1.6.2023 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POLITIKA: ODS a Evropa jedno jsou

Občanská demokratická strana zveřejnila svůj program týkající se jejích budoucích aktivit mimo jiné i v kontextu Evropské unie. Je třeba říci, že je to jednak program velice euro-konformní, což někdejší sympatizanty ODS za éry Klause staršího jistě netěší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 1.5.2017 9:54

Re: Budu volit ODS.

ODS nemá žádný program ani ideovou náplň, kterou by dokázala oslovit voliče. Volič se podle toho taky chová.

L. Novák 1.5.2017 9:51

Re: Machrujete, pane Štěpánku ?

Já si myslím, že problém ODS nakonec stejně vyřeší TRH. :-D

L. Novák 1.5.2017 9:47

Pěkně napsáno! :-)

Je to bohužel tak. ODS už nemá žádný program, kterým by ještě mohla oslovit (trvale obojakou oportunistickou politikou) své bývalé voliče. ODS je strana na odpis. A to říkám jako kdysi její poněkud skeptický volič.

P. Portwyn 29.4.2017 16:36

Re: No jo

Ona pak taky jaksi není k poznání od TOP09...

P. Portwyn 29.4.2017 16:28

Re: Budu volit ODS.

Babiš charisma má, bohužel pro nás nebabišovce. I Zeman, bohužel pro nás nezemanovce.

Charisma má i např. Václav Klaus.

J. Jurax 28.4.2017 20:52

Re: Vtipná a zároveň

Jistě. Někomu to stačí, aby hodil hlas. A o to jde, ne?

Volby vyhrávají fráze a hodně peněz vražených do PR. Kdo myslíte, že bude studovat těch 190 či kolik bodů?

A taky - u těch řekněme 190 bodů můžu docela dobře s třiceti čtyřiceti nesouhlasit. U 15 frází řekněme s jednou, jsou-li fráze profesionálně vytvořeny. Nad jednou se dá mávnout rukou, ale volila byste stranu, kde nesouhlasíte s desítkami bodů programu?

J. Jurax 28.4.2017 20:39

Re: Budu volit ODS.

Nicméně pravicový volič stěží ocení orientaci na rudozelenou EU ovládanou levicí.

J. Jurax 28.4.2017 20:37

Re: Pan Fiala,

Ehm ... myslíte, že pan Pokorný to ví?

J. Jurax 28.4.2017 20:36

No jo

proevropská ODS přestává být volitelnou ODS.

J. Kanioková 28.4.2017 19:47

Souzním..

K. Vyšata 28.4.2017 17:32

Re: Pan Fiala,

určitě jako mladík zdravil sousedy. Taky umí pěkně rozpažovat ruce jako ta socha Krista na d jedním městem. A co ještě? No, abych neškodil, nasbíral před a po příjmením dost zkratek.....

J. Kyselková 28.4.2017 17:03

Re: Machrujete, pane Štěpánku ?

Sorry, opět jsem popletla jména !! Patří panu Žantovskému. Omluva jako dům !

Š. Hašek 28.4.2017 17:00

Re: Pan Fiala,

Možno souhlasit.

Ale z minulosti se volební program neudělá. Pan Fiala je určitě solidní člověk, ale to já taky.

Zatím jsem vždy voli ODS. Aby bylo jasno.

Š. Hašek 28.4.2017 16:57

Re: Vtipná a zároveň

Nechápu Vaši poznámku.

J. Krásenský 28.4.2017 16:41

Re: Budu volit ODS.

Ovšem koblih, koblížek není. Nic na tom nemění, že nebudu volit ODS ani Ano ani Topku ani KSČSSD ani lidovce ani zelené. ODS je taková - ani ryba ani rak, strana mírného pokroku, pravicovosti a konzervativnosti, ovšem v mezích zákona.

J. Kyselková 28.4.2017 16:38

Machrujete, pane Štěpánku ?

