26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

POLITIKA: Nouzový stav ještě může být oživen

Ve čtvrtek večer prohráli ve sněmovně všichni. Vláda, kterou dosavadní vazba na KSČM natolik zpohodlněla, že si nedokázala pro prodloužení nouzového stavu vyjednat podporu středopravicových stran, i opozice, která neprošla zkouškou velkorysosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 15.2.2021 10:39

1. Prohrál Jelínek, protože (opětovně) mu nikdo z parlamentu nezavolal a nezeptal se ho, jak má hlasovat.

2. Opozice ukázala, že krom antibašismu mají v hlavách jen propočet svých diet (a seno).

3. V jistém slova smyslu se hrneme do propasti. I na základě toho, že se nepoužívá výraz "nemocný" ale podivné slovo "aktivní". A nakažlivost stanovují redaktorky televize.

4. Za nevyrobené, neudělané se přidělují peníze - a zde opozice by rozhazovala ještě víc!!!

5. Zemřelo něco přes promile obyvatel ČR, skoro za rok. Je to chřipka. Než se sem doveze ta chemie, přijde léto, v létě se moc nekašle a neprochladnete. Vyleje se to do kanálu/Bečvy.

V. Kain 15.2.2021 11:39

Opozice má v hlavách propočet svých diet.Ona má snad koalice ve svých hlavách něco jiného?

J. Kadeřábek 15.2.2021 14:31

Prohrál Jelínek, já tedy ne. Prostě se budu chovat přiměřeně k věku a zdraví. A hlavně si zaplatím už druhý test na protilátky abych zjistil kolik jich tam od prosince zbylo. Veškeré kejkle pomazaných hlav mě nechávají chladným, protože větru, dešti ani viru neporučíš a čínskému už vůbec ne.;-D

Š. Hašek 15.2.2021 18:49

Chovám se přiměřeně.

Žádný test nemám a chráním se především teplých a zadejchaných čekáren na testy. A podobných "zdravých" shromaždišť.

Já už měl tolik chřipajzen! Vždycky po roce přišla nejaká jiná. Poslední byla někdy v listopadu.

F. Navrátil 15.2.2021 10:02

V rámci svého plkání je Jelínek nedobral k poznání, že opoposlanci a oposenátoři necítí žádnou odpovědnost a epidemii berou jen jako pokračování války s Babišem. Naopak hejtmani dobře ví, jak velkou část práce a odpovědnosti po ukončení nouzového stavu od vlády přebírají.

L. Písařík 15.2.2021 11:43

Nejen to, ale taky vědí, že budou volby, že se může vzbouřit i lid a pak by možná nedostali ani místo vrátného u Krajského úřadu.

J. Urban 15.2.2021 9:08

Ve ctvrtek se zadne Wateloo nekonalo. To se konalo v den, kdy slovenske estebacke h0-wado se stalo premierem. VSE, co nasledovalo a nasleduje, je jen proud neschopnosti a zoufalstvi v primem prenosu.

Š. Hašek 15.2.2021 10:43

Proběhla nemohoucnost Fialovy a Bartošovy bandy. V přímém přenosu.

A ještě nějaký Urban nás tady školí, "jak mu to nandali"!

R. Gumulec 15.2.2021 9:02

L. Jelínek - celkem dobrý komentář; I. Štípek - ještě lepší replika.

I. Štípek 15.2.2021 4:59

Nikoli, "politický analytiku". Vláda vyhrála na celé čáře, protože alespoň hejtmani si uvědomili, že parlamentní opozice nikdy nedokáže vyhlédnout ze své nenávistné bubliny, a pomohli udržet nouzový stav. Ukázalo se také, že tzv.demokratická opozice je schopná se jen vykecávat před kamerami, což doteď bylo bezpečné, neboť spoléhali na komouše a těšili se, že si zase za další měsíc opět načechrají peří v televizi; takže teď jsou to ti rakušanové, fialové, pekari, bartošové, kdo se výsledku polekali nejvíc. Proto bohužel vítězi téhle parlamentní patálie jsou komunisti. A poraženými my, mlčenlivá, rozumně se chovající obrovská většina národa.

H. Kotaz 15.2.2021 6:35

Tak jest R^

J. Kejkrt 15.2.2021 9:02

Takhle hloupě to může vidět jen někdo, kdo je zahloubán ze zadní strany do Babišových útrob.

Vláda měla nouzový stav třičtvrtě roku nebo jak dlouho a co? Dokázala úplné h....o. Co změní 14 dní patlání, diletanticku a packalství? Nic.

Nouzový stav může vláda vyhlásti na 30 dní, prodloužení pouze přes sněmovnu - tak hovoří platný zákon.

Obcházet to pomoci "nového" nouzového stavu nelze - to si může Babiš dělat (a podobné špíny dělal) ve svém Anofertu, ale to bychom tady ty zákony nemuseli mít, kdyby si z nich každý dělal čůrinku.

Takže teď bude ústavní stížnost a uvidíme, jak rychle se k tomu Rychetský a spol dostanou - jestli hned, nebo za 3 roky. Ale výrok nemůže být jiný, než že je to obcházení zákona a očurávání poslanecké němovny.

J. Tulejová 15.2.2021 10:55

I v jiných zemích jsou neschopné vlády? Že se nikdo neráčil pana Kejkrta zeptat, jak mají řídit své země!

J. Herodek 15.2.2021 13:17

“Neschopne” je slovo, ktere se k momentalni situaci moc nehodi. Spise vsehoschopne. Viz Nemecko. To uz ridi jen Kochuv institut a tym statistiku. Teatralni hystericke uzavreni hranic je priklad totalniho kolapsu racionalniho mysleni. Uz i samotny vyraz” racionalni mysleni” se posunul vyznamove k nevzdelanosti, ci slaboduchosti.

Š. Hašek 15.2.2021 10:44

R^ Přesné!!!