18.1.2021 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Okamura lže...

Předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura opakovaně lže, např. když o některých europoslancích včetně mě tvrdil, že jsme hlasovali pro uprchlické kvóty, což prokazatelně není pravda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 29.12.2017 14:42

To mi připomíná,

jak se i novináři úporně drží zaběhnutých klišé a škatulek: o Danielu Landovi nenapíší jinak než jaký byl v době, kdy mu bylo 16 a poznával svět. Že je mu dnes přes 40 a chová se zodpovědně jako otec 3 dětí, jim nevoní.

Okamurovo daňové přiznání bylo předmětem mnoha spekulací a dehonestujících odsudků. P.Zdechovský to používá už jako nálepku. Okamura diskutuje v médiích dobře, občas je těžké se udržet, když dostane hloupou a zavádějící otázku (= neprofesionální). Pro voliče ovšem mluví stále stejně, před volbami i po volbách. To se v politice tedy nevidí!

M. Prokop 29.12.2017 17:17

Re: To mi připomíná,

"Pro voliče ovšem mluví stále stejně", stále stejné lži.

I. Vermis 29.12.2017 18:06

Re: To mi připomíná,

Znáte nějakého politika, který nelže?

R. Tichý 29.12.2017 14:42

Pane Zdechovsky, kdybyste takovou hloupost nenapsal, bylo by lepe.

A) Brecenim nad urovni protivnika se akorat zesmesnujete. Radsi prokazujte SVE kvality.

B) Co podepisete v EU jako nezavazne, to se za par let vrati jako povinne-to jste si nevsiml nebo si/nam lzete do kapsy?

J. Pražák 29.12.2017 11:34

Standardní křivák z KDU-čsl

Zdechovský podepsal, jak sám píše, výzvu k podpoření migrace do sousedních států. Tím přispěl ke vzniku atmosfery, kdy se jako další krok uskutečnňovala další řízená imigrace a nyní i import ilegálů z afrických zemí, kde žádná válka není.

Tito samozvaní spasitelé světa by udělali lépe, kdyby podporovali rovnoprávný obchod s africkými a asijskými zeměmi, aby se zlepšila životní úroveň i tam a tím by nedostali tolik příležitosti muslimští fanatici, kteří devastují značnou část světa.

M. Malovec 29.12.2017 11:12

Nepochybuji

téměř o vašich slovech, nicméně i vy jste přisát k cecku europarlamentu s morálkou na štíru. Nezdá se, že byste byl fyzicky vyčerpán tak, jak by to odpovídalo prebendám současným i budoucím. Držíte pouze, jako ostatní europoslanci prst v zadnici pochybnému projektu, který by se jinak podělal mnohem dříve, než k tomu dojde. Ale vy budete stále za vodou až do smrti smrťoucí. Jako lidovec byste měl vědět, že je zakázáno brát si s sebou cokoliv do hrobu. Ani číslo účtu.

P. Lenc 29.12.2017 10:54

Bylo

by to zajímavé, kdyby to nenapsal lidovec.

O. Prokop 29.12.2017 10:27

Nic u Okamury vyjímečného

když i zadáte test psychopatie II. typu- PCL-R test dle Harea, tak z těch 20 charakteristik této poruchy osobnosti je u Okamury jedna význačná - nápadná výmluvnost ( logorea)

J. Pražák 29.12.2017 11:37

Re: Nic u Okamury vyjímečného

Považujete za vadu, že Okamura umí vyjádřit plynule, bez zadrhávání své názory, že nelže, nazývá věci pravým jménem?

Nebo dáváte přednost Spícímu Knížeti & spol., který neumí vypravit ani jednu větu bez é éé éééé ééééé, tedy, když už se náhodou probudí?

O. Prokop 29.12.2017 12:04

Re: Nic u Okamury vyjímečného

proč mi podsouváte, co jsem neřekl. Tzv. spící kníže je už mimo aktivního vlivu na politiku a taky byl ho nevolil stejně jako Zemana- oba ze zdravotních důvodů. Ale co se týče Okamury, tak si všimnete jak mele pořád to samé: Podpoří takovou vládu, která bude plnit program SPD ( ???), straší migranty, kteří v ČR žádní nejsou... atd.- atd. O jeho lhaní či nelhaní lze diskutovat- mezi jednu vlastnost psychopatie kromě jiného patří i výjimečná schopnost manipulace lidma.

