29.10.2020 | Svátek má Silvie


Diskuse k článku

POLITIKA: Oznam svého souseda

Je až pozoruhodné, kolik se nám zvláště v Praze objevilo náhle pořádkumilných občanů. Stačila jedna velice sporná regulace a kolik jich je. Tvoří jakési „antikonfliktní týmy“ a dohlížejí na to, aby kuřáci, vyhnaní z hospod, nekouřili u jejich vchodu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Loskot 6.6.2017 20:09

Debilnich kuraku je vic nez policistu.

J. Brunner 6.6.2017 21:34

Re:

Debilních nekuřáků je také hodně.

J. Lukavsky 6.6.2017 19:23

na druhou stranu

No na druhou stranu, když si nějaký psychopat pořídí domácí koncentráček a mlátí manželku či dítě tak sousedi mohou a) jít ho udat, nebo b) dělaj, že to neslyší a nevidí aby nebyli za udavače. No a počká se, až ten dotyčný tu manželku či dítě ubije. Pak se všichni hrozně diví, to se to stalo nejen u nás, ale i jinde.

J.L.

F. Vízek 6.6.2017 18:51

Nevšímat si neřádů kolem sebe ?

Být lhostejný ?

Mávnout nad vším rukou?

No, toto u nás dopadne !

P. Novotný 6.6.2017 18:35

Ale není to špatný nápad

jak autor píše : "Již po půlnoci 31.5. byl zaznamenám zvýšený počet „udání“ (často falešných) že se někde kouří"; tak naopak - pokud by se enormně zvýšil počet těchto udání (falešných), jak dlouho myslíte, že měšťáci i stáťáci vydrží zbytečně vyjíždět? Pak si snad těch 200 rozumbradů uvědomí, jakou hovadinu to vytvořili. Policie má řešit jiné problémy, než hulící občanstvo.

Lupen

J. Kyselková 6.6.2017 18:34

Hostinská se svěřila,

že když se začal praktikovat režim EET (po masivní mediální protikorupční kampani ) obsloužili obědem ctnou dámu, která místo placení odešla se slovy" "Už jste si nakradli dost !"

F. Navrátil 6.6.2017 16:40

Udavači?

Obhajovat si svá práva proti lidem, kteří je klidně porušují, není udavačství. Jen několik příkladů. V nádražní budově si mladík zapálil cigaretu. Paní s dítětem ho upozornila, že je tam zákaz kouření, on nereagoval a tak ho varovala, že zavolá policii. Udavačka? V panelovém domě se rozmohl zvyk majitelů psů, že stojí s cigaretkou u domovních dveří a jejich pejsek vykonává potřebu na chodníku či trávníku před domem. Muž byl důrazně upozorně jednou z nájemnic, byl na ni sprostý a tak to oznámila městské policii. Udavačka? V chatové osadě si v době sucha a zákazu rozdělávání ohně udělal partička táborák a vyřvávala hluboko po půlnoci. Sousedi, kterým kouř zamořoval ložnici a řev budil děti, je po hrubě odmítnutém varování, oznámili policii, která rychle zasáhla. Taky udavači?

M. Welser 6.6.2017 15:06

šedý mor

Jeste jste v tom udavani zapomel na "šedý mor". To byla pakaz. A u nas v CB nas na zakladni skole v roce asi 1980 nutili si navlect zelene pasky na rukav a presvedcovat lidi, aby si nezkracovali cestu pres travnik. A kdo neposlechl 9 lete deti, toho jsme meli udat na verejnou bezpecnost. A kdo to nechtel delat, tak toho zase udala ucitelka reditelce.

A. Alda 6.6.2017 15:02

Udavač si vždy ospravedlnění najde.

Udáván "za něco" jsem byl už v mateřské školce. To si ale moc nepamatuji. Velmi dobře si ale pamatuji první vážné udání v 1. třídě ZDŠ. To ještě bylo vyučování na směny a při odpoledním vyučování přišel za naší učitelkou její šamstr a ona s ním šla na chodbu a nás nechala ve třídě. A čas se přehoupl a měli jsme jít domů a ona nás stále ještě nepříšla propustit. Tak jsem prohlásil, že je střelená, že nás tam drží, i když už je venku tma. A sotva se vrátila, našla se soudružka spolužačka, která jí to oznámila, že jsem o ní řekl, že je střelená.

