18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

POLITIKA: Nestraník Pecina

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Peřina 16.3.2010 19:59

Plně souhlasím s autorem.

Vzhledem k mému věku(54 let) si únor nepamatuji,ale znám jej velice dobře díky mému dědovi,otci a literatuře,kterou vlastnili.Pohled socialistického a dělníckého "pohledu" na únor 48 mi zase přiblížily časopisy,které jsem našel na půdě našeho domu,který jsme s manželkou koupily.Našel jsem tam bednu,ve které bylo snad 300ks "Světa socialismu" z let 46-52.Bylo to "úžasné" čtení.Články od s.Jičinského,s.Šabaty a dalších mladých proletářských novinářů.Taky od soudruhů Smrkovského,Koldera,Husáka,Klementise,Stránského a spol,které se nejvíce týkaly politických poprav pana H.Píky a paní.M.Horákové stály za hluboké zamyšlení nad komunismem a socialismem.Bohužel mi byly tyto vzácné časopisy ukradeny spolu s zám. a el.nářadím při vyloupení našeho domu v roce 92.Souvislosti z oněch let a současném volebním květnu jsou patrné a alarmující.Pokud lidé nezačnou přemýšlet nad tím,co je čeká po volbách,budou si muset prožít svou minulost ještě jednou.

z. streda 16.3.2010 11:47

Sociální demokracie-líheň bolševismu a fašismu

Paroubek je trapná karikatura Benita Mussoliniho,který se také dostal do vysoké poltiky svojí země jako sociálnědemokratický premiér, dotáhl to na fašistického diktátora a skončil i se svojí mladou milenkou pověšený na kandelábru v Miláně. To by si měli uvědomit všichni,co věří naivně jeho velkohubým slibům a podle toho přistupovat k volbám.

V. Novák 16.3.2010 11:53

Byl byste vod tý lásky, informovaný člověče,

a sdělil nám to sladké tajemství, kdy že se stal Mussolini sociálnědemokratickým premiérem své země?

Nebo kterékoli země?

Toto období jeho života zůstává - zajisté zaujatým - oficiálním historikům skryto...

R. Sedláček 16.3.2010 13:42

Re: Byl byste vod tý lásky, informovaný člověče,

http://cs.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini

http://www.financnici.cz/benito-mussolini

http://zivotopisyonline.cz/benito-mussolini-2971883-2841945-capo-del-governo-et-duce-del-fascimo/

Doufám, že vám to bude stačit. Vidím, že důkaz požadujete u jakéhokoliv tématu. Jinak už před léty v rozhlase padlo přirovnání J.Paroubka k tomuto politikovi. Pamatujete? Přenosilová,Cibulka. Druhý jmenovaný na základě stížnosti Paroubka dostal okamžitě padáka, že tomu jako moderátor nezabránil. Také chcete důkaz? na obojí?

V. Novák 16.3.2010 13:48

Cituji:

"Po vypuknutí první světové války se se socialistickou stranou rozešel, protože postupně přešel na pozice zastánců vstupu do války na straně Dohody.

Roku 1919 založil svoji organizaci Fasci di Combattimento (tzn. Bojové svazky), tato organizace se roku 1921 změnila na fašistickou stranu - Partito Nazionale Fascista. Roku 1921 byl zvolen do italského parlamentu (ještě za Fasci di Combattimento).

V říjnu roku 1922 zorganizoval Pochod na Řím a vyhrožoval, že svrhne vládu, čímž si vynutil své jmenování předsedou italské vlády."

Ať čtu jak čtu, vychází mi z toho, že se stal ministerským předsedou až jako fašista, nikoli jako socialista, s nimiž se rozešel mezi léty 1914-18.

Protože vás podezřívám, že jiná vaše tvrzení jsou s pravdivostí podobně na škorpionovi jako toto, žádám skutečné citace - a ne jen vaše převyprávění vašich dojmologií. Už chápete proč?

J. Krásenský 16.3.2010 17:00

Fašismus byl a je jen nacionální odrůdou marxismu

Koneckonců Mussolini se nerozešel se svými soudruhy, ale bylo tomu naopak. Za svůj postoj ke světové válce byl ze strany odejit. Nikoli pro názorovou různost v sociálních a otázkách a k revoluci, ale pro své vlastenectví. A kdyby uznal kominternu a Stalina, kdoví... A pokud máte ještě pochybnosti , tak si vzpomeňte na futurizmus Majakovského a Marinettiho oslavující obě revoluce, bolševickou v Rusku a fašistickou v Itálii. Koneckonců Stalin, mnohokrát zvolený vůdce světového proletariátu nazýval sociální demokraty "sociálfašisty". Fašismus byl a je levicovou ideologií. A že si fašisti, komunisti, nacisti a socialisti mnohokrát vjeli do vlasů a drželi se pod krkem... inu vyřizovali si to soudružsky se svými soudruhy.