M. Mikulec 29.12.2017 14:30

Re: Nic u Okamury vyjímečného

To byste zíral, jak dlouhé prsty má kníže v politice skrze Top09.

I. Vermis 29.12.2017 18:07

Re: Nic u Okamury vyjímečného

Dlouhé prsty? Myslíte jako, že jim "vybral" kasičku na předvolební propagandu?

J. Pražák 29.12.2017 16:56

Re: Nic u Okamury vyjímečného

Nevím odkud píšete, ale v centru Prahy už to vypadá jako v Arábii. Těch ilegálů, nebo i legálů jsou v centru stovky - "nagelovaných snědých nebo černých mladíků", kteří se rozhodně neživí prací v Kolbence... Policie je chrání (a možná i pomáhá) - na Václaváku, zejména u ul. Ve smečkách jich je vidět několik v kteroukoli denní nebo noční dobu, ale najdete jich desítky na jiných místech. Drogy, prostituce, směna měn, kebabárkyny, turistické suvenýry, průvodcovství,...... Centrum Prahy už není české. A že by platili daně - tomu snad nevěříte. :-)))))

P. Mach 29.12.2017 21:33

Re: Nic u Okamury vyjímečného

I paranoia se dá léčit. :-) Pokud je v centru Prahy víc ilegálů než pražáků, tak jen a pouze těch co mluví rusácky.

J. Pražák 29.12.2017 22:51

Re: Nic u Okamury vyjímečného

Tak se zajděte podívat - mezi Václavákem a Staromákem jich kdykoli napočítáte stovky. A nejsou to turisté...

M. Pesat 29.12.2017 10:22

ja jsem pred lety slysel v radiu

ja jsem pred lety slysel v radiu mluvit nejakou kandidatku na europoslankyni, co kandidovala za partu soudruha Samuraje, nejaka advokatka co snad hajila Cikany, pozdeji snad sama z kandidatky odstoupila. Ac ji soudruzka redaktorka neustale skakala do reci a prerusovala ji, presto ta kandidatka za Samurajovce presne popsala ty tzv. valecne uprchliky jako obchod s lidmi a bajecny kseft pro paseraky lidi v Turecku a severni Africe.

Faktem je, ze to co rekla to bych podepsal a to byl zrejmne duvod proc v poslednich volbach Samurajovci ziskali tolik hlasu.

Populismus ? Do jiste miry asi ano, ovsem to tema immigracni krize/uprchliku/militantniho islamu/islamskeho terorismu, to realne existuje a ostani partaje/hnuti mely stejnou sanci je politicky noekrektne pojmenovat. Snad jen soudruzka Cernochova od modrobolseviku mela odvahu v tomto smeru nazvat veci pravym jmenem. Cest :-)

M. Mikulec 29.12.2017 14:32

Re: ja jsem pred lety slysel v radiu

Na to, že je situace zoufalá i kritická, nezískala Okamurova partaj tak moc.

Třeba i v Německu jsem očekávala, že AfD dostane víc hlasů, na to, v jakých se brodí s...ch.

P. Mach 29.12.2017 21:29

Re: ja jsem pred lety slysel v radiu

S tvým kritickým alkoholismem ti pitomio opravdu ale opravdu nepomůže. :-)

M. Mikulec 30.12.2017 14:37

Re: ja jsem pred lety slysel v radiu

O čem to plácáte, Machu? Ujíždíte na pravdolásce?

P. Rudolf 29.12.2017 9:37

To jste si ale autore naskočil

Chtít po zdejších pravičácích z leknutí, t.č. již vesměs důchodového věku, aby byli schopni rozlišit mezi závazným hlasováním o uprchlických kvótách a rezolucí, vyzývající ke sdílení větší odpovědnosti vůči uprchlíkům z válečných oblastí, je naivitou nejvyššího formátu.

Budete zde spravedlivě popliván.

J. Schwarz 29.12.2017 11:17

Re: To jste si ale autore naskočil

opět jste se projevil jako větší vůl než jsme si dokázali představit. Ale už si zvykáme...

