25.10.2020 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Zahradník 18.10.2020 21:58

Co dělat? Jak řekl Lenin, hájit zájmy dělnické třídy. Ale kdo? Renegáti z KSČ, ČSSD? Se svým otcem, 86 let, jsme šli na bus, jel, hajzl, dřív, tak jsme šli pěšky 4km, navrhl jsem taxi, odmítl a dobře udělal, než platit nějakému tlustému praseti, které pak bere remdesivir za statisíce! Ale ať si to pak zaplatí, hovado! Chci tím říct kdo z vás to má? V 86letech, ujít 4km svižným tempem, ale vo tom to je, namáhat to tělo, snažit se, makat.

B. Lukáš 18.10.2020 15:57

Společenskou vážnost, obdiv a respekt mají v české kotlině na 1. místě špičkoví profesionální sportovci a umělci z řad herců, bavičů, zpěváků někdy i krásných modelek. Intelektuální osobnosti všech vědních oborů včetně lékařských jsou na místě druhém, představitelé státu včetně prezidenta až na místě třetím. Pokud by výzvy k veřejnosti týkající se vážných společenských problémů či událostí byly prezentovány Jaromírem Jágrem nebo Petrou Kvitovou, omezily by se alespoň bláznivé protesty sportovních fanoušků. Když naše hokejová hvězda má úspěch v reklamě na elektrokola, tak proč ho nepožádat o členství (např. jako mluvčí) v krizovém štábu pandemie CORONY. Určitě by na veřejnost měl větší vliv a byl tam prospěšnější než např. MUDr. Šmucler. Počkejme si na následující týden,( možná již pondělí), s velkou pravděpodobností se na tomto ID k tomuto tématu objeví kritika a mlžný nástin řešení od učenců IVK.

L. Novák 18.10.2020 11:02

Konečně rozumně napsaný článek.

Otázkou je, do jaké míry lze vinit vládu z šíření epidemie, když jsou tu politické síly (např. Klaus a spol. a řada dalších), které se snaží zneužívat opatření proti šíření nákazy jako záminku k "boji za svobodu" pod falešným praporem svobody.

Kdyby v létě byla přísná opatření udržována v platnosti, stejně by je část občanů přestala dodržovat podobně, jak je nedodržuje v současné době. A v horkých letních vedrech je pohyb s rouškou na tváři, o nacpaných vozidlech MHD s teplotou interiéru (při slunečním ozáření) kolem 50°C ani nemluvě, na hranici přežití. Ani dnes nelze v pracovních dnech v ranních a odpoledních špičkách dodržovat pravidla ochrany před koronavirem, a cestující si často i přes roušky, hlava na hlavě, dýchají do tváří. Takže ona ta přísná opatření vnucovaná plošně a nyní doplněna ještě vysokými pokutami už zase připomínají, že žijeme v českém Kocourkově a vrchnost v Praze neví, co se děje "tam dole"...

Už jsem včera pod úvodník vkládal odkaz na informaci státního experta - šéfa statistiků Duška, který varoval už na jaře před další vlnou epidemie při uvolnění omezujících opatření i v Parlamentu. Takže si klidně můžete přečíst i poslechnout ze zvukového záznamu, co přesně říkal...

https://www.lidovky.cz/domov/nezkoumejte-me-vnitrni-pocity-jsem-nepodstatny-rika-sef-statistiku-po-otevrene-zpovedi-ve-snemovne.A200422_161051_ln_domov_rkj

J. Kadeřábek 18.10.2020 11:51

Paní Lhotská je při vší úctě stejný odborník jako Klaus a troufám si tvrdit, že podstatně menší znalec jako doktor Pirk. Přesto se pouští na tenký led odborného tématu papouškováním toho co nám předkládají masmédia, zejména ČT. Tedy jen suchá fakta. Počet idikovaných PCR metodou se nerovná počtu nemocných. Počty mrtvých dle údajů našeho MZ je zde od počátku roku do 14.10. https://nepanikarzbytecne.online/ Když si uvědomíte, že ročně zde umírá i bez viru 110 tis. lidí a to nejvíce na podzim a v zimě udělá si člověk rozumný závěr sám.

