3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Patálie pandemické normy

S pandemickým zákonem už Fialova vláda dvakrát narazila. Poprvé ve sněmovně, kdy se přesvědčila, že ani většina sto osmi hlasů určitě nemusí být vždy, jak se říká, pohodlná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mucha 19.2.2022 13:48

"...byť nelze popřít, že za mírnost omikronu vděčíme ve velké míře právě vakcinaci "

Na tohle přišel autor článku sám, nebo mu tu blbost někdo nakukal?

Š. Hašek 19.2.2022 13:49

Je ÚB, zkrátka Mlejnek/mlejnek.

R. Langer 20.2.2022 14:10

Jo, takovou kravinu může napsat jedině absolutní imbecil. Nebo navedenej imbecil. Autor ať se rozhodne sám, kam patří. ;-D

Š. Hašek 20.2.2022 14:45

Dneska zas napsali, jako zprávu o stavu republiky, že za 23 měsíců se něčím nakazilo 3 500 000 lidí.

Co tady teče Vltava, tak za dva roky nikdy neměla populace, dejme tomu, třetinově chřipku. Já teda jo, vždycky jsem si voráchnul, i když jsem byl první den nassrratej.

A ten Fiala tomu věří. Taky říkal, že "jsme na všecko připraveni". Asi dodal do všech domovů důchodců granáty od Afronochové. Vrchní setře dva. Vrátnýmu helmu.

Takže tam máme navedenýho imbecila. S brejlema.

J. Sedláček 19.2.2022 10:42

šedivé, snaživé, slabá trojka

Š. Hašek 20.2.2022 14:48

Máte soucit, empatii, pane Sedláčku.;-) Mám dojem, že mlejnek Mlejnek ji nemá.

J. Nevrkla 19.2.2022 9:31

Měl jsem omikron, půl druhého roku po nemoci, bez vakcinace. Jednodenní dráždivý kašel, teplota nezvysena, únava jak při rýmě. Jsem rád, že jsem se nenechal očkovat.

Š. Hašek 20.2.2022 19:31

Tak to jsme na tom stejně. Já měl za život řeckou abecedu (celou) asi dvakrát ............... mám dojem, že jednou nějakou thétu, pak jsem jel k tetě na prázdniny. ;-)

Mein lieber Gott! To je kretenismus.

A fakt to budou lejt do kanálů. Na to "Ministerstvo státního zdraví" by měl "vlítnout Šlachta" a udělat potom nějakou tiskovku. Za politiku by tam seděl Kalousek, ten ví fšecko. Reflektory, samopaly a řetězy.

Š. Hašek 19.2.2022 7:58

Ten Mlejnek je šašek .............

Ten si patálii vyrobí i z rýmy. Zpoždění vlaku. Pokud uvidí špačka na třešni. A dneska objevil, že ten chřipkáč mutuje.

Ani si nevšiml, že vševěddědeček Biden něco viděl na středě, zřejmě 5:45 moskevského času ........ a vono nic.

B. Rudolf 19.2.2022 6:28

A ještě reakce na poslední větu. Pan Mlejnek píše něco o potřebě "přísnějších zákonných opatření, pokud virus nezmutuje do neškodných forem".

Omikron je pro lidstvo ideální variantou covidu19. Možná se vyvine v ještě něco k nám laskavějšího, ale myslím si, že k tomu, abychom opět žili jako svobodní lidé, to není potřeba .

Kdo měl štěstí, prošel omikronem jen s mírnými nebo středně těžkými příznaky, vyležel ho a teď je a asi rok i bude chráněn proti případným smrtelnějším mutacím covidu19, které by se v blízké budoucnosti mohly objevit. Ale jejich vznik není příliš pravděpodobný.

Samozřejmě, že máme mezi sebou i velmi staré a velmi nemocné lidi, pro které je podobně jako chřipka nebezpečný i omikron. Ale to je v řádu věcí a těžko s tím jde něco rozumného dělat.

B. Rudolf 19.2.2022 6:16

Za mírnost omikronu nevděčíme vakcinaci, jak píše pan Mlejnek. Za mírnost omikronu vděčíme, světe div se, omikronu.

Má to dvě biologické příčiny. Omikron se v plicích množí asi 10 krát pomaleji než se množila delta. Proto omikron téměř nenapadá plíce. Kromě toho omikron neblokuje tvorbu interferonu, což činila delta.

Š. Hašek 19.2.2022 14:00

Mlejnek (protože to je mlejnek někde slyšeného) samozřejmě nemůže tušit, že viry typu -Někde 03.2020- spontánně mutují. Mutují tak, že další varianta je "stejná" nebo slabší. A občas (za desetiletí) se jim povede "malinko lepší sorta".