J. Pražák 29.12.2017 11:39

Re: To jste si ale autore naskočil

Nechápu, proč toho Zdechovského tolik zveřejňují . Ale možná je to dobře - v příštích volbách kdu čsl klesne pod 1%. I ostatní si uvědomí, co jsou to zač.

Ś. Svobodová 29.12.2017 12:04

Re: To jste si ale autore naskočil

Ač máte pravdu v tom, že rezoluce byla něco jiného než hlasování o kvótách, přeci jen jsou ty dvě věci propojené. Protože uznáte-li svým podpisem, že přijmáte odpovědnost za válečné uprchlíky (proč byste za ně vůbec měl přijímat odpovědnost za cizí rozhodnutí???), dostanete se sám se sebou do sporu, pokud následně odmítněte souhlasně hlasovat o jejich přijetí do své vlasti. Asi něco na ten způsob, jakobyste podepsal, že přijímáte odpovědnost za vyloupení pošty, ale sedět za to odmítáte.

Ano, pan Okamura je trotl v názorech pevný. Pan Zdechovský je rovněž trotl, v názorech gumový. Otázka je, co je horší.

P. Rudolf 29.12.2017 14:01

Re: To jste si ale autore naskočil

Ty dvě věci jsou samozřejmě propojené, a to slovy "utečenci v Evropě". Zatímco ta rezoluce říká naprosto nevymahatelně pouze "tu skutečnost musíme nějak urychleně řešit", hlasování o kvótách by znamenalo její částečné, ale povinné řešení. A k tomu na půdě EP tito čeští poslanci souhlas nedali.

Takže Okamura, stejně tak, jako v této věci před ním Mach, lhali. A o tom článek pana Zdechovského je.

J. Kopeček 29.12.2017 9:16

Zdechovský lže jako když Rudé právo tisklo.

Co je u černokabátníka normální věc.

https://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605697

Ś. Svobodová 29.12.2017 12:19

Re: Zdechovský lže jako když Rudé právo tisklo.

On nelže. Opravdu je rozdíl mezi rezolucí a hlasováním. Rezoluce narozdíl od hlasování není závazná. Ovšem jen idiot by si neuvědomil tyto propojené nádoby. Konání pana Zdechovského vypovídá o jeho slizské povaze a gumových názorech. Je to vidět i v článku - místo aby se pustil do polemiky a pokusil se vysvětlit pohnutky které ho vedly k nekonzistenci jeho jednání, vytáhne na Okamuru.

J. Černý 29.12.2017 8:23

K diskutujícím

to je ale dekadentní a demagogická partička ti tak zvaně diskutující

Ś. Svobodová 29.12.2017 12:21

Re: K diskutujícím

A já se divím, že jste se k nám svým příspěvkem zapojil...

D. Novak 29.12.2017 7:39

Dospělý člověk a takhle veřejně brečí.

Pláče. Pan Zdechovský. A co jiného mu zbývá? Nemá nic pozitivního, co by nabídnul. Tak se aspoň vybrečí. Za ty prachy? Vzdej se toho.

J. Schwarz 29.12.2017 7:31

Pane Zdechovský,

běžte už konečně i se svým lidoveckým "rozhodně možná..." do (_._). Proč jste vůbec hlasovali pro zbytečnou a nezávaznou rezoluci? Co má znamenat že " je třeba vytvořit podmínky pro návrat KVALIFIKOVANÝCH Syřanů domů..." - to jako ty nekvalifikované tu máme nechat a živit? Ono je to tak, že z hromady "nezávazných" pseudohumanistických deklarací se buduje iluze "myšlenkové jednoty EP", kdy se poslanci v opravdu důležitých momentech nedokáží postavit proti nesmyslům které celou dobu "nezávazně" podporovali kvůli obavě z ostrakizacie ze strany kolegů. Nakonec to dopadá jak za komunistů, kdy si leckdo myslel co si myslel, ale na schůzi ROH každej odkejval co si vedení přálo...Mechanismus je tradiční - neschopnost se domluvit, nevědomost o tom jak jsou rozloženy skutečné názory a snaha nenarazit. Stejně jako na té schůzi za komančů - pokud by někdo vystoupil se stejným názorem jaký měl v hospodě, většina kolegů se stejným hospodským názorem ho na schůzi nepodpoří a proto každý buď drží hubu nebo se přidá k vedení.