24.2.2020 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

POLITIKA: Osudový den

Pondělí 2. září 2019 bude osudovým dnem nejen pro prvňáčky, kteří půjdou poprvé do školy, ale také pro všechny, kdo se vzrušují kvůli trestní kauze Čapí hnízdo. Očekává se, že státní zastupitelství oznámí, jak naložilo s návrhem na podání obžaloby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 2.9.2019 20:16

Babišův zisk a Zemanova ztráta

Na rozdíl od autora se domnívám, že zastavení trestního stíhání Babiše neoslabí, ale naopak posílá. Bude se tak moci postavit do role křivě obviněného a pronásledovaného mučedníka. A takové postavy voliči milují. Naopak by to znamenalo oslabení pozice prezidenta Zemana, který si usurpuje pravomoci trestním stíháním oslabeného premiéra.

J. Cyrany 2.9.2019 15:46

Souhlas.

Nemá to nic společného s tím ,zda byl AB Stbák či v 90 letech používal kriminální způsoby při nabývání svého monstrózního majetku. Znepokojivé je , jak jsou některé ekonomicko-zájmové skupiny bezskurpulózní v zneužití trestního systému, medií, soc. sítí , manipulací lidí bez vlastního kritického úsudku.

A. Javůrek 2.9.2019 11:06

tak uz vime,

proc byl vymenen ministr NEspravedlnosti

M. Šejna 2.9.2019 12:40

no jistě, Borovičko

Nejvyšší státní zástupce Zeman ale tvrdí, že státní zástupci jsou zcela nezávislí a že tvrzení min. Benešové jsou pomluvy.

Tak teď babo Javůrko raď.

Donedávna byla Benešová lhářka, když tvrdila cosi o justiční mafii státních zástupců, a najednou různí Javůrkové dávají té Benešové zapravdu, že jsou ti státní zástupci úplatnou mafií.

:-P

R. Langer 2.9.2019 12:43

Re: no jistě, Borovičko

Přesně! Je fascinující, jak jsou tihleti inteligenti schopni si sami sobě navzájem odporovat. :-D

A. Javůrek 2.9.2019 11:04

je nechutne, jak Aston

leze majiteli Lidovek, estebakovi Buresovi, do zadele. Jak pouziva maipulativni vyrazy, jako napr."odpurci Burese by vydali RYK:..." .

Astone, je mi te lito. A to i proto jak chvalis Burese za to ze rekl, ze i jako obzalovany by z postu premiera neodstoupil. Odstupovali politici za mnohem mene zavazne kauzy, a bylo to tak v poradku.

Bures by snad musel v primem prenosu vystrilet narvany autobus a k tom jeste utopit stenatko, aby vyznavaci Sekty Agroferti pochiopili koho tak odoruji...

M. Šejna 2.9.2019 12:35

Re: je nechutne, jak Aston

kdo to je ten "Bureš", pane Borovičko?

P. Dvořák 2.9.2019 9:46

Pěšky nebo za vozem.

Zastavením trestního stíhání by ovšem Babišovy trampoty nemusely ještě skončit . . . Naproti tomu podání obžaloby nevnímám jako katastrofu síly zemětřesení . . . Do ulic by vyrazili „chvilkaři“ . . .

Ovšem "chvilkaři" by vyrazili do ulic za každé situace. Nevím, jak s každým počasím.

R. Langer 2.9.2019 12:41

Re: Pěšky nebo za vozem.

To uvidíme, jak začnou podzimní plískanice... :-)

P. Burda 2.9.2019 8:47

Babiš nemá (u poloviny voličů) šanci

Autor má v jednom nesporně pravdu. Zastavení trestního stíhání by pro Babiše byla pomsta.

Pokud by došlo k soudu, a v průběhu soudního řízení by "náhodně" nemizeli svědci a celá rodina soudce neměla náhle nová Maserati, museli bychom i my (Babišovi odpůrci, nebo ti méně zavilí z nás) uznat rozhodnutí soudu.

Babiš vstupem do politiky dokázal pravdivost úsloví, že s jídlem roste chuť. Mohl být podnikající miliardář s podezřeními, že pracuje na hraně zákona - ale on řekl: "NE!" A teď se mu dívají pod prsty všichni, někteří mu věří, jiní pouze nevěří, další vykřikují do světa svá podezření nebo vlastní zkušenosti, jak přišli o pár tisíc či miliónů při nepřátelském převzetí té či oné firmy. On to chtěl, ať trpí. Ale odmítám, aby s ním trpěl i stát. Babiš není stát, Babiš je v tomto směru stejný patník u cesty jako já nebo kterýkoli jiný občan - a doufám, že tak na něj bude nahlížet i státní zástupce (minimálně při prošetřování rozhodnutí).

