23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

POLITIKA: Neviditelný senátor

Zhruba před rokem se Jiří Drahoš po neúspěšné prezidentské kandidatuře zčásti „zahojil“ zvolením do Senátu. Čekalo se, že se stane jeho výraznou postavou. Kdo jiný by jí měl taky být než ten, komu uteklo hradní křeslo jen o fous.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 10.11.2019 20:17

Šmarjá, co to je? Tolik keců, tolik keců... vlastně tolik příspěvků. A o čem? Kdo je to ten Drahoš?

M. Krátký 10.11.2019 15:55

Nejenom neviditelný ale i neškodný -bohužel za naše peníze - !!!

M. Prokop 10.11.2019 16:32

Na rozdíl od viditelného a škodícího Zemana - taky za naše peníze! :-P

M. Krátký 10.11.2019 15:54

Nejenom neviditelný ale i neškodný -bohužel za naše peníze - !!!

O. M. 10.11.2019 0:12

Kateřino, Kateřino, J. D. ještě neohlásil oficiálně kandidaturu, a vy si takhle hloupě vystřílíte svou munici. Co budete dělat, až bude opravdu kandidovat? Taková snůška polopravd, to se jen tak nevidí. Cestovní nahrady jsou dané paušálem, takže to, jestli bydlí senátor bydlí 8 nebo 30 km od senátu, nehraje roli. A náhrady nejsou určené jen na cestu z bytu do senátu a zpátky. A hodnotit senátora podle toho, jak se vykecává za řečnickým pultem, to je hloupé. Co se týče hlasování, patří senátor Drahoš k lepšímu průměru (dobrý senátor má na práci i jiné věci, než sedět v lavici a hlasovat). Na absence máme jiné experty. Takový senátor Kubera chyběl téměř na 70 % hlasování.

Shrnuto a podtrženo, ta vaše snůška pomluv je skoro na žalobu

P. Hlosta 10.11.2019 6:58

Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje. Sáhla vám na ikonu? To víte, odpůrci Drahošova zvolení prezidentem si vychutnávají Drahošovu pasivitu. Ten člověk může i mít ambice dál dělat v politice, ale měl by to umět. Potřebuje k tomu především občany, co budou naslouchat jeho řeči. Tu musí před nimi dost často vést, aby bylo co poslouchat. Pak ještě ke všemu to musí být řeč, která lidi zvedne ze židlí, až budou křičet nadšením, že řečník má pravdu. No a to není jen tak, je k tomu potřeba talent a hodně velkou námahu řečníka. V neposlední řadě potřebuje k tomu všemu onen řečnící prachy. Na to musí sehnat nějakého štědrého sponzora a tomu se musí onen řečnící talent nějak vyplatit.

Vypadá to, že o Drahoše není zájem na sponzorování. Nedivím se.

O. M. 11.11.2019 9:35

Pane Hlošto, reagujete jak malý kluk. Souhlasím s vámi, že pro politika, který se chce ucházet o post przidenta, je dobré, když bude vidět a slyšet nejen během předvolební kampaně.

K tomu řečnění a strhávání davů:

A) od toho je hlavně předvolební kampaň.

B) kolik plamenně řečnících SENÁTORŮ je u nás k vidění a slyšení? Já vidím a slyším především POSLANCE.

J. Vlček 10.11.2019 7:26

Zase jeden zhrzenej, co se neumí ani podepsat, zato umí obhajovat neobhajitelné a navíc vyhrožovat žalobou.

Shrnuto a podtrženo, takový správný malý rozlobený frustrátek. ;-€

O. M. 11.11.2019 9:54

Pane Vlčku, poštěkáváte hezky, přesně v ducho svého pseudonymu (nebo je to vaše pravé jméno, tak jako jsou právé mé iniciály?). Žádnou žalobou nevyhrožuji, to je jen shrnutí článku (z nějakého důvodu mi na konci příspěvku za slovem "žalobu" vypadlo "pokud by o to vůbec někdo stál".

Neobhajuji neobhajitelné, jen uvádím na pravou míru polopravdy, které pí Lhotská uvádí jako holá fakta a jimž pí Kombercová tomu věří jako evangeliu.

