12.12.2019 | Svátek má SimonaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Neslavný konec PB ve Straně ZelenýchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 124, poslední: 26.4.2006 18:56, přehled diskusí

Co mohou a musí učinit Zelení??????:
Autor: JAROSLAV Datum: 13.1.2006 20:05

Co  mohou  a  co  musí  udělat  Zelení pro  to,  aby  se  udrželi  a  dostávali  finanční  podporu  od  komunistů?  Toť  je  otázka?

je masitej honzo:
Autor: Mysch Datum: 12.1.2006 17:45

vase dcf hodiny se taky urcite synchronisujou, kdyz jsou bez napajeni.
 

Re: je masitej honzo:
Autor: zdeněk Datum: 12.1.2006 23:20

Pokud vás to zajímá já v rozvodně byl. Co chcete vědět jakou ránu udělá vypínač když vypne/sepne? Nebo něco o SF6? nejsme ve škole tak toho nechte.
 
Odborník na rozvodnou soustavu ale nejsem, přesto si myslím že větrnejma elektrárnama si nepomůžete, neboť síť na nich postavená být nemůže. proč to snad víte.

je mi z té diskuze smutno:
Autor: petrd Datum: 12.1.2006 15:58

Čtu tu diskuzi a nevěřím vlastním očím. Vážně v Česku 90% lidí neumí diskutovat k tématu.
Vážně 90% lidí je lhostejné v jakém prostředí žije? Asi ne, ale je to klasika, všichni chcete dálnice, atomové elektrárny,továrny, ale proboha ne u svého baráku. Tam musí zůstat příroda abych měl na co koukat, že? Opravdu je všechno v programu SZ tak špatné?Opravdu mají strany v parlamentu zájem o přírodu. Nebylo by lepší jim spíše pomoci KONSTRUKTIVNÍ kritikou? Jsem přesvědčen, že ano, neboť čistou přírodu mají všichni normální lidé rádi, jen si to možná nechtějí přiznat. Mimochodem jsou opravdu parlamentní strany  a jejich programy lepší? Myslím, že ne. Zelení budou vždy marginální stranou, ale právě pro jejich "specializaci" na životní prostředí si zaslouží za to je volit. To je můj názor, který nikomu nevnucuji, jen prosím o zamyšlení. Díky

Re: je mi z té diskuze smutno:
Autor: pavel 99 Datum: 12.1.2006 19:00

Pokud se podíváte na diskusi na stránkách www.zeleni.cz, najdete tak vysoce konstruktivní kritiku, na kterou ovšem nikdo z jejich expertů není schopen reagovat. Popravdě - hned na prvních ttránkách najdete, jak se pan Patočka a Beránek pokoušeli - překopírovali nekteré fráze z jiných ekologistických webů, ovšem na doplňující otázky nebyli schopni cokoli odpovědět či vysvětlit. Ono totiž když některé představy (na první pohled "líbivé") domyslíte dokonce, tak ve svých důsledcích přírodu značně poškozují - a v tom osobně žádnou výhodu nevidím.

Re: je mi z té diskuze smutno:
Autor: tygr007 Datum: 13.1.2006 2:00

Dokud bude SZ proti jaderne energetice, je vsechno ostatni v jejich programu irelevantni - jejich program skodi zivotnimu prostredi.

Vážně netřeba nic dodávat.:
Autor: Mysch Datum: 12.1.2006 11:26

samozrejme.  nebo si myslite, ze ten elektron jezdi vypnutym spinacem stejne jako nakladak na cervenou?

Re: Vážně netřeba nic dodávat.:
Autor: pavel 99 Datum: 12.1.2006 19:06

no víte on ten vypínač je velmi krajní řešení a ve "slušně se chovajících" energetikách není zapotřebí. Akorát z toho "vypínače" Vaši němečtí duchovní "spolubratři" nebudou mít velkou radost. Popravdě bych od zastánců "neomezených větrníků" čekal nějaké vysvětlení, proč nastává přesně to, co podle "provětrnických expertů" nastat NEMOHLO.

otazka?:
Autor: Mysch Datum: 12.1.2006 19:15

videl jste nekdy rozvodnu vn?
tam se to vypinci jen hemzi. a vypinaji i zapinaji nekolikrat za den.
delo se to i v cssr v mydlovarech, miline, reporyjich, ceskem brode,  kralupech,beroune,brandyse n/l, podebradech, presticich, benesove, vlasimi ... mam pokracovat?
nebo konecne priznate, ze nemate ahnung?

Re: otazka?:
Autor: Borek Datum: 12.1.2006 20:32

Šmarjá - to říkáš právě Ty, který v těchto diskusích svoje ignorantství už tolikrát trapně prezentoval????

supper!:
Autor: Mysch Datum: 12.1.2006 20:57

tyk nam borecku tu rozvodnu popiste!

Re: otazka?:
Autor: pavel 99 Datum: 13.1.2006 1:16

"...videl jste nekdy rozvodnu vn?....." atd atd. - Vaše argumentace stále zdolává hlubší a hlubší "mety". Už jste někdy "viděl" elektřinu?

