22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

POLITIKA: Není všechno dovoleno – ani hlavě státu

Před časem prezident republiky odmítl jmenovat tři navržené profesory VŠ. Příslušné školy a odmítnutí kandidáti nyní chtějí soudní cestou dosáhnout toho, aby je prezident jmenoval ve smyslu svého slibu, že bude zachovávat Ústavu a zákony ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 26.11.2015 21:55

Autora zcela chápu,

že je proti protiruské politice EU. :-) Já ze stejného důvodu jsem pro. :-)

J. Jurax 26.11.2015 21:39

No jo, Konvička vadí

neboť "pohrdá hodnotami vyjádřenými v základním ústavním dokumentu ČR, v Listině základních práv a svobod.". Slovně.

Ovšem v parlamentu máme komunisty, co taky pohrdají hodnotami vyjádřenými v základním ústavním dokumentu ČR, v Listině základních práv a svobod - a dokázali to i v praxi; dnes si na to pravda už netroufnou. Ve stanovách mají, že program KSČM vychází z marxistické teorie. A má i stalinistické křídlo, velebící Gottwalda

P. Čech 27.11.2015 16:40

Re: No jo, Konvička vadí

Sice máte pravdu, ale je nutno se ptát proč by to oni nedělali, když vidí, že Listinou základních práv a svobod, konkrétně čl.1 pohrdají všichni poslanci a senátoři tím, že do ústavy zařadiil čl. 56, odst. 5, který m.j. říká, že 10 senátorů či 20 poslanců je někým více než stejný počet občanů. Skutečnost, že máme v poslanecké sněmovně tolik komunistů je výslednicí ničeho jiného než volebního systému podle zásad poměrného zastoupení. Kdyby do PS byly většinové dvoukolové volby, bylo by v ní max  tolik komunistů jako v senátu.

J. Jurax 28.11.2015 22:28

Re: No jo, Konvička vadí

Volební systém může lecčemus pomoci a leccos pokazit - sám o sobě nepomůže.

Zásadní vadou demokracie kupodivu je všeobecný a rovný volební systém, jenž nemůže nevést k bezbřehému populismu zejména v tzv. sociálním státu.

Ani referenda nepomůžou :-)

J. Schwarz 26.11.2015 18:17

Pan Zdeňek

nám už definitivně zešílel. Tak pro voliče KSČM, kterým nevadil a nevadí Stalin, Gottwald či Kim Čong Il a jejich počínání by si i dnes zopakovali kdyby měli příležitost jsou pohoršeni "extrémní pravicovostí" docenta Konvičky a jeho pohrdáním nějakými "ústavními záležitostmi"... Soudruh už zapomněl, že on sám spolu se soudruhy "pohrdal ústavními zásadami" a po nástupu k moci si napsal iniciativně nové. Proč by jeho vlastní cestu nemohl zopakovat i docent Konvička? Protože "extrémnímu pravičákovi"  něco takového být dovoleno nesmí, kdežto u extrémního levičáka jde o "lidské právo"?

J. Dvořák 26.11.2015 17:30

Měli by mu už ty kecy zatrhnout!

Takový přetrhdílo, měl by držet hubu a krok celej pan Jičinskej!

J. Heincl 26.11.2015 13:01

Co je pravicového

na odporu rozumných lidí proti islamizaci, která ohrožuje samu podstatu společností ve střední a západní Evropě?

P. Čech 26.11.2015 15:55

Re: Co je pravicového

Jsou mezi námi lidé, a není jich málo, kteří nedokáží myslet jinak než v intencích "levice - pravice".Neumí si vůbec připustit, že většina lidí uvažuje jinak.  Většině lidí je naopak protivné, když jsou pro své názory zařazováni do nějakých politických škatulek.  Myslí zcela jinak a to tak, že používají svůj vlastní mozek. Nepotřebují aby jim někdo (politici, novináři) či něco (politické ideologie) určoval či radil jak si mají vytvořit názor na věci obecné. Přejímání názorů jiných je doménou naopak ovčanů, lidí líných svůj mozek používat, lidí, kteří se dobrovolně vzdávají práva na vlastní názor, jen když někdo (politické strany) bude přemýšlet za ně. Myšlení je totiž bolí. Tito ovčané nemohou nikdy pochopit, že mohou existovat lidé opravdu relativně svobodní, nesvázaní pravidly nějakých spolků, která je vždy na svobodě omezují. Takovíto lidé a jejich činy jsou vodou na mlýn politických stran, které podle čl. 5 ústavy "volně soutěží" o moc, o ovládání občanů, ale i ovčanů. Tomu však ovčané nerozumí.