J. Vintr 2.9.2019 12:29

Re: Babiš nemá (u poloviny voličů) šanci

Babiš není stejný patník u cesty jako vy. Vy nemůžete dat soudci na nové Maserati, on ano. A navíc je teď víceméně nadřízený všech soudců.

I. Dvořák 2.9.2019 4:16

Hrátky se spravedlností po Česku.

Prozemanovský a tím pádem i probabišovský autor, tímto článkem nikterak nepřekvapil. Je jedno, kdo za přijetí oněch dotací je odpovědný. Zda statutární zástupce firmy, či sám Babiš. Fakt je ten, že trestný čin se stal, když v žádosti o evropské prašule byly lži. A pokud by státní zástupce žalobu nepodal, spravedlnost v Česku by opět dostala pořádně "na frak".

R. Langer 2.9.2019 5:47

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Hm, nechtěl byste dělat soudce? Máte evidentně ve všem jasno. To by rozsudky padaly jako na běžícím pásu. :-D

J. Drobný 2.9.2019 7:47

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

O tom, zda byl spáchán trestný čin rozhoduje naštěstí stále ještě nezávislý soud. Fyzický lynč povolen není, zato mediální je velmi žádoucí. Pan Dvořák, na rozdíl od autora úvodníku, toho o trestním právu moc neví, ale přesto má ve věci jasno. Tak nějak se soudilo v 50. letech - vůle lidu musí být vyslyšena!

J. Vintr 2.9.2019 8:36

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

A vy fakt věříte, že existuje "nezávislý" soud?

P. Burda 2.9.2019 9:01

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Nezávislý soud je něco jako Bůh.

Jenže lidská psychika potřebuje (nějakou) víru. V Boha, v nezávislý soud, v to, že Vás neotráví Vaše žena večeří ... Bez víry bychom zahynuli - nebo se snížili na úroveň primitivního organismu - příjem a výdej potravy, občas rozmnožování "skokem".

J. Drobný 2.9.2019 9:39

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Pane Vintr, čemu věřím nebo ne, je jen a jen moje věc. Nicméně navenek se tvářím, že existuje. Tedy hypoteticky samozřejmě, ruku do ohně za všechny soudce v republice bych nedal ani náhodou.

J. Vintr 2.9.2019 9:58

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Naši páni soudci dali před časem celkem flagrantně najevo, že jsou závislí minimálně na penězích, když jim nebylo stydno "vysoudit si" vyšší platy ...

A. Javůrek 2.9.2019 11:06

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

vsude maji soudy, jen v Cesku maji nezavisle soudy :D. V jejich nezavislost veri ale jen OSEL.

I. Dvořák 2.9.2019 14:43

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Pokud nebude podána obžaloba a prozatím to tak vypadá, bude to opravdu vůle lidu. Lidu zemanovského. Jen soud může rozhodnout o vině či nevině. A pokud to státní zastupitelství zablokuje a k soudu nepodá, pak soud nemá o čem rozhodnout. Takže o vině či nevině rozhodl st. zástupce,nikoliv soud. Nicméně je neoddiskutovatelné, čin se stal. Někdo nehrál podle zákona.

J. Červený 2.9.2019 8:34

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

I vy demokrate. Neměl o Babičovi rozhodnou lidový soud na Letné? Jako v padesátých letech?

I. Dvořák 2.9.2019 14:45

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Milý J. Červený ́. Úplně postačí, když o Babišovi rozhodne příslušný soud. Nic víc, nic míň.

P. Burda 2.9.2019 8:59

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Čin se stal. Jestli trestný musí rozhodnout právě státní zastupitelství.

Na špinavou práci má Babiš nesporně lidi. Ti jsou placení za to, že podají (nepravdivou, ale to v žádné smlouvě nebude napsané) žádost o dotaci. Za svůj plat nesou i riziko trestní odpovědnosti, když se to provalí. Stejně tak postupují i jiní se skrytým titulem Capo (di tutti capi).

Jestli nebude trestán nyní za "pár desítek miliónů", stejně ho při jeho stylu podnikání jednou chytnou - a jako Al Capone bude potrestán za "pár desítek tisíc".

Jen soud by mohl říct, že je nevinen, že čin je promlčený (to Babiš slyšet nechce), případně o výši trestu (to už vůbec nechce slyšet). Ne my (ale to nic nemění na tom, že pár let by mu moc slušelo).

Dostali jsme se (Česká republika) do situace, o kterou nikdo nestál. Papírově patříme k západu, ale zvyky máme stále "východní" - Babiš, Janoušek, Novák ... První je alespoň Andrej, zbylým by slušela jména jako Vasil, Ivan ...