OPRAVA: Neslavný konec Zelených nastal ještě dříve, než byli oficiálně komunistickým StB založeni!!! Viz: ZPŮSOB ZALOŽENÍ, INFILTRACE A OVLÁDNUTÍ STRANY ZELENÝCH! STRANA ZELENÝCH - JAKO OFICIÁLNÍ POLITICKÁ PSEUDOALTERNATIVA - DODNES V RUKOU VLÁDNOUCÍ:
Autor: Jan Datum: 12.1.2006 11:11

OPRAVA: Neslavný konec Zelených nastal ještě dříve, než byli oficiálně komunistickým St založeni!!! Viz: ZPŮSO ZALOŽENÍ, INFILTRACE A OVLÁDNUTÍ STRANY ZELENÝCH! STRANA ZELENÝCH - JAKO OFICIÁLNÍ POLITICKÁ PSEUDOALTERNATIVA - DODNES V RUKOU VLÁDNOUCÍ (POST) KOMUNISTICKÉ KRIMINÁLNÍ FÍZLOKRACIE!
Re: OPRAVA: Neslavný konec Zelených nastal ještě dříve, než byli oficiálně komunistickým StB založeni!!! Viz: ZPŮSOB ZALOŽENÍ, INFILTRACE A OVLÁDNUTÍ STRANY ZELENÝCH! STRANA ZELENÝCH - JAKO OFICIÁLNÍ POLITICKÁ PSEUDOALTERNATIVA - DODNES V RUKOU VLÁDN:
Autor: JAROSLAV Datum: 13.1.2006 19:59

Již  jsem  slyšel názor  jednoho  komunistického  politika  v  TV? Že  zelení  jsou  jen  odnož  KSČ.  Tak  mě  to  vůbec  nepřekvapuje.

elektrická soustava v německu:
Autor: zdeněk Datum: 11.1.2006 23:28

pavel 99 - takový menší dotaz, větrná elektrárna se tedy přifázovává na síť při každám svém roztočení? To znamená že jetliže by náhle přestal foukat vítr a pak by začal znova vát a větrné elektrárny by tvořili 30% instalovaného výkonu a německo by bylo "osamocené" že by se síť rozpadla ne?
Jsem slaboproudař tak mě neukamenujte. 

Re: elektrická soustava v německu:
Autor: pavel 99 Datum: 12.1.2006 6:59

ano přesně. U moderních elektráren se ovšem přifázovává přes měnič. Taktéž se může stát, při kratším odhadovaném výpadku větru, že se rotor otáčí v režimu "motoru" (generátor odebírá proud). Jinak výkon větru kolísá se třetí mocninou rychlosti - tedy při poloviční rychlosti je osminový.

Jen ať se jebou .........:
Autor: AeroKarel Datum: 11.1.2006 18:59

Mít v parlamentu rudé, růžové, černé, zelené .........
Čím méně barev, tím lépe.

ad V. Hofbauerová:
Autor: whocares Datum: 11.1.2006 18:46

Není to ta pani z článku pana Kotrby na Blistech, co měla tu placku OF 2006 už v srpnu 2005 ??

Trojčlenku aspoň umíte?:
Autor: Mysch Datum: 11.1.2006 18:29

ne jsem uplne blbej, a proto nepochopim to pretizeni a rozhoupani a ostatno vase vymysly.
energeticka prenosova soustava je tak dlouho stabilni, pokud dokaze drzet kmitocet a napeti pri momentalnim vykonu.
vse ostatni jsou pohadky z vaseho klubu. myslim, ze dalsi debata opravdu nema smysl.  teda v pripade, ze se nezaeptate nekoho z energetickych zavodu, kdo tomu rozumi, a je schopen vam to vysvetlit.

Re: Trojčlenku aspoň umíte?:
Autor: vita Datum: 11.1.2006 18:36

A co číst, číst umíte?
Tak si přečtěte ten článek.
A nechte si ho od někoho vyložit. Od někoho s větším Komenského talentem než mám já. Třeba vám to zahraje jako maňáskové dívadlo, to byste možná pochopit mohl...

no, nadavat a urazet umite hezky:
Autor: Mysch Datum: 11.1.2006 18:38

ale souvislost vykonu napeti a kmitoctu je vam ovsem velkou neznamou, takze jste opravdu energeticky znalec.
takhle to opravdu nema cenu, notujte si tu prosim se sobe rovnyma, nadavejte na jihoceske matky,  a vsechno zelene.
ja se poroucim.

