20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLITIKA: Odkup vepřína v Letech

Kdyby premiér Bohuslav Sobotka na podzim loňského roku vyšel vstříc požadavku prezidenta republiky Miloše Zemana, hodnotil by nyní práci ministra kultury s někým jiným než s Danielem Hermanem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 30.7.2017 18:40

Na odkup řádného zemědělského podniku v Letech

nedám ano floka. Na pucování dnešního pomníku nechť si tedy vezme ministerstvo 1 Kč, celkem tedy asi 5 melounů od daňových plátců, to by kórva mohla stačit na příštích cca padesát let. Tedy 2 haléře ročně, jako za Masaryka! Rychlovka, nejsem až tak státní ekonom.

Možno se též obrátit na aktivistickou komunitu pražských cikánů, neustále v tramvaji on line s radiopojítky osmnácté generace, dále Halíka, komunistickou ombudsmanku, Šimona Pánka, orlického pána s cizím občanstvím, co nás poučuje, jak máme brát příbor u oběda, (asi to má nakonec v katastru a jeho otec v účetních knihách), .............. , a taky těch "bez hranic".

Já nikoho k ničemu nenutím, totéž očekávám od těch "lidskoprávařů, kteří ani nespí, abych i já se měl dobře"....... !

Ich begrüsse Frau Netzer!

V. Klepetko 30.7.2017 13:48

Nevolit!

1. Odkup vepřína je správná věc.

2. Daniel Herman je slušný člověk.

3. Tento slušný človek se nìkdy neměl stát ministrem vlády, hlásá naprosto marginální až extrémní názory a doufám, že u nás v Praze ve volbách zcela propadne! I slušný člověk může v politice škodit víc, než deset grázlů - zejména když by raději svou vlast viděl spíše jako spolkový stát, než jako samostatnou republiku!

F. Navrátil 30.7.2017 8:37

Praha je Praha

Strýček Brady, sudeťáci, prasečák v Letech. Tím je Herman v pražské kavárně děsně populární. Mimo Prahu je tomu naopak.

Š. Hašek 30.7.2017 18:41

Re: Praha je Praha

Bude blízko pravdě.

P. Szirotný 29.7.2017 20:51

..že by Daniel Herman mohl ve své funkci přeci jenom vyřešit

Dovolte, abych se zasmál. Tento problém nezajímá vůbec nikoho, kromě hrstky aktivistů. A troufám si tvrdit, že nezajímá ani drtivou část Romů. Bylo by zajímavé udělat mezi nimi objektivní průzkum kolik z nich vůbec ví, co bylo v Letech u Písku. Nechci vůbec zlehčovat podmínky a život v tomto pracovním táboře. Pietní místo ovšem už existuje na důstojném místě "kousek vedle". Je opravdu nezbytně nutné,aby stál nějaký pomník přímo v centru současného vepřína ? Za cenu minimálně 300 miliónů za odkup (dnes již spíš víc). A nemůžu si odpustit ještě dovětek. Pracovní tábor pro Romy v Letech zřídili němečtí fašisté. Vepřín na tom místě následně vybudovali komunisté. A tyto křivdy máme nyní platit my, daňoví poplatníci, kteří jsme tenkrát ještě ani zdaleka nebyli na světě ? A proč vlastně ? Kvůli "čárce" pro nějakého ministra a ukojení několika aktivistů ? Podle Wikipedie žilo v roce 1994 v ČR cca 300 000 Romů (takže dnes již o dost víc). Kdyby každý z nich dal tisícovku, byl by problém vyřešen, vepřín vykoupen a na jeho místě by mohl stát památník. A to pomíjím dary romských organizací z celé Evropy a USA, které by také zřejmě přispěly. To bych viděl jako korektní.

P. Jansky 29.7.2017 16:40

pan hartman je vynikajici komentator

a dobře vi ze veprin v letech vadi 1% cikanu a 0% ostatním obcanum.. je s podivem ze herman nebere na vedomi názor verejnosti.. stava se nevolitlenym

F. Doušek 29.7.2017 14:48

Vepřín v letech není nic jiného, než

kostlivec ve skříni po komunistické nadvládě. Tož všimněte si, jak jsou dnešní komunisté zticha.