L. Novák 18.10.2020 16:27

Slovní manipulace statistik a jejich různé výklady mě nezajímají. Důležité je pro mě to, aby zahlcení nemocnic pacienty s komplikacemi onemocnění koronavirem nezpůsobilo stav, jaký byl např. v Itálii, kde velké množství lidí nedostalo ani základní lékařskou péči v době, kdy ji nutně potřebovali.

D. Polanský 18.10.2020 9:47

Naše vláda je v pohodě, ještě chystá navyšování platů. Jinak článek o ničem.

L. Čája 18.10.2020 7:37

Souhlasně s předpředchozím příspěvkem: Čím více testů, tím více záchytů. Je to přece přímá úměra.

Platí však i to, že "na chudý lid musí být přísnost". Když nedokážeme být přísní každý sám na sebe.

T. Zlesa 18.10.2020 7:46

Spíše je to takhle: je více záchytů, proto je více testů. Když je jeden den 10000 záchytů, vytrasuje se následně 20000 jejich kontaktů a je z nich 12000 záchytů a z nich se vytrasuje 25000 kontaktů a je z nich 14000 záchytů atd. Není to moc složité? :-)

V. Církva 17.10.2020 20:36

Tak něco na tom nezvratném osudu je. Prostě pokud není imunita či lék, vrací se to. Ale ne tak docela.

V Asii mají disciplinovanou společnost a zkušenosti se SARS. Někde slovenský epidemiolog popisoval, že v nebezpečných nemocech jako COVID19 používali krátké intenzívní omezování. To si myslím, že je dobré pro ekonomii.

Ale až po odchytu

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/video-uzdraveny-ctvrtnicek-poslal-vzkaz-klausovi-a-smuclerovi-124533

J. Kadeřábek 18.10.2020 11:53

Vzkaz nějakého herce na téma zdravotnictví má hodnotu? Pro mne nula.

P. Zinga 17.10.2020 14:09

," zvládne dnes náš nezvaný host nakazit za den jediný (za 14.10. bylo zjištěno 9 544 případů)."

Ale prdlajs, to nestihl vir, ale testy.

V. Církva 17.10.2020 20:57

Tak jistě ve skutečnosti možná 3 x tolik. V mém okolí několik rodin s vážňejšími průběhy. Jedna rodina v nemocnici. Není důvod se domnívat že to je jak sezonní chřipka.

Statistika mrtvých kolem 50 denně. Podle německých výzkumů minimálně nad 50 procent mrtvých není s Covidem ale na Covid.

Nicméně slovo pandemie možná správné není. Naštěstí umírá jen kolem 1 procenta testy odhalenýc. Z toho 90 procent starších 60 let. Ale to nakonec platí i pro operace srdce. Jen málo lidí do 60 let potřebuje k přežití transplantaci srdce. Přesto se medicína snaží pomoct. A to je snad dobře.

Š. Hašek 17.10.2020 11:29

V tom článku ještě chybí věta:

Kdybych to byla bývala vzala do ruky já!!!! A držela pevně v rukou dodnes, bylo by to bývalo mnohem a mnohem lepší!!!

Podobné články mě již přestaly bavit. Čísla jsou zajímavější. V klidu sledovat.

J. Kraus 17.10.2020 9:41

Příbuzná má dvě vnučky, 16 a 10 let. Koncem srpna jsme se bavili tak to mocipáni udělají, aby se s nástupem dětí do škol ta "pandemie" zase nerozjela. Neudělali NIC, trapné to připomínat. To za prvé. Za druhé, už na jaře holky říkaly, že některé děti, jejich rodiče, nemají doma počítač. Vzpomněl jsem si na ty tuny ještě velmi zachovalých počítačů a notebooků vyhazovaných firmami, nemluvě o dalších tunách, které bezpochyby vyhazují státní instituce. Za třetí, na jaře si holky stěžovaly, že každý učitel má jiný systém, používá jiné programy.