A jen pro zajímavost Musollini pochodoval na Řím za zpěvu husitského chorálu: "Kdož sů boží bojovníci". Hezké, že.

V. Novák 16.3.2010 18:03

Re: Fašismus byl a je jen nacionální odrůdou marxismu

a vy si myslíte, že označení "sociálfašisté" bylo nějak pochvalné? Pendrek! Stalin (neoprávněně) socialistům a sociálním demokratům nadával, protože mu brzdili světovou revoluci.

Jestli je militarismus základem vlastenectví, to bychom se asi neshodli. Italští socialisté se drželi proletářského internacionalismu - na rozdíl od socialistů jiných zemí, kteří povětšině hlasovali pro válku. I proto se po válce vyčlenili komunisté, kteří tenhle úlet socdemákům vytýkali. Pro Mussoliniho, milovníka parád, pochodů a uniforem to bylo nepřijatelné. V Rijece si fašismus se všemi fangličkami, pochody a teatrálností otestoval - než ho tamodtud vykopli.

Mussolini byl fascinován Husem a v době svého ještě socialistického přesvědčení o něm psal. A taky obdivoval československé legie.

Ale nic řečeného nemění nic na skutečnosti, že Mussolini nikdy nebyl socialistickým, ani socdem premiérem. Fašistickým - to ano.

A fašismus není levicovou ideologií, protože je postaven na vůdcovském principu, zatímco pro levici jsou hed´gemonem masy. Taky žádný fašistický režim včetně jeho nacistické větve nikdy neprovedl socializaci výrobních prostředků. Ke zvážení je, zda stalinismus je levicový...

J. Krásenský 16.3.2010 19:58

Fašismus byl a je jen nacionální odrůdou marxismu

Na tom nic nemění, že fašismus je socialistickou ideologií a vychází z marxizmu. I Musollini se vždy za socialistu pokládal.  Byl marxista, jako jeho otec. Stalin byl taktéž marxista. Víc marxista než Leninista. Levicový? Co může být levicovější, než marxizmus. Musolini, Hitler, Lenin, Stalin, (Pol-Pot, Mao, Trockij, ...) byli levičáci. Popírá to pouze levice, aby se vyvinila z největších zločinů nejen dvacátého století. Vytěsňuje vlastní zločiny ze své paměti. Nejlepší cesta k tomu aby si je opět zopakovali.

V. Novák 16.3.2010 11:20

AŽ bude Pecina zvolen, PAK bude mít morální povinnost

plnit volební program své strany a vládní prohlášení.

Dosud má povinnost plnit programové prohlášení vlády, do níž byl nominován a běžnou parlamentní procedurou schválen. Nevidím, že by je neplnil. Ale třeba neplní - dokladujte.

R. Sedláček 16.3.2010 12:31

Re: AŽ bude Pecina zvolen, PAK bude mít morální povinnost

četl jste to prohlášení, nebo alespoň tu část, kterou jsem vám tady minule odcitoval? Připadal vám v nedělní partii na Primě Pecina jako nastraník, který nezastává program politické strany?. Pokud ano, pak máte pravdu vy, pokud ne, a to si myslím já, tak porušuje. A vykašlete se na to "dokladujte" Co kdybyste tak někdy něco dokladoval vy? Program.prohlášení

V. Novák 16.3.2010 12:55

Re: AŽ bude Pecina zvolen, PAK bude mít morální povinnost

Četl jsem prohlášení. Pokud si vzpomínám (ten váš současný odkaz mi nefunguje), bylo tam, že budou plnit prohlášení vlády a nebudou vystupovat jako straníci.

S nedělní Partií nemůžu sloužit,díval jsem se na OVM.

Dokladovat má ten, kdo tvrdí, že se cosi děje. Ne ten, kdo to popírá nebo (jako já) říká, že dání se nevidí. VY tvrdíte, že Pecina se chová jako straník a porušuje prohlášení vlády v níž sedí. VY tvrdíte, že existovala jakási dohoda o nenominování ministrů (ale pozor! POUZE ministrů ne už náměstků!) nominovaných do "úřednické" vlády.

Tedy VY byste měl doložit, že Pecinovy skutky jsou v rozporu s vládním prohlášením - jsou-li v souladu s politikou nějaké strany A ZÁROVEŇ s prohlášením vlády, dokazuje to jen, že vláda a ona strana se v něčem shodly. Třeba v potírání korupce. Či žvanění o tom... A VY byste měl doložit, že taková dohoda vůbec kdy existovala jinde než ve vaší a Topolánkově fantasii. Netvrdím, že neexistovala - nemůžu sledovat všechno, klidně přiznávám, že mi mohla utéct. Takže tím spíš bych ji chtěl vidět...