P. Boublíková 29.7.2017 16:50

Re: Vepřín v letech není nic jiného, než

Zajímalo by mně, jestli se vůbec tehdy nějaký Rom či lidskoprávník ozval proti stavbě vepřína. Možná by ho tam i tak postavili, možná že ne, komouši rádi připomínali nacistické zločiny a systematické vyvražďování etnických skupin na území Protektorátu si skutečně nevymysleli Češi, jak se nám teď kdekdo snaží nakukat.

M. Klas 29.7.2017 14:22

Herman?

Nejhorší ministr vlády,hned po Bělobrádkovi a Sobotkovi.Oslavný článek na něj nechápu,ale asi je myšlen jako ironie nebo mám prostě dlouhé vedení.Rozhodně Herman,Bělobrádek a spol. nezvýší počet věřících v ČR ,spíše úbytek,ačkoliv bychom si měli přát spíše opak

V. Kraus 29.7.2017 11:30

Stát už vepřín v Letech odkoupil?

Pokud vím, tak si zatím stát a majitelé vepřína vyměnili své představy o kupní ceně vepřína. To neznamená, že už se na ceně dohodli.

J. Chaloupka 29.7.2017 11:01

Veřejnost vepřín v Letech nezajímá,

to zajímá jen prodavače emocí (dříve novináři. Jediné, co je zajímá je, kolik nás to bude stát.

V. Kříž 29.7.2017 11:37

Re: Veřejnost vepřín v Letech nezajímá,

a cikány nejméně

P. Vaňura 29.7.2017 9:27

Existují desítky milionů Evropanů a Američanů, kteří

zasluhují nějaký památník více, než banda potulných kriminálníků, které semlel během války nacistický režim. To bylo ale až r. 1942.

Předchozí internace tuláků (národnost NEBYLA určující), živících se trestnou činností byla v podstatě v pořádku. Problém byla jen epidemie tyfu, na který zemřeli i někteří četníci!

M. Moravcová 29.7.2017 9:22

Herman se zviditelnil

kamarádstvím s Posseltem, protlačovaným strýčkem, podporou Pride Prague a bojem proti prasečáku. Takový zbytečný ministr.

P. Lenc 29.7.2017 8:24

Co budou

profesionální Cikáni a organizace na ně přisáté dělat, až se tento "problém" vyřeší?Jaký nový "problém" nám, xenofobům a rasistům předloží?To přece nejde, aby se státní penězovod po "vyřešení" tohoto "takřka světového" problému uzavřel.Z "obyčejné" cikánské sociální podpory by tato profesionální smečka plaček přece nemohla vyžít.Po tolika letech usilovného lhaní...no uznejte!

P. Boublíková 29.7.2017 7:11

Přinese výkup vepřína Hermanovi popularitu?

Pokud se ho podaří státu získat za symbolickou částku, tak možná (nezaměstnanost je nízká, obsluha vepřína získá práci jinde).

Jestliže by to měly být stamiliony z resortu MK, tak snad každý rozumný člověk musí dát přednost např. opravě historických památek.

Kolik vůbec má MK ročně k dispozici?

V. Hejdak 30.7.2017 12:48

Re: Přinese výkup vepřína Hermanovi popularitu?

Vepřín je soukromý, navíc firma nemá potíže s prodejem produkce a byli by blázni a mizerní hospodáři, kdyby vepřín prodali státu "za symbolickou částku". Odhadovaná částka se pohybuje od stamilionů po miliardu, je to dost velký komplex.

Cikány tam nikdo nepopravoval, úmrtí byla na běžné choroby, občas z nedostatku hygieny. Byla válka, i když tady to byl jen protektorát.

Jak jezdím občas okolo, nezdá se mi, že by se tam hrnuly návštěvy k tomu památníku, ať už cikánské nebo bílé. Jednou za rok tam bývá oficiální akce s umělou účastí.

