21.6.2021 | Svátek má Alois


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Modřenka 30.8.2008 8:48

Ale komu?

S příspěvkem pro malé diabetiky plně souhlasím, ale to, že někdy pobíraj příspěvek i matky třeba třináctiletých děvčin s DM, to už mi přijde vydírání. Malým jo- třeba i víc, ale větším? Jsem zvědavá, jak matka stojí svojí dospívající dceři stále za zadkem- hrůza, jistě větší handicap a trauma než samotná DM!!!

Marta 30.8.2008 13:43

Re: Ale komu?

A když dostane dítě cukrovku třeba ve 13 letech. To by jsi ho nechala od začátku v tom plácat sama? Když se to naučí od začátku špatně a nebude dodržovat to co má, tak za pár let bude stát stát daleko víc pěněz než teď. Např. mu odejdou ledviny, ztratí zrak atd. Tady jde přece o další kvalitu  a délku života dítěte . Diabetik navenek vypadá zdravě, ale pokud není dobře kompenzován, tak mu odcházejí různé orgány.

Renata T 30.8.2008 8:07

bod pro paní Pavlu

R^Paní Pavla to napsala velice hezky, jednoduše a srozumitelně. Tohle naši politici neumí, schovávají se za nesmyslné fráze a omezení. Přesto že nemám postižené, či nemocné např. zákeřnou cukrovkou nemocné dítě, jednoznačně se přikláním za rodičovský příspěvěk pro rodiče takto postižených, či nemocných dětí. Správná a důsledná péče, kterou rodič může zajistit jen tehdy, můželi s dítětem zůstat doma, naopak může státu  ušetřit  v budoucnu spoustu penízků. Jen by Ti nahoře tam museli např.  o diabetu  ( kdy tato nemoc sice na první pohled dítě nijak neomezuje a tutíž se za ní nenasbírají ty povinné potřebné body k udělení příspěvku, ale při nedůsledné kompenzaci pomalu a neviditělně ničí orgány)něco vědět a nemít klapky na očích. Proba  politici naši už jste zkazili spoustu věcí, uvažujte aspoň u tak závažných věcí jako je zdraví našich dětí, tudíž naší budoucnosti trochu s rozumem a teď nemyslím jen tím racionálním - pak to tak dopadá !!!!!!!!!!!!

Frank 29.8.2008 7:14

Slušný článek.

A neřešte prosím hlásnou modrou troubu Bartoně. On je to takový mamlas.

josef 28.8.2008 22:12

Proč?

Proč se autorko proboha zabýváte názory modrého šmudly Bartoně. Jde o věci příliš vážné, než aby bylo bráno v potaz žvanění šašků.

Marta 28.8.2008 20:23

Nečas jako obvykle!:

Proboha, to chcete šetřit na těžce nemocných ndětěch?

Pamětník 28.8.2008 17:58

Nečas jako obvykle!

Nečas tvrdí 5 miliard, paní Páralová 1 miliarda, autor článku taky vypočítel, že přibližně 1 miliarda.

Nečas jako obvykle: LŽE!! Je to nejprolhanější člověk naší politické špičky!!

hufv 28.8.2008 18:11

Re: Nečas jako obvykle!

Já doufám, že i tu jednu miliardu vezmou na daní konkrétně Vám. Jenže většinou lidi jako Vy, ty úžasný empatický lidičky, na daních neplatí nic a naopak jen berou a chtějí, aby to zaplatili ti ostatní.

Ypsilon 28.8.2008 18:57

Re: Re: Nečas jako obvykle!

A víte, že pokud půjdou moje daně na tohle, vůbec mi to nerozčílí? Narozdíl např. od  150 000 000 Kč pro Gruzii, které s pravděpodobností hraničící s jistotou skončí v kapse některého z místních gaunerů a ne v opravené gruzínské infrastruktuře, abych se držel dění posledních dnů.

Pavel 28.8.2008 22:47

Re: Re: Re: Nečas jako obvykle!

Většina těch peněz končí v kapsách cigorek. To ať je raději pošle Nečas Diag-Human.:-D

hufv 30.8.2008 7:57

Re: Re: Re: Nečas jako obvykle!

Nemluvil jsme o určení daní, ale o jejich výši.