J. Jurax 26.11.2015 21:47

Re: Co je pravicového

Ale jděte ... :-) ... do jaké škatulky byste zařadil tohle vyznání?

P. Čech 27.11.2015 16:34

Re: Co je pravicového

Do žádné. Jsem svobodný člověk a nesnáším, když mne někdo či něco strká násilím na pravici, levici, střed, pravý střed, levý střed, pravopravý  nebo levolevý střd střed či kamkoliv jinam. Jsem individualita, stejně jako většina ostatních lidí, vyjma výše zmíněných ovčanů.

J. Jurax 28.11.2015 22:23

Re: Co je pravicového

Tak tak, jste individualita - a jako takový jste zařaditelný přinejmenšim do škatulky individualit ... :-) ... ovšem i ten dle vlastního názoru nejsvobodnější a zouplna nejindividuálnější člověk nazírán zvenčí je někam zařaditelný ...

P. Vaníček 26.11.2015 12:48

Štětináči,

ty ještě žiješ,bolševiku?

P. Vaňura 26.11.2015 12:12

Zeman má v tomto podporu většiny obyvatelstva, což

pro exponenty Pravdy a lásky neplatí. Islám povraždil 7x víc lidí, než Hitler a Stalin DOHROMADY!

Š. Hašek 26.11.2015 17:24

Re: Zeman má v tomto podporu většiny obyvatelstva, což

Pro "pravdu a lásku" platí, že cokoliv řekne president republiky Miloš Zeman jest pouze podkuřováním "tomu póvlu", co stejně ničemu nerozumí. Již se klidně počítám k tomu póvlu.

Dokonce i 17. listopad si připomíná nikoliv 22. listopadu. Mám dojem, že tam bylo po celý dost místa. Ale, kdo chce dnes prudit (budovat "novou" společnost), "televizi si najde".

P. Papež 26.11.2015 19:14

Re: Zeman má v tomto podporu většiny obyvatelstva, což

Jen hlupák stále mele o pravdě a lásce, jakoby to bylo něco potupného. Jestli to vás vede k příznivcům Zemana (on veřejně nevystupoval jen 17. listopadu, on xkrát veřejně tupil své neoblíbence), je to váš problém. Chytrost nelze lidem nařizovat, blbost si sami volí.

J. Brunner 26.11.2015 19:37

Re: Zeman má v tomto podporu většiny obyvatelstva, což

Zvolil jste chytrost, ale vypadá dost blbě.

T. Kočí 26.11.2015 11:50

Kecy

Zemana,Konvičky i Jičínského jsou k prdu. Jeden jediný čin bych chtěl. Ten však není v celé EU k mání.Dle mne je třeba vytvořit islamákům v Evropě nedýchatelno.Bosé nožičky dětí imigrantů se za 20 let změní v nohy obuté do kanad, šlapající nám na krk.

R. Morava 26.11.2015 10:46

Nejsme fašisti!

Pane Jičínský, líbí se mi že snažíte být nestranný. Mohl by jste napsat, v čem je pan Martin Konvička extrémní pravicový představitel, který pohrdá hodnotami vyjádřenými v základním ústavním dokumentu ČR, v Listině základních práv a svobod? Četl jsem jeho názory a nic takového nenalezl. Prosím o konkretizaci. Pokud myslíte ten úlet o masokostní moučce a koncentrácích, to bylo určitě špatně, takhle ale občas "ujede" 70% občanů ČR. Mám je udávat? Pokud někdo v Česku nechce organizaci islám, která evidentně nesplňuje podmínky náboženské organizace podle zákona ani nelegální cizince, není to extrémismus ale právo.

Už je tedy v ČR zakázáno kritizovat německý fašismus, který se islámem inspiroval? Takže mám souhlasit s tím, že Židi patří do plynu? To jste teda došli, od obhájců demokracie k obhájcům teroristů, fašistů a satanistů.