Je to snadné, že ? Pokud má ODS v EU dva europoslance v kolosiu 750 kusů, moc vyskakovat s příkazy nemůže. Pan Zahradil i Tošenovský jsou realisté, ale jsem jista, že i pan Fiala má dokonalý přehled. Je to diplomat a getleman.

Sleduju, jak všichi "chytráci" z ODS utekli a teď prskají.

Co se týče programu ODS myslím, že by stačilo 19 bodů místo 190. Vrhli se na to důkladně až do ztráty vědomí.

M. Těhanová 28.4.2017 16:20

Re: Vtipná a zároveň

Chtěl jste napsat na 15 frázích vyřčených jako hesla. Někomu to stačí.

J. Kulheim 28.4.2017 16:17

Re: Budu volit ODS.

Pana Fialu neznám. Je to člověk z masa a kostí a určitě má nějaké nedostatky. Nečekám, že by se v čele ODS někdy objevil někdo, jako Matka Tereza. Doufám, že podobní lidé, jako pan Sobotka, Babiš, Paroubek apod. se nikdy neobjeví.

"Je dobré si uvědomit, že je úplně jiná situace jako v devadesátých letech minulého století. V současnosti už převažují voliči, kteří o tom co přináší nesvoboda, neví téměř nic. Voliči, kteří prožili válku, socialismus a byli vděčni za kousek svobody, jsou na hřbitově nebo v domech po seniory."

Polovina současných voličů nemá s životem v socialismu vlastní zkušenost. Oni vyrůstali v jiných podmínkách.

M. Těhanová 28.4.2017 16:16

Re: Budu volit ODS.

Co pořád máte s tím charismatem? Copak on některý z těch panáků nahoře má? Že jsem si nevšimla. Ale pořád se píše, že Fiala ho nemá, tak to všichni papoušci opakují, aniž by věděli, co to vůbec znamená.

M. Těhanová 28.4.2017 16:10

Re: Budu volit ODS.

Zkuste si prostudovat, v jakém světle je ODS medializovaná, a trochu o tom popřemýšlet. Odpověď na svou otázku byste měl pak znát. Stále se tahají kauzy z minulosti se značně překrouceným obsahem, nikdo není ochotný připustit, že inteligentní lidé se umí v průběhu života poučit ze svých chyb a potom se změnit. rozhodně si je nikdo nekoupí za koblihu, nebo příslib dávek.

M. Těhanová 28.4.2017 16:04

Re: Ta strana je pro mne už delší dobu nevolitelná.

Tak nečtěte hloupý, zaujatý referát a přečtěte si originál. Pan Žantovský není schopný prodýchat, že se strana odvrátila od Klause. Ten dělal přece všechno nejlíp.

M. Těhanová 28.4.2017 16:01

Re: Pan Fiala,

Největší rozprodej(rozkradení) republiky nastalo za Zemana a soc dem vlád. Každý má možnost si to ověřit. Ale ono je snazší to pořád házet na ODS, ta z nás pobídkami a daňovými prázdninami rozhodně kolonii neudělala. I když vím, že tam byli jedinci, kteří hrabali pod sebe. \pokřivení charakterů ale bylo dědictvím totality.

V. Patkoš 28.4.2017 15:43

Re: Budu volit ODS.

Která strana v současné době dokáže oslovit tolik voličů jako ODS tehdy? Vždyť i ta ČSSD padá na úroveň KSČM.

P. Portwyn 28.4.2017 15:05

Re: Budu volit ODS.

Pan Fiala sice dokázal zastavit propad preferencí, ale na to, aby ODS někam dostal, nemá drajv, nemá charisma. Ano, věřím, že je to slušný člověk, ale lídr to není.

Za normálních okolností by ODS musela odeslat stranu morálního giganta Kalouska do zapomnění a stát se znovu hegemonem pravice, která by se drala k moci. Výsledek? ODS a TOP mají obě zhruba stejně, dohromady asi tolik, co socani bezbarvého a beztvarého Sobotky. Kolotočář Babiš si je dává k snídani.

