25.3.2023 | Svátek má Marián


Diskuse k článku

POLITIKA: ODS a Evropa jedno jsou

Občanská demokratická strana zveřejnila svůj program týkající se jejích budoucích aktivit mimo jiné i v kontextu Evropské unie. Je třeba říci, že je to jednak program velice euro-konformní, což někdejší sympatizanty ODS za éry Klause staršího jistě netěší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 1.5.2017 9:47

Pěkně napsáno! :-)

Je to bohužel tak. ODS už nemá žádný program, kterým by ještě mohla oslovit (trvale obojakou oportunistickou politikou) své bývalé voliče. ODS je strana na odpis. A to říkám jako kdysi její poněkud skeptický volič.

J. Jurax 28.4.2017 20:36

No jo

proevropská ODS přestává být volitelnou ODS.

P. Portwyn 29.4.2017 16:36

Re: No jo

Ona pak taky jaksi není k poznání od TOP09...

J. Kyselková 28.4.2017 16:38

Machrujete, pane Štěpánku ?

Je to snadné, že ? Pokud má ODS v EU dva europoslance v kolosiu 750 kusů, moc vyskakovat s příkazy nemůže. Pan Zahradil i Tošenovský jsou realisté, ale jsem jista, že i pan Fiala má dokonalý přehled. Je to diplomat a getleman.

Sleduju, jak všichi "chytráci" z ODS utekli a teď prskají.

Co se týče programu ODS myslím, že by stačilo 19 bodů místo 190. Vrhli se na to důkladně až do ztráty vědomí.

J. Kyselková 28.4.2017 17:03

Re: Machrujete, pane Štěpánku ?

Sorry, opět jsem popletla jména !! Patří panu Žantovskému. Omluva jako dům !

L. Novák 1.5.2017 9:51

Re: Machrujete, pane Štěpánku ?

Já si myslím, že problém ODS nakonec stejně vyřeší TRH. :-D

V. Pokorný 28.4.2017 12:13

Pan Fiala,

jako předseda partaje, která se dost negativně, možná nejvíc ze všech partají, podepsala na vytvoření kolonie Česko, zatím, podle mne nedokázal a ani nedokáže pozvednout ODS k úspěchu ve volbách. Není asi ten vůdčí typ. Zatím ale většinou jakýkoliv program ODS končil špatně. Ano, třeba, jak kdosi uvádí, pan Klaus vzbuzuje dobrý dojem. Nikoliv, pan Fiala, např podle jeho práce na MŠ. No, a těch 190 bodů? Nevím. Tak ona se ODS spíš vyčistila než očistila, ne? To, že, jak zde někteří uvádějí, je pan Fiala slušný člověk, to beru, ale to by snad mělo být normální a není potřeba nějak zdůrazňovat, má znamenat co? Polonkuje bruselské sebrance, je příznivec migrace, tedy vítač, mimo jiné.

J. Kulheim 28.4.2017 12:57

Re: Pan Fiala,

"..předseda partaje, která se dost negativně, možná nejvíc ze všech partají, podepsala na vytvoření kolonie Česko.."

Nerad se příznávám, ale vůbez nevím o čem píšete. Mohl byste mi to nějak přiblížit?

J. Kanioková 28.4.2017 19:47

Souzním..

J. Jurax 28.4.2017 20:37

Re: Pan Fiala,

Ehm ... myslíte, že pan Pokorný to ví?

M. Těhanová 28.4.2017 16:01

Re: Pan Fiala,

Největší rozprodej(rozkradení) republiky nastalo za Zemana a soc dem vlád. Každý má možnost si to ověřit. Ale ono je snazší to pořád házet na ODS, ta z nás pobídkami a daňovými prázdninami rozhodně kolonii neudělala. I když vím, že tam byli jedinci, kteří hrabali pod sebe. \pokřivení charakterů ale bylo dědictvím totality.

Š. Hašek 28.4.2017 17:00

Re: Pan Fiala,

Možno souhlasit.

