9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

POLITIKA: Nestane se z Babiše hlavní bojovník proti EU?

Každý obžalovaný má právo hájit se před soudem, jak uzná za vhodné. Také v politice je běžné, že ti, jež dohnaly jejich kauzy, hledají vinu u opozice a novinářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 14.6.2019 22:39

Babiše zlákala touha po moci, jelikož vše

ostatní má. Jenomže moc je ta nejošidnější proměnná v politice. Takových již bylo, mysleli, že ji již definitivně mají a skončili zle nedobře. Dopřejme to i Babišovi.

K. Janyška 14.6.2019 19:02

Babišovi je všechno jedno.

Zachraňuje kůži a jen podniká... Dzp.

V. Němec 14.6.2019 9:45

Podobný problém

měl již Svatopluk S Germány.

Napřed s nimi, pak tvrdě proti nim!!!

A. Alda 14.6.2019 9:00

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Stane-li se z A.B. bojovník proti EU, stane se pro mne konečně volitelným.

M. Matura 14.6.2019 12:37

Super :-)

M. Mikulec 14.6.2019 13:25

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

:-)) Také si říkám- konečně nějaká protiunijní strana! Politici se nechali zkorumpovat dotacemi už v přístupových smlouvách k EU, tak jak je možné, že se dotace staly klackem proti neposlušným, kteří věrně nekývají na euronesmysly?

F. Navrátil 14.6.2019 9:00

Vidím to jinak

Nemyslím si, že by se z Babiše stal bojovník proti EU. Spíše se domnívám, že na základě udavačských kampaní přesune své podnikatelské aktivity do zahraničí a sídlo své firmy mimo ČR, jak to dělají ostatní úspěšní podnikatelé. Zisk bude samozřejmě také vyvádět mimo Českou republiku. V zahraničí jsou obvykle nižší daně a podstatně kvalitnější právní prostředí. Například Babišovy firmy v Německu klidně čerpají eurodotace bez jakéhokoliv omezení.

A. Alda 14.6.2019 9:02

Asi tak.

Je s podivem, že to Babiš neudělal a místo toho se nacpal do politiky. Dnes by byl ještě mnohonásobně bohatší a hlavně v naprostém klidu.

F. Navrátil 14.6.2019 9:25

Re: Asi tak.

Kdyby to byl býval věděl, tak by do politiky nechodil. Je bohatý, úspěšný, vzdělaný a uznávaný. To deprivanti nesnášejí. Pokud jim někdo sdělí, že Babiš může za jejich zpackané životy, semknou se na náměstích jako stádo pižmoňů.

M. Mikulec 14.6.2019 13:27

Re: Asi tak.

Lidi jako Babiš jsou ti, co už mají všechno, kromě moci: tak proto šli do politiky.

V. Čermák 14.6.2019 18:00

Re: Asi tak.

Možná, ale já si myslím, že spíše chtěl prezentovat svoje značné schopnosti a vysloužit si uznání lidí. Možná i napravit něco z minulosti....

F. Dido 14.6.2019 12:01

V Německu si již všimli,co je to za gaunera,až jim přeroste přes hlavu,poženou ho halapartnama. Pak bude Bureš ještě s láskou vzpomínat na poklidné pražské demonstrace.

M. Mikulec 14.6.2019 15:36

Re:

Jistě, potvrzujete tímto, že Německo ́= Evropská uhnije.

V. Čermák 14.6.2019 18:01

Re:

Ale premiér se jmenuje Babiš. Toš tak, strýčku Fido....

P. Kubáč 14.6.2019 8:57

Co je dobré pro Kolaloku to je dobré i pro zákon !

Myslím, že jsme svědky zajímavé situace - střetu Babiše, kterému detaily jako pravda a spravedlnost narušují byznys s Euro-úřednictvem, kterým detaily jako pravda a spravedlnost narušují ideologickou linii. Bude zajímavě sledovat kdo vyhrajě a s jakými argumenty. Nejspravedlivější varianta "každý za své" je ovšem v nedohlednu.

A. Alda 14.6.2019 9:02

Vtipné.

Tleskám.

M. Valenta 14.6.2019 13:10

Re: Vtipné.

A to ho chcete volit generále. Trapnější výstupy těch Vašich zde na Psu aby pohledal.

V. Čermák 14.6.2019 18:03

Re: Vtipné.

Že zrovna Vy mluvíte o výstupech, Zemano-Babišův věrný Satelite....

P. Čech 14.6.2019 7:54

Kdepak je ta vina?

"Také v politice je běžné, že ti, jež dohnaly jejich kauzy, hledají vinu u opozice a novinářů".

Ale ona ta vina v téměř všech případech u opozice a novinářů opravdu je! Nikdo jiný totiž "kauzy" nevyrábí. Jde o to, že sednete-li si s čistou hlavou (nikoliv ve smyslu umytých vlasů) , zamyslíte se nad jakýmkoliv problémen, který se týká věcí obecných a jdete přitom až k základu problému, téměř vždy narazíte na opoziční politiky a zejména novináře, kteří ke vzniku problému dali přinejmenším základní pokyn. Ony to totiž obvykle nejsou kauzy konkrétních politiků, jejichž činy kauzy vyvolaly, ale kauzy opozičních politiků a novinářů, kteří je vyrobili a rozvířili.

