5.8.2020 | Svátek má KristiánDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Občanství jako zimníkŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 281, poslední: 7.2.2008 16:50, přehled diskusí

Ještě jednou k občanství pana Švejnara aneb proč jsem od „včera“ přestal věřit panu ministru Nečasovi.:
Autor: TOUCHYN Datum: 7.2.2008 16:50

Pan ministr se vložil do diskuze na rýze odborné a speciální téma občanství. Zřejmě se v tom cítí být odborníkem. I když neznáme jediný příspěvek v tištěných ani v internetových novinách od ministra Nečase, ve kterém by on se dříve vyjádřil (i když měl k tomu pádný důvod) na téma státního občanství  nebo jinak veřejně apeloval v těchto věcech alespoň na ministra vnitra Langra. Třeba, jak zázračným způsobem z bývalého agenta StB pod slovenským křestním Pavol se stal bezúhonný příslušník Českého Interpolu ve velké funkci pod českým křestním jménem Pavel (a tam v te proměně zřejmě byl činný odbor občanství vnitra jinak to nešlo).

Zásadní věc, která vadí u pana ministra Nečase, a to se poslední dobou dost často začíná opakovat u „vládních“ politiků ODS, že pro občana včetně prezidentského kandidáta existuji nějaké jiné normy, než zákon. Na druhou stranu platný zákon jaksi nemusí platit pro ústavní činitelé jako třeba ministry. Pan Nečas ve svém článku vytýká panu Švejnarovi pomalu zradu národních zájmu z důvodů amerického občanství. Přičemž každý ví, že pan Švejnar je občanem Spojených států přece Ameriky, hlavního spojence ČR. A zákon dvojí občanství připouští. Tak v čem je problém? Prostě ministrovi Nečasovi se to nezdá. Nebo někomu jinému? Ale to je zvláštní: ministr zpochybňuje právo občana mít dvojí občanství, i když zákon to připouští v jistých výjimečných případech (když stát dotyčného nutil vycestovat, „asanoval“ atd. - třeba pan ministr o tom četl).

Takže zásadní poselství národu a světu z jeho příspěvku od pana ministra Nečase: my ministři (také čti úředníci) jsme zákon. Vy ostatní (i když jste prezidentský kandidát) nám ministrům můžete víte co?

Ano, my ti ostatní  to víme, že alespoň (i když ne každý) jednou za čtyři roky možná i dříve to ovlivníme. Dnes ještě prezidentskou volbu bohužel ovlivnit zatím nemůžeme. 

Ale také víme to, že v Evropské Unie, do které vstoupila ČR (a ne naopak) odjakživa platil a platí zákon a ne pochybná ponětí panů ministrů.

Soudruh Nečas trefil hřebík na hlavičku!:
Autor: Harazim Kejhák, filantrop Datum: 6.2.2008 0:06

ten hnusný plutokrat nám chce zase zabrat místo, vhodné pro soudruha Nečasa! Stejně se musí české mírové hnutí, reprezentované mou významnou osobou, divit, že nemáme dostatek mírových kandidátů s pouze českým a případně ruským, nebo podkarpatskorusínským původem, jako ty dosavadní.

Pepa:
Autor: jose Datum: 5.2.2008 23:52

si napsal svý povinný blitky, tak si může jít šňupnout (nebo polknout?), puchejřek ;-P

Soudruh Nečas :
Autor: mik Datum: 5.2.2008 23:24

ať nejdřív vrátí prachy za nepoužitelné pistole pro policajty, které vyloboval pro uherskobrodskou zbrojovku, a pak ať trousí moudra. Ale i tak se bude muset snažit, velemoudra z úst "pravicových" synků lokálních bolševických bossů už bylo víc než dost.

Tady de vo koryto:
Autor: Milda Datum: 5.2.2008 22:41

nějaké občanctví, vlastenectví, národní hrdost - to jsou pojmy na které většina našich politiků zvysoka kašlou

Re: Tady de vo koryto:
Autor: karel-smíchov Datum: 6.2.2008 15:15

P. Nečas by si měl přečíst životopis p.Švejnara ,kde píše o celé rodině ,včetně rodičů !!!

a hlavně od kud rodina pochází,včetně sourozenců   !!

 p.V.K.  o rodině ani o rodičích od kud pocházejí ani slovíčko !!

V tom blábolu chyběli už jen imperialisté,:
Autor: Petr Datum: 5.2.2008 22:39

Nečas osvědčil, že dlouhé působení v politice leze na mozek. Kdyby v ní měl skončit, tak by asi musel hned na úřad práce.

Re: Obnovený princip stranické legitimace ho ochrání.:
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:40

Re: V tom blábolu chyběli už jen imperialisté,:
Autor: Milda Datum: 5.2.2008 22:43

Ať žije Sovětský svaz a USA!

Pan Nečas to řekl dobře:
Autor: Historik Datum: 5.2.2008 22:35

Tyto šaškárny cizích s tátních příslušníků s českým občanstvím si říkají o úpravu zákona, aby se to nemohlo příště opakovat. Český stát by si měli řídit občané České republiky, kteří to upřímně prokázali. Za prezidentování Václava Havla byl z toho státu učiněn Kocourkov. Prezident Klaus tento Kocourkov neuznal a proto je nyní ostouzen. Prezidentem ČR by měl být zvolen Václav Klaus.