Re: no, nadavat a urazet umite hezky:
Autor: pavel 99 Datum: 11.1.2006 19:12

Souvislost výkonu, napětí a kmitočtu (asi by patřilo ještě příkonu a spotřeby a jejich fázových posunů) je poměrně jednoduchá, nicméně složitější než vysvětlení neblahého vlivu německých větrníků na uvedeném odkazu (které jset zjevně nepochopil). Ovšem poměrně snadné by mělo být pochopit, že PRÁVĚ VÁŠ BUDÍK není a nemůže být kmitočtovým normálem. On totiž kmitočet vůbecneměří, on jakýmsi způsobem vyhodnocuje sinusovku v síti a přičítá impulsy. Když se ovšem na napětí v zásuvce podíváte osciloskopem, zjistíte, že to není úplně přesná sinusovka (v některých místech je to dost ošklivý patvar). No a některé tvarovače se občas některým patvarem nechají zmást a sem tam přihodí (uberou?) nějaký impuls. O kmitočtu se můžeme bavit, až bude u Vašeho budíku 100% garantováno potlačení kmitočtů a harmonických nad 50,200 a pod 49.800Hz - což asi nelze jinak než kmitočtovým analyzátorem.

no, konecne aspon kousek:
Autor: Mysch Datum: 11.1.2006 19:29

rozumne techniky.
ovsem kmitoctovy normal obvykle presny kmitocet generuje, ale nemeri.
a ted mi jeste prosim vysvetlete, jak nemecke fofrniky ovlivnuji ceskou prenosovou soustavu. dodavaji jiny kmitocet, ci napeti? jako technikovi, by vam melo byt znamo, ze zdroje se na energetickou soustavu prifazovavaji, takze chyba uz 1° na sit nejde. takze opet, o cem je tu rec?

Re: no, konecne aspon kousek:
Autor: pavel 99 Datum: 11.1.2006 19:49

Vy vážně nejste schopen ten článek přečíst, resp. pochopit? (Mimoto už jsem Vám to Vysvětloval níže.) Ovlivňování spočívá v tom, že přenosy energie mezi (větrníkovým) severem a jihem Německa či Rakouskem se realizují přes NAŠI soustavu resp. některé páteřní linky (jak je u elektřiny zvykem, cestou nejmenšího odporu), které jsou občas těmito přenosy PŘETÍŽENÉ. Až se přetíží ještě více, ochrany je odpojí. Co se děje pak možno nahlédnout do Itálie.

rek bych,:
Autor: Mysch Datum: 11.1.2006 21:28

ze je to ,porad o koze a o voze.
dovedete si predstavit, ze stredoevropska energeticka sit je neco jako jako celularni. a ma mnoho parallelnich cest, teda zalohovani?
italska, a usa sit to nema, proto jsou tam prusery.
ze severu brd, na jih to jde tudy, kudy to  rwe a eon pusti.
no nic, tady je veskera snaha marna.
koneckoncu, zname se uz z jinych debat.

Re: rek bych,:
Autor: pavel 99 Datum: 11.1.2006 21:59

"...dovedete si predstavit..." - nemusíte si to ani představovat, naše síť je na CEPSu nakreslená a to, že se jedná o PARALELNÍ toky je v článku napsáno. Ovšem příliš "..o voze a o koze.." to není, neboť podstatu jste sám vyslovil (i když asi nepochopil). "...ze severu brd, na jih to jde tudy, kudy to rwe a eon pusti..." - a teď je otázkou, proč to "pouští" přes nás - že by tam byli tak líní? Nebo neschopní? To asi těžko, že? Nebo že by to bylo už MIMO JEJICH REGULAČNÍ MOŽNOSTI? Zatím jste vysvětlení tohoto prokazatelného fyzikálního stavu nenabídl.

je to to same,:
Autor: Mysch Datum: 11.1.2006 22:32

jako hromadne postovni zasilky treba firmy z frankfurtu nad mohanem, ktere jsou frankovane v pardubicich.
jde to tudy, kudy je to nejlevnejsi.
doufam, ze dalsiho vysvetlovani uz netreba.  jako technik, byste mel pochopit, ze ekonomicke reseni urcuje uspech vyrobku. doufam, ze uz je to konecne jasne, a dalsiho vaseho osocovani neni treba.

Re: je to to same,:
Autor: pavel 99 Datum: 11.1.2006 22:54

máte pravdu - tímto je jasno. Elektron a náklaďák se pohybují podle stejných pravidel. Stačí semafor nebo značka zákazu či objížďky. Vážně netřeba nic dodávat.

Re: je to to same,:
Autor: Novák Datum: 12.1.2006 10:22

A nyní jste to konečně zhodnotil: ekonomické řešení ". Podnikat v odvětví, kde máte ze zákona zajištěn odbyt  za předem nadiktovanou výkupní cenu ( a tedy zisk) je sen všech podnikatelů. Co na tom, že zákonem nařízená výkupní cena je mnohonásobně vyšší než při použití jiných výrobních postup.

Hm, Myschi, zkusil jste se podívat na ten vitův odkaz?:
Autor: Čumil Datum: 11.1.2006 19:49

Jestli ono nejde o to, že kapacita přenosových soustav není neomezená. Ale jinak jsou ty fofrmíky dokonalost sama. Holt ještě nějak naučit ten průvan rovnoměrným móresům. Toť vše.