Pokud Vám to nevadí, pak si nechte dobrovolně zvednout daně na nějakých 30 tisíc korun měsíčně (alespoň, čím víc tím jistě podle Vás lépe) a určete si, kam mají jít.

Bohužel takhle jako Vy se prostě vždy chovají lidé, kteří daně neplatí vůbec nebo skoro žádné - max. pětistovku a pak samozřejmě volají, co všechno se z těch daní ještě má zaplatit - vždyť on to někdo jiný zaplatí.

Hobo 28.8.2008 16:21

Odpověď na otázku

Nu, já myslím, že p. Bartoň psal ve svém článku o tomtéž, ale s naprosto odlišnými závěry. Osobně se s nimi nemohu ztotožnit, neboť např. místo přímé podpory potřebným propagoval socialistický způsob řešení problematiky tím, že by lil peníze do institucí. Děkuji, to jsem zažil, nechci.

Děkuji autorce za skvělý rozbor.

hank 28.8.2008 16:23

Re: Odpověď na otázku

jak vy se furt bojíte toho, aby se někdo měl o trochu lépe. Nechtěl bych být členem vaší rodiny ani za těch 7600

Hobo 28.8.2008 16:34

Re: Re: Odpověď na otázku

Nebojím. Mohl byste mi nějak srozumitelněji (abych to pochopil i já) vysvětlit, z čeho usuzujete, že se toho bojím?

Já bych vás do rodiny taky nechtěl.

OKK 28.8.2008 16:37

Re: Re: Re: Odpověď na otázku

:-)

Pavla B. 28.8.2008 18:52

Re: Odpověď na otázku

Tak to jste mě uklidnil:-), pan Bartoň totiž vůbec nezmínil, že jde o rodičovský příspěvek, který se i rodičům zdravých dětí přiděluje bez ohledu na sociální status rodiny - takže mě celé to jeho povídání opravdu dost nadzvedlo:-/

claudius 28.8.2008 14:13

Novomanžel Neff fakt není doma.

Jsem překvapen,že na tomto deníku je už několikátý článek,který není z agitačního střediska ODS a je v něm obsažena empatie a solidarita.To jsou věci,které od sebe oddělují pravici od levice.Mezivrstva bývají též prospěcháři.Jako dřív!

Hobo 28.8.2008 16:11

Re: Novomanžel Neff fakt není doma.

Empatie a solidarita není monopolem levice. Ba právě naopak. Levici od pravice dělí úplně jiné podstaty.

Pavla B. 28.8.2008 18:49

Re: Re: Novomanžel Neff fakt není doma.

Souhlasím, taky se považuju za člověka orientovaného spíš "doprava". A o tento zákon se porvaly dvě frakce ODS:-)

Ypsilon 28.8.2008 13:13

On pan ministr nemá nemocné a invalidy rád

zřejmě z proincipu. Jinak by do nemohl do zákona vtělit tuhle "lidumilnost"

Ypsilon 28.8.2008 13:34

Re: On pan ministr nemá nemocné a invalidy rád pokrač.

"

omluva, za příliš rychlé prsty, tady je pokračování

"g) u osoby, která je uznána plně invalidní, ale nemá nárok na plný invalidní důchod, částku existenčního minima; zvýšení částky živobytí podle § 25 až 30 této osobě nenáleží."

 V Důvodové zprávě to zdůvodŇuje skutečně neuvěřitelně: "Navrhované opatření je plně v kontextu ostatních navrhovaných změn, které hodnotí aktivitu osob, a to částečně i zpětně. Jde o osoby, které byly dlouhodobě neaktivní, a proto jim nevznikl nárok na poskytování invalidního důchodu. U osob, kterým nevznikl nárok na invalidní důchod, není důvod, proč by měly být zvýhodňovány oproti ostatním skupinám obyvatel."