A. Alda 14.6.2019 9:03

Tak jest.

Takových případů i na komunální úrovni jsem už zažil...

P. Dvořák 14.6.2019 7:03

Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Tam odstupují premiéři, protože někdo picne novináře. Čaputová má být nastolení demokracie? Vždy je třeba se zeptat: Demokracie pro koho?

:-))

V případě Babiše evidentně nejde o "boj proti EU", ale o "boj EU proti neposlušným". Přece nikdo s minimem mozku nemůže věřit tomu, že jakýchsi uprděných šedesát mega na stavbu jakéhosi ranče je skoro největší dotační průser v EU, kvůli kterému by měla padnout vláda?

D. Mach 14.6.2019 7:21

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Takže vám nevadí, že váš premiér krade? Jo za komunismu to bylo oblíbené heslo "kdo nekrade okrádá rodinu", ale jsme trochu někde jinde, byť Babiš má právě komunistickou východu a je to na něm znát. Kromě toho, že těch "uprděných" 60 mega se dalo využít daleko lépe, a kromě toho, že jde o princip a ne propagaci zlodějin, tak existují určitá pravidla. To, že Babiš dotaci vrátil, tím jen dokázal, že si je podvodu vědom. No a dalším krokem v demokratické společnosti by mělo být odejití z politiky. Zatím každý politik, kterého při podvodech nachytali, to udělal. Jediný Babiš zatím ne. Tím nás ale bohužel táhne zpět na východ, odkud jsme chtěli vždy pryč. Proč bychom tu vytvářeli systém oligarchů jako v Rusku?

P. Dvořák 14.6.2019 7:49

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Krade?! Četl jste někdy v životě trestní zákon a alespoň hodně z dálky slyšel něco o skutkové podstatě krádeže?

Já Babiše nijak neobhajuji, ale souvislosti toho divadýlka jsou více než prapodivné. Že se např. Řecko dostalo do EU sprostým podvodem a ročně je dotujeme doslova desítkami (stovkami?) miliard € nevadí, ale ranč za pár šušňů vadí.

Smrdí to účelovostí.

P. Čech 14.6.2019 8:17

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Ano, smrdí to velmi. Zejména volnou soutěží politických stran podle čl 5 ústavy.

P. Čech 14.6.2019 8:15

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Nikoliv 60 mega, ale miliardy se daly použít lépe než na financování činnosti politických stran a hnutí, na rozhazování peněz směrem k práce se štítícím lenochům formou všelijakých dávek, přídavků, příspěvků, dotací a pobídek. O tom to je, pane Machu a ne o vyrobené kauze, která smrdí od samého začátku. Z celého pak přímo čiší diletantismus těch, kdo tuto kauzu vyrobili a rozvířili. Nikoliv orgány činné v trestním řízení a moc soudní, ale novináři a politici politických stran odsuzují lidi v tomto nedemokratickém státě. Odsuzují je v médiích a na ulicích. V médiích jsou vyzdvihovány a velebeny všelijaké neziskové organizace a skupiny, které jen vyvolávají nepokoje, štvou lidi proti sobě a vyvyšují zájmy ulice nad demokratické zájmy většiny občanů. O tom to všechno je a ne o nějakém babišovi.

A. Alda 14.6.2019 9:06

Tak jest.

D. Mach 14.6.2019 11:39

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Pane Čechu, proberte se, přestaňte číst desinformační média a rozhlédněte se po světě kolem. Jinak skončíte jako pan Balda, který kácí stromy před projíždějící vlaky.

V. Čermák 14.6.2019 17:57

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Pane Machu, proberte se předvším vy sám. Pan Balda kácel stromy a nikomu nic neudělal. Vy chcete kácet premiéra, ale taky nikomu nic neuděláte. To vy se podobáte panu Baldovi, svou naivitou a neschopností......

D. Mach 14.6.2019 20:55

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Pane Čermáku, jestliže se zastáváte teroristy, tak byste se nad sebou měl zamyslet. Nikomu se nic nestalo, ale to pouhou náhoudou. Ne, že by to tak pan důchodce obdivující Pitomia plánoval. Já po té trati jezdím. Nejsem tak naivní, aby mi nedošlo, že lidé, co se nechají opít koblížkem nebo nahnědlou ideologií, jsou takových činů schopni. A nevím, o co opíráte svůj názor, že jsem neschopný, když mě vůbec neznáte? Možná jen netušíte, co to slovo znamená.

P. Čech 14.6.2019 8:04

Re: Jak řekl Babiš, nejsme na Slovensku.

Ty daleko větší dotační mega průšvihy, kde létají dokonce desítky a stovky miliard vyrobili spříznění "podnikatelé a politici zejména opozičních politických stran. Všech politických stran, které dnes sedí v poslanecké sněmovně. Co na tom, že paragrafy "dotační podvod (§212)" a "ohrožení finančních zájmů Evropské unie (§260)" v době "spáchání" tohoto konkrétního trestného činu neexistovaly (nebyly obsaženy v tehdy platném trestním zákonníku). Politici politických stran přece musí neustále a nepřetržitě volně soutěžit o moc mezi sebou a v konečném důsledku nad občany. K této volné soutěži je zapotřebí všeho možného, zejména ostouzení těch, kteří zákony neporušují. Nebývalou měrou se nad tím vším podepisují zase jen novináři.