J. Drobný 2.9.2019 9:46

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Pane Burda, co je východního na tom, že státní zástupce zastaví trestní stíhání, pokud shledal, že není důvod podat obžalobu. Tři roky se tady stále mele o strašném zločinu a bohužel lidé neznalí trestního práva tomu uvěřili a teď jsou všichni zděšeni. To že nesnášíte Rusy nemá s touto pseudokauzou nic společného.

V. Církva 2.9.2019 23:18

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

V jednom pan Burda pravdu má, v ČR je nepořádek, krade se tu a mělo by se s tím něco dělat (ono na Zápedě se krade jen trošičku míň).

Jenže ČH je víc politická než právní záležitost. A jde o nevýznamnou špičku obrovského ledovce.

Jinak ale máme prý nezávislé soudy, tak ať jednají.

Č. Berka 2.9.2019 10:46

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

v čem byla žádost nepravdivá? Na valné hromady akciové společnosti s vlastníky akcií na doručitele se dostavili zmocněnci několika akcionářů - zřejmě fysických osob. Tyto akcie mohou měnit majitele i několikrát za den- prostým předáním z ruky do ruky a management nemá jak změnu zjistit. Pokud nelze zjistit vlastníka, měla být žádost zamítnuta, což se nestalo. Akcionáři navíc ani nezodpovídají za provoz firmy- takže trestní stíhámí Babiše ml. jen za "pasivní" držení 5 akcií po 100 tisících kč je absurdní. Babiš starší dokonce neměl akcie žádné, takže k Čapímu hnízdu neměl po právní stránce žádný vztah - a prokázat, že nějakým způsobem pohrůžkou donutil či výhodami uplatil management, aby podal žádost, o které nemohl vědět, jestli uspěje je prakticky nemožné - to by se musela jít paní Nagyová-Mayerová sama udat...

I. Dvořák 2.9.2019 14:47

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

P. Burdo.Nemohu jinak,. než souhlasit.

V. Církva 2.9.2019 23:12

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Chlape vy se ještě budete v neomarxistickém budoucnu hodit. Když vraždili paní Horákovou taky měli takoví jasno.

Co se týká Čapího Hnízda, morálně se mi to moc nelíbí, ale takhle na hraně zákona operuje velká část podnikatelů a nesedí.

Babiše to dohonilo, ale vinny byly úřady a všichni kolem. No zajímavé, že když kradla ODS s ČSSD byla to demokracie, ale až teď je to zlodějina a populismus. Aneb čisté podnikatelské prostředí a dotace se měly řešit už dávno, ne teď když slouží jako politická hra. Nebo máte snad dojem, že šel Babiš do politiky jen aby ho nezavřeli za Čapí Hnízdo, nebo v době kdy se nekradlo a s ním ve vládě začalo? Bohužel pravdou je spíš opak, nebo že se nic nezměnilo.

I. Dvořák 3.9.2019 2:44

Re: Hrátky se spravedlností po Česku.

Milý Církvo. Vedení kauzy "Babiš" velmi, ale velmi připomíná, již dávno zaprášenou kauzu "Čunek". I tehdy vzal spravedlnost do rukou státní zástupce pan Salichov a bylo vymalováno. Čunek byl najednou kříšťálově čistý, Topolova vláda se nerozpadla, prostě všechno bylo OK. Politika zvítězila nad spravedlností.

Babiše dnes nikdo nepopravuje, jak jste trapně vyslovil, "nesrovnatelné srovnání" s popravou Milady Horákové. Rozhodnutí o jeho vině či nevině náleží jen a jen soudu. Zvláště když do křesla spravedlnosti "byla usednuta" jakási, Zemanovi povolná Maruška, která to má zajistit, aby se to nedostalo k soudu. Jinak věc je prostá milý Watsone. Jakýsi lapka odcizil 50 melounů a při útěku byl zadržen. Zcizené penízky měl u sebe, takže byly vráceny majiteli. Zmíněný lapka pak prohlašuje že je nevinen, že se vlastně nic nestalo, že to na něj kdosi ušil. Jak působivé. A Vy, spolu s dalšími, kteří řičí blahem když je jim na hlavu káleno, tvrdíte, že lapka je opravdu nevinen, jako byla nevinná Milada Horáková. Nechutné. Ta zemřela za svoje přesvědčení, ne za padesát stříbrných. Jinak přeji dobrý den a hlavně, že Vám chutná.

J. Vintr 2.9.2019 2:09

Řečeno slovy policisty Libíčka

z filmu Čtyři vraždy stačí: On jim stejně uteče. Copak by se člověk s jeho penězi a v jeho postavení nechal vláčet po soudech?