Samozřejmě, že jde o osoby dlouhodobě neaktivní, protože se mnohdy léta  propracovávaly k tomu, že konečně budou jejich choroby ouředně uznány jako existující a neslučitelné s normálním zaměstnáním.. Většinou střídaly krátká období zaměstnání s obdomími nemoci. A zaměstnavatelé se o zaměstnance v tomto stavu také zrovna nervou, že pane ministře. A tak je samozřejmě správné je "ještě potrestat" nárokem na neuvěřitelně štědrých  2020Kč/měs. existenčního minima. Kupodivu tato doslova HOVADNOST nevyvolala téměř žádnou odezvu. Zanikla v v balíku dalších......Zvykáme si;-O

hufv 28.8.2008 18:08

Re: On pan ministr nemá nemocné a invalidy rád

Za svůj již poměrně dlouhý život jsem zažil spoustu takových lidí, které popisujete. Velmi dobře si vzpomínám na jednoho svého bývalého "kolegu". Měl známého doktora, který mu napsal každého půl roku neschopenku. Ten dotyčný (v polovině 90tých let) měl živnosťák, na který si dělal kšefty. Když se blížil konec půl roku a pojišťovna by chtěla přezkum, nastoupil do práce - zpravidla na dva dny - a skončil opět na neschopence. Ani výpověď mu nebylo možné dát - v neschopnosti to nejde a během těcht dvou dnů, kdy byl oficiálně zdravý, tak ji nepřevzal a byl v podstatě  k nezastižení. Po dvou a půl letech pokusů se to nakonec podařilo.

Znám i několik dalších invalidních důchodců. Např. jedna paní ze sousedství - cca rok a půl chodila na psychiatrii s tím, že když jde do práce, tak se jí udělá nevolno. Po získání plného invalidního důchodu opět jako před ním prodává v obchodě, ovšem nyní k tomu má navíc celý důchod.

A abych také něco dodal k tématu - moje neteř byla vedena od narození jako těžce nemocná, nyní jí je 11 let, normálně chodí do školy, nemá žádné problémy, ale švagrová je trvale doma bere celou dobu poměrně vysokou podporu a hezky si z toho žijí.

To vše za situace, kdy ten kdo pracuje měl za socanů skoro 80% daní z jeho ceny práce, nyní cca 70%. Za situace, kdy člověk tzv. na neschopence (papír od doktora, že se psychicky mu není dobře když jde do práce, ovšem s vycházkami na 6 hodin denně), bere téměř totéž jako to co vydělá (z 23 tisíc hrubého 16 a půl čistého a 13 a půl neschopnost). Pokud ovšem někdo dělá 10 let bez neschopnosti a bere 60 tisíc hrubého a jednou ho porazí auto, tak mu nikdo nic nedá - přesněji dostane stejně jako ten, kdo se celý život válí doma.

Prostě, v této zemi není proč chodit do práci, je lepší jít k doktorovi a nechat na sebe vydělávat jiné. A ještě lepší jít k doktorovi s dítětem a tvrdit, že je na tom špatně to dítě (když jich má někdo 13, tak se tam jedno s problémem vždycky najde). A všechny tyhle zákony to jen a jen podporují.

Ypsilon 28.8.2008 18:51

Re: Re: On pan ministr nemá nemocné a invalidy rád

to, co uvádíte, je důvod k pořádnému provětrání kontrolních mechanizmů kolem invalidních důchodů i nemocenské, NIKOLI ke ZRUŠENÍ invaliďáků a nemocenské. Ti vykukové, o kterých píšete, jistě neskončí ač fakticky invalidní bez invalidního důchodu, ti si svoje dokáží pohlídat zatraceně dobře. Tohle potká s daleko větší pravděpodobností chudáky, kteří jsou opravdu nemocní a nebudou mít dostatečný počet odpracovaných let, ty jsem zase za svůj už celkem dlouhý život potkal já. Považuji tenhle paragraf  za  HOVADNOST a AROGANCI nejvyšší úrovně.