Každý, kdo někdy jel na pracovní cestu (což nemusíte být ani vy, ani pí Kombercová), ví, že cestovní náhrady jsou nejen na jízdné, ale i na starvování a ubytování. Poslanec i senátor na ně mají nárok, jakmile někam v rámci své funkce jedou, a cestování k funkci poslance i senátora prostě patří. Ten, který náhrady odmítne, bude vypadat podezřele, protože tím dává najevo, že jen sedí ve své kanceláři a pije kafe. A když se o cestovních náhradách rozhodovalo, tak byly dvě možnosti: zaměstnávat rotu účetních, které budou senátorům vyúčtovávat "cesťáky" a nedůstojně se s nimi handrkovat o kdejaký ujetý kilometr, nebo to stanovit paušálem a říci "vyjdi s tím, jak umíš". Celkem logicky byla zvolena ta druhá varianta (podotýkám, že v tom jsou i cesty do zahraničí, a to je cenově "jiný kafe").

A pokud už tedy chcete závidět: cestovní náhrady poíral i poslanec Bursík, který to měl z domova do sněmovny asi 60 kroků v pantoflích.

Tož tak.

J. Pospíšil 10.11.2019 9:49

souhlas.Z článku je cítit osobní nenávist k panu Drahošovi,

J. Kombercová 10.11.2019 12:45

S tou nenávistí opatrně. Fakta, shrnutá do článku, nemají s nenávistí nic společného. Až s vámi začne nenávist cloumat, vzpomeňte si... musí to být hrozné, žít s nenávistí, lehat s ní do postele, ráno s ní vstávat. Pak si ji užijte.

J. Nový 10.11.2019 14:32

U autorů píšících negativně o Zemanovi, Babišovi, Okamurovi , Trumpovi apod. to cítíte podobně? :-)

J. Krynický 10.11.2019 15:10

"dobrý senátor má na práci i jiné věci, než sedět v lavici a hlasovat"

Fajn. Jaké a jak ty pan Nevím zvládá?

P. Adámek 9.11.2019 22:16

Nechci ani hájit, ani hanit pana Drahoše, ale je úkolem senátorů navrhovat zákony? Na to snad máme sněmovnu a ne senát.

J. Nový 10.11.2019 14:35

Sakra lidi to nemáte Google?!

"Senát slouží jako ústavní pojistka a mezi jeho kompetence patří projednávání návrhů zákonů postoupených Poslaneckou sněmovnou(může je schválit, zamítnout či vrátit s pozměňovacími návrhy), ústavní a volební zákony není možné bez výslovného souhlasu Senátu přijmout. Zákony také navrhuje."

K. Lilibínský 9.11.2019 17:33

Kde je?

Je zaměstnán jako rektor univerzity na stahování králíků....;-D

J. Tulejová 9.11.2019 17:41

A plní bobříky, anžto je čerstvý skaut. Momentálně je to bobřík mlčení.

Š. Hašek 9.11.2019 19:19

Já, než jsem složil skautský slib .... mělo to nějaké regule. Roky 1968 - 1970.

Mám dojem, že ten, do jehož rukou ten králíkář, turista, obrýlený pán, chemik, ..... složil zčistajasna skautský slib ....... raději pomlčím. To nebyl skautský činovník, to byl vylekaný hejhula do televize.

Vzpomněl jsem si, kterak jedna vybraná pionýrka vázala soudruhu Novotnému pionýrský šátek ve sjezdovém paláci ....... nějak se nám to vrací ...... Je dobré si pamatovat.

M. Stanovský 9.11.2019 15:41

Když ho to "nenaplňuje", nemá tam lézt. Jenomže - sejde z očí, sejde z mysli. Jako odrazový můstek na prezidenta nemusí být senátor špatný. Jenomže... takovej Kubera tam nasbíral víc bodů.

O. M. 11.11.2019 9:59

Správně, sbíral body, tím pádem chyběl na 70 % hlasování, a to pí Lhotská neodpouští :-)

J. Jurax 9.11.2019 15:32

No jo, no ... mlčet a nic nedělat za ty peníze včetně náhrad ... ptám se, kdo z vás to má?

:-)

J. Nový 9.11.2019 14:11

Drahoš se řídí osvědčeným: "Neříkám tak ani tak, ale na na má slova dojde.

Jen potvrzuje, co jsem si o něm myslel už u voleb a nevolil jsem ho. Ovšem nevolil jsem ani Zemana. prostě jsem tenkrát neměl na výběr. Doufám, že u dalších voleb to bude jiné.

Š. Hašek 9.11.2019 14:49

Obávám se, že ty příští budou horší .....