Shrnuto k 17.10.2020: "pandemie" se i přes obavy mnoha rodičů zase rozjela, kdo neměl počítač na jaře nemá ho ani dnes a (minulou sobotu) holky říkaly, že učitelé si jedou každý po svém stejně jako na jaře.

Když pak konspirátoři říkají, že vše je uměle vyvoláno a řízeno, ano, mají pravdu.

M. Šejna 17.10.2020 9:47

Takže za epidemii mohou firmy, které vyhazovaly staré počítače, aniž by je darovaly dětem?

Škoda, že tuhle jednoduchou obranu proti viru nenavrhli konspirátoři už na jaře, a že si sami nešli koupit nový počítač s tím, že starý darují školám.

Taky se divím, proč konspirátoři furt nadávali, že distanční výuka je děsně společensky škodlivá a že děti musí chodit do školy na prezenční výuku, jinak prý zblbnou, což je prý horší, než když roznáší virus.

:-P

P. Novotný 17.10.2020 9:58

Promiňte, ale pan Kraus jen upozornil na to, že na jaře bylo plno rodin, které neměly na to pořídit si jakýkoliv počítač; a to platí dodnes! No a náš slavný krizový štáb nijak nezareagoval a nechává to vyhnít. Takže Vaše poznámka je trochu "mimo mísu".

Tož tak

K. Garfield 17.10.2020 10:10

Což o to, počítač má dneska každý v kapse (třeba na online výuku), nevím, jak to je s internetem.

"Plno rodin" je široký pojem, stejně jako "pár rodin", pravdivé může být obojí.

Škola v blízké obci nabídla všem dětem, které nemají doma počítač, tablet. tipněte si, kolik jich zapůjčila... :-)

P. Novotný 17.10.2020 10:34

No zřejmě také záleží na oblasti a sociálním složení. Každopádně není mi známo, že by to krizový (antivirový?) štáb řešil nějak centrálně. Zaznamenal jsem pouze právě takové snahy ze strany jednotlivých škol. A nedělám si iluze, že takto mohou reagovat všechny.

K. Garfield 17.10.2020 11:15

No právě. Šíří se nám tady takový nešvar, že vláda a nějaké krizové štáby budou řešit všechno za nás... Nebudou.

V podstatě jsou 3 způsoby řešení problému. Neudělá to nikdo, udělá to někdo jiný, udělám to já.

Škola (obec) může oslovit firmy, jestli nemají vyřazené počítače, podívat se do svého skladu, požádat rodiče, dát kontakt na obchody s použitými počítači (za pár stovek se dá dneska koupit funkční věc)...

Rodiče dětí jsou také (většinou) svéprávní a mohou pro svoje děti něco udělat...

Tenhle "ať to řeší vláda" přístup je opravdu tristní...

V. Církva 17.10.2020 21:04

No myslím že skutečně nemít počítače je problém tak 10 procent žáků. Jinak dnes už firmy neobměňují co 3 roky (jo to byly časy) a ještě možnost odkoupení PC. Firmy šetří. Můj předminulý počítač jsem si koupil a do roka vyhazoval. Ten minulý se ještě používá i přesto, že bych ho domů nechtěl.

Řešení bych spíš viděl v nějakém programu počítače pro sociálně slabé děti.

L. Novák 18.10.2020 11:11

Staré firemní kancelářské počítače jsou už technicky nedostačující pro aktuální potřeby a bez odborného "upgrade" si je snad ani nemá smysl pořizovat. Lepší je pořídit úplně nový. Další věc je připojení k Internetu a jeho cena. Někde na venkově to nemusí být levný paušál za 300 Kč měsíčně 100Mbit/s jako ve velkých městech.

