Středa 12. listopadu 2025, svátek má Benedikt
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLITIKA: Nejvíc másla na hlavě má Babiš

diskuse (15)

Otevřeme iDnes, Babiš. Otevřeme iHned, Babiš. Otevřeme Lidovky, Babiš. Otevřeme ČT24, Babiš. Chtělo by se parafrázovat starou anekdotu – člověk aby se bál otevřít ledničku: Babiš pod různými značkami.

Andrej Babiš, člověk, který doslova bohatne na penězích daňových poplatníků, se staví do role největšího bojovníka s korupcí. Nejvíc másla na hlavě má ale právě on.

Pan Babiš loni prolobboval Poslaneckou sněmovnu, která den před volbami posvětila navýšení povinného obsahu biopaliv - 4,1 % bioetanolu v benzínu a 6 % v naftě. Ve výsledku na litr paliva doplácíme 2 koruny. Ročně 15 miliard korun.

Pan Babiš je největším příjemcem dotací v České republice. Jestli chce někdo vědět, kde jsou miliardy zemědělských dotací, má je Babiš.

Svobodní byli jedinou politickou stranou, která proti hanebnému schválení "Babišova" biopalivového zákona protestovala. Babiš tehdy před sněmovnu poštval zemědělce, aby zastínili protest Svobodných. Poslanci všech stran pro zákon hlasovali.

Před tím mě pan Babiš pozval na oběd a vysvětlil mi, že dokud budou mít Svobodní v programu zrušení biopaliv, nemohou nikdy čekat, že získají od byznysu finanční podporu.

V den zveřejnění výsledků voleb mi pak Babiš poslal posměšnou SMS, že má víc zaměstnanců, než Svobodní voličů (Svobodní dostali 38 tisíc hlasů).

Abychom odstranili bující korupci, je potřeba zpřetrhat toto pouto mezi byznysem a politikou.

Zrušení škodlivé podpory biopaliv je ve skutečnosti důležité nejen pro peněženky řidičů, je to i veledůležitou součástí boje s korupcí.

Potřebujeme, aby podnikání bylo závislé na přízni spotřebitelů, nikoliv na přízni politiků a úředníků. Až se tak stane, korupce zmizí. Musíme každý zákon posuzovat podle toho, jestli vazby podnikatelů a politiků vytváří, nebo zpřetrhává.

PetrMach.cz

Převzato z autorova blogu

Autor je předsedou Strany svobodných občanů a přednáší ekonomii na vysokých školách

Aston Ondřej Neff
12. 11. 2025

Dejme tomu, že jsem dědeček...

Douglas Murray
12. 11. 2025

Britský myslitel se pozastavuje nad světovou koordinací podpoty teroru

Gustav Sitař
12. 11. 2025

Instituce nejsou schopné ochránit ani nejzranitelnější členy společnosti

David Floryk
12. 11. 2025

Bude mít Babiš více odvahy než Fiala?

Petr Kolman
12. 11. 2025

V čele máme snad prezidenta, ne krále či cara!

Alžběta Marešová
12. 11. 2025

Český olympijský výbor představil ve středu kolekci pro nadcházející zimní olympiádu v Miláně a...

Josef Kopecký
12. 11. 2025

Ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka očekává, že vláda udělá ve středu tečku za...

Matyáš Müller
12. 11. 2025

Výpověď klíčového svědka v kauze Dozimetr Mateje Augustína trvá už třetí den. Bývalý ekonomický...

Tomáš Cafourek
12. 11. 2025

České dráhy představily změny v jízdním řádu, který nově zavádí dva expresy a jeden rychlík do...

kh Kateřina Havlická
12. 11. 2025

Slovensko má svého prvního ministra v exekuci. Šéf resortu vnitra Matúš Šutaj Eštok tak dlouho...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz