16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

POLITIKA: Okamurův zločin

Poslední středu kolem 16:30 hodin na ČRo (tuším Dvojka - jel jsem v autě a nějak jsem to nezaznamenal) zpovídala redaktorka pana Petra Nováčka. A když jsem to pustil, zrovna se zabýval hlasováním ve Sněmovně ohledně návrhu SPD ve věci kompenzace pokut za závazné přestupky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 1.8.2021 11:51

"Kdy už si stát konečně přestane hrát na ochránce každého lotra a holomka" ?

Až potom, kdy v tom státě přestanou vládnout menšiny. Menšiny obecně tedy i menšina nepřizpůsobivých, menšiny představované příslušníky a příznivci politických neziskových organizací, menšiny členů a příznivců politických stran a hnutí a mnoho jiných menšin. Potom, kdy se k moci dostane demokratická většina občanů a kdy tito občané dostanou do jejich rukou přímý nástroj, pomocí něhož budou moci prosazovat svou většinovou, demokratickou vůli. Do té doby ovšem bude u nás vládnout reálný socialismus, opepřený nemálem anarchistických zásad.Diktatura menšin.

H. Kotaz 1.8.2021 13:55

vláda jedné strany ( běžná v mnoha zemích světa ) je zde přece nepřípustná, čemuž nahrává volební systém pod dohledem ÚS

P. Čech 1.8.2021 19:28

Ideální je vláda žádné strany. Vláda většiny občanů- demokracie. Náš menšinový volební systém podle zásad poměrného zastoupení generuje vládu všelijakých menšin a to je podle mne dokonce horší než ta vláda jedné strany.

Z. Žíkovecký 2.8.2021 16:02

Poměrný systém máme leda na papíře, ve skutečnosti je zmršený pětiprocentní klausulí a čtrnáctiobvodovou zemanulí (a kdyby nezasáhl ústavní soud, tak bylo ještě hůř).

S. Zemitý 1.8.2021 14:44

Je-li při hlasování v PSP výsledek 103: 75, zvítězila menšina, nebo většina ? Zvítězila-li menšina, jaktože disponovala větším počtem hlasů než většina ? Zvítězila-li většina, je ovšem u vesla ona, a ne menšina.

Mají menšiny nepřizpůsobivých a neziskovek a další... větší počet hlasů v PSP ? Pak to nejsou menšiny, ale - a to dlouho již tomu, dlouho - jde o většinu.

Nevím, co to je "přímý nástroj" ale má-li to být nekonečná řada referend o kdejaké pitomosti, obávám se, že to s demoghacií půjde s kopce ještě rychleji, než včil ...

R. Langer 1.8.2021 17:02

No, a možná by se také přestaly řešit kdejaké pitomosti. :-P

P. Čech 1.8.2021 19:32

Jakýkoliv výsledek hlasování v PS neříká nikdy nic o tom, zda vítězí menšina či většina. O tom rozhoduje náš volební systém. Nepřímý volební systém, ve kterém nejsou voleni kandidáti na zástupce občanů, ale kandidáti na zástupce politických stran a hnutí. Subjektů, které jsou vždy menšinové a jejich vůle je nedemokratická.

P. Čech 1.8.2021 19:34

Omlouvám se, použil jsem omylem nesprávné slovo v poslední větě. Správně má být "... a jejich v l á d a je nedemokratická".

P. Čech 1.8.2021 19:36

Zdá se, že podle Vás to jde s kopce ve Švýcarsku již více než 200 let. Výsledkem je ovšem vysoce efektivní fungování tohoto státu a jeho politického systému - zastupitelské demokracie.

Z. Žíkovecký 2.8.2021 15:58

Prostě dokud bude většina líná se starat o politiku, tak se by se neměla divit.