21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

POLITIKA: Obhajoba přímé volby prezidenta

Přímou volbu prezidenta si daly do volebního programu snad všechny politické strany. Dozvěděly se totiž z průzkumů veřejného mínění, že "lid" si tak přeje, a proto není vhodné (před volbami) ztrácet jakýkoliv volební potenciál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Eliáš 23.1.2012 21:16

Ach jo,

většina z nás jsou naivní blbečkové. Věříme každé blbince, kterou na nás novináři vymyslí. Mezi lidmi byl před zvolením Klause nejpopulárnější jakýsi Švejnar. Člověk, kterého tři měsíce předem nikdo neznal. To už je lepší prezidenta losovat ze všech voličů.

V. Vlach 23.1.2012 20:02

Re: Osobně si myslím,

...a také následujícím volbám-pokud se něco radikálně nezmění-nepřeji nic dobrého.Vybrat si raději facku z leva nebo z prava,nebo-li volit za každou cenu profláklé osoby a strany,je dle mého mínění pobuřující a urážející.Raději bych oprášil před národem esej od Thoreaua Kampaň Občanské Neposlušnosti.

V. Vlach 23.1.2012 19:57

Osobně si myslím,

že nejlepší by byl kandidát,který by se absolutně nehodil do krámu všem politickým stranám.Nebudu to nijak rozvádět.

A. Špronglová 23.1.2012 18:45

Jsem pro přímou volbu...

Nic, ani přímá volba nemůže být horší než poslední parlamentní volby Prezidenta a jejich výsledek. To co se na Hradě dělo a kdo a jak byl zvolen je plivnutí do tváře každému slušnému občanovi Česka.

Nicméně nechce se mi věřit, že to projde druhou komorou, protože naši drazí reprezentanti si začínají uvědomovat, že tím ztratí kus své síly, moci, prestiže a pud sebezáchovy se v nich jistě na poslední chvíli probudí, aby je ochránil od "pokušení a všeho zlého". Brzy se to dozvíme oficíálně, i když sama za sebe, bych se ráda ve své předpovědi mýlila. Dodávám, ať tak či onak nikdo nový nemůže být horší a nebezpečnější než součastný politický profesionální manipulátor a technolog moci občan V Klaus.

J. Boleslav 23.1.2012 16:30

Re: Já vaše naděje nesdílím

Máte pravdu v tom, že to, co předváděli při minulé volbě, bylo slušně řečeno silně disgustující.

V. Váňa 23.1.2012 14:51

Re: Já vaše naděje nesdílím

Za posledních cca 15 let jsem značně poopravil svůj názor na naše politické a ústavní činitele: Ve své většině (čest výjimkám) nejsou ani chytřejší, ani vzdělanější, ani uvážlivější než kdokoli z nás (považuji se rovněž za "lid").

Jediné, co nám předvádějí, je skutečnost, že jim prosperita země jako takové neleží ani v patě. To nejdůležitější je, nahrabat si.

A tak jsem rád, že tihle morálně dost kontroverzní lidé nebudou rozhodvat o volbě prezidenta, protože tím se jaksi zvyšuje jejich důležitost, jsem rád, že se nikdo nebude házet marod, když má volit, jsem rád, že přestane pocházení s igelitkami plných hotovosti z důvodu změny názoru volitele.

Hůř než při volbě našimi současnými orgány to dopadnout nemůže. O tom jsem přesvědčen.

V. Kraus 23.1.2012 12:21

Já vaše naděje nesdílím

Píšete: "Může se někdo divit, že lidé mají téhle šaškárny dost a přejí si, aby mohli rozhodovat sami? Že požadují, aby možní kandidáti nebyli určeni či zvýhodněni jednáním stranických sekretariátů a jich vzájemnými dohodami?"

Obávám se, že i přímá volba může být obrovskou šaškárnou a hlavně bude obrovskou reklamní kampaní. A že lidé budou rozhodovat sami? Bohužel, lidé budou vybírat z těch kandidátů, kteří budou už předvybráni jednáním stranických sekretariátů a jejich vzájemnými dohodami. Takže z bláta do louže.  

I. Nápravníková 23.1.2012 9:41

Souhlasím.

Děkuji za článek. Zcela sdílím váš názor.

Bojím se však, že to senát zazdí.

J. Stejskal 23.1.2012 1:48

Spíš bych vsadil,

že přímá volba nebude. On se důvod najde. Přeci si takovou krásnou pravomoc nedají vzít!

T. Pansky 23.1.2012 1:39

Pane Vasku, velmi hezky napsano ... snad jen maly dodatek:

"Co se týče mne, možná že se v případě přímé volby rozhodnu špatně ..." Prosim, nebudte tak skromny. Paklize se rozhodnete jit k volbam, nemuzete udelat chybu. Obcane vyjadruji svoji vuli. Nekteri extremisticti politici (a tam pocitam i nektere politiky z ODS a CSSD) se nam snazi namluvit, ze se obcane mohou rozhodnout spatne. Tito politici nemaji v politice co delat, ale dostali se tam diky stranickym sekretariatum. Obcane se totiz rozhoduji na zaklade svych zkusenosti s politiky (tady opet mnoho profesionalu ukazuje svoji tupost, kdyz se nas snazi masirovat 3 tydny pred volbami pomoci multimilionovych smrsti bilboardu). ... Vase duvody k prime volbe jsou velmi logicke. Profesionalnim politikum je jasne, ze primou volbou prezidenta se meni politicke hriste. Vice moci prechazi do rukou obcanu a to politiky boli. Pokud si zvolime dobre, mohou zacit vyplavat na povrch veci, ktere se do ted darilo politikum ututlat !!! top0625top@live.com