17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

POLITIKA: Není dobojováno!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jenda 17.12.2008 16:38

Re: jakysi Evropsky zalobce

A jste si opravdu jisty, ze chcete aby vsechno co je trestne v tom nebo onom state bylo trestne i tady? Opravdu? Uvedomte si, ze nejde zdaleka jen o hospodarskou trestnou cinnost. Jde i (a hlavne) o veci typu urazka toho ci onoho (treba multikulturnich idei), povoleni ci zakaz potratu a podobne.

Jiste kradez ci loupez by mela byt trestna vsude. Ale spousta jinych veci nikoli.

A ujistuji vas, ze Evropsky zalobce bude spis resit multikulti, radobyrasismus, protievropske smysleni a podobne ptakoviny nez ekonomickou kriminalitu.

Xaver 82.117 17.12.2008 16:36

Jo, hyeny v komisích a komisičkách EU odvedly hanebnou práci

A te´d vyjí z útulku...;-)

janoryna 17.12.2008 16:28

v případě nesmyslů, které pocházejí od bruselské byrokracie

bych chtěl říct, že zavádí jen ty normy, které zástupci členských států včetně čr jednomyslně přijali. takže se zeptejte těch našich osvícenců, kteří  to vyjednávali a těch, kteří to v radách ministrů členských států eu jednomyslně schválili. Co jsme nedokázali vyjednat to holt nemáme a nesvádějte to na možnou intervenci bruselských tanků. LS chce tuto jednomyslnost nahradit většinou...

Xaver 82.117 17.12.2008 16:21

Neberte. Jen zkuste popřemýšlet, kdo bere vás a zda a jak jste schopen své názory v EU prosadit...

Ano, jedeme na Psu...;-)

yorik 17.12.2008 16:16

Re: To nic, yoriku, jen to čtete, jak chcete a ne tak, jak to bylo míiněno.

Za dostatečnou považiji smlouvu z Nice. Je dostatečně kvalitní, stačila menší modifiace, ale nechci se zde pouštět do nějaké komparace. Jinak váš názor vám samozřejmě neberu. Jsme na Psu, svobodomyslné platformě.;-) 

kocour 17.12.2008 16:16

K argumentu Přibáně, že podle LS můžeme z Unie vystoupit

(a proto nijak neomezuje naši suverenitu):

1) Právo na vystoupení obsahovala i ústava SSSR a proto tehdejší propaganda tvrdila, že všech 15 svazových republik je suverénních ...

... jinými slovy, koncept "sdílené suverenity", prosazovaný EU, Přibáněm a opsaný od nich Ústavním soudem není žádným výsledkem globalizace, ale dávno před globalizací ho vymyslel soudruh Lenin.

2) Lisabonská smlouva nám právo na vystoupení z Unie nedává - to máme i bez ní - ale naopak je omezuje. Dnes smíme vystoupit z vlastního rozhodnutí, napříště jen po dohodě s ostatními - viz čl. tuším 50 Smlouvy o EU ve znění Lisabonské smlouvy.

kocour 17.12.2008 16:10

Re: Naší jedinou nadějí je LS

Prof. Přibáň je takový právnický Rath, který své názory vydává za platné právo. Pokud jde o LS, selektivně uvádí pouze argumenty v její prospěch, protiargumenty přehlíží, ačkoli o nich zcela spolehlivě ví.

Xaver 82.117 17.12.2008 16:06

To nic, yoriku, jen to čtete, jak chcete a ne tak, jak to bylo míiněno.

Takže ve zkratce ještě jednou pro vás: Kdo odmítá LS, má na to právo. Ale měl by umět říct: CO, S KÝM, JAK a ZA KOLIK. Jste-li proti něčemu, nic proti tomu. Řekněte, pro co jste a jak to hodláte a s kým a za kolik prosadit. Kdo má jen destruktivní názory, je Putinův spojenec. To je můj názor. Můžu ho mít?;-)

R. 17.12.2008 16:00

Problem LS

Problemem je obsah LS, ale take zpusob, jakym je protlacovana vpred. Unie jede na mrtvem koni, usilovne ho sviha bicem a nedej Boze, aby nekdo upozornil na mrtvolny puch zdechliny!

