17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

POLITIKA: O nezralosti politické strany

VV, jejichž preference klesly na pouhá dvě procenta, se snaží znovuzískat sympatie příštích voličů a odrazit se ode dna, ať už jde o stravenky, církevní restituce nebo náš postoj k EU. – Na osudech této strany si lze ozřejmit řadu věcí. Především povahu stranotvorných sil a jejich proměnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 29.1.2012 16:06

Tak nevím,

"Naděje původně do strany vkládané se rozplynuly."  V životě by mne nenapadlo do něčeho takového vkládat naděje.

"Připomene se nám osud Strany zelených. Ta sice vychází z ideje, jejíž smysl je mnohem určitější než "boj s dinosaury", totiž ze starosti o životní prostředí. Ale o její volební vítězství se zasloužili voliči, kteří byli motivováni jinak: smýšleli liberálně a nechtěli volit ODS."

Smýšlet liberálně a volit zelenáče se přímo vylučuje.

"až staneme na rozcestí a budeme se rozhodovat, zda do Evropy, anebo s Václavem Klausem, to se teprve ukáže. "

Od Evropy, do které by se s V. Klausem nemohlo, raději dále. To je socanská Evropa, plná kvot, direktiv a úředníků. Nebrat.

O. Kadlec 29.1.2012 19:30

Re: Tak nevím,

Jste mimoň. Kdypak pochopíte, že nejste na světě sám?

M. Prokop 29.1.2012 21:44

Re: Tak nevím,

Až vy pochopíte, že když něčemu nerozumíte, neznamená to, že je to špatně.

A že takových věcí je .......

P. Fiala 29.1.2012 8:57

Úžasné závěry, za vše můžou voliči, kteří dali hlas VV?

K práci VV ve vládě a v parlamentu:   Nebýt vstupu VV do vlády, ani náhodou, by se novely a nové zákony neubíraly v duchu náprav špatností způsobených dřívějšími lídry ČSSD, ODS, KSČM, KDU-ČSL, SZ.

Lídři VV zajistili, díky mandátu od voličů a roli váze hlasů, že byl ustaven a začal být praktikován nový styl práce vlády - moci výkonné. Koaliční program byl důkladně projednán, sepsán do detailů, s uvedením odpovědných osob a termínem splnění a podepsán dvěmi nejvyššími lídry za každou koaliční stranu.

Jedině díky opoziční straně ČSSD a příznivcům v médiích začal "hon" na členy VV. Lídři ČSSD si uvědomili, že vytvořené dluhy státu vytvořené ČSSD nebudou mlčky akceptovány. Stejně tak jiní kmotři či mafie měli a mají stále nahnáno. Zkrátka, jak by se vyvíjela politická scéna bez práce lídrů a členů VV? Byla by to "stará bída".

Program koaliční vlády, je postupně plněn, na což média jednotně a úspěšně uvalila informační embargo.

Media se drží již několika roční jednotné propagandy o špatné Evropské Unii, krachujícím Euro, bankrotujícím Řecku (i když je zadlužena pouze státní sféra a dluh vygenerovala levicová vláda poskomunisty pana Papandrea, kterého již občané Řecka odvolali). Je s podivem, že tak špatná Evropská Unie, občané působící v soukromých ekonomikách, vytváří již sedmý rok vyšší GP jak USA. Že díky existenci Euro (v podstatě obraz výkonnosti ekonomik a stability současné a budoucí díky smlouvě Lisabonské) je v zahraničním globálním obchodě druhou mezinárodní rezervní měnou, a všem státům v OSN snížilo cenu USD, neboť již není v monopolním postavení, Euro je petrEurem. Měli bychom si být vědomi role médií ve společnosti a jejich působení na nové generace, které budou tvořit národ za nedlouho, a nemají již zkušenosti s komunistickými vládami od r. 1948, do 1989 (částečně dodnes).

P. Fiala 29.1.2012 9:02

Oprava

. . . Euro je petroEurem (OPEC i Rusko ropu a plyn za měnu Euro směňuje).

M. Prokop 29.1.2012 16:08

Re: Úžasné závěry, za vše můžou voliči, kteří dali hlas VV?

Až se divím, jakým blbinám je možno uvěřit.

Ale GDP (ne na hlavu, že?) vás drží co lejno košili.

V. Skalová 28.1.2012 15:30

Aha, takže nakonec agitka pro TOP

Chápu, že vám jsou zřejmě ti recyklovaní lidovci nejbližší. Ale co my, co už máme dost těch chameleonů, kteří půjdou s každým, kdo jim nabíne jakýkoliv drobek od stolu ? :-/

O. Kadlec 29.1.2012 2:11

Re: Aha, takže nakonec agitka pro TOP

No když je někdo na úrovni "čtyři nohy dobré dvě nohy špatné", napadnou ho jedině takové závěry jako vás.

