3.4.2020 | Svátek má Richard


Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 106, poslední: 27.3. 2020 1:38, přehled diskusí

J. Jurax 26.3.2020 1:28

Souhlas. Samozřejmě bychom měli odstoupit. Byl by to snad jediný kladný přínos epidemie koronaviru.

Nicméně nemuseli bychom odstupovat, kdyby na tuhle peachovinu na summitu v bruseli Babiš už před čtvrt rokem nekývl jenom za to, že mu ti pitrysové z brusele na summitu písemně potvrdili, že je možné v rámci uhlíkové neutrality použít i jadernou energii. Akorát Poláci si zatím zachovali tvář a zdravý rozum.

A to krátce předtím Babiš tvrdil, že tenhle magorně šílený výmysl uhlíkové neutrality přijde ČR na 675 miliard korun.

Jsem opravdu zvědav, jestli ty bruselské zblblé mozky prorostlé zelenou plísní pod úderem krize způsobené koronavirem zmoudří a upustí od nesmyslného, leč nákladného boje se zločinným kysličníkem. Ale spíš ne, plíseň je už příliš zažraná.

J. Novak 26.3.2020 2:39

Však uvidíme. Tipl bych si že hned jak se to nejhorší přežene tak bruselské krysy vylezou z děr a začnou utužovat pokleslou morálku. Čert ví co se stane ..

P. Dvořák 26.3.2020 2:45

Neřekl bych, že jen začnou utužovat pokleslou morálku. Oni jsou jejím výrobcem.

J. Prikner 26.3.2020 3:53

neumoudří. po skončení covid19 budou opět ječet o nulové CO2 stopě.

požadované dotace na nápravu ekonomiky budou schválený jako minimální, dotace odhlasují podle předešlého zeleného údělu. státům V4 budou vyhrožovat soudit je a pokutovat. bude to boj s otevřeným výsledkem. jejich šéfové musí být první a dohromady solidární, ale Brusel a úvek bude tvrdě za svoje koryta bojovat

Š. Zemek 26.3.2020 7:06

Správně. Jak dokazuje příběh mluvčího FF UK, čert nespí. Pouze se stáhl do předem připravených pozic. Až přejde ta mela s COVIDem, vylezou. V EU není jediný politik či politička, který(á) by řekl Grétě "dej teď pokoj s klima alarmismem, máme jiné starosti".

J. Jurax 26.3.2020 12:44

Neexistuje na světě politik, jenž by se odvážil poslat svatou Grétu napřed do prdele a pak do léčebny.

J. Kalina 26.3.2020 20:59

si nedělejte iluze. Zelení právě v přímém přenosu sledují jak se na celém světě snižují emise všeho možného a jak se to má dělat ve velkém. Obrovská inspirace.

A pro ty slepýše, co to ještě nechápou, tak se podívejte na dnešní opatření aby jste věděli do čeho jdeme.

L. Písařík 26.3.2020 2:21

Velmi dobře, všemi deseti pro.

L. Novák 26.3.2020 3:18

Nakopat zelené magory... Ale Babiš má ze zeleného blbnutí s řepkou tučné zisky. Už jednou jeho vláda zamítla odstranit nesmyslné pěstování a zpracování řepky pro energetické účely... Prý kvůli splnění závazků vůči eu... Tak kdo se postaví broti zelené EU blbosti a české OZE mafii s Bursíkem v pozadí?

H. Kotaz 26.3.2020 5:48

Nejen od Zelené dohody, ale vrátit Evropu zpět před Lisabonskou smlouvu, to minimálně. Lépe by bylo k základům = EHS, čímž by byl zlikvidován ten pojízdný, královsky placený a občany Evropy bu ze rující cirkus v Bruseli.

M. Doubrava 26.3.2020 6:11

Dalši krize bude něco jako black out, nedostatek elektriny. Jak nám bude EU přerozdělovat megawatty lze vidět na jejich přístupu ke covid19. Donuti nás zavřít uhelne a jaderne elektrarny a pokud bude nedostatek odpoji bezvyznamne země od sítě. Místo rozsek budeme doma šlapat na bicykly a vyrábět proud pro plicni ventilátory.

