29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

POLITIKA: Nedůvěra vládě

Jsou věci, jimž nerozumím. Jednou z nich je dohoda koalic Spolu a Pistar, že ve sněmovně vyvolají hlasování o nedůvěře k vládě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 24.5.2021 13:42

Víte co, paní Šustrová,

pojďme si tady anketně odhlasovat, koho všeho vyhodíme, komu dáme velezradu, komu nedůvěru. Zítra. A nebo po víkendu.

Začíná mi být jasné, jaké politologické přednášky se děly na Hrádečku. Asi by zbledla i Mirka Němcová.

J. Chaloupka 24.5.2021 12:16

Oni to neví.

Š. Hašek 24.5.2021 10:09

No, je jim zima. Opozičníkům. A tak si připravují sirky ke stohu. A furt. A furt.

President Miloš Zeman (krom jiného) hraje slušně šachy. Taková Pekarová ani netuší, že taková chytrá hra vůbec existuje.

V. Kuhaj 24.5.2021 9:14

Ano, nedůvěřovat vládě je dost silné slovo, které by mělo být opřeno o pádnější argumentaci. Divné. Tady jak má někdo možnost přispět k chaosu, tak to prostě udělá. Proč vlastně? To jsou si tak jistí, že ono to nikdy nemůže dopadnou opravdu, ale opravdu špatně? O co tuhle jistotu opírají?

J. Nevrkla 24.5.2021 9:11

Petruška klade na opozici oprávněné ale příliš veliké nároky. Chce se dostat k moci, řešení nenabízí žádné. To mluvím o těch dvou koalicích, abych všechny neházel do jednoho pytle.

Š. Hašek 24.5.2021 10:18

Mně se zdá, že Petruška (a celá koalice) vědí málo o mechanismu vyslovení nedůvěry. Tedy - aby to mělo "štábní kulturu"!

Jejich společné huhlání v rouškách před televizními kamerami mě již poněkud přestalo bavit. Paní Šustrovou zřejmě ne.

J. Machotka 24.5.2021 8:59

Jeden racionální důvod existuje - vláda v demisi bude mít o něco těžší uplácet voliče před těsně před volbami.

Jinak ale souhlas, že zatím chybí nabídka, co by dělali jinak. Dost se nabízí téma, jak se postavit ke covidu, pokud se na podzim vrátí. Řada kroků se může udělat i z nevládní pozice (např. komunikovat strategii) a je potřeba je udělat, dokud je čas.

F. Navrátil 24.5.2021 8:40

Snahu opopětky o shození vlády lze chápat jako plnění přání prezidenta Zemana získat otěže vlády až do konce svého mandátu.

A. Renjascu 24.5.2021 8:22

Problém tzv demokratické opozice není primárně Babiš, ale absence vize a konkrétního programu. V programech těchto stran jsou často jen obecné fráze bez konkrétních kroků a zahalená snaha říct a nerict, že chtějí euro. Celé čtyři roky jen slyším: my bychom dáli víc, my bychom ušetřili víc, my bychom rozvolnili dříve, my bychom vyhlásili locdawn dříve, my bychom to dělali stejné, ale lépe... Je to celé takový program Babiše bez Babiše.

D. Polanský 24.5.2021 9:10

Jojo, není nad vize, koncepce, strategie apod. Jak bez nich mohou někteří lidé, např. jako já, vůbec žít? Jiank tyhle pitomosti jsou již nedoporučovány v Novém zákoně.

A. Renjascu 24.5.2021 9:24

A kde to tam je?

Pokud nemáte vizí (někdy říkáme sny), tak nemáte cíl a pokud nemáte cíl, tak nemáte koho kam vést. No a pokud vám k tomu ještě chybí program, tak nejste schopen ani říct, jak cíle dosáhnout. Pokud toto vše chybí, tak musíte nabídnout jen bezobsažné žvásty o tom,jak vše bude lepší či jak to uděláte lepe a když to nestačí, tak k tomu musíte přihodit dostatek peněz pro někoho. Takže opozice je jen přebarvený Babiš, které většinu z nich odstřihl od lizu a oni by si zase rádi lízli. Říká se tomu z bláta do louže... a nebo vulgarneji z jednoho zadku do druhého.