D. Šimáček 19.10.2020 1:40

no stáří počítače na straně žáka není tak limitující, kamarádky dcera na jaře úspěšně používala cca 6let starý počítač na online výuku program zoom + google class a to bydlí na kraji vesnice, dalo by se říct v bývalé pastoušce na kraji lesa :-)

J. Kadeřábek 18.10.2020 11:58

A dlaší věcí je jak dnes už dobře placení učitelé postupjí. Samozřejmě mluvím o konkrétních mých vnuků a nelze to vztahovat na všechny. Dostanou zadání co se mají naučit a list ve wordu s domácími úkoly. Ten mají ofotit a poslat zpět. Takže rodiče kupte kompl, čínský foťák a naučte se učivo ať můžete po večerech učit své ratolesti.

K. Garfield 17.10.2020 9:39

Nezvratný osud je ten, že virus je už endemický (zdomácněl) i pandemický (celosvětový) a to nemá řešení. Stejně jako rýma (mimochodem 30 % způsobují koronaviry) nebo chřipka...

Nezvratný osud je, že vakcína, která by to významněji řešila, nebude. Vyplývá to z vlastností viru. Proti koronavirům žádné vakcíny pro lidi nejsou a to se snažíme od doby prvního SARS.

Nezvratný osud je, že život půjde dál a k chřipkové sezóně se přidá ta koronavirová...

J. Vlček 17.10.2020 9:10

Paní Lhotská, díky za váš rozumný přístup a shrnutí situace kolem koronavirové nákazy. R^

Š. Hašek 17.10.2020 11:36

No, pane Vlčku,

shrnutí (nebudu hodnotit) těch se dalo do včerejška přečíst asi 254, pokud jste si udělal čas.

Skoro bych dal na shrnutí, které si udělá (po půl roce) každý jednotlivý občan sám. I v rodinách to každý shrnuje jináč. Času bylo dost.

Moje shrnutí se shoduje s třemi lékaři, kteří jsou od promoce v zákopech, pod palbou. Možno sledovat, že tady jsou čtyři občané velice hanlivě titulováni. Asi bych skončil tedy to hrnutí.

Přeji Vám hezkou sobotu i neděli.

J. Vintr 17.10.2020 8:50

Předně je zcela naivní představa, že se nějakými opatřeními podaří šíření viru zastavit, nebo aspoň zpomalit. Virus se šíří podle přírodních zákonů a lidská opatření jsou mu lhostejná. Za druhe, dramatický "nárůst pozitivně testovaných" vůbec nemusí korespondovat se šířením víru. Ten může být rozšířený už dávno a testování jen částečně odhaluje současný stav. To také znamená že nemusí dojít k nějak dramatickému nárůstu počtu těch, kterým virus způsobuje vážnější obtíže proti stavu, který už tady je.

I. Schlägel 17.10.2020 9:05

Reálná opatření všude po světě šíření omezují a rozmělňují v čase. Tam, kde jsou opatření slabá či žádná, šíření viru akceleruje. Počty rostou stabilně a v současné době poměrně dramaticky zcela reálně. Věci, o kterých píšete, že se nemusí dít, se reálně dějí v přímém přenosu.

J. Vintr 17.10.2020 10:46

Vzhledem k tomu, že není reálně možno porovnat,jak by se virus šířil v téže populaci bez těch opatření a s opatřeními, můžou si politici tvrdit co chtějí. O stavu "promoření" populace lze těžko získat zcela reálný obraz, ani kdyby se všichni lidé otestovali v jeden okamžik. Už kvůli tomu, že ty testy neukazují přímo, jestli člověk ten virus v sobě aktuálně má. To "testování", které se provádí teď, je naprosto k ničemu a slouží jen k tomu, aby si někdo pořádně namastil kapsu

L. Novák 18.10.2020 11:14

Plácáte nesmysly každý den pořád dokola.

Jo, a dvojčata v New Yorku 11. září 2001 padla teroristickým útokem islamistů, neodstřelili si je Američané sami, jak tvrdíte... :-P