8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

POLITIKA: Nejde jen o justici, ale i o mediální krajinu

Opakující se razantní útoky na justici a veřejnoprávní média je třeba číst jako nebezpečné útoky na demokratickou strukturu republiky. V demokratických státech vedle sebe existují čtyři moci: moc ústavní, exekutivní, justiční a mediální, jejichž vztah funguje na principu checks and balances, brzd a protivah, aby bylo zamezeno koncentraci moci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 10.6.2019 16:09

Pár rad panu Hvižďalovi

1) Sežeňte peníze a můžete si koupit TV Nova. Když je nemáte, musíte přijmout jako fakt,že TV bude i nadále majetkem toho, kdo peníze má a nechte prosím na rozhodnutí divákovi, jestli se na TV ve vlastnictví, jak říkáte oligarchů, dívat bude nebo ne.

2) Přestaňte považovat občany za stádo nesvéprávných blbců, ze kterých vybočují jen ti, kdo sami sebe považují za elitu národa.

3) Stále dokola se opakující neúspěch tak zvaného demokratického bloku není dán tím, že voliči jsou hloupí a proto volí ty strany a hnutí, které elitáři nazývají populistickými, ale tím, že ODS, TOP09, STAN i KDU/ČSL prosazují politický koncept, který většina obyvatel nepřijala za svůj. Největší chybou opozice je, že jejich lídři většinu své energie spotřebují na řečnění o problému Babiš, než na programu, jak z toho.

4) To, že někteří řečníci na pódiích současných demonstrací o sobě prohlašují, že jsou mluvčí vůle většiny národa, je obrovská mýlka. Nejsou!

"O vůli většiny národa obvykle mluví ti, kdo chtějí národu poroučet" (Karel Čapek)