10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
lifo01 23.5.2009 9:33

Re: Tohle znám,

:D :D :D naprosto trefné..:D teď jsem se upřímně zasmál...už se těším, jak teď proběhne politicky důležitá akce - dobročinná dražba s kandidáty a kandidátkami do Evropského parlamentu na http://www.zlutaraketa.cz/drazba-politiku,105.html.

jasan 20.5.2009 22:18

ale prdlajs

VK at je jaky chce ma o EU a LS jasnou a spravnou predstavu... LS patri do kose.

CHCETE VEDET VIC? www.nelisabonu.cz

bobo 20.5.2009 20:19

Re: Schwarzenberg, Svěrák, Kaplický?

také nevím, čím velký VK oslňuje ty, kteří ho obdivují. Vždy jsem se snažil mít vlastní názor a "mírně v mezích zákona" rebeloval. Tento element české politické scény mne nikdy neoslnil, neměl jsem rád jeho arogantnost atd. atd. Že každý z nás občas řekne něco chytrého? No ano, to se stane každému. Velkého Václava nevyjímaje. Ale na zbožňování to rozhodně není. Souhlasím s vámi, že historie ho velmi, ale opravdu velmi odsoudí. Ale bohužel, on už to nebude vědět. To je ta škoda. Jinak mne už přestal zajímat, nějak to dopadne, a když ho v přímé volbě národ znovu zvolí, tčak si budu do své práce chodit dál a basta fidli, klaus neklaus.

clay 20.5.2009 20:17

Re: Nezapomeňte, že minimálně ODS a KSČM měly ve svém volebním programu

ods nemá ve volebním programu o LS ani slovo, kecáte

clay 20.5.2009 20:14

Re: Nějak to nemá jednotné vyústění

je součástí moci výkonné, ale ne solitér

clay 20.5.2009 20:13

Re: Výstižný článek

ve většině s vámi souhlasím, neberu vašeho Kaplického a klimatický aktivismus

Jirka 20.5.2009 20:09

Dobře napsáno!

Článek mě upoutal . Jednak z něj čiší jakýsi zdravý rozum, vyplývající z hodnocení naší zapšklé společnosti mladým analytickým mozkem, a jednak upozorňujícím na věci, které jaksi míjíme a bereme je jako samozřejmost. Mysleme ve svých jednáních především na mladé.

www.Jiří 20.5.2009 19:10

Re: Schwarzenberg, Svěrák, Kaplický?

Také si myslím, že výše jmenování vysoce převyšují VK. V.K. nás tady 20 let otravuje a ničí co mu příjde pod ruce Československo, ekonomiku a ještě mu to nestačí nyní se v plné síle s veškerou energii  pustil do rozbití EU přes LS, snad se mu to nepovede. Stydím se za takového presidenta a modlím se, aby již skončilo jeho funkční období a těch škod bylo co nejmíň. Je to velká škoda, kde jsme již mohli být. Historie mu to spočítá je to jedna z nezápornějších postav našich dějin.

K.H.Borovský 20.5.2009 17:57

Tak to chodí na tom světě

každou chvíli jinák:

Dneska tě ctí za svatého,

zejtra budeš sviňák!

ok 20.5.2009 16:31

Re: Omezení spotřeby paliv?

Bohužel to není obsese, stačí mít dobrou paměť.

ok 20.5.2009 16:29

podle skutků poznáte je

Když soudím lidí podle jejich skutků, vychází mi Klaus jako věrný přítel Ruska lhostejný k zájmům českého národa. Viz Srbsko, viz Gruzie. V případě Gruzie se tak odkopal, že to už vědí opravdu všichni.

Samozřejmě že se najdou lidé, kteří s tímto Klausovým "názorovým proudem" s nadšením souhlasí.

ok 20.5.2009 16:25

Re: Nezapomeňte, že minimálně ODS a KSČM měly ve svém volebním programu

Máte pravdu, ruský protektorát už tu máme - viz Zemanův "přítel", velitel tankové divize ČSLA.

