1. kde se bere to přesvědčení, že stávající garnitura chce poměry ve státáních podnicích napravit? Podle mého názoru jde opravdu jen zase a opět o to, jak pod heslem "nápravy poměrů" nasolit do funkcí své známé a kamarády. K tomu se pojí i úsilí, dostat z těch s.p. do státní kasy prašule, aby se daly splnit ty předvolební sliby a "postavit rozpočet na nohy". Přitom je to jen jeden z možných zdrojů, systémové řešení - méně daní + méně erárních výdajů - pokulhává.

2. Víra ve všemocnost "transparentních výběrových řízení" je rovněž příliš přeceňována. Mám vlastní zkušenost. Kdysi dávno (již 12 let tomu) jsem se přihlásil do výběrka na šéfa jedné nikoliv nevýznamné státní instituce. Prožil jsem to řízení ve zdraví a pár dní po něm mi předseda výběrové komise sdělil, že navrhli ministrovi pořadí podle hlasování výběrové komise a mně přiřadili pořadí 1. Ministr nicméně vybral svého kamaráda, který skončil šestý z asi 9 uchazečů. Nicméně transparentní výběrové řízení to jistě bylo... 

3. Jsem přesvědčen, že státní podniky by měly být podrobeny důkladné analýze, zda jejich statut, znamenající, že podnik podniká s majetkem státu je natolik strategicky významný, že je nutno tuto zkostnatělou a nepružnou formu hospodaření se státním majetkem dále udržovat. U mnohých by se jistě přikročilo k jejich zrušení, privatizaci, či změně formy na a.s. s následnou privatizací. Jsem si jist, že skutečnou ochranu státu si z jich zaslouží nemnohé, jako třeba Kladrubský hřebčinec, jiné, jako Česká pošta, Diamo, vojenské opravovny, některé zkušebny atd. naopak nikoliv. Dělat z ŘSD zpět státní podnik považuji za krok zpět, bohužel je to další vlaštovka dokladující příklon prostředí Evropské unie k socialismu, jak jsme jej znali.

K. Frauknecht 8.4.2014 7:58

Dnes

může každej jouda napadnout libovolné rozhodnutí šéfa státního podniku. Šlo to levněji, průhledněji, zadání diskriminuje některé dodavatele..... Není někde chyba? Je podnikání záležitost státu? A propó, odkud se béře ta korupce :-)?