Co se stane, jestli bude LS prijata? Jak se budou snaset rozhodnuti protlacena vuli Nemecka a Francie s dlouhodobou existenci Unie samotne? Bude EU skutecne akceschopnejsi? Bude vetsi akceschopnost pouzita k prosazovani realnych zajmu cele EU navenek (napr. v energetice proti Rusku), nebo spise k prosazovani zajmu velkych na ukor malych uvnitr Unie? Ja si na vsechny tyto otazky odpovidam pesimisticky Rv

yorik 17.12.2008 15:53

Re: Víte, pane Machu, nikdo vám váš názor nebere, máte na něj právo

Jste s námi hotový raz, dva. Kdo je proti Lisabonské smlouvě je Putinův chlap a proti Evropě. Ujišťji vás, že mi evropská (předlisabonská integrace) naprosto nevadí. Jsem jenom proti přenášení  dalších kompetencí a posilování té bruselské centralizaci. Proti trendu, který ta smlouva nastoluje. Ta normalizace slimáků je tam snad jenom jako křoví zakrývající tyto tendence. Zřejmě bude na Irech aby za těch 500 miliónů rozhodli o dalším směrování Evropy,.jediném národu, který se bude moci svobodně rozhodnout.:-(

Xaver 82.117 17.12.2008 15:50

Jako u nás komančové. A jsou proti Lisabonu. Jako náckové... a další...

;-)

Xaver 82.117 17.12.2008 15:45

Bez kritického pohledu to není možné

Míněno, že proces bez kritického pohledu je proces zcestný.

Xaver 82.117 17.12.2008 15:43

Víte, pane Machu, nikdo vám váš názor nebere, máte na něj právo

Jsem osobně rád, že se zde bude profilovat strana, která EU nemusí. Ale zatím nevidím vaši alternativu. Ano, EU není a nebude bez chyb a kdo ji volil jako budoucí svět spravedlivého všehomíra, může se cítit zklamán. Ale to byla jeho chyba. EU je proces, který bude bolet, ale má smysl. Bez kritického pohledu to není možné. Ale ta kritika nesmí být jen pokazováním na všelijaké ty utopence, banány, úly, omáčky nebo koblihy. Dejte najevo, kudy chcete jít, s kým a za jakou cenu. Dejte na jevo, kdo jde s vámi a proč. Jinak budete jen plkači kverulantští, směřující k Putinistánu.

yorik 17.12.2008 15:33

Re: Na tvorbe LS se podilela i CR,

To je proto, že ti lidé neposlouchají pana profesora Pribáně. Studoval jsem ty výhrady, které si vymohli Poláci. Přemýšlel jsem proč to dělali? Jestli jsou to také tak hloupí národovci jako my? Nebo snad mají na fresce ve Varšavské Živnobance stejně blbé předky, hloupé sedláky, jako my. Myslím, že ne důvod je stejný. Neznají pana profesora Pribáně. Jeho čestné slovo by jim stačilo. Lisabonská smlova nemá retroaktivní účinky. Ta německá šlechtična udělala dobře, že ta svá práva honila u našeho Ústavního soudu již nyní. Kdyby čekala na ratifikaci Listiny tak by měla pech. Řekli by jí, že žádnou Bílou horu řešit nemohou. Pokud by se na ta lisabonská lidská práva odvolal někdo, kdo byl poškozen týden před ratifikací, měl by také smůlu. retroaktivita. Ač nejsem žádný expert, natož odborník formátu pana profesora ale jsem schopen číst evropskou judikaturu a snažit se pochopit myšlenkové pochody jejich soudců. Nejsem si jist, že se ubírají stejným směrem, jak se domnívá pan profesor. A propó. Na ty naše předky, blbé sedláky jsem hrdý. Co by více mohl pan profesor chtít po tupém národovci.  :-/      

BM 17.12.2008 15:22

Re: Pane Machu, obávám se, že vedete, že vedeme, marný boj ! O pravdivosti našich názorů bude muset zase rozhodnout až historie, jako už potikáté, Zásupy hloupých jsou příliš dlouhé !!! Dzp.

R^

janoryna 17.12.2008 15:17

Re: Naší jedinou nadějí je LS no a když podobně jako

malta získáme na svou stranu tři velké státy, bude vše po našem !

janoryna 17.12.2008 15:16

Re: Naší jedinou nadějí je LS bruselská byrokracie

zavádí jen ty normy, které zástupci členských států včetně čr jednomyslně přijali. takže, v případě blbostí na které doplácíme se zeptejte těch kdo to vyjednávali a těch, kteří to v radách ministrů členských států eu schválili. LS chce tu jednomyslnost nahradit většinou...

JJ 17.12.2008 15:14

Re: Naší jedinou nadějí je LS

Popisujete ovsem soucasny stav, ktery je diky nepruznosti EU naprosto mimo jakoukoli kontrolu. Trba Spidal tam dela pekne 3.14coviny, ale protoze je cech a mame pravo na tu zidlu, tak tam proste bude a nikdo ho sundat nemuze.

janoryna 17.12.2008 15:12

já souhlasím s tím, že co 25 států včetně slovenských nacionalistů

považuje pro sebe za výhodné neznamená, že my to musíme akceptovat. pan autor a my češi obecně jsme minimálně 25x chytřejší než zbytek evropy a lisabonskou lest jsme prokoukli.