Re: Nečas také změnil občanství jakož ostatně většina při rozpadu ĆSR.:
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:39

Nečas především změnil politické přesvědčení z poslušného a kolaborujícího socialistikého hocha na antikomunistu. Švejnar je v tomto směru neskonale čistší.

Re: Pan Nečas to řekl dobře:
Autor: mik Datum: 5.2.2008 23:28

Jako ministr ti britský občan a KGBák Kavan nevadil, co. Pro KGBáky a podobné dob ytky mají čecháčci jak vidno slabost. Rv

Autor ma pravdu; je to divne:
Autor: derik Datum: 5.2.2008 22:33

Zjistit si ze obcanstvi manzelky a deti mu ulehci opetovne ziskat obcanstvi, kteremu prisahal vernost, ale ktereho se vzda jen aby mohl prisahat jinou vernost, ovsem jen docasne, protoze planuje prisahat to co prisahal ale pak zrusil. To je trochu divne. Stejne tak ze si planuje vzit neplacene volno z univerzity kde, po skonceni "vedlejsaku", bude ucit jak se tady o nas staral.

Re: USA uvítají svého muže na postu presidenta ČR.:
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:35

A občanství :
Autor: Pavel Roman Datum: 5.2.2008 22:30

soudružky Livie je také v pořádku?

 A soudruh PREZIDENT samotný to s tím  občanstvím nemá nějak pomatené?

Re: Livia také změnila účelově občanství. :
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:43

Nešas také slíbil věrnost komunsitickému režimu:
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:24

Učinil tak při promoci, získání titulu RNDr.a vojenské přísaze. Také při svatebním občadu a ve jménu socialismu plodil nečasata. Jeho sliby dle zákona stále platí.

Občas:
Autor: Bobo Datum: 5.2.2008 22:22

si splkne i Nečas.

Nečasu, Nečasu nech toho zavčasu, a hleď si sociálních věcí, vždyť už to ví všecí, že blábolíš a to určítě ne za krásu a nablábolil sis peněz plnou kasu.

Re: Nečas je fyzik, pracují za neho poradci. :
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:25

Větší výron :
Autor: alan Datum: 5.2.2008 20:51

hloupého českého nacionalismu jsem ještě nečetl.

Nečas:
Autor: strejda Datum: 5.2.2008 20:48

Pravicová politika je postavena na soutěži. Na rovné soutěži. Pojetí pana Nečase je zcela jiné. Staví politiku na křiváctví a podrazech. Měl by, jako provicový politik říci, lepší bude zvolen.

Re: Hloupá je u nás pravice, pravil snad kdysi M.Zeman:
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:26

Moralisto Nečasi,:
Autor: Petr Datum: 5.2.2008 20:39

Vaše argumenty by byly úsměvné, kdyby nezobrazovaly pokřivenou morálku současné vládní garnitury. Ne, že by morálka předchozích vládních garnitur byla lepší. Od Února 1948 v ČR vládne jedna sebranka vedle druhé. Hadra onuce tresce, říkala moje babička. Ale Švejnar ať už dělal co dělal, ať už dělá co dělá má nebývalé plus. Má čisté ruce. Ale tomu nohsled V.K. nikdy neporozumí.

Re: Moralisto Nečasi,:
Autor: strejda Datum: 5.2.2008 20:41

Mýlíte se, porozuměl moc dobře. S čistýma rukama je Švejnar dvojnásobně nebezpečný. Víte jak se modří klepou? Jedna trhlina a zeď se začne drolit.

Re: Moralisto Nečasi,:
Autor: karel-smíchov Datum: 6.2.2008 15:23

Je zajímavé ,že se našel spis na otce p. Švejnara , na V.K se žádný nenašel i když jak jak prohlásil ,že na něho vedlo STB svazek,ale buhužel se skartoval ??:-D:-D

V Lidovkách Anketě vyhrává Švejnar . . . v NP Anketě vyhrává Klaus . .. :
Autor: J.G. Pašek Datum: 5.2.2008 20:15

?

Re: U komunstů a lidovců nevyhrává ani jeden. :
Autor: IS Datum: 5.2.2008 22:27

Re: V Lidovkách Anketě vyhrává Švejnar . . . v NP Anketě vyhrává Klaus . .. :
Autor: Pavel Roman Datum: 5.2.2008 22:33

Hlavně že USA vyhrál Bush a přied je na buben.

král:
Autor: jojo Datum: 5.2.2008 18:48

Každý, i kdyby tady bydlel týden, bude lepší než zástupce "modré šance".To co vaše strana předvedla od revoluce, je politika "mrtvé země". Teď už to půjde jenom z kopce. Když chce člověk být bohatý, musí to bohatství někdo vytvořit. Zlikvidovat ty co hodnoty tvoří, je podříznutí větve na které sedím. To je stará moudrost z pohádek. Dnes jsme "černé království" kde už ani nikomu do zpěvu není i bez zákazu.

Re: král:
Autor: MUDr Jiří Kilian Datum: 5.2.2008 18:54

Ale notak, snad není až tak zle. Proč musíme pořád od extrému kj extrému a nemumíme říci, co je dobré, co není, co a jak spravit, ale pořád jen kňučíme a spíláme jiným a k některým cizím upíráme zrak jako ke spasitelům a druhé cizí zase máme za příčinu našich potíží...