14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

POLITIKA: Nejde o záměr?

Média uveřejnila „uniklý“ průzkum volebních preferencí agentury Kantar CZ. Podle něho by Piráti spolu se STAN předstihli hnutí ANO.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 18.11.2020 2:23

Tak ono jistě lze souhlasit s tím, že skládání takto účelových koalic přinese později (pokud vyhrají) poměrně velké potíže. I když tedy si musíme cynicky přiznat, že po volbách se skládají ještě zoufalejší koalice, ale už bez účasti voličů. Jako že tedy, i jen krátkým pohledem zpět, se (z neznámého důvodu) u nás skládají vlády stále horší a horší a neschopnější a neschopnější.

Nicméně technická poznámka, naprosto nemá smysl dělat průměry z různých předvolebních průzkumů různých agentur. Ty průzkumy jsou dělány na různých skupinách občanů, namixovaných dle různých klíčů, mohou se lišit v různém způsobu tázání, v různých časech (i několik dní může v dnešní době změnit mínění). A taky, jakákoliv diference může na malém vzorku přinést rozdíly několika procentních bodů, což je ale při tomto porovnávání dost. Čehož by si měli být jak politici, tak i občané vědomi, že toto (a při sledování průzkumu stejné agentury, pokud nezmění metodiku) ukazuje jen určitý trend..Kéž by si toho všimli i novináři kteří o těch průzkumech píší , popřípadě i tvůrci novinových titulků. Někdy mám totiž dojem, hlavně na internetových portálech, že to nejsou ti samí lidé..;-D

J. Fráňa 18.11.2020 7:46

Technická poznámka, tyto agentury používají Omnibusové šetření, takže metodika je stejná. Vaše technická poznámka je tedy zcela mylná.