16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Diskuse k článku

POLITIKA: O návratu k normálu

Jak pravil jednou jeden moudrý rabín - a ujalo se to, protože je to pravda přímo božského rozměru -, všechno je jinak. Například je to tak, že ekonomové, hospodářští a finanční analytici, a konečně i politici po celém světě si začínají uvědomovat, že obávaná pandemie způsobuje do této chvíle více škod v národním hospodářství než na samotnému obyvatelstvu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirsky 27.4.2020 9:39

Chrastina rozmělňuje již stokráte omýlané. Takže jen pokud jde o dividendy do zahraničí, jde o čirý populismus. Okamura neví a nebo nechce vědět, že se zdaňují podle smluv o zamzení dvojího zdanění, kteté máme uzavřeny s většinou států. Navíc ono zdanění diviodend je, upřímně řečeno, tak trochu nemravné: Jde přece o rozdělení již jednou zdaněného zsiku.

V. Petr 27.4.2020 12:38

Zisk by měl být zdaněn tam, kde vznikl, i když uznávám, že firmy mají dnes hodně možností, jak s tím manipulovat.

Ty smlouvy o zamezení dvojího zdanění jsou nemravné!

K. Salajka 27.4.2020 14:58

Kde se zdaňuje, tam se platí. Takže my dáme 2 mld EU dotaci Audi na továrnu v Krušných horách, kde vytvoří 1000 míst pro gastarbeitry - za ty nebude platit odvody protože budou agenturní. Zisk zdaní v sídle firmy v Německu, pokud nebude mít pro daňové účely filiálku v Holandsku, kde je to ještě výhodnější. Je dost možné, že také agenturu a ubytovny pro gastarbeitry bude vlastnit továrna. Elektřinu vyrobenou z českých špinavých zdrojů bude zprostředkovaně prodávat RWE - německá firma. Ani se mi nechce říkat, co českého nám tady zůstane. Toš tak.

Co nezmínil Chrastina, a hodně to chybí, je zdanění kapitálových operací. Hrozba zavedení této daně je jeden z důvodů Brexitu. V GB totiž probíhalo nejvíc kapitálových operací v Evropě.