Tak tohle je Fialova přítomnost a zřejmě i budoucnost. Na to, aby dostal ODS nahoru, nemá povahu.

J. Dvorská 28.4.2017 15:01

Re: Budu volit ODS.

Souhlasím s Vámi. ODS je jediná strana, kterou volí normální, slušný, pravicový člověk !

Š. Hašek 28.4.2017 14:56

Re: Opravdu pane Žantovský?

To, co jste naznačil, je jedna věc, kterou nelze odbourat z politiky volených/zastupitelské demokracie. Je to celé jak "relé se zpožděným přítahem".

Pokud "Hitler nevraždí na návsi", v hospodě se zpívá. Tuší to jen pár předvídavých ...... . Už tady bylo.

Brusel je škůdcem slušné, občanské společnosti s povinnostmi/zaplacením/dbaním zákonů na prvním místě! Už tam komisaři lidoví neví kudy kam, tak skončili u komunismu. Už tady bylo.

K. Kovář 28.4.2017 14:48

Re: Budu volit ODS.

Ta kobliha, ona je rodu ženského a tudíž píšeme dvě koblihy ! A to nejsem učitel !

J. Pospíšil 28.4.2017 14:31

Re: Opravdu pane Žantovský?

Zahradil má jednoduchý model konání. Vždy ze začátku projednávání něčeho být ostře, až manifestačně, proti a pak měkce zvednout ruku pro. Nejjasněji to bylo patrné na historii kolem evropské ústavy a pak její kamuflované podobě Lisabonským smlouvám.

Trochu jeho model přebírá celá česká politická scéna ve vztahu k EU politice.

Jsme prý pořád proti kvotám, ale nehlasovali jsme proti nim. V dnešní době tak nemůžeta z toho, co říkají politici vůbec predikovat, jak se zachovají, až se o věci bude rozhodovat. Tedy vlastně můžete. Schválí to, co navrhne Merkelová a její nohsledi v evropské byrokracii. Buď o tom jak hlasovali, nebudou po hlasování mluvit, nebo řeknou, že jejich ano bylo měkké a že při něm propotili košili.

Ale vybírat podle toho, co říkají na plány EU, do blížících se voleb, to prostě nejde. V české politice nic takového jako soulad slov a činů neexistuje.

J. Vlček 28.4.2017 13:39

Re: Budu volit ODS.

Pane Kulheime, ona, vámi zdůrazňováná, slušnost by pro politika měla být vlastnost nutná a žádoucí, nikoli však dostačující. Proč asi nedokáže ODS v současnosti oslovit tolik voličů jako to dokázala po roce 89? Není to pro ODS otázka k zamyšlení?

J. Kulheim 28.4.2017 13:18

Budu volit ODS.

Petr Fiala není pro některé spoluobčny dost pravicový, je moc slušný a málo průbojný, nemá dostatečné charisma apod. Pro mne je to slušný, vzdělaný člověk. To je přesně takový politik, jaký na politické scéně chyběl. U hulvátů neuspěje, ti budou volit něco podobného jako byl pan Paroubek. Slušný člověk je pro takové lidi šunt.

Je dobré si uvědomit, že je úplně jiná situace jako v devadesátých letech minulého století. V současnosti už převažují voliči, kteří o tom co přináší nesvoboda, neví téměř nic. Voliči, kteří prožili válku, socialismus a byli vděčni za kousek svobody, jsou na hřbitově nebo v domech po seniory.

Panu Fialovi děkuji za to, že se podařilo zastavit propad preferencí. Je to jediná strana, která hájí pravicové hodnoty. Jsem přesvědčený o tom, že pravicový volič ocení chování, způsob argumentace pana Fialy. V současnosti se slušnost považuje za slabost. Ale to nic nemění na tom, že někteří lidé to ocení.

Pravicového voliče nikdo neutáhne na vařené nudli. On si raději koupí jeden rohlík, než by volil někoho za dva koblihy.