A tu sortu nemá žádná chemička v archivu!!!! Das Gesindel. Ne ta sorta.

Učivo osmičky ZDŠ. Mlejnek ji vynechal. Taková Nora168 vynechala asi čtyři ročníky. Dnes to dohání u kadeřnice.

Krom hajzlů od Pfizera tedy všichni vědí, že proti těmhle nemá smysl očkovat. Protože už za tři měsíce nejsou, nebo přijde léto. A potom jsou jiní.

Das Gesindel. Viry ani ne.

R. Langer 20.2.2022 14:12

Ano to se běžně učilo na základní škole. Dnes už to asi není pravda. ;-)

M. Chlupová 19.2.2022 21:51

Nesmíte to brát úplně doslova. Pan Mlejnek takto zjednodušeně konstatuje kombinaci faktorů:

- že Omicron je slabší než delta

- že očkovaní a ti, kdo prodělali, mají mírnější průběh

Ono i ve zpětných výzkumech v JAR se ukázalo, že tam velkou roli sehrálo to, že většina obyvatel se už promořila předchozími variantami.

B. Rudolf 20.2.2022 6:19

Vyhledal jsem si citát pana Mlejnka. O tom, že nejlepší ochranou je dříve prodělané onemocnění, v něm není ani slovo.

Je potřeba si uvědomit, v jaké divné době žijeme. Z vakcinace se stala mantra, která je připojována (a často i nesmyslně) k libovolnému textu o covidu19.

Současný spor je v podstatě o tom, že nedávno u nás bylo požadováno povinné očkování proti něčemu (omikron), co má smrtnost (u seniorů) jen dvakrát větší než chřipka. Přitom je dnes už zřejmé, že po pár měsících přestává "fungovat" "plné očkování", po dalších pár měsících i třetí dávka a po dalších pár měsících i čtvrtá dávka. Přitom tyto intervaly se neustále zkracují. Dnes už víme, že opakované očkování proti covidu likviduje postupně imunitu. Kromě toho není zcela bezpečné ani z krátkodobého hlediska a o jeho dlouhodobé (ne)bezpečnosti zatím nemůžeme z podstaty věci nic vědět.

J. David 19.2.2022 4:47

Jo, jo, vidíte bacily? Nevidíte? A vidíte, nákaza je tady. Jsem dědek, relativně zdráv, tedy pokud nenavštívíte felčara kvůli banalitě, třeba pálení žáhy. Kapitace jim nestačí, ve smyslu péče lékařské (platby ZP - ruka v branži ruku myje), tak dědka vyženou na další torturu s lahvičkou ranní moči, vyhládlého na odběr krve a i na jiné testy moribundů. Jako haluzák před důchodem, jsem se setkal s rabies, trichinelou nejenom v klobásách, tularemií a brucelózou, proto paní hajné stahovaly zajíce na omáčky, aby hajnému nezduřely koule v kožených poctivicích, nikolivěk v magacínu ručnice. Nu, jiná doba, jiný mrav, byť kraj zvostává. Odolával jsem, odolával, ale málo. Buzerace a usurpování (kde máš tečku, nebo certifikované lejstro troupe, dí "zmocněný orgán"). Bohužel z množiny "zmocněných orgánů" byl našinec zdivočelý, je to Městský vechtr, putykář, či luzné hrmy z hygieny, kam jsem vozil bránice sus scrofa na vyšetření trichinely. Ale holínky, jako hodinky, za mého mládí se obé natahovalo. Jo, hlístice jako virus, tak dáme blbům moc a ti vymyslí lejstra ve smyslu patřičných dienstreglamá. Tak jsem se nechal vakcinovat, abych se mohl premedikovat popelení v urně. Jo, dostal jsem i potvrzení, že sajrajt mi byl vpraven do delta svalu plecka. Příště to bude omikron. Rád se nechám dehonestovat.

P. Hatina 19.2.2022 1:36

Inu, jak se říká "každý svého štěstí škůdcem". Ono to jistě zní jinak " ministr zdravotnictví Válek hrozí vládním poslancům, že když nepřehlasují senátní veto, bude muset k nouzovému stavu (tak na čtrnáct dní) sáhnout!"

a úplně jinak by to znělo, kdyby vystoupil osobně premiér Fiala a řekl "Ano, my tady vyhlásíme na 14 dní nouzový stav, ale já osobně vám občanům této země garantuji, že během něj budou vyhlášena jen tato nezbytná opatření - seznam přečte a každé zdůvodní" a nic jiného- a za těch 14 dnů se zase před vás s vládou postavím a ponesem za to zodpovědnost"--

Jenomže právě že když ti Fiala neudělal a neudělá , a nechá to špinavé vyhrožování na Válkovi tak jeho reputace jako politika skončila--