J. Berger 29.7.2017 6:48

Byly by také takové protesty

kdyby místo vepřína tam stála např. továrna na výrobu automobilů? Podle mne v tom není žádný rozdíl. Nebo snad jako muslimové považujeme vepře za "nečisté"? Zdá se, že celý povyk spustilo pár zarputilých "lidskoprávníků".

P. Boublíková 29.7.2017 7:13

Re: Byly by také takové protesty

Těžko říct, z nevimjakych důvodů se ustavičně operuje těmi ubohými prasaty.

Ale řízek si dá do trumpety každý rád, to zas jo!

M. Moravcová 29.7.2017 9:23

Re: Byly by také takové protesty

i cikáni

P. Vaňura 29.7.2017 9:32

PŮVODNÍM smyslem celého cirkusu, který začal před

více než 20 lety, bylo implantovat Čechům POCIT VINY za příkoří, kterého se prý na Cikánech (o tom, že se to týkalo nepracujících tuláků obecně se oficiálně mlčí DODNES) dopustili, když je počátkem války internovali. Tento záměr selhal už dávno, ale teď se kolem toho CELÁ LÉTA snaží přiživit banda "lidskoprávníků"!

K. Novák 29.7.2017 6:11

Herman nemá ve vládě co dělat.

Zemanovi ovšem Herman ve vládě nevadil až do okamžiku, kdy naštval jeho Číňany.

Na internetu jsem našel názor, že aféru s vepřínem v letech rozvířil majitel vepřína v naději, že se mu ho podaří prodat státu za výhodnou cenu. Stát se ovšem ke koupi nemá a nyní dokonce probíhá (samozřejmě mezinárodní) výzkum, jehož předběžným výsledkem je, že tábor na území současného vepřína neležel. Je to sranda.

P. Maleček 29.7.2017 4:56

Likvidace vepřína - hřeb do rakve nejen romsko-ČR soužití.

Letský vepřín 98% veřejnost nezajímá. A to i tu romskou. Je to jen hra několika panovačně šílených aktivistů a jim na ruku jdoucích politiků, vidících v tom šanci na další znechucení občanstva politikou a tak snažší nekontrolované vládnutí, tudíž výnosnější dojení státu.

Co je však jisté, bude to další, a to těžkonážní hřeb do rakve česko romsko - ČR soužití. Už dnes pije většině společnosti krev povalečství a hygienická či bezpečnostní otravnost většiny Romů, žijících z cca 10 miliard od bílých vybraných daní v podobě státních sociálních dávek a dotací ročně. Z valné části rozjívenými Romy rozfofrovaných za chlast, drogy či hazard.

Teď přibude další víc jak miliarda s likvidací či přesunem vepřína, který až na pár m2 v ploše bývalého sběrného tábora pro osoby práce se štítící (až nacisty změněný na romsko sběrný) neleží. Takže jediným důvodem je to, že prý občas svým pachem ruší pietu na zde na tyfus zemřelé Romy.

Pietu, které se zůčastňuje jen pár vykuků z řad agresivních aktivistů a vyčůraných politiků a jen sem tam nějaký Rom, ke všemu tím si zajišťující výnosnější cucání státních peněz.

Je-li cílem dál rozbít už tak špatné romsko-zbytek ČR vztahy a dál lidem znechutit politiku a zahnat je do pasivity, není lepší cesty.

J. Vintr 29.7.2017 1:01

Kdo dal politikům právo

mrhat penězi daňových poplatníků na to aby se vyhovělo nějakým cikánským "aktivistům", kteří se na této kauze snaží zviditelnit. To je totiž jediné, o co tady jde. Nějaká úcta k mrtvým je každému ukradená. Navrhoval bych takový test, jak to ti cikáni myslí vážně. Ať mezi sebou vyberou třeba deset procent částky, kterou to bude stát a zbytek jim může dorovnat erár. Předpokládám, že k tomu by nedošlo.

J. Chaloupka 29.7.2017 11:05

Ostatně soudím, že za ta léta by mohli

cikáni alespoň přispět na sbírku a ne jen křičet s nataženou dlaní. Ale bohužel takto jsme si je vychovali.