12.7.2020 | Svátek má Bořek


Diskuse k článku

POLITIKA: Nezávislost?

Zdá se, že termín „nezávislost“ se stává jedním z hitů české politiky a s ohledem na téměř každodenní hysterii, ve které se tato politika nachází, se stává jednou z mnoha příčin neladu, nesvornosti a nepochopení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 12.7.2019 17:52

FATA MORGÁNA SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI.

Co je to spravedlnost ? Je to jen a jen rovnost všech občanů před soudem, právem a zákony země bez ohledu na cokoliv, je vlastností jen a jen lidského chování a nezná přívlastků.

Co je to však tzv. spravedlnost sociální ?

Je to největší nespravedlnost lidstva na sobě samém a nesmysl, který nemá svojí rozšířeností obdoby. Spočívá totiž v naivní představě, že každý má právo na stejný díl všeho dobrodiní světa, jako ostatní, ať už je sám velký nebo malý, líný nebo pracovitý, hezký nebo škaredý, chytrý nebo hloupý, nadaný nebo bez nadání. Prý má právo i na stejné počasí a prostředí, kde žije i na nové krásné a stejné auto a hodnou a krásnou manželku a ideálního muže. Všichni mají právo na stejné platy a parádní vedoucí. Prostě mají prý právo na všechno úplně stejně, zejména co se materiálních a jiných výhod týká.

Sociální spravedlnost je tedy morálním středobodem socialimu, tedy přesvědčení, že lidský svět lze zorganizovat lidmi ve jménu dobra.

Nic takového však nelze za žádných okolností dosáhnout a to z jednoduchého důvodu. To by totiž okolnosti, za kterých člověk "vzniká" a kde žije a roste a pracuje nebo taky ne, musely být absolutně stejné. Musel by mít shodně chytré a materiálně zajištěné rodiče se stejnými zájmy. Všechno by prostě muselo být stejné, včetně genetického založení lidí. To je ideální model sociální spravedlnosti.

K. Janyška 12.7.2019 17:52

Re: FATA MORGÁNA SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI.

Protože však nelze určit princip, podle kterého by se postupovalo, je to jen fata morgána, za kterou si ženou hloupí lidé, tedy socialisté všemožných druhů. Nemají ani tušení, že lidský svět řídí je a nás a ne oni a my, lidé, jeho. Nevědí, že jejich mysli jsou složeny z pravidel jediné možnosti jejich přežití a existence lidstva, spontánního řádu lidského světa. A ten se nikoho z lidí na nic neptá a sebereguluje, sebepořádává se a sebezachovává.

Je doslova špičkovou trapností, že Církev svatá, pod vlivem inspirace socialismem na přelomu 19. a 20. století a strachem před útěkem svých oveček od ní, přijala tuhle pitomost, která nemá obdoby, v roce 1931 a poté potvrdila v roce 1937, do své doktríny. Dopustila se pro mne, věřícího v Boha 50 na 50, superhříhu, když pohrdá Božím dílem. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak.

Důkaz zařazení křesťanů mezi socialisty se nabízí v případě největším a nejviditelnějším. Každý vidí, že socialistickou, tedy příkaznickou, EU drží nad vodou společně právě rudí a černí socialisté, kterých dobroserství, tedy neomarxismus, nezná mezí... Dzp.

J. Rojšl 12.7.2019 11:52

dál a dál do světlých zítřků

Dnes provede mistr Zeman a to na přímo na Hradním jevišti akt "usmiřování"...

Bude to něco velkolepého - člověk, který průběžně nasr.... několik miliónů lidí, se poprvé zkusí "zkamarádit" pana Hamáčka s ňákým panem Staňkem a Češi znovu pojedou dál a dál do světlých zítřků, podle recepisu tohoto světu známého šamana ...

M. Mikulec 12.7.2019 15:25

Re: dál a dál do světlých zítřků

Vždycky jsem si říkala, že budete vzpomínat na Klause. :-))

R. Vacek 12.7.2019 11:31

Než se dá někomu dalšímu do rukou

nekontrolovatelná moc (neodvolatelný + beztrestný + nezávislý = druhý bůh), je dobré se rozhlédnout, jak se to řeší jinde.

P. Zinga 12.7.2019 9:17

Státní zastupitelství

zastupuje stát a proto nemůže být na státu nezávislé.

J. Jurax 12.7.2019 15:42

Ehm ... jak v tomto punktu definujete stát?

Protože býti závislým na státu značí býti závislým na politických subjektech, resp. konkrétních lidech jsoucích momentálně u vesla. Přesněji řečeno je poslouchat. I Karel Vaš byl svého času takto závislý.

J. Hrdlička 12.7.2019 9:06

Co se týče té nezávislosti,

příkladem je přeci Miloš I. Mstivý, který je zcela nezávislý na ústavě.

F. Houžňák 12.7.2019 9:37

To jako kde? Pokud narážíte na současné odvolávání-

neodvolávání, v ústavě nestojí, jak rychle se tak má stát. Máte nějaký jiný příklad?