Lidí s duší domovní důvěrnice, "oznamující" vše, co se jí nelíbí, je mnoho. V některých režimech se jim daří dobře, v jiných hůře. Po pádu komunistů jsem zažil těžké frustrace a deprese mnohých, kteří už nemohli udávat, protože to nikoho nezajímalo. Teď už je jim zase lépe.

F. Houžňák 6.6.2017 14:32

No, to si nejspíš vzali příklad z našeho velkého

a dávného přítele, z Německa. Tam teď vydaly jedny z velkých odborů jménem ver.di (vede je nějaký Bsirske, funkcionář německé strany Zelených neboli Grüne) oficiální příručku, dvojstranný leták, s návodem, jak špiclovat a udávat spolupracovníky ve firmách, kteří mají (a vyjadřují) jiné než povolené oficiální názory hlásané Merklovkou a dalšími funkcionáři sjednocené (nikoliv formálně, ale fakticky) strany CDUSPDGrüneLinke. Taktéž se mají snažit, aby dotyčné rozvratníky vyhodili z práce a ze všech jiných spolků a organizací. Jako třeba když někdo řekne, že by se německá vláda měla starat hlavně o Němce a ne o všechny možné přivandrovalce, nebo prohlásí, že podle něj není islám ta nejlepší ideologie. Zájemci si mohou tento návod v originál němčině stáhnout a prohlédnout na https://goo.gl/gEciiY nebo https://goo.gl/DhNsbB nebo https://goo.gl/yfREzV . Levicoví Němci jsou holt furt stejní. Ze stránek odborů to po několika měsících zmizelo a teď budou nepochybně tvrdit, že to tam nikdy nebylo a celé je to zlovolný výmysl pravicových populistů. Já jsem si to ovšem stáhl přímo odtamtud, ještě před měsícem.

A. Alda 6.6.2017 15:05

Díky dějinným zkušenostem

my aspoň víme, že udavač je odporný lump. A tak i naši udavači si své udavačství před sebou potřebují ospravedlnit a svým dětem a vnoučatům se tím nechlubí.

Němci jsou ovšem hrdi na to, že se jim podařilo někoho za něco udat. A chlubí se tím. Stejně tak Američané, Angličané, Holanďané...

P. Urban 6.6.2017 16:03

Máte pravdu

Slyšel jsem, že někde na Západě (v Belgii?) teroristé v jednom bytě chystali bomby pro příští akci. Někdo ze sousedů si něčeho všiml a místo, aby se jim pokusil domluvit, je práskl na policii. Lump jeden odporný!

F. Houžňák 6.6.2017 21:35

Jinými slovy, vy nám tady říkáte, že nadávat

na poměry je stejný zločin jako připravovat vraždu. Chápu. Pokud je to z vaší ironie, tak se naučte líp formulovat, nevypadá to na to.

J. Brunner 6.6.2017 21:41

Re: Máte pravdu

Umět rozlišovat je jedním z podstatných znaků inteligence i zdravého rozumu.

P. Harabaska 6.6.2017 14:14

Pan autor opět hraje na strunu ctného občana,

který je tak duševně postižený, že se má nechat druhými olupovat o to, nač má TAKY právo. Zajisté, nechť má ten kuřák právo si zapálit, ale proč mě zbavuje práva dýchat čistý vzduch? Nebo já nemám rovná práva s ním? V poschodí pode mnou bydlí statný čtyřicátník, který je notorickým kuřákem. Asi má špatné spaní, žena od něho utekla. A tak téměř každou noc před půlnocí a ráno již ve čtyři hodiny mě probouzí zápach z jeho cigarety, protože je vykloněn z okna místnosti pod mojí ložnicí a kouří. Spát v létě při vyšších teplotách při zavřeném okně patří mezi sebetrýznění, proto spíme při otevřeném okně. Já mu do bytu nic, co by mu mohlo vadit, neposílám ani nepouštím, on mě otravuje kouřem ze své páchnoucí cigarety. Jsem již poměrně starý, slabší tělesné konstituce. Když jsem si mu postěžoval, poslal mě rázně do p.... Kdybych byl na tom fyzicky stejně jako on, mohl bych se pokusit mu to vysvětlit s pomocí fyzického nátlaku. Na to dost silný nejsem. Co asi mám dělat, když mě ten smrdutý kouř otravuje? A ve stejné situaci jsou ti lidé bydlící v blízkosti hospod. Ano. Oni tam navíc ještě trpí kraválem.