A. Bocek 26.3.2020 7:00

Další zelená hloupost od které by se mělo ustoupit je naše dotování OZE, nemusím být Kalousek ale těch 42 mld. Kč za rok by se letos šiklo.

T. Hraj 26.3.2020 8:45

To by se mělo, jenomže obětoval by se tím právní stát. Protože stát bohužel výkupní ceny a přednost výkupu na dlouhé roky dopředu garantoval.

M. Vaněček 26.3.2020 9:32

Jo, s tím nic nenaděláte. Ale co může stát udělat je zvýšit těm dotovaným daně. Změnu daní dělá každý právní stát skoro neustále. Před volbami říká daně snížíme, a pak je zvýší.

To je základní znak současných demokratických právních států. I evropská komise říká, že přemrštěné dotace na soláry na polích porušují zákony EU.

Tak proč ještě váhat nad zdaněním, třeba nad 50% těch zisků, co porušují zákony volné soutěže. Stejně tak nezákonou podporu jádra EU nebude povolovat. Nakonec si musíme uvědomit, co jsou naše lokální zdroje elektřiny v ČR: je to uhlí pro elektrárny, je to slunce, voda, vítr a biomasa. Nic jiného.

J. Hajský 26.3.2020 10:39

Před rokem 1989 stát garantoval vedoucí úlohu KSČ dokonce v ústavě. A šlo to zrušit okamžitě. Zrovna tak by šlo zrušit dotování OZE. Jen chtít.

P. Rada 26.3.2020 10:05

Dotování fosilních zdrojů se děje masivně, dlouhodobě ale vesměs skrytě jako třeba tolerování rozptylu škodlivin spojené se spalovacími procesy.

To, že na něj až po desetiletích celoplošně doplácejí lesy je zatím jen zlomek škod které má na svědomí lidská přezíravost a chamtivost.

V. Kolman 26.3.2020 11:17

A jak by se šiklo více nežli 70 miliard (70.000.000.000,-Kč), každý rok placených jako úroky za půjčku peněz do deficitního rozpočtu.

Ale možná se pletu. Politici přece VŽDY! před zvolením slibovali přebytkový, nebo aspoň vyrovnaný státní rozpočet. A politici přece nelžou :-)

J. Nevrkla 26.3.2020 7:31

Zelená dohoda a nakonec i EU aparát už vypadají tak absurdne, že nevím, kdo bude mít zájem na resustitaci, kromě jich samých. A to nebude stačit.

T. Hraj 26.3.2020 8:42

To je obávám se obrovské podcenění pane Nevrklo. Ta absurdita je záměrná. Jakmile se totiž podaří (postupným vypouštěním balónků) překročit zjevnou hranici absurdity aniž by z davu zaznělo že král je nahý, jsou dveře otevřené a prosadit lze cokoli.

Je to dekonstrukce v praxi (Derrida, Foucault, etc.), silná zbraň progresivistických neomarxistů.

J. Nevrkla 26.3.2020 9:08

Možná tu obranu podcenuji, ale jsem přesvědčení, že se objeví silne volání o nahem králi, mám. Nakonec už se objevuje, i mezi mnohými politiky. A takoví budou voleni. Jen se obávám velkých evropských finančních injekcí, kterými se budou populisticky ohánět. A lidem nedojde, že to není řešení, ale prevod peněz především lidem u zdroje na úkor ostatních.

M. Vaněček 26.3.2020 7:34

Podívejte se na data export-import mezi Německem a okolím.To v současnosti neustále probíhá, my a Švýcaři dodáváme do Německa především ráno kdy je cena elektřiny ještě dost vysoká (40 Eur/MWh) oni zase dodávají do okolí a to elektřinu rádo bere když je cena i pod 20 Eur/MWh, to jest 50 haléřů za kWh.

Na obchod s elektřinou není fronta, jako s kamiony na hranicích.

Koronavirus se elektrony nepřenáší, cena elektříny jde dolů, je jí nadbytek, žádní šílenci nemusí šlapat na biciklu nebo třít liščí ocas.

M. Vaněček 26.3.2020 7:38

promiňte pár překlepů a samozřejmě souhlasím s tím aby EU řešila skutečné problémy a nepodléhala CO2 hysterii a Gretenismu.