P. Čech 24.5.2021 8:15

Ono je to velice jednoduché, paní Šustrová. Nejde o nic jiného než o naplňování čl. 5 naší ústavy, o volnou soutěž politických stran. O boj o moc ve státě, o moc nad občany. Jen hloupí lidé tomu odmítají rozumět. Politické strany zoufale potřebují získat zpět důvěru občanů a jejich hlasy ve volbách. Kopou kolem sebe jako ty pověstné kobyly. Chtějí se zbavit přímo a většinově zvoleného prazidenta, který postupuje přísně podle českého textu ústavy a následně opět ovládnout celý stát a jeho občany. Pokud je prezident Zeman prezidentem nemůže se jim to podařit. Také proto senátor Láska a jemu podobní neustále hodlají prezidenta žalovat u Ústavního soudu pro nějakou iluzorní velezradu. Jen aby se jej zbavili a spolu s ním i Babiše, který jim zašlápl jejich penězovod ze státního rozpočtu. Jak říkám, je to velice jednoduché. Chce to ovšem jediné. Chtít tomu rozumět.

M. Marek 24.5.2021 8:09

Protože to jsou kašpaři. Jedni více, druzí o trochu méně.

P. Selinger 24.5.2021 6:40

Je potřeba říct tomu samolibému premierovi, který jásá, jak krásně vládne, že to tak krásné není !

P. Čech 24.5.2021 8:21

Není to sice ideální, v tom máte dozajista pravdu, nicméně je to neskonale lepší než u kterékoliv z vlád minulých. Zaplať pánbůh aspoň za to. Téměř ideální by to být také mohlo, to by ovšem bylo nutno zrušit dosavadní ústavu a vypracovat zcela jinou, skutečně demokratickou. Třeba takovou, jakou navrhl ve své knize "Úsvit přímé demokracie a návrh nové ústavy ČR"pan Pavel Kohout.A současný premiér? Ten určitě nejásá, pouze konstatuje. Na rozdíl od politických stran, které dovedou jediné - plivat jedovaté sliny.

P. Dvořák 24.5.2021 9:20

Leda prda. To může udělat kdejaký hejhula a nemusí umět ani číst.

Když už, tak: "Je potřeba říct, jak vládnout, aby to bylo krásné."

Zvýšením daně z nemovitostí, kterou si každý koupil (postavil) za svoje, zrušením výstavby nových energetických zdrojů při plánované elektrifikaci veškeré dopravy, svatbami homosexuálů ani živením nových připrchlíků, kteří mají za cíl homosexuály házet z oken, toho určitě nedosáhneme.

P. Dvořák 24.5.2021 3:39

Jeden z důvodů může být velice prostý:

Proč to neudělat, když to můžu udělat.

R. Langer 24.5.2021 5:21

No, jestli chtějí být za naprosté idioty, ať to klidně udělají. I když u nich to vlastně nebude žádná změna. ;-D

J. Hanzal 24.5.2021 8:00

Větší idioty než jsou už ze sebe udělat snad ani nemohou. No i když...;-D;-D;-D

P. Čech 24.5.2021 8:29

Jinými slovy - každý dělá jen to, co je mu dovoleno. A politické strany si dovolují opravdu přespříliš. Občané to již vidí a proto jim dali jen ostudný počet hlasů. Aby neutrpěly ještě větší debakl, musely utvořit předvolební koalice. Teď jde jen o to, aby tento podvodný krok občané prohlédli a své hlasy koalici SPOLU a PIRSTANu nedali. Politické strany totiž dosud dokázaly jen jedno. Konkrétně to, že stát řídit neumí a tudíž nesmějí. K tomu ovšem potřebují vypadnout z poslanecké sněmovny. Možné to je, ikdyž v našich podmínkách velice těžké. A pomáhá k tomu i ten Babiš, který se paktuje se socany a komouši, místo toho, aby se spojil do koalice s SPD ev. Přísahou a Trikolórou