27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Petříček se Zaorálkem by měli letět

Samozřejmě z vlády. A to okamžitě. Pokud totiž někdo nechápe, že se jako ministr nemůže soukromě vyjadřovat k otázkám, které se citlivě dotýkají našich vztahů se spojenci, tak nemá ve vládě co pohledávat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 31.5.2020 9:46

..inu, mě osobně může těšit jediná věc. Žádný ze subjektů, tvořících vládní koalici jsem nevolil a tudíž do dalšího termínu voleb můžu vše v klidu sledovat. A těšit se na bilboardy, předvolební kampaň s těmi krásnými reklamami na nové tváře, s novými cíli a prostředky k jejich dosažení. A držet si ruku na peněžence.

P. Grigar 31.5.2020 9:47

..bože, už zase. Hnusný den..

V. Zadák 31.5.2020 6:43

USA a Izrael se NEKRITIZUJÍ. Zde platí: S USA a Izraelem na věčné časy a nikdy jinak!

V. Podracký 31.5.2020 14:21

To není pravda pane Zadák. USA a Izrael se v demokratické zemi kritizovat mohou. Ale ne členy vlády, když to vláda jako celek neschválila.

P. Staronový 31.5.2020 16:50

Zadák je opožděný, už víc, než o 30 let.

H. Lukešová 31.5.2020 14:56

A na takovou blbost jste přišel kde? USA a zejména Izrael neomarxiste pranýřují neustále, zatímco palestinští Arabové jsou ve středobodu zájmu. Nekritizovatelni, holt náboženství palestinianismus.

F. Žůrek 30.5.2020 17:32

Také souhlasím s autorkou.

Dobré (přátelské) vztahy se vytvářejí delší dobu a je to náročná práce. Ale všechno poničit, to jde rychleji a lehčeji.

L. Kubeš 30.5.2020 16:54

Souhlas s autorkou !

J. Vlček 30.5.2020 15:34

Paní Lhotská, plně sdílím váš názor. Vaše vyjádření ohledně chování zmíněných politiků vnímám naprosto stejně.

Nejednotnost našich politických představitelů v zahraniční politice a hlavně to, že do této oblasti politiky může kecat kdejaký komunální takypolitik, je jen tristní ukázka marasmu naší politické scény.

P. Pavel 30.5.2020 15:41

To jsi to ovarovi nandal, vlčku.

J. Vlček 30.5.2020 16:49

To si nemyslím. Váš problém vidim v tom, že si nedokážete poradit s rozluštěním napsaného textu, pro vás zajisté příliš složitého.

P. Pavel 30.5.2020 18:24

Ty nikdy nemyslíš, takyžvanile. Tvůj problém vidím v tom, že vůbec netušíš, že komunální rozhodnutí je striktně vnitřní záležitostí jednotlivých obcí a měst a nemají se zahraniční politikou lautr nic společného a stejně jako autorka textu vůbec netušíš jaká je oficiální zahraniční politika ČR. Jinými slovy, hubu na špacír se soukromými názory si nepouští Petříček ale zcela jiný ústavní činitel.

J. Vlček 30.5.2020 18:43

Pavle zvaný pako, tykejte si s vámi rovnými paky. Ten, kdo si hrozně rád pouští svojí nevymáchanou hubu na špacír, jste tu především vy, který mi nestojí za jakoukoli diskusi.

P. Pavel 30.5.2020 19:58

No tak, proč se mnou diskutuješ, vyIízaný vlčku, zvlášť, když jsi dosud nebyl schopen uvést jediný věcný protiargument?

M. Hartmann 31.5.2020 13:52

Zato ty jsi argumentační monarcha, chudáčku. Všichni ti ubližují, že?

P. Pavel 31.5.2020 21:33

Chápu, chceš vlézt vlčkovi pod sukně a stydíš se tu udělat přímo. Nehodlám ti nic vyčítat, teplý hartmanne ale příště mně z toho vynech.

T. Kohout 31.5.2020 7:03

Nějak nevím, jak má Petříček usměrňovat Hřiba v otázkách zahraniční politiky. Jedině může říct, že pan primátor je plkal a tak plká. Zatknout ho nemůže, do blázince ho taky poslat nemůže, tak mu moc prostředků na usměrňování nezbývá.

D. Mach 30.5.2020 13:33

Ta je blbá jak kobliha.

J. Jurax 30.5.2020 13:37

Nicméně má, na rozdíl od Vás, recht.