Ovšem pan Příhoda trvale mluví k lidem kteří myslí.

M. Prokop 29.1.2012 16:09

Re: Aha, takže nakonec agitka pro TOP

Jo, myslí, jak trotlové.

P. Skřivan 28.1.2012 15:07

Řekl bych,

že to není o nezralosti, ale o tom, že VV, podobně, jako jiné strany přdcházející, byly určeny pouze na jedno použití. Jelikož volební zisk prakticky pravidelně po vstupu do vlády klesá, tak myslím nickdo ani nemohl očekávávat, že by  to tentokrát mohlo být jinak.

I. Hanuška 28.1.2012 13:31

Veverky jako alternativa...

Probůh, lidi, tu stranu nevolili voliči pro její program, ale proto, že vlastně žádná jiná strana nepřipadala v úvahu. ODS volit nešlo kvůli kmotrům z dob Klause, které chlap s koulemi Topolánek neuměl ukočírovat, TOP09 je strana, které předsedá senilní aristokrat a řídí ji prolhaný podvodník Kalousek, ČSSD s Paroubkem v čele? Než tuto stranu volit, to raději kladivem mezi světla... Takže jediná strana, která vypadala "normálně" byly VV.

Ale těm, co měli aspoň základní informace to bylo jasné. I tato strana není ničím jiným, než pokusem o získání výhod a prebend. Přes volání po odhalení korupce a objasnění polistopadových kauz to je nic jiného než skupina prospěchářů, kterým je veřejné blaho jen prázdným heslem. Ostatně John to ukázal zcela jasně neschopnosti řešit protikorupční opatření (se svým bezduchým agentem provokatérem), místo běžných opatření, která fungují všude jinde, jen u nás v Absurdistánu nikoliv.

Takže, mne to nepřekvapuje. Spíš mne překvapuje, že se pořád o té straně tak mluví, když od začátku bylo jasné, že se jedná o bandu amatérů a prospěchářů, které zastřešil pan Bárta, který si spletl politiku s vlastním businessem.

O. Kadlec 29.1.2012 2:12

Re: Veverky jako alternativa...

A nejsou ty informace pouze vaše dojmy z médií? Plebejský guláš.

K. Kužel 28.1.2012 12:43

Legrační Veverky...

jsou pořád více hnutím než standardní stranou. Neosvědčený koncept nepolitické politiky předpokládal čilý kvas hnutí vznikajících ad hoc, prosadivších se díky silným osobnostem v čele a které po vyřešení problému, kvůli kterému vznikly, zase zaniknou. Pseudostrana VV na to šla lišácky: vytkla si problém, který vyřešit nejde, neboť by to sami voliči nepřipustili. Korupci lze totiž potlačit jen za cenu demontáže přerozdělovací síly státu, a přes to vlak nejede.

Takže cíl, kvůli kterému vznikly, je pravděpodobně daleko přežije.

J. Boleslav 28.1.2012 13:30

Re: Legrační Veverky...

Oni hlavně vznikli z úplně opačných důvodů, nebo aspoň pro ně měly být Bártou později využity. Tím důvodem bylo učinit ze státu filiálku ABL, se všemi s tím spojenými důsledky, včetně jeho finančního vysávání, šlechetně omezeného morálním kodexem na 10%. Tedy pod pláštíkem boje proti korupci měli korupci přímo ve svém programu.

Veverky zpátky na stromy.

P. Pavlovský 28.1.2012 10:45

Pane doktore Příhodo

mrkněte se, prosím, na www.divadelni-noviny.cz! Time out Petra Pavlovského No 5! Shodujeme se jako přes kopírák! Konečně jako už tolikrát, že?

P. Rada 28.1.2012 15:56

Re: Pane doktore Příhodo

Pan Příhoda je zřejmě především zdravě uvažující člověk - až potom doktor. Tím chci naznačit to, že těch opravdu zdravě uvažujících je žel i méně než lékařů - né že P. by byl špatný jako doktor - ba naopak.. S volbami to pak souvisí jen tak, že těch zdravě kriticky se chovajících voličů bývá také pomálu a většinu tím spíše uloví politici - herci,  kteří mají na masivní "make up". A to je pro celonárodní vývoj špatná zpráva.

M. Pernický 28.1.2012 19:24

Re: Pane doktore Příhodo

  Ti co mají největší zájem setrvat v politice museli vyštípat VV,obrátit pozornost od všech

 svých afer a vyvolat mediální smršt. VV přece prohlašovaly, že jsou samí překvapení

 účastí ve vládě a bylo vidět,že se chovali velmi netaktický , že místo, aby si zajistili

 stabilitu a zabetonovali se ve svých funkcích, atd. .