P. Khail 9.11.2019 13:23

Skvělé, takové předlistopadově úderné, jen mi chybí porovnání, např. těch nákladů, s ostatními poslanci a senátory. Také reakce některých diskutérů pod článkem jsou poučné. Vadila jim ČT, dává prý příliš prostoru "pravdoláskařům" a "lžinenávistníci" ostrouhávají. A hle, paní autorka kritizuje nezvaní profesora Drahoše do ČT a oni opět souhlasí. Že to nemá logiku? Ale to bychom od nich chtěli moc. A že p. Drahoš je neviditelný? Je to jednoduché, je možno podívat se na jeho webové stránky, tam může svou zvědavost ukojit. A v Senátu? Tam by, dle autorky, měl vystupovat obden, vždyť senátorů je jen 81, to zvládnou. Na stránkách p. Drahoše je 7 jeho vystoupení v senátu plus jeho další konkrétní aktivity.7 x 81 je 567 vystoupení všech senátorů za rok, pokud by vystupovali tak často jako p. Drahoš, předseda Senátu asi vystupuje ještě častěji. Pak jsou ještě předsedové a místopředsedové klubů. Nelze s ním prý polemizovat, toto tvrzení ale autorce nebrání v polemice s ním v 8. odstavci. Prostě takový hezký, objektivní článek. :-)

J. Vlček 9.11.2019 17:46

Pane Khaile, škoda, že své řečnické umění, skvělé nápady a vize nepředvedl pan Drahoš v duelech s panem Zemanem, při volbě prezidenta. Z těchto duelů voličům utkvěl v paměti leda tak jeho úsměv. :-/

Co se týče jeho názorů, on někdy nějaké měl? Pokud ano, tak se s nimi patrně nikomu nechlubil. Stačilo jeho mentorování vůči lidem této země, ohledně připrchlíků, v petici vědců, v níž se tito mudrcové stavěli do role elity našeho národa, a nabádali lidi k sounáležitosti a solidárnosti s těmito nepřizpůsobivými přivandrovalci ze všech koutů světa. Spíše než jako elita, představili se národu jako jelita.

Z toho, jak máte "činnost" pana Drahoše v malíčku by jeden usoudil, že jste jedním z jeho loutkovodičů.

P. Khail 9.11.2019 18:14

Pane Vlčku dovolím si vás upozornit, že ve svém 2. odstavci odporujete sám sobě. O polemice s něčím co jsem nepsal ani nemluvě. A nesmysl o loutkovodiči snad ani svéprávný člověk napsat nemůže, má reakce se týká KONKRÉTNĚ textu paní autorky, můj malíček s tím opravdu, ale opravdu, nemá nic společného. Zkuste si znovu přečíst co jsme oba napsali. Třeba příště se vám zadaří lépe. ;-D

J. Vlček 9.11.2019 18:52

Pane Khaile, v ničem si neodporuji, za vším si pevně stojím. Uhnu snad jen v tom, že pokud nejste Drahošův loutkovodič, pak jste jeho horlivým obhájcem, a v tom zase až tak zásadní rozdíl není.

V každém případě má paní Lhotská ve všem pravdu, ať se vám to líbí nebo ne. Pan Drahoš je figurkou pražské kavárny, která ho do prezidentských voleb nasadila jako trojského koně k poražení nenáviděného Zemana. Ke smutku a ke vzteku pražské kavárny na jedné straně, a k radosti voličů na straně druhé, to naštěstí nevyšlo. Toť vše. ;-D

D. Mach 9.11.2019 22:27

Pane Vlčku, každý kdo viděl diskusi pana Drahoše a pana Zemana na ČT tak jasně viděl, že pan Drahoš názor má celkem jasný, zatímco pan Zeman dokáže jen kritizovat a pomlouvat, ale jeho argumenty byly jen prázdnou skořápkou, které chyběla myšlenka. Jen to dokázal naformulovat tak, aby to jeho skalní fanoušci považovali za jasný názor. A Ovčáčkovské fráze o pražské kavárně vás jen usvědčují v tom, že vašemu papouškování také chybí logika a myšlenka. Toť vše.

J. Vlček 9.11.2019 23:41

Zajisté, pane Machu, asi jsme koukali každý na jinou televizi při těch duelech Drahoše se Zemanem. Přesvědčivost argumentací a vizí pana Drahoše byla natolik "silná", že přesvědčila jen ty nejzavilejší odpůrce Zemana, kteří volili Drahoše ne, že by jim vyhovoval, ale právě z pouhé nenávisti k Zemanovi.

Jinak je ale výborné, že vám logika a myšlenka nechybí. ;-)

J. Nový 10.11.2019 14:38

R^