JJ 17.12.2008 15:11

Re: Mně vadí něco jiného

Oba k veci prisli az pote, co to prdchozi vlady socanu vyjednaly.

yorik 17.12.2008 14:50

Re: Naší jedinou nadějí je LS

Takže tentokráte sebeomezení. Není to nějaké vybočení z tradice? Vždycky to někdo udělal za nás. 8-o

FKus 17.12.2008 14:48

Re: Naší jedinou nadějí je LS

No, vyjádřil jsem se trochu nepřesně. Chtěl jsem říci, že většina z těch, kteří jsou pro sjednocenou Evropu. Samozřejmě Tí, kteří chtějí Evropu z národních států nebo jakési soustátí s definovaným režimem včetně Turecka, Izraele, Libanonu nebo Urajiny apod. , tak ty nepočítám, ale jejich názor respektuji, ale zdůrazňuji jde v první řadě o vliv ekonomický a nejvíc firem u nás vlastní západoevropané, hlavně němci. 

JJ 17.12.2008 14:48

Re: jen upřesnění

Jiste, SNS se take v parlamentu slovenskem drzi celkem spolehlive.

JJ 17.12.2008 14:46

Re: Na tvorbe LS se podilela i CR,

Take nerozumim tomu, proc vlada socanu nevyjednala zaruku platnosti Benesovych dekretu.

yorik 17.12.2008 14:44

Re: A co vlastně chceme od EU ?

Lájoš, Paroubek a Ráth jsou hlavní tahouni té lisabonské únie, srovnejte si karty;-)

IH 17.12.2008 14:41

Re: Naší jedinou nadějí je LS

Vážení, kteří jste proti LS, klikněte http://www.respekt.cz/rozhovory-detail.php?sel_id=174, kde právě odpovídá prof.Přibáň na otázky o LS.

Na ukázku uvádím jednu z jeho odpovědí:

Překvapuje mě ale, jak někteří politici pracují s tzv. státní suverenitou – jako kdybychom stále byli někde uprostřed národního obrození a budovali stát po vzoru etnického nacionalismu 19. století. Suverenita není nějaká kvalita, kterou když ztratíte, tak už ji nikdy nezískáte zpět. Suverenita je vždy záležitostí míry, ve které ji využíváme i se jí vzdáváme nebo bereme zpět. Nemusíme být členskou zemí EU, a přesto naše suverenita bude podstatně omezena například členstvím v Organizaci spojených národů, OECD, WTO a dalších mezinárodních organizacích.

Argument, podle kterého Lisabonská smlouva omezuje naši suverenitu, a proto je protiústavní, nakonec nesměřuje ani tak proti smlouvě samotné, jako spíš proti našemu členství v EU, protože to je organizace od samotného počátku založená na modelu spolupráce, ve kterém členské země omezují svou vlastní suverenitu ve prospěch dosažení společných cílů. Ústavní soud v nálezu k Lisabonské smlouvě nakonec sám tento názor potvrzuje, když tvrdí, že možnost sebeomezení suvernity je projevem plné svrchovanosti, nikoli nedostatečnosti suveréna.

Lájoš 17.12.2008 14:41

A co vlastně chceme od EU ?

Pokud Lisabonská smlouva vyřadí z rozhodování o našem směrování takové politické atrapy jako Paroubek, Filip, Rath a další podobné,  potom i to stačí zvednou ruku k souhlasu s touto smlouvou.

Pan president Klaus však bude bojovat proti EU až do roztrhání těla. Tomu nejde jen o suverenitu, jemu jde hlavně o jeho J'A.

yorik 17.12.2008 14:28

Re: Naší jedinou nadějí je LS

Kolik je to lidí? Alespoň procentuálně?;-)

yorik 17.12.2008 14:27

Re: Naší jedinou nadějí je LS

jsem dalek toho, dělat si nějaké iluze. To samé jako vy tvrdí i ty právní veličiny. Jenom mě zajímá, proč je stále formálně zakotvena v té naší ústavě, kdyby tu suverenitu z ústavy vyndali, byl by rozpor vyřešen. Byla by spokojenost. ;-)

hanibal 17.12.2008 14:06

Re: Na tvorbe LS se podilela i CR,

Charta práv v LS, a Benešové dekrety. cena nemovitost v pohraničí prudce padá!