7.3.2021 | Svátek má Tomáš


POLITIKA: Nesnáz jménem Dryml

2.1.2009

Kdo si neváží úspěchu, kterým jej obdařila sama štěstěna, zasluhuje tvrdou srážku s realitou.

Nevím, zda podobný citát došel záznamu, ale pro konstatování náhlé bouře uvnitř ČSSD se hodí. Sotva v Lidovém domě dopili poslední láhev šampaňského z oslavy loňské volební sklizně, vynaložili straničtí funkcionáři nezvyklou míru kreativity, aby v příštích volbách Jiří Paroubek, zdrcen nečekanou porážkou, oprášil svůj legendární projev o nástupu modré totality.

Jakkoli se spekuluje, že naše nejsilnější levicová formace je mačkána soukolím kultu svého předsedy a vnitrostranickou diskusi jen předstírá, vybral si Vladimír Dryml nevhodnou dobu pro doložení opaku. Nota bene, když vypadá jako pachatel lapený přímo na místě činu. Ztracenou legitimitu zkrátka neobnoví. Na testování síly si pořídil příliš vzdálený terč, a proto přestřelil. Oprávněnosti svému přestupku za hranicí politické únosnosti nepřidá ani tvrzením, že si jeho sokyně, šéfka krajské organizace ČSSD na Královéhradecku a poslankyně Hana Orgoníková, opatřovala rovněž nactiutrhačské informace. Její pikle noviny neservírovaly à la reality show.

Přetlačovaná na východě Čech neunikla bedlivému oku všudypřítomného předsedy Paroubka. Ten Drymlovi doporučil zasloužilé političce se omluvit. Dryml to, zřejmě z důvodu zvaného ješitnost, odmítl. Bezstarostnému krasojezdci Davidu Rathovi Drymlovým dupnutím si na předsedu (ve straně zcela nedotknutelného) tak přibyla nevyžádaná práce. Svého pobočníka se musí pokusit zachránit před ostny partajní kritiky, což nepůjde při rostoucí neoblibě Drymla v ČSSD snadno.

Kauza Dryml ke všemu připomíná kauzu Morava, vedoucí k časově neurčenému stažení poslance Jana Moravy z veřejného života. Pokud sociální demokraté nedonutí senátora Drymla k témuž kroku, budou se svými řečnickými výpady na obranu politické kultury působit nadále jako klauni.

Autor je zástupce ředitele Institutu K.H.Borovského Středisko výchovné péče
Speciální pedagog - psycholog

Středisko výchovné péče
Středočeský kraj
nabízený plat: 37 000 - 50 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.