P. Urban 6.6.2017 16:11

Co máte dělat ?

Být odporným lumpem. Z hlediska těch, kteří se do situace, se kterou si neumí poradit, zatím nedostali.

Až se do ní dostanou, uvidíme, co budou dělat. Jestli udávat nebo jen nadávat na politiky, policisty atd..., kteří mají zjednat nápravu. Tak, aby ctnostný Čech mohl zůstat ctnostným.

Do té doby (než se dostanou do podobné situace) ctnostné Čechy klidně pošlete tam, kam jste byl poslán sám.

J. Tachovský 6.6.2017 12:02

Ono to s tim udavactstvm nebude tak zle.

Kazdy podnet musi nekdo nejak vyhodnotit. A tolik lidi zase neni. Ja mit povinnost EET, tak na sebe poslu anonymne asi tak 1000 oznameni denne. Prijde jedna kontrola, mozna dve a pak uz to ty kontrolory prestane bavit a kazde udani na me automaticky odlozi.

V. Kain 6.6.2017 14:13

Re: Ono to s tim udavactstvm nebude tak zle.

To všechno co je v článku uvedeno sem přišlo s prolhaným Babišem.Je to jeho práce.Před tím tady nic takového nebylo.

P. Harabaska 6.6.2017 14:16

Re: Ono to s tim udavactstvm nebude tak zle.

Ještě tady odvádějte pozornost k Babišovi! A jak to bylo s tím Ábelem?

F. Houžňák 6.6.2017 14:34

Moc mu smrděly kozy,

a tak ho Kain musel praštit. Jinak to nešlo.

P. Harabaska 6.6.2017 16:07

Re: Moc mu smrděly kozy,

A já jsem si pořád myslel, že ten Ábel byl mužskej a ne ženská. A mužskej kozy přece nemá. Teda aspoň ne velký!

F. Houžňák 6.6.2017 21:36

Ábel ale kozy měl, možná měl i ovce,

ale ty tolik nesmrděj. Smrděly mu (tedy Kainovi) kozy.

A. Alda 6.6.2017 15:06

To je dobrá strategie.

Ovšem úředník, který začne ta udání odkládat, porušuje svou povinnost a může za to být odsouzen do vězení.

Ś. Svobodová 6.6.2017 11:46

Kde se to v těch lidech bere?

Nemyslím si, že většina z antikonfliktního týmu (proboha, kdo to vymyslel???) nich prioritně touží někoho buzerovat. Spíš jsou to takoví nadšení svazáci, měnící svět (k pohledu svému) s naivní představou, že činí dobro. Myslím, že jsou to stejné typy, jako ti co jezdili na balkánské hranice s přikrývkami pro migranty, nebo rozdávají jehovistické časopisy. Jsou prostě zblblí. jen nevím, zda je to omlouvá.

J. Tachovský 6.6.2017 12:03

Re: Kde se to v těch lidech bere?

Mozna, ze jsou to nadseni svazaci, ale soucasne i magori, kteri si chteji do nekoho prastit. Nejlepe do nekoho slabsiho. Proste banda zbabelych nasilniku.

M. Prokop 6.6.2017 13:23

Re: Kde se to v těch lidech bere?

Výsledek je stejný tak i onak (IMHO je to stejně směska těch i oněch).

A o ty poskoky ani tak nejde, jde o ty, kdo to cíleně organizují.

P. Lenc 6.6.2017 13:28

Re: Kde se to v těch lidech bere?

Ano a o tom to je pane Prokope.

J. Schwarz 6.6.2017 13:42

Re: Kde se to v těch lidech bere?

A stejné typy, co v padesátých letech vyhazovaly své kolegy ze škol a rozplývaly se nad moudrostí "vůdce světového proletariátu" soudruha Stalina...

M. Moravcová 6.6.2017 13:53

Re: Kde se to v těch lidech bere?

jo, takoví malí "Pavkové Korčaginové"

P. Urban 6.6.2017 11:38

Zrušit nesmyslné zákazy, regulace a normy

bude jednoduché, protože jich moc není.

Horší to bude se zákazy, regulacemi a normami, které někdo jiný považuje za smysluplné. Protože neuvažuje jako já a je tudíž blbec.