18.2.2020 | Svátek má Gizela


POLITIKA: Páté výročí státního převratu (2)

26.6.2018

Většina dějů má předem odhadnutelný scénář. Zatčení paní Nagyové, tří odstoupivších poslanců a hlavně vrcholových zpravodajců věštilo neblahý vývoj. Blábolení (dnes už víme, že nepravdivé) o zabavených desítkách kilogramů zlata, milionech v korunách i ve valutách a o „tajných spisech“ a o spolčení oněch mafiánů bylo pouhým balamucením veřejnosti.

Televizní teatrální výstup měl zakrýt skutečný záměr akce. Symptomatické je, že dodnes není jasné, jaký byl skutečný cíl skupiny plukovníků a státních zástupců a kdo je zezadu řídil. Na tohle by ti chlapci sami pravděpodobně nikdy nepřišli.

Tak jako v padesátých letech bylo odhalení „spikleneckého centra“ jen začátkem plánovaných a před zraky veřejnosti zpočátku skrytých, ale v tom čase již realizovaných akcí. V pobočce Komerční banky na Václavském náměstí v Praze nechali organizátoři zabavit obsah bezpečnostních schránek – peníze, zlato i dokumenty. Vše se pak po krátké době potichu majitelům vracelo, uvedené „důkazy“ neměly nic společného s případem. Zdá se však pravděpodobné, že se to vracelo jen proto, že převrat nevyšel tak, jak měl. Jaký byl další záměr, co chtěla policie a prokuratura dělat s těmito zabavenými věcmi/důkazy a jejich majiteli, kdyby „to vyšlo“, není dodnes jasné.

Policisté, podle mnoha věci znalých jen za účelem vytvoření „kouřové clony“, vtrhli i na Odbor městského investora na pražském magistrátu, kde požadovali počítače a informace týkající se asi třinácti veřejných zakázek z období let 2009-2012. Policie si vyžádala na pražské radnici smlouvy uzavřené mezi Prahou a lobbistou Janouškem a také doklady k zakázkám, konkrétně třeba k miliardovému tendru na svoz komunálního odpadu. Posedlost státních zástupců, policistů a novinářů pány Rittigem a Janouškem vypadá jako obsese.

Policisté vtrhli také do firmy Kardio Port v Mělníku, která vyhrála dvoumiliardovou zakázku kliniky IKEM, a zasahovali také na jihu Čecha na Moravě.

Jak připomíná Reflex, tehdejší razii se nevyhnul ani bývalý náměstek vrchního státního zástupce v Praze Libor Grygárek. Jeho takzvané a nikdy nedoloženénapojení na některé údajné pražské šíbry, především na Romana Janouška, prýstálo na samém počátku celého řetězce vedoucího k bezprecedentnímu zásahu na Úřadu vlády ČR.

Policisté na pokyn uvedených organizátorů „zásahu“ také sebrali a ihned zavřeli tři bývalé poslance ODS, Marka Šnajdra, Ivana Fuksu a Petra Tluchoře. Pod naprosto debilní záminkou „prodeje poslaneckých mandátů“. Aktivisticky nadšená Česká televize jako o závod v každých zprávách měsíce ukazovala zločinecké bývalé poslance, jak jsou policií vedeni do vězení. Což byla další šílenost, které se organizátoři tohoto útoku a jejich ideoví příznivci v ČT a mediích dopustili. Tedy v tomto případě oni státní zástupci a plukovník ÚOOZ Šlachta.

Každý politik a každý poslanec ve všech státech EU i v dalších demokraciích musel být zděšen. Takhle, jak vyjednával Nečas a oni poslanci, se hraje politika od dob starého Říma. Dohody, ústupky, vyjednávání co za co. Dneska by museli pánové Babiš, Hamáček, Filip, vyděrač Poche, Zimola, a vůbec celé vedení ANO, ČSSD a KSČM sedět v base. Spolu s Milošem Zemanem. Anebo by mohla nová vláda vzniknout jedině po odsouhlasení plukovníků ÚOOZ a vedení státní prokuratury.

A nakonec ten přepad sídla vojenských zpravodajských služeb policejním ozbrojeným komandem a zatčení zpravodajců. Doslova politická šílenost. To se museli realizátoři převratu cítit hodně silní v kramflecích, když přepadli sídlo VZ! Kdopak jim asi dával tu jistotu? Jinak je to velezrada anebo státní převrat. Ovšem, jak říká ústavní právník Jan Kudrna z pražské právnické fakulty, jedna z nejuznávanějších kapacit na ústavní právo, z logiky věci „státní převrat není trestný, jen neúspěšný pokus o něj“. Takže dokud se „dopadení“ vláčí po soudech, rozsudky padají nepravomocně a pak jsou stejně tak rušeny, nemůže být akce právně shledána jako neúspěšný převrat. Podezření tady stále je. A proto nesmí skončit trapné kauzy kabelek, sledování a možná i kauza „Parkanová“ a další.

