21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

POLITIKA: ODS nejenže topkovatí, ona hlavně blbne

Podle řady vyjádření jejích čelných představitelů, počínaje předsedou strany a konče komunálními politiky, se ODS mění ve stranu s podivným programem. Voliči jí také nepřibývají a ona chřadne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Trubka 12.12.2019 20:02

Ohledně ODS souhlas. Ale nemá to nic společného s pomníkem. Prahu osvobodili Vlasovci a nikoliv Koněv. Koněv čekal, jak to dopadne stejně tak jako když čekal před Varšavou. Vlasovci zcela zákonitě vznikli z rudoarmějců tím, že je bolševici sami odepsali poté, kdy ne vlastní vinou padli do zajetí Němcům. Nejsou to zrádci, protože zcela logicky začali bojovat proti bolševikům, kteří je zradili. Pomník není trucpodnik Rusům, nýbrž Rusové se ozvali následně sami. To, že tam byl Žáček nemá nic společného s ODS. Pan starosta Novotný je možná extravagantní, ale alespoň se umí ozvat na rozdíl od Zaorálka, který na Rusi zaštěká a pak zaleze. A jak je vidět, tak ruští agenti ve vrcholných státních úřadech nejsou Putinovi nic platní, když se věci řídí zdola. Na to Rusové nejsou zvyklí.

V. Kain 12.12.2019 20:34

Vy byste Trubko mohl psát dějiny,to by bylo počteníčko.Muselo by se to ale číst na WC neboť by hrozila řídká stolice.

B. Michal 12.12.2019 22:25

Tak si přečtěte třeba Solženicyna (Souostroví GULAG), tam o Vlasovcích taky píše.

Můžete třeba i tady: http://chrudimskenoviny.cz/kategorie/z-medii/solzenicyn-o-vlasovcich-0

F. Navrátil 12.12.2019 22:36

Zásah vlasovců bezesporu pomohl v nejkritičtější chvíli Pražskému povstání, aby ho jednotky wehrmachtu a waffen SS, které v panice prchaly před jednotkami maršála Koněva, neutopili beztrestně v krvi. Vlasovci si takto chtěli vytvořit alibi před spojenci. Když je velení povstalců odmítlo uznat jako bojovníky proti německé armádě, sbalili si vercajk a táhli spolu s německým vojskem do amerického zajetí. Nebojovali v Praze z přesvědčení, ani pro lásku k Praze, ale z vlastních zájmových důvodů. Jejich role je tragická. Není třeba ji špinit, ani pozlacovat.

P. Spáčil 12.12.2019 22:40

No a amíci asi správně hodnotili jejich činy, když je vydali zpátky rusům.

M. Trubka 12.12.2019 22:55

Amíci je nevydali Rusům z důvodu, že by "soudili jejich činy;-(" nýbrž z důvodu, že bylo vojensky-politicky neúnosné je v danou chvíli Rusům nevydat. Z hlediska Čechů v Praze je to problematické, když Praze fakticky pomohli.

M. Trubka 12.12.2019 22:47

Já s vámi souhlasím. Takhle přesně to bylo. Nazývejte to klidně alibi. A nikoho nechci pozlacovat ani špinit protože vím, že nikdo nebyl povinen se o Čechy postarat a ani nevím jak bych se jako Čech zachoval, kdybych v té situaci byl.