Ale z minulosti se volební program neudělá. Pan Fiala je určitě solidní člověk, ale to já taky.

Zatím jsem vždy voli ODS. Aby bylo jasno.

K. Vyšata 28.4.2017 17:32

Re: Pan Fiala,

určitě jako mladík zdravil sousedy. Taky umí pěkně rozpažovat ruce jako ta socha Krista na d jedním městem. A co ještě? No, abych neškodil, nasbíral před a po příjmením dost zkratek.....

A. Alda 28.4.2017 12:07

Ta strana je pro mne už delší dobu nevolitelná.

Váš referát o jejich volebním programu můj názor jen potvrzuje.

J. Kulheim 28.4.2017 13:18

Budu volit ODS.

Petr Fiala není pro některé spoluobčny dost pravicový, je moc slušný a málo průbojný, nemá dostatečné charisma apod. Pro mne je to slušný, vzdělaný člověk. To je přesně takový politik, jaký na politické scéně chyběl. U hulvátů neuspěje, ti budou volit něco podobného jako byl pan Paroubek. Slušný člověk je pro takové lidi šunt.

Je dobré si uvědomit, že je úplně jiná situace jako v devadesátých letech minulého století. V současnosti už převažují voliči, kteří o tom co přináší nesvoboda, neví téměř nic. Voliči, kteří prožili válku, socialismus a byli vděčni za kousek svobody, jsou na hřbitově nebo v domech po seniory.

Panu Fialovi děkuji za to, že se podařilo zastavit propad preferencí. Je to jediná strana, která hájí pravicové hodnoty. Jsem přesvědčený o tom, že pravicový volič ocení chování, způsob argumentace pana Fialy. V současnosti se slušnost považuje za slabost. Ale to nic nemění na tom, že někteří lidé to ocení.

Pravicového voliče nikdo neutáhne na vařené nudli. On si raději koupí jeden rohlík, než by volil někoho za dva koblihy.

J. Vlček 28.4.2017 13:39

Re: Budu volit ODS.

Pane Kulheime, ona, vámi zdůrazňováná, slušnost by pro politika měla být vlastnost nutná a žádoucí, nikoli však dostačující. Proč asi nedokáže ODS v současnosti oslovit tolik voličů jako to dokázala po roce 89? Není to pro ODS otázka k zamyšlení?

V. Patkoš 28.4.2017 15:43

Re: Budu volit ODS.

Která strana v současné době dokáže oslovit tolik voličů jako ODS tehdy? Vždyť i ta ČSSD padá na úroveň KSČM.

M. Těhanová 28.4.2017 16:10

Re: Budu volit ODS.

Zkuste si prostudovat, v jakém světle je ODS medializovaná, a trochu o tom popřemýšlet. Odpověď na svou otázku byste měl pak znát. Stále se tahají kauzy z minulosti se značně překrouceným obsahem, nikdo není ochotný připustit, že inteligentní lidé se umí v průběhu života poučit ze svých chyb a potom se změnit. rozhodně si je nikdo nekoupí za koblihu, nebo příslib dávek.

L. Novák 1.5.2017 9:54

Re: Budu volit ODS.

ODS nemá žádný program ani ideovou náplň, kterou by dokázala oslovit voliče. Volič se podle toho taky chová.

J. Kulheim 28.4.2017 16:17

Re: Budu volit ODS.

Pana Fialu neznám. Je to člověk z masa a kostí a určitě má nějaké nedostatky. Nečekám, že by se v čele ODS někdy objevil někdo, jako Matka Tereza. Doufám, že podobní lidé, jako pan Sobotka, Babiš, Paroubek apod. se nikdy neobjeví.

"Je dobré si uvědomit, že je úplně jiná situace jako v devadesátých letech minulého století. V současnosti už převažují voliči, kteří o tom co přináší nesvoboda, neví téměř nic. Voliči, kteří prožili válku, socialismus a byli vděčni za kousek svobody, jsou na hřbitově nebo v domech po seniory."