silva 28.8.2008 12:48

NÁZOR ANGAŽOVANÉ MATKY

JEDNOZNAČNĚ JSEM PRO, DCERA ONEMOCNĚLA DIABETEM 1. TYPU A JE NA 4 INZULÍNECH DENNĚ+VÁŽIT JÍDLO, MĚŘIT GLYKEMIE, UPRAVOVAT JÍDLO PODLE VÝŠE GLYKEMIE ASI PĚTILETÉ DÍTĚ NEZVLÁDNE, ŽE? NAVÍC JSOU NEPŘEKONATELNÉ PŘEKÁŽKY VE ŠKOLCE I VE ŠKOLE, KDY VÁS NUTÍ, ABYSTE SI CHODILA DÍTĚ OBSTARÁVAT SAMA, NIKDO NECHCE ANI ZMĚŘIT GLYKEMII.DO SEDMI LET JDE RODIČÁK, ASPOŇ NĚCO, A CO POTOM, PAK BUDU DOMA ZADARMO, RODINA BEZ PENĚZ? JAK MI ŘEKLY PANÍ UČITELKY, PROČ S NÍ NEJSTE DOMA,VY S TAKOVÝM DĚCKEM JEŠTĚ PRACUJETE?? TAK BUDU DOMA, ABYCH MOHLA DOCHÁZET K DCEŘI DO ŠKOLKY I ŠKOLY, PROTOŽE JINAK TO NEJDE, A ZA CHVILKU ASI BUDEM NA ULICI.

Taky DM matka 28.8.2008 14:17

Re: NÁZOR ANGAŽOVANÉ MATKY

Čas ve škole už dítě zvládne samo. Tam za ní docházet nemusíte.

další DM matka 28.8.2008 17:51

Re: Re: NÁZOR ANGAŽOVANÉ MATKY

Téměř žádné sedmileté dítě není schopno si svoji nemoc léčit samo. Umí si píchnout insulin, umí si změřit hladinu cukru v krvi, ale může udělat fatální chybu a skončit v bezvědomí, které může zanechat vážné poškození. Dle vlastních zkušeností je nejnižší věk, kdy je dítě schopno o své nemoci alespoň trochu zodpovědně uvažovat 10 let věku. Za současného stavu jsou matky  nuceny k výběru, zda  pečovat o své dítě, nebo jít vydělávat a denně odcházet do zaměstnání se strachem, zda její dítě bude schopno vše zvádnout samo a jak. Můj syn onemocněl v 8 letech a jen díky nevídané toleranci a dobrotě mého zaměstnavatele jsme vše zvádli.

hufv 28.8.2008 18:16

Re: Re: Re: NÁZOR ANGAŽOVANÉ MATKY

Ono jde leccos, jenže se musí chtít. Jde například udělat to, co jste udělala Vy, tj. domluvit se se zaměstnavatelem, nebo když to nejde tak změnit zaměstnání, pracovat na částečný úvazek, vzít si práci domů atd...

Jenže samozřejmě je nejjednodušší říct ať se ostatní starají a platí a já se budu starat jen o to dítě.

Před dvaceti lety by nikoho ani nenapadlo, že je stát povinen něco platit. Vím to moc, dobře, měl jsem kamaráda, který si normálně od první třídy píchal inzulín a znám docela slušně i celou rodinu.

Pavla B. 28.8.2008 18:48

Re: Re: Re: Re: NÁZOR ANGAŽOVANÉ MATKY

Diabetes 1. typu se dnes léčí trochu jinak než přešd dvaceti lety, tehdy také byla průměrná doba dožití od stanovení diagnózy 30 let. Před 100 lety se neléčil vůbec a umíralo se na něj velice rychle. Zkrátka dnes je dnes. Ale to jen na okraj....

Ypsilon 28.8.2008 19:09

Re: Re: Re: Re: NÁZOR ANGAŽOVANÉ MATKY

Výborný nápad, prodavačka nebo učitelka si vezme práci domů.....

Tento stát doslova vyhazuje takové sumy v různých neprůhledných výběrových řízeních (napadají mi třeba vyšívané slipy pro armádní špičky ), že pokud nějaké peníze pomůžou rodinám s nemocnými nebo postiženými dětmi jsou to v tomto kontextu velmi dobře vynaložené peníze

Ivka 28.8.2008 20:19

Re: Re: Re: Re: NÁZOR ANGAŽOVANÉ MATKY

Mám doma taky diabetika,má 7 a záchyt měl v 5-ti letech.Doma z práce jsem nikdy nezůstala,pracuji na poloviční úvazek,abych mohla ráno syna vypravit a v poledne vyzvednout u školy.Podle toho taky vypadá moje výplata! Jsem bitá na penězích a tak se nestydím za to,že na syna žádám o příspěvek na péči a ani si nemyslím,že bych stát nějak ždímala.