D. Mach 30.5.2020 13:47

Mně spíš přijde doleva než doprava. Zvláště tím, jak chce za názor lidi odněkud vyhazovat. Navíc to prohlášení ministrů zahraničí je v souladu s rezolucemi OSN, proti kterým jsme se nikterak neohrazovali.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kriticky-clanek-tri-ministru-zahranici-o-izraeli-vyvolal-v-cesku-politickou-prestrelku-40325237

P. Pavel 30.5.2020 13:55

Má prd a ne recht. On ten "soukromý názor" petříčka a dalších zúčastněných je totiž zcela v souladu s českou zahraniční politikou. Ta se nám sice nemusí líbit ale je to tak. A pokud se autorce tato politika nelíbí, tak musí vytknou burešovi, aby se v bruselu jako obvykle nechoval předposraně ale jako chlap. Což samozřejmě neudělá protože je z bureše předposraná, stejně jako je bureš předposraný v bruselu (a jen doma si tahá triko). Jinými slovy, jediný kdo si tady pouští hubu na špacír se soukromými názory a měl by tedy (dle názoru autorky) letět je jako obvykle ovar.

F. Netopil 30.5.2020 11:03

Je zajímavé, že všechny diskusní příspěvky a ostatně i původní článek si všímají u článku tří autorů všeho možného (kdo to napsal, proč to napsal, komu tím prospívá, co tím myslel, atd.atd) ale vůbec se tady nemluví o tom nejpodstatnějším a to je obsah kritizovaného článku. Základním sdělením článku podle mého názoru je naprostý nesouhlas s anexí cizího území a to kterýmkoliv jiným státem bez ohledu na to, jde-li o Izrael, Rusko nebo kohokoliv jiného. A já myslím a doufám, že tento názor je plně v souladu se zahraniční politikou naší republiky.

Nebo snad paní Lhotská rozděluje anexe na správné a nesprávné ? Byl bych jí vděčen za definici oprávněnosti anexe.

H. Lukešová 30.5.2020 11:27

Které území je prosím cizí? Žádné palestinské území neexistuje, stejně tak nikdy neexistoval Palestinský stát.

Že eunijní politika tancuje podle palestinských notiček je velmi smutné, ale jak řekl Cyril Svoboda, naše jednoznačně proizraelská politika nám velmi slušela.

Nyní teď jsme takoví nečitelní. Ale co čekat od nácka Lubomíra Zaorálka, že..., který ve výročí nacistického běsnění nezmešká příležitost, aby plival po Izraeli. Náckové k sobě, L.Zaorálek k palestinským teroristům.

F. Netopil 30.5.2020 12:10

Vynasnažím se odpovědět po pořádku. Stručně řečeno cizí území je každé, které není naše, t.j. v tomto případě izraelské. Co je na tom nepochopitelného ? Existence čí neexistence palestinského státu s tím nemá nic společného. Mám dojem, že předmětné území je dnes oficiálně jordánské.

Po Izraeli tady nikdo neplivá, ale ta podle pana Svobody "proizraelská" politika neznamená, že musíme bezpodmínečně souhlasit se vším co Izrael dělá. A co se týče tanečků a notiček, možná byste měla jít příkladem, upustit od tanečků a jednoznačně se vyjádřit, jestli souhlasíte s násilnou anexí cizího (jordánského ?) území Izraelem a proč. A možná byste se mohla vyjádřit i k anexi Krymu.

H. Lukešová 30.5.2020 14:20

Ano, souhlasím s izraelským uplatněním suverenity nad částmi Judeji a Samaří a odpovím vám takovým stručným souhrnem faktů...

1) V průběhu celých dějin nikdy neexistoval žádný státní útvar „Palestina“, a už vůbec ne „arabská Palestina“. Pod pojmem „Palestinou“ rozumíme geografické označení území nazývaného v dějinách Království Izraelské, Království Judské, Země Izraelská či křesťany nazývaného Svatá země. Na druhé straně rozhodnutí Ligy národů roku 1922 hovoří o tom, že židovská národní domovina má být znovuobnovena na místě zvaném Palestina. Na tomto území žili národy Židé, Římané, Arabové, Osmané, Čerkesové, vyznavači judaismu, křesťanství i islámu. Nejednalo se a dodnes se nejedná o arabskomuslimskou zemi.

2) Až do 30. let 20. století požadovali tehdy Arabové žijící v britském mandátním území Palestiny spojení s francouzským mandátem Sýrií a Libanonem, jelikož považovali tuto oblast za jižní Sýrii.