Polovina současných voličů nemá s životem v socialismu vlastní zkušenost. Oni vyrůstali v jiných podmínkách.

K. Kovář 28.4.2017 14:48

Re: Budu volit ODS.

Ta kobliha, ona je rodu ženského a tudíž píšeme dvě koblihy ! A to nejsem učitel !

J. Krásenský 28.4.2017 16:41

Re: Budu volit ODS.

Ovšem koblih, koblížek není. Nic na tom nemění, že nebudu volit ODS ani Ano ani Topku ani KSČSSD ani lidovce ani zelené. ODS je taková - ani ryba ani rak, strana mírného pokroku, pravicovosti a konzervativnosti, ovšem v mezích zákona.

J. Dvorská 28.4.2017 15:01

Re: Budu volit ODS.

Souhlasím s Vámi. ODS je jediná strana, kterou volí normální, slušný, pravicový člověk !

P. Portwyn 28.4.2017 15:05

Re: Budu volit ODS.

Pan Fiala sice dokázal zastavit propad preferencí, ale na to, aby ODS někam dostal, nemá drajv, nemá charisma. Ano, věřím, že je to slušný člověk, ale lídr to není.

Za normálních okolností by ODS musela odeslat stranu morálního giganta Kalouska do zapomnění a stát se znovu hegemonem pravice, která by se drala k moci. Výsledek? ODS a TOP mají obě zhruba stejně, dohromady asi tolik, co socani bezbarvého a beztvarého Sobotky. Kolotočář Babiš si je dává k snídani.

Tak tohle je Fialova přítomnost a zřejmě i budoucnost. Na to, aby dostal ODS nahoru, nemá povahu.

M. Těhanová 28.4.2017 16:16

Re: Budu volit ODS.

Co pořád máte s tím charismatem? Copak on některý z těch panáků nahoře má? Že jsem si nevšimla. Ale pořád se píše, že Fiala ho nemá, tak to všichni papoušci opakují, aniž by věděli, co to vůbec znamená.

P. Portwyn 29.4.2017 16:28

Re: Budu volit ODS.

Babiš charisma má, bohužel pro nás nebabišovce. I Zeman, bohužel pro nás nezemanovce.

Charisma má i např. Václav Klaus.

J. Jurax 28.4.2017 20:39

Re: Budu volit ODS.

Nicméně pravicový volič stěží ocení orientaci na rudozelenou EU ovládanou levicí.

M. Těhanová 28.4.2017 16:04

Re: Ta strana je pro mne už delší dobu nevolitelná.

Tak nečtěte hloupý, zaujatý referát a přečtěte si originál. Pan Žantovský není schopný prodýchat, že se strana odvrátila od Klause. Ten dělal přece všechno nejlíp.

M. Těhanová 28.4.2017 10:21

Nebylo té zášti proti poklausovské ODS dost?

O co vám jde pane Žantovský? Už máte jiného koně, tak chcete ODS bez Klause zadupat do země? Co vám ten Fiala udělal? On o vás nestál? Byla jsem na té programové konferenci, protože nemám ráda zprostředkované informace, a chtěla jsem vědět, jestli to poučení z minulosti je opravdové. Byla jsem spokojená, lidi, kteří šli jen po funkcích už tam nejsou a ti, co zůstali, mají opravdový zájem na změně a na skutečné práci pro stát. Proti nikomu neslyším tolik nenávistných projevů. jako proti nové ODS. Opravdu všichni chtějí, aby si nás Babiš namazal na chleba? Je to smutné.

P. Lenc 28.4.2017 11:23

Re: Nebylo té zášti proti poklausovské ODS dost?

Paní Těhanová, je to zbytečné.Ti co plijí po ODS většinou z programu ODS a z lidí kteří dnes ODS představují neznají vůbec nic.Naprosto úsměvné jsou třeba útoky na mladého Klause.