P. Rada 26.3.2020 8:03

Akutní problémy dokáží lidé řešit rázně i během hodin. To je vidět např na náhlém uzemění boeingů ke kterému došlo i když měrné riziko postižení lidské populace bylo i v průběhu měsíců pod tisíciny procenta.

Pokud jde o rizika epidemická s ohrožením populace kolem několika málo procent v dohledu celých roků, dokážeme se ještě semknout - i když mnozí na nepohodlí reptají.

Pokud ale rizika dopadají na období přesahující dokonce životní cyklus jedinců tak i když jde o obrožení žvota pro většinu 9/10 populace - chovaji se jinak soudní lidé spíše jak SLABOMYSLNÍ KRETÉNI!

T. Hraj 26.3.2020 8:32

9/10 je číslo ze zprávy IPCC, pane Rado?

J. Jurax 26.3.2020 12:40

Jojo, nejhorší smrt je z vyděšení ...

A co ta ne ohrožená 1/10 - ta je proti oteplení odolnější nebo jak?

P. Rada 26.3.2020 7:50

Dosavadní rozvoj lidstva se děje poněkud pokrytecky především na bázi růstu spotřeby energie těžené ale na FOSILNÍ DLUH. Tedy vlastně jaksi "zadarmo". Tento dluh je přitom mezi těmi surovinovými jen asi nejzřetelnější. Zadlužení totiž vzniká všude tam kde je produkováno cokoli bezrecyklačně. Konkrétněji biosféra sestávající s 550GtC např. nedokáže těch 10GtC produkovaných lidmi ročně už dlouho beze změn absorbovat. Uhlík proto v atmosféře setrvává statitisíciletí než ho po milionech let odbourají horotvorné procesy. Ignorace dluhů a zejména ta dlouhodobá nutně vytváří saldo nerovnováhy která s optimálních životních podmínek panujícách posledních 10tis let hrozí už koncem století uvrhnout planetu do klimatického režimu, změněného nárůstem průměrné teploty a rozvratem typu vzdušného proudění do extrémností vedoucích k podstatně méně úživnější planetě. Takové jaká byla zhruba před deseti miliony let v třetihorách. S dnešní životní úrovně mohou proto zbýt všeobecně trosky v podobě tak akorát arzenálů zbraní mezi vzájemě znesvářenými pro různé postoje k rozmanitým surovinovým dluhům.

Nadějí už celé půlstoletí co se o obecném problému ví, byl růst technologičnosti spolu s poklesem měrné spotřeby. Posledním výsledkem diplomatických nadějí je i zminovaná dohoda unitř jedné s nejbohatších a nejvíce uhlíko-dluhově zatížené části světa.

https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=t2020_rd300&plugin=1

Pokud se lidstvo zachová vzájemě sobecky jak lupiči... - a jak nerozumě až bezohledně navrhuje hejtman - pak jej v konci století bude sužovat jak klimatická nouze navozující už stomilionové vlny migrantů tak tuplovaně epidemické riziko. Stamiliony lidí totiž nutně přijdou o primární obživu a ta pro nezakotvenost migrujících bez respektu k zákonnosti dramaticky posílí všechna obecná ohrožení.

...."To všechno nebude zadarmo"... !!!

T. Hraj 26.3.2020 8:30

Logika pana Rady (nejen):

CO2 způsobuje GO - GO možná způsobí pokles životní úrovně - zabraňme této hrozbě tím, že si snížíme životní úroveň sami už dnes.

V. Braun 26.3.2020 13:38

Asi jste přehlédl tuto část "klimatická nouze navozující už stomilionové vlny migrantů tak tuplovaně epidemické riziko."

Ale třeba vám migranti nevadí a rád je přivítáte.

T. Hraj 26.3.2020 17:01

Nepřehlédl. Pouze vím, že migrace má celou řadu úplně jiných příčin, které mají neporovnatelně větší váhu. Například nárůst počtu obyvatel, válečné konflikty (kvůli ideologiím nikoli o GO méně zasažené území) atd.

V. Braun 26.3.2020 19:18

Tak i situace v Sýrii je ovlivněna extrémním suchem v posledním desetiletí.