28.5.2022 | Svátek má Vilém


POLITIKA: Pan premiér (zase) plácá do vody...

5.11.2005

Jenže pan předseda vlády Jiří Paroubek se bez jakéhokoliv "možná" ohromně plete, když se domnívá, že tuhle záležitost může vyřešit nějaká etická komise, případně, jelikož je z hlediska pane premiérova bezzubá, nějaký zákon. Už proto ne, že stát nemá co mluvit do řemesla žádným sdělovacím prostředkům, a to včetně veřejnoprávních. Proč i těch? Protože ani ty nepatří té které dnešní vládě, ale daňovým poplatníkům.

Většina vlád má za to, že kdykoliv se kdokoliv dopustí jakékoliv kritiky čehokoliv, co podnikne, činí tak s nekalým úmyslem a pevným rozhodnutím, že pomůže opozici. I kdyby to mohla být pravda, a i na tu dálku přes Velkou louži se mi zda, že to v České republice až příliš často pravda je, není do toho vládě vůbec nic. Vláda tu opravdu není od toho, aby právě ona rozhodovala, co je a co není pravda. To může nejvýše posoudit nezávislý soud. Jistě, skutečně nezávislých soudů (a hlavně soudců) se v České republice zatím nenajde moc, ale nesporně alespoň nějaké (a nějací) už dneska existují. Pakliže mám oprávněný důvod domnívat se, že o mně na veřejnosti někdo lhal, ať už proto, že má špatně úmysly, nebo jenom proto, že neumí řemeslo, vyřídím si to s takovou osobou u soudu v naději, že dotyčný odsouzenec pak bude mít důvod k tomu, aby se utěšoval starým poznáním, že chudoba cti netratí. V podstatě jde pouze o to, že co jeden vidí černé, druhý může vidět bílé, nebo třeba v jiném odstínu šedi, a není na vládě, aby posuzovala, kdo má pravdu.

Od toho je tady čtenář, posluchač či divák, aby si z toho množství informací, které dnes dostává a k nimž má volný (a to je důležité, že volný) přístup, vybral a posoudil sám. Jo, jestli si vybere a posoudí špatně, odnese si to hlavně ten čtenář, posluchač či divák, ale vládě by, kromě jejího koryta, nemělo v téhle věci jít o nic. Pan Jiří Paroubek ve své polemice s doc. Osvaldovou je podezřele hlasitý, pokud jde o to, co se mu nelíbí, a ještě podezřeleji tichý, pokud jde o to, oč mu jde nejvíc: právě o to koryto.

Bušit do novinářů je sport s dlouhou tradici. Alespoň v České republice. Ještě štěstí, že to není sport olympijský.Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...