S. Sedlák 12.7.2019 10:46

Re: To jako kde? Pokud narážíte na současné odvolávání-

Když tam není termín, tak se myslí neodkladně. Nemyslí se za rok, za dva.

S tím, jak jmenoval Rusnokovu vládu proti vůli sněmovny, to si s Ústavou vytřel poprvé. Zubatá už brousí kosu. Naštěstí.

F. Houžňák 12.7.2019 11:13

No, když někde není termín, tak se myslí,

že to záleží na tom, kdo má rozhodnutí či nějakou jinou akci učinit. Pokud termín nevyplývá z nějakého jiného pravidla, a to tady není ten případ. Vy jste právník? Vsadil bych se hodně vysoko, že ne, a že jenom tak žvaníte. I na vás si brousí zubatá kosu a zítra už možná budete na prkně.

I. Mertl 12.7.2019 13:54

Re: No, když někde není termín, tak se myslí,

Hrome, voni to uměj rozseknout, pane Houžňák. To s to zubatou je vopravdu parádní!

S. Sedlák 12.7.2019 16:46

Re: No, když někde není termín, tak se myslí,

Možná si zubatá kosu brousí, ale snažím se jí tak nepomáhat. Prozatím nepotřebuji nadopovat pře vycházkou na deset kroků a nepotřebuji šest pohůnků, kteří mě udrží na nohou.

F. Houžňák 12.7.2019 16:50

No, co není dneska, může být zítra,

stačí drobná krevní sraženina a ležíte jako Pandrhola. Tak se moc nenafukujte, Ježíš vás vidí a slyší.

J. Jurax 12.7.2019 15:52

Když tam není termín, tak si každý může myslet co chce. Soukromě bych řekl, že pakliže by tvůrci ústavy zde mysleli neodkladně, tak by to tam pak i napsali. A pak by vlastně bylo zbytečné, aby se do toho prezident pletl, protože jeho povinností z ústavy plynoucí by bylo jedině bezodkladně souhlasit, nic jiného.

Přitom zase neuvedení termínu dělá z ústavy paskvil, neboť prezident sice musí dotyčného odvolat, ale může tak učinit až na svatého Dyndy, tedy někde v nekonečníku. A nelze ho nějak donutit, když je ten prezident.

Tak mám dojem, že ústavu psali právníci ... :-)

S. Sedlák 12.7.2019 16:43

Re:

Prozatím to všichni prezidenti pochopili a pokud dělali drahoty, tak týden. Milouš má evidentně nejdelší vedení a to opakovaně. Omluvit se za svou lež o Peroutkovi také nedokázal. Je to holt šmejd.

J. Jurax 12.7.2019 21:39

Delší vedení nebo spíš lepší nervy.

K. Janyška 12.7.2019 9:06

Vláda řídí jen věc veřejnou, ne občany !

To je nutno neustále opakovat. Kvůli elementární zorientovanosti občanstva... Dzp.

M. Mikulec 12.7.2019 8:26

Je to opravdu směšné,

ohánět se nezávislostí v době, kdy všechno závisí na penězích.

S. Sedlák 12.7.2019 4:07

No fuj

Naprosto souhlasíms tím, že státní zastupitelství nemá být nezávislé. Naproti tomu, by nemělo být závislé na trestně stíhaném premiérovi.

V této souvislosti bych nezmiňoval Letnou, protože to zavání až zemanovským šmejdovstvím od exsocialisty zvlášť výživným.

Současnou situaci nezavinili Chvilkaři, ale významně socdem tím, jak se po převratu v roce 2013 chovala a koho vzala do vlády.a pak zavírala oči nad Babišovými lumpárnami a ještě si na tom přisazovala. Teď v podpoře šmejda pokračuje a ještě se chlubí, jak pouští státnímu rozpočtu žilou. A zdůvodňuje si tak svoji bezcharakternost.

M. Koutný 12.7.2019 15:23

Re: No fuj

Ale oni ji mnozí "chvilkaři" zavinili. Babiš se vyvezl k moci po zádech protikorupčních hysteriků typu Holešovská výzva nebo Rekonstrukce státu. (Všetci kradnú, iba ja nie.) Řada těchto užitečných idiotů teď proti němu nadšeně protestuje, aniž by prošli tou minimální sebereflexí.

S. Sedlák 12.7.2019 16:40

Re: No fuj

Mnozí chvilkaři. Kteří to jsou?? Určitě ne ti, kteří to organizují. Neznám nikoho z mého okolí, který by se tak choval. Neříkám, že takoví nejsou, ale nejsou takoví většinově a nedá se jim hodit na hlavu to, co se pokouší Křeček. Jedním z nejpodstatnější ovšem třeba byl na jedné demonstraci Sobotka. Demonstranti byli vyspělí. Ani mu jednu nevyťali, bylo jim ho líto. Pozdě bycha honit. Jen je trapárna, házet svoji vinu na druhé.