Vojenské zpravodajství (VZ) pracuje pro Ministerstvo obrany České republiky a Armádu České republiky. Zabezpečuje informace o možném vojenském ohrožení České republiky, o činnostech namířených proti obraně ČR a o činnostech ohrožujících utajované skutečnosti v oblasti obrany ČR. V rozsahu své působnosti získává, shromažďuje a vyhodnocuje informace, které svědčí o riziku terorismu, organizovaného zločinu a sabotáží. A na takovouhle tajnou organizaci s troufli státní zástupci a parta plukovníků? Hned, jak to prasklo, bych chtěl být „muška jenom zlatá“ v centrálách tajných služeb celé Evropy i jinde a hlavně na velení NATO.

A kdo byli ti strašliví zatčení zločinci, co údajně nezákonně sledovali první manželku předsedy vlády Nečase? Milan Kovanda byl ředitelem vojenského zpravodajství v letech 2012-2013. Ondrej Páleník byl druhým ředitelem VZ (2007–2012), předtím sloužil v letech 2004 až 2006 jako velitel kontingentu speciálních sil v operaci „Enduring Freedom“ na území Afghánistánu. K 1. prosinci 2006 byl jmenován ředitelem Ředitelství řízení speciálních sil Ministerstva obrany- 601. skupina speciálních sil generála Moravce. Jako starší důstojník působil v letech 1999 až 2002 na Vojenském velitelství NATO v Monsu.

Posledním obviněným z vojáků tajných služeb byl Jan Pohůnek, o kterém se ví jen to, že je aktivní zpravodajec (tedy chcete-li agent, vyzvědač, špion atd.), který sloužil v době převratu Ištvána a Šlachty již 13 let jako aktivní zpravodajec.

Dovedete si představit, co se asi dělo po zveřejnění zpráv z Prahy uvnitř vedení Evropské unie, v parlamentech států Unie a hlavně v centrále NATO? Ozbrojená komanda lítají po Praze, obsazují bez jakéhokoliv odporu sídlo předsednictva vlády. První, co každého napadlo: co dělala ozbrojená ochranka budovy předsednictva vlády v okamžiku přepadení? Kdo pustil komando dovnitř? Jak to, že nezasáhla osobní ochranka a pustila ozbrojeného Šlachtu a jeho lidi až k premiérovi?

Jak to, že se policejní ozbrojenci dostali dovnitř budov vojenských tajných služeb? Jak a kdo zatkl bez souhlasu nejvyšších velitelů armády – tedy presidenta, předsedy vlády anebo ministra obrany – velení tajných služeb? Jaký k tomu měli důvod? Velezradu? Dodávání zpráv nepříteli? Pokus o státní převrat? To by mohly být jediné relevantní důvody k přepadení objektů vojenského zpravodajství. A nakonec: Jak to, že ozbrojená vojenská stráž nestřílela, když se do budovy dobývali zakuklení ozbrojenci? Co to je za armádu, kde je tohle možné? A co vlastně chtějí zakuklenci od zpravodajců a vojáků, kteří jsou nositeli nejtajnějších informací NATO?

Jak ví i malé dítě, také budova předsednictví vlády je chráněna ozbrojenými osobami. Včetně velké zahrady. Kdo a na základě čeho tedy pustil Šlachtu a partu pistolníků dovnitř až k předsedovi vlády? To tam sedí ve vrátnici nějaký starý dědek v šedivém mundúru s pistolí na prdeli a s páskou Závodní stráž?

Při této příležitosti mne napadla jedna věc. Před přepadem předsednictva vlády Šlachtou a jeho muži, jak jakoby náhodou, předtím různí „pokrokoví aktivisté“ vylezli na střechu budovy předsednictva, jindy zase lezli po fasádě do pater, pak zase vtrhli do zahrady a pobíhali tam a ječeli a... A nic. Nic se nestalo. Nikdo po nich nestřílel, nikdo je nepochytal a nezavřel do basy, žádné výslechy – alespoň podle našich medií.

I úplného blbce musí napadnout, že každá takováto skupinka „aktivistů“ je prolezlá „fízly“ a těm by nedalo mnoho práce nechat tyhle blbečky vyzkoušet, jak to kolem předsednictva vlády funguje v reálu. Načež pak zajistili těm pitomečkům pomocí překroucených paragrafů beztrestnost. Uvažujeme-li takto, je po všech těch akcích a červených trenýrkách na Hradě logické, jak se zařídil Miloš Zeman.

Je symptomatické, že se žádný „investigativní“ český novinář neodvážil ani špitnout na toho téma. Ani na začátku, ale vlastně ani dodnes.

A já nechápu, jak to, že s reakcí jak uvnitř státu, tak zvenku ze zahraničí organizátoři a jejich řídící složky události ze dne 13. 6. 2013 nepočítali. To si mysleli, že si toho nikdo nevšimne? Anebo si mysleli, že, mají tak dokonalé „posvěcení seshora“, že to projde?

Jenže: nejsou padesátá léta, tady nevládne Moskva, ale jsme členy Evropské unie a hlavně NATO. Představa, že zde veřejně začnou vládnout policejní plukovníci a prokurátoři, je nesmyslná.

Takže pro koho se před pěti lety připravovala cesta k moci?Advantage Consulting, s.r.o.
RECRUITER/CONSULTANT Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 28 000 - 48 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.