Barry Goldwater 20.5.2009 14:25

Re: Ja taky nemam rad disidenty,

Bylo běžnou praxí, že lidem spolupracujícím s tajnými službami byl často okázale odmítnut vstup do KSČ. Předpokádalo se, že to zvýší jejich důvěryhodnost mezi obyčejnými lidmi. 

i.h. 20.5.2009 13:30

Ja taky nemam rad disidenty,

vetsinou to byli bolsevici jako svina a estebaci. Osobne jsem znal dva, oba studovali v Moskve v padesatych a sedesatych letech novinarinu a byli to komousi jako poleno. A zprostredkovane znam dalsiho, o tom lidi, co ho znali, rikali "ja nechapu, proc si ho bolsevici v te partaji nenechali, to je takova svine, ze by tam presne zapad".

i.h. 20.5.2009 13:26

Vsichni pravdolaskovnici vzdycky jeceli,

ze se Klaus nema michat do politiky a ma jenom presidentovat, a ted jeci, jakto, ze se nemichá do politiky a nezakazal Tlustemu a Schwippelovi hlasovat tak, jako hlasovali. Hlavne ze se jeci proti Klausovi.

K.Oblich 20.5.2009 12:45

Schwarzenberg, Svěrák, Kaplický?

Myslet si, že výše jmenovaní prezidenta Klause v něčem převyšují je příznakem toho, že vaše léčba by měla přejít z ambulantní formy do formy ústavní. Nenávist zatemňuje rozum, pozor na to!

REX 20.5.2009 10:55

Výstižný článek

Pro všechny  příznivce pana Klause je nutno občas připomenout následující skutečnosti. Klaus v minulosti nikdy neučinil nic podstatného proti komunistům. Naopak se snaží lidem namluvit, že komunizmus zlikvidovali chataři od Sázavy. Klaus nesnáší disidenty, emigranty a jak se v posledních letech ukazuje, před Evropou dává přednost Rusku a je příznivcem lidí typu Mečiara, Miloševiče či Putina. Jeho podpora téměř dementního Gasparoviče při slovenských prezidentských volbách hovoří za vše. Klaus kritizuje Obamu (tady má částečně pravdu), že sanuje obrovskými částkami banky. Kolik nás stál jeho bankovní socializmus a následné tunelování za absence právních mantinelů, o tom nyní cudně mlčí. Klaus mlčí i k dlouhodobé mizérii na naší politické scéně a raději se zabývá klimatickými změnami, výpady proti ekologům či lidem, kteří ho morálně i profesně převyšují (Schwarzenberg, Svěrák, Kaplický atd.). Klaus byl dvakrát zvolen prezidentem, a to  díky slepotě naší tzv. pravice, neschopnosti opozice se domluvit a přízni komunistů. Klaus je natolik ješitný a zahleděný do sebe, že zlikviduje společně s Paroubkem , Tlustým a spol. i ty zbytky pravice u nás. Na mezinárodní scéně působí Klaus většinou proti zájmů Republiky, téměř jako by ho úkolovali komunisté. Klaus chtěl bý svorníkem národa a přitom národ rozděluje podobně jako bolševik.

ja 20.5.2009 10:47

Omezení spotřeby paliv?

A není to spíš naopak? Pokud bude tepleji, tak nebudeme tolik závislí na ruském plynu. Tedy kdo chce být nezávislý, ať rychle otepluje

Jinak to o Klausovi a Rusku je čirá obsese.

Lerak 20.5.2009 10:03

Je to vůbec možné???

    aby člověk, ozačující se za politologa, napsal takový blábol?

hm 20.5.2009 9:47

Re: Nelze podle Ustavy odvolat presidenta,

Ano to se jen mstí pojistné opatření, z dob těsně po sametu a které bylo v ústavě a zákonech setrvačností ponecháno,jako ostatně celá další řada ustanovení.

hm 20.5.2009 9:42

Re: styl

Alespoň 10 řádků bez nicméně - to by nebylo ono,vždyť je to vlastní hodnocení pisatele

o svén díle,kde je nic a zbytek  potom samé méně.Ostatně čím hloupější gigant,tím

větší snaha to sdělit co největší množině čtenářů,kteří to třeba ještě netušili,že.

hlava22 20.5.2009 9:32

Tohle znám,

říkalo se tomu konstruktivní kritika. Kritizovat se mohlo, ale konstruktivně. O tom , jestli je kritika konstruktivní, rozhodoval kritizovaný a pokud kritika konstruktivní nebyla, bylo možné kritika postihnout. Takže jestli VK řešení nenavrhne, je nekonstruktivní, jestli ho navrhne, bude určitě špatné.

Anonym 20.5.2009 9:09

Nějak to nemá jednotné vyústění

Jestliže dává autor Klausovi zapravdu v tom, že vláda byla chaotická a EU je poněkud nesourodá, pak nevím v čem spočívá autorova kritika. Vypadá to spíš na osobní anitpatie než na konstruktivní kritiku. Může-li totéž říci novinář, tím spíše se tak může vyjádřit hlava státu.