3) „Palestinský arabský národ“ v dějinách nikdy neexistoval. Sami arabští obyvatelé tehdejší „Palestiny“ se považovali za jižní Syřany. Arabský konflikt s Izraelem není bojem o území, ale boj mezi islámem a judaismem, zda-li Židé mají vůbec nějaký nárok mít svůj stát právě na území dnešního Izraele. Pro Židy se tudíž jedná o samotný boj o život.

4) Izrael není koloniální projekt. Židé jsou původním obyvatelstvem, samotní Arabové jsou skuteční kolonialisté a imperialisté, kteří vyšli z Arabského poloostrova na začátku 7. století, dobyli a obsadili židovskou domovinu, jejíž jméno „Judea“ změnili Římané na „Palestinu“ a masově zalidnili tuto zemi v průběhu 19. století, kdy započalo novodobé židovské přistěhovalectví do Země Izraelské. 5) Tehdejší rozhodnutí Britského mandátu (tedy před rok 1939 než Britové zneplatnili Balfourovu deklaraci z roku 1917 a začali podporovat výhradně Araby), podpořilo více než 50 zemí, uznalo židovské urovnání na celé zemi západně od Jordánu (tj. Stát Izrael, Judea a Samaří, Gaza) na východ od řeky Jordán se nachází dnešní stát Jordánsko

H. Lukešová 30.5.2020 14:23

, tam se Židé usazovat nesměli. 6) Židovské osady v historické židovské vlastni nemůžou být „ilegální“. 7) Pokud má být někdy situace vyřešena na základě dvoustátního řešení, nemůže být zřízen jeden čistě arabský stát bez Židů a druhý stát židovský i s arabským obyvatelstvem. Je nemyslitelné a nespravedlivé vůči Židům prosazovat jeden čistě etnický arabský stát.

8) Arabové první prováděli etnické čistky za pomocí teroristických útoků v podobě vražd, drancování a ničení židovských domů, majetku a polí v období 1920-1948. Zhruba 20,000 Židů bylo vykořeněno ze svých domovů v lokalitách Hebronu, Jeruzaléma, včetně Gazy, Nábulusu, Jeninu, Jericha, Tul Karmu, Gush Etzionu a dalších míst. 9) Arabové vždy odmítli jakoukoliv diplomatickou nebo politickou dohodu, stejně jako jakýkoliv kompromis, včetně vyjmutí Transjordánska z mandátního území pro židovskou vlast, několik návrhů na rozdělení mezi roky 1937-1939, stejně jako konečný návrh rozdělení na základě rezoluce OSN z 29.11.1947. Posléze Arabové odmítli nabídku Izraele o vrácení všech území za zelenou hranicí 1967, které Izraelce dobyli v průběhu Šestidenní války, tj. nabídky izraelských politiků Dajana, Allona, následně Barakovu mírovou dohodu z roku 2000 a nakonec mírové návrhy Olmerta, Livni a Netanjahua.

10) Palestinská samospráva je nedemokratickou diktaturou, kterou ovládá řada konkurenčních teroristických bojůvek. Prakticky zde neexistují politická, lidská a občanská práva pro její vlastní arabské obyvatele. Palestinští politici jsou neústupní, nepodporují mír a koexistenci s Židy a Izraelem, zatímco protižidovské předsudky jsou v palestinské společnosti vštěpovány prostřednictvím jejího vzdělávacího systému od nejnižších stupňů. 1) Palestinská samospráva odměňuje terorismus, přijala politiku „výplatu za vraždy“, tj. motivuje své obyvatele k vraždění Židů z důvodu, aby jejich rodiny mohly získat peníze. 12) Pokud má být někdy nastolen konečný mír mezi Izraelem a Palestinci, musí mu předcházet uzavření úplného

H. Lukešová 30.5.2020 14:24

mezi OOP/Fatahem a Hamasem a poté, co Arabové odstraní ze svého vzdělávacího systému protižidovské výlevy a výzvy k páchání teroru.

Tož tak...

M. Panter 30.5.2020 14:37

A já to řeknu trochu jinak - Křesťanská Evropa si na svém území udělala bordel ( Hitler), a odskákali to obyvatelé na jiném kontinentě.

Tož tak...

L. Kubeš 30.5.2020 17:01

Tož tak blbě jako obvykle ! =))

H. Lukešová 30.5.2020 18:30

S nacisty spolupracovali i muslimové, Arabové, zejména ti palestinští. Palestinští Arabové doplatili na své věrolomné chování a můžou si za svou situaci sami. Dějiny rozhodly a dobře tak.