29.9.2022 | Svátek má Michal


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 18.5.2010 10:19

JEŠTĚ DNEŠNÍ GENERACE SE DOŽIJE KOMUNISMU...

dal na vědomí ústně i písemně někdy kolem roku 1965 první tajemník KSČ a president republiky čeksloveslenské, soudruh Antonín Novotný.

       I tehdy se našli prosťáčkové, kteří mu ten "slib" sežrali i s navijákem :-))

Takoví prosťáčkové jsou nesmrtelní a vždy znovu a znovu uěří všem "krásným a lákavým" slibům, místo toho, aby porovnali, jak se ta která strana CHOVALA v minulém období a podle toho usuzovala, jak se bude chovat v budoucnu.

F. Vízek 18.5.2010 16:37

Evoluce jistější než revoluce...

Kapitalismus prodělal jakýsi vývoj. Jakkoli nemá "lidskou tvář" - stejně jako ji neměl socialismus -, leccos se v dějinném vývoji postupně dostávalo do normálu, leccos se odsoudilo, napravilo, zavrhlo, leccos podařilo a vylepšilo...  Trvalo to více než 150 let - a stálo to nemálo potu i krve - než se "vylouplo"  všechno, co nyní máme za samozřejmé: osmihodinová pracovní doba, zákaz dětské práce, důstojné pracovní prostředí, slušné zacházení s podřízenými, nárok na dovolenou, zdravotní, sociální a důchodové pojištění...atd. 

Nic z toho nebylo lidem dáno darem...  Jakási síla musela být, nic nešlo napoprvé, tlak bylo potřeba vyvíjet...  Za to všechno se muselo bojovat.  Byly to odbory a byly to sociálně cítící strany, které se do čela zápasů o důstojné pracovní a společenské vztahy postavily.

  Čili souhlas s Vámi:  Ohlédněme se zpátky a porovnjeme, jak se která ze stran v minulosti chovala.  Jak to ale porovnat, když jedna má  přes 130 let a druhá 18, jako je tomu v ČR?   

V. Bok 18.5.2010 18:56

Re: JEŠTĚ DNEŠNÍ GENERACE SE DOŽIJE KOMUNISMU...

Ale ne, to byl Nikita Chruscov. Novotny byl celkem strizlivy komous.