A podle autora povinná prezidentova podpora výkonné složky státu? Proč proboha? Prezident sám jako ústavní činitel je jedním z orgánů výkonné moci.

A dál: Pokud je mi známo, tak Klausovy názory, ať se to komu líbí nebo ne, jsou konzistentní, a to opravdu řadu let. Z toho mohu vycházet při svém osobním hodnocení jeho výroků.  Proto mě nikdy nepřekvapily. A to já, nechť autor dovolí, hodnotím kladně. Nemusím s Klausem souhlasit, ale zároveň nevyvolává zmatky.

A pak: Domnívám se, že Klaus vždycky při formulaci svých postojů navrhl i řešení.

Pokud jde o EU, navrhuje pouze přiměenou regulaci vzájemných vztahů suverenních států. Pokud jde o ekologii, navrhuje, aby finanční prostředky byly vynakládány nikoli na zastavení některých jevů, o kterých tvrdí, že k nim člověk a jeho činnost přispívá marginálně, nýbrž na to, abychom se důsledkům těchto jevů bránili. (Příkladně když víme, že nemůžeme zbrzdit oteplování planety, přijměme opatření, aby důsledky z toho vyplývající byly pro lidstvo co nejmenší). Tak v čem je problém?

Alois Podhajsky 20.5.2009 8:57

Opravdu bych si přál

p. Mlejnku, abyste do svých pamfletů netahal jméno JV Františka Josefa, opravdu si nezaslouží být zmiňován v souvislosti s bandou provinčních, čecháčkovských rádoby politiků všech barev a odstínů.

I-Worm 20.5.2009 8:41

Autor zapomněl na jeden důležitý úkol, který vláda splnila

totiž zajistit zvolení Václava Klause. Kdyby před presidentskou volbou byly přečasné volby, anebo i bez nich kdyby vládla socdem vláda, kdo ví, jak by presidentská volba vlastně dopadla

?

Frank 20.5.2009 8:34

Re: Zase jeden co neumí psát o aktuelních tématech.

Ještě bych doplnil Neffa a Doležala. A nejen trpaslíci, ale i politilogové.

Barry Goldwater 20.5.2009 8:30

Re: Rejpání do Rejpala

Hlavním smyslem boje VK proti tzv. globlánímu oteplování je skutečnost, že akce na ochranu před tímto teplováním nutně vedou k omezení spotřeby uhlovodíkových paliv, které jsou hlavním zdrojem příjmů Ruska, za jehož zájmy VK usilovně bojuje.

Podobně, když VK prohásil, že Lukašenkovi  ruku nepodá, osabil tak pozici Lukašenka při jednání z moskvou, kterou si Lukašenko chtě posílit tím, že se snažil posílit kontakty s EU.

Je rozšiřováno tvrzení, že VK se hádá s aždým, padni komu padni. Není to pravda. VK je ve vzácném souladu se zájmy konunistů a Ruska.

Tisifoné 20.5.2009 8:11

styl

Umíte napsat deset řádků českého textu, aby tam nebylo "nicméně"?

Petr Kohout 20.5.2009 7:42

Nezapomeňte, že minimálně ODS a KSČM měly ve svém volebním programu

NESOUHLAS s Lisabonskou smlouvou. Pokud pan prezident Klaus odmítá podepsat Lisabonskou smlouvu, reprezentuje voliče (národ) zatímco ti poslanci ODS, kteří přešli na druhou stranu, reprezentují pouze sami sebe. Navrhuji "zátěžový test" - referendum o Lisabonu. Samozřejmě s tím, že nebuje jenom kampaň za Lisabon, ale odpůrci Lisabonnu dostanou prostor pro vysvětlerní svého postoje.

Mám pocit, že v takovém případě bude a) Lisabonská smlouva odmítnuta a b) kanceláře institucí EU v České republice a ústředí prolisabonských politických stran zdemolovány davem. Protože se Lisabonská smlouva k nerozeznámí blíží smlouvě o ochraně z roku 1939 a obnovila by němeký protektorát nad Českou republikou.

Otakar 20.5.2009 6:18

Zase jeden co neumí psát o aktuelních tématech.

Kopnout si do prezidenta je snad vstupenka do jakéhosi novinářského klubu řízeného z kavárny Slávie. Zařazení se do kamarily těchto psavců (Gabal, Urban, Pehe, Hvížďala, a další pravdoláskoví matadoři), vás jistě autore těší , blahopřejeme. Lze jen dodat, že nejhorší ze všeho jsou trpaslíci.