Většina národa ale fašismus nechce. Parafrázoval bych stare heslo Nejsme děti na nové Nejsme fašisti.

P. Čech 26.11.2015 11:27

Re: Nejsme fašisti!

Máte naprostou pravdu, nicméně je nutno také říci, proč tomu tak je. Politiky - zástupce politických stran (nejsou přímo voleni občany) vůbec nezajímá, co většina občanů chce. Zajímají je pouze názory politiků a úředníků EU, názory všelijakých neziskových organizací, jakož i názory mezinárodních  organizací typu WHO, TI a pod. Co chce či nechce demokratická většina občanů u nás totiž nikdo neví, protože neexistuje zákon o obecném referendu, nástroji občanů ke zjišťování a nastolování jejich vůle. Institutu referenda, jehož výsledky by byly obecně závazné se totiž všichni politici politických stran bez výjimky bojí jako čert kříže. Ukázalo by se totiž, že celá naše vnitřní a zahraniční politika je v rozporu s vůlí většiny občanů nejen k zásadním věcem fungování státu. Tomuto stavu rovněž nahrává volební systém podle zásad poměrného zastoupení, který je menšinový a jeho výsledky většinovou vůli občanů nikdy nepředstavují. Tento systém nás trápí již od doby vypracování ústavy z roku 1920, přičemž si politici nehodlají uvědomit, že toto je jednou ze základních příčin nefungování celého systému.

P. Vaňura 26.11.2015 12:17

Konvičkovy projevy o masokostní moučce jsou

na úrovni "vázání stranických legitimací do kůže členů ODS."

Mě to připomíná písničku z jedné divadelní hry "Teď jsem já u kormidla, já vám ukážu, nadělat z vás povidla, to já dokážu..."

Š. Hašek 26.11.2015 10:46

Vážený komunisto, soudruhu Jičínský,

jako řadový volič Vám sděluji, že dle mého názoru, byste se spíše měl zabývat nenávistnými výkřiky (jinak neze napsat) ministra Dienstbiera.

Pokud někdo si nevidí do úst (tváří v tvář zoufalství brusele), potom to jest tento krasohled, bojující nikoliv za občany ČR, ale nevím koho. Jaký že to pas vlastní tento "vlastenec"?

J. Jurax 26.11.2015 21:49

Re: Vážený komunisto, soudruhu Jičínský,

No za koho bojuje - za sebe přece, eurohujer :-)

J. Novotny 26.11.2015 10:08

Hlavě státu není dovoleno jediné a to vlastizrada

To by pan Jíčínský mohl vědět, pokud mu paměť slouží.

J. Dvořák 26.11.2015 9:24

Jičínský.

Osmašedesátník ječínský! Odvozeno od ječeti nikoliv že je čínský.

M. Krátký 26.11.2015 9:09

Ústava 9.května stačila

P. Lenc 26.11.2015 9:07

Dědeček senilní,

nekrade, nesmilní, nezabije...jak nadčasové pánové Skoumale a Vodňanský!

F. Matousek 26.11.2015 8:59

Jicinsky

zanechte psaní a jdete si poslechnout co pánové Konvicka a Zeman ríkají. Pokud s nimi nesouhlasíte, máte na to právo, ale:

mluví vetsine národa "z duse ".  Ty vase slinty co je a není korektní si nechte pro muslimy.

H. Gene 26.11.2015 9:06

Re: Jicinsky

Ty jseš další, cos to přepočítával, že? Mluv za sebe.

R. Langer 26.11.2015 12:04

Re: Jicinsky

Přepočítával to ten dříve prováděný průzkum, jak tady máš uvedeno, a výsledek je myslím poměrně jednoznačný. Čemu na něm nerozumíš? Je to na tebe moc složité?

"Podle průzkumu zaměřeného na vnímání uprchlické krize mají lidé v České republice větší strach z islámu než z uprchlíků. Platí to pro zhruba dvě třetiny obyvatel, rozšíření islámu v naší zemi se obává více než osmdesát procent. Jen zhruba pětina lidí se neobává ani jednoho. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury STEM."

J. Novotny 26.11.2015 8:59

Extrémní?

Až na pár úletů je Konvička představitelem v ČR většinového názoru. Akorát páprdové ve vlastním skleníku to nevidí.