R. Sedláček 16.3.2010 13:17

Re: AŽ bude Pecina zvolen, PAK bude mít morální povinnost

Já sledoval obojí a řeknu vám, že bylo pohlazením sledovat debatu odborníků. To politici neumí. A vy se chováte jako politik. Jenže pane Nováku, tohle je diskuze a tady se má diskutovat, tady nejste u soudu, abyste požadoval neustále nějaké důkazy. Všichni novináři, politologové a další a zmíněné dohodě mluví, ale vy požadujete notářsky ověřený doklad. Myslíte, že ti všichni byli vyzváni sekretariátem Jánského vršku aby lhali o dohodě?

P.S. Odkaz jsem opravil. Program.prohlášení

V. Novák 16.3.2010 13:54

Re: AŽ bude Pecina zvolen, PAK bude mít morální povinnost

Výborně - klidně si žvaňte své dojmologie - a klidně si o nich diskutujte. Já tvrdím, že lžete, jak se vám to hodí. Že nám podkládáte "fakta", která neexistují jinde než ve vaší fantasii. Že dokonce ani vašim citátům není co věřit, neb jsou tak platné, jak ten citát se sociálnědemokratickým premérem Mussolinim.

Je TAK obtížné vytáhnout nějakou citaci oné "dohody" z doby, kdy měla být uzavřena - citaci okamžitě nedementovanou ze strany ČSSD?

Inu - nejspíš je. Je to obtížné, ba nemožné, protože nic takového neexistovalo - a vzniklo až po mnoha měsících v Topolánkově mozku.

V. Novák 16.3.2010 13:57

Re: AŽ bude Pecina zvolen, PAK bude mít morální povinnost

Klidně se vám omluvím, pokud nějakou věrohodnou citaci najdete. Ovšem citaci, která bude dokládat vaše tvrzení - ne nějaký nesmysl.

R. Sedláček 16.3.2010 16:22

Re: AŽ bude Pecina zvolen, PAK bude mít morální povinnost

Dokladujte mi nějakou citaci ČSSD - jakoukoliv, kterou tato strana v zápětí nedementovala. Nějak si nemohu vzpomenout na žádný splněný slib této strany, která jako nejsilnější misto politické práce organizuje petice.

J. Barák 16.3.2010 10:24

Probudte se

Krásně Vám jde strašení,ale to už lidi nepapaj.Preference jasně ukazují,koho voliči chtěj.Komouši jsou odepsaní,velký bratr v pytli,jsme v nato a eu tak neblbněte lidi,je to obehraná odrhovačka!

J. Peřina 16.3.2010 20:06

Re: Probudte se

Já jsem se probudil hned,jakmile jsem slyšel nařízení s.Paroubka,jak se má zachovat policie na CzechTeku 2005.Od té doby vím,cože je to za člověka.

D. Streit 16.3.2010 10:01

Včera jsem s autorem nesouhlasil, dnes ano

Pecina je nebezpečný karierista; on jako bývalý člen ODS bude poslušně sloužit tomu, kdo jej vyzvedne k moci:

http://streit.blog.idnes.cz/c/118563/Pecina-Zadny-comandante-ale-karieristicke-monstrum.html

Souhlasím i s tou metaforou k únoru 48, Paroubek jako vítěz voleb s komunisty za zády, to je opravdu děs:

http://streit.blog.idnes.cz/c/128588/CSSD-predvoj-hlupaku.html

K. Janyška 16.3.2010 8:58

Pecina je asi takovým nestraníkem, jako já, který jsem od začátku členem ODS ! Dzp.

T. Pansky 16.3.2010 2:12

Dohoda, kterou autor zminuje, byla soucasti kamuflaze, ktera ...

... mela obcany drzet v predstave (nevedomosti), ze "urednicka" vlada je jaksi nadstranicka.  Za prve - pojem "urednicka vlada" v nasi ustave neexistuje.  Soucasna vlada vznikla dohodou CSSD, ODS, a Zelenych; je vladou legitimni a je vladou velke koalice !!!  Za druhe - protoze predstavovani vlady velke koalice obcanum jako "urednicke vlady" je snaha o podvod, nemuze nas potom prekvapit, ze samotne strany tuto dohodu nedodrzuji.  Z toho (a z dalsich duvodu) mi vychazi, ze tyto tri strany jsou naprosto nevolitelne.  top0625top@hotmail.com