25.5.2020 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Parkanová a konec imunity v ČeskuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 14.7.2012 14:11, přehled diskusí

Strach paní Parkanové?:
Autor: M. Hatlák Datum: 13.7.2012 8:32

Co když panická hrůza paní Parkanové, nebyla zaviněná spíše z fungování české justice. Je přeci pravnička, tak zná naší justici. Třeba se bojí, že by skončila v kryminále stejně jako Tymošenková, jen proto, aby byla uklizena a někdo byl za CASA potrestán. Kdo ví, kam až dosáhnou předlouhé prsty páně Kalouska.

Re: Strach paní Parkanové?:
Autor: J. Honců Datum: 13.7.2012 11:37

Může spolupracovat a trestu se vyhnout. Předhodí větší rybu ...

Re: Strach paní Parkanové?:
Autor: B. Rybák Datum: 14.7.2012 14:11

A pokud ukáží např. na Vás, také budete spolupracovat, aby jste se (ač nevinný) vyhnul trestu? A co když paní Parkanová žádnou usvědčitelnou větší rybu nemá (má si ji vyfabulovat?).

Takovou spravedlnost nechci!!!

Jen by me zajimalo::
Autor: P. Sulc Datum: 13.7.2012 1:36

existuje jeste jinde v zap. Evrope imunita poslancu a take to, ze poslanec je zaroven ministrem? Eventuelne ze poslanec ma jine funkce, starosta, hejtman atd?  Ma pak nekolik platu, kolik hodin denne pracuje.? Ja mam dojem, ze to hromadeni funkci, ci spise hromadeni koryt je ceska specialita, mela by byt zakazana Ustavou. Dr Rath = hejtman, poslanec, co jeste? Jak muze vykonavat najednou tyto dve funkce, to nelze. Ale mit dva platy, to jde a blbym lidem, kteri jej zvolili, tento fakt vubec nevadi, zrejme dostali burta a pivo, za to Cechacek udela lecos. Ale nez mi zacnete nadavat, ze hanim svuj bajecny narod, reknete mi nejaky argument. Ze se treba pletu, ze pan hejtman neni poslanec, ze ani ministri nejsou poslanci a ze poslanci zasadne nehromadi funkce cili dobre placena koryta a ze i ta imunita vlastne neni.

Re: Jen by me zajimalo::
Autor: R. Šamánek Datum: 13.7.2012 7:54

Pane Sulci, asi nežijete v Čechách - ano tady je kumulace funkcí naprosto běžná - kromě Vámi uvedených funcí jsou ještě ve správních radách, dozorčích radách akciových společností, placených výborech na krajských a městských úrovní - a všechno stihnou. A víte také proč ? Protože těch politiků je hrozně málo. Proto musí dělat tyto funkce a brát prebendy, když to nechtějí dělat jiní. Bohužel podstatou tohoto národa je myšlenka - "já s tím nic nechci mít nic společného - ať to všechno za mne zařídí někdo jiný" . To je v našich lidech zakódováno od poloviny minulého století. Nyní máme systém formálně parlamentní demokracie, založený na soupeření politických stran.Bohužel na to rezignovala již od počátku drtivá většina obyvatel - proto jsou s vyjimkou komunistů strany nepočetné, a když si kmotr přivede do nějaké strany stovku svých lidí, tak tu stranu ovládne. Příčina problému české politiky je právě v individuálním selhání občanů - ti umožňují gaunerům příchod k moci ( ti se bohužel se umějí postarat).

Možnost vyjít z věci s čistým štítem Parkanová neměla:
Autor: P. Pavlovský Datum: 13.7.2012 1:16

Je jasné, že nejvíc kauz je okolo MO a nějak to policie v akci Čisté ruce načít musela. Mohla prostě usoudit, že Vlastička je nejslabším článkem v řetězu, právě proto, že je nejnevinnější, a že pod hrozbou dlouhodobé vazby začne nejspíš vypovídat. Nejnevinnější ovšem neznamená nevinná. Ona jenom věděla a mlčela, resp. nechtěla vědět. (A stejně i kníže a další, kteří ve vládě "nevinně" hlasovali pro nákup letadel.)

Do její kapsy nic nešlo, tak proč by se měla nechat týrat a krýt korupčníky, o kterých jisto-jistě ví? Bude mluvit, nebude obviněna a stane se svědkyní. Provinilou, ale jen svědkyní.

Svědek, na rozdíl od obžalovaného, vypovídat musí, a to pravdu. Přes Parkanovou se policie dostane k dalším. Ví to Kalousek, ví to Nečas, ví to Kubice, vědí to všichni, proto ten všeobecný děs, v ODS i v ČSSD.

I kdyby Parkanová hned z kraje vyzvala sněmovnu, ať jí vydá, dostala by se v zápětí do stejného trablu, ve kterém je teď.

Byla by postavena před alternativu: buď budeš vypovídat a pak s tebou budeme nadále jednat jako se svědkem. Nebo budeš zatloukat, a pak půjdeš do vazby, aby ses nemohla domlouvat s ostatními, které obviníme.