23.9.2020 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nechci rakety, chci vojáky!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 314, poslední: 5.10.2007 23:12, přehled diskusí

Petr Robejsek:
Autor: Janos Datum: 5.10.2007 23:12

Petr Robejsek, komunisticky novinár s národno-socialnou orientáciou. vyrastol na úvodníkoch KSČ. Demokraciu videl z ruskej ponorky. Jeho názory treba brať s rezervou s heslom vypočuj aj druhú strany, On to zatial neakceptuje. Sústavne klame v niektorých prípadoch proste podlieha komunistickej propagande. Aby preveril skutočnosti na to skratka nemá čas. jeho činnosť sa dá porovnať s českými uťitelmi, ktorý prišli na juh Slovenska po roku 1918 a ktorý zmysle českej propagandy vkuse klamali.

autor má pravdu, ale:
Autor: Ivo Vašíček Datum: 18.3.2007 9:47

Amerika a její armáda nezadržitelně slábne. Obávám se, že u nás nebude ani radar ani vojáci, protože na to USA prostě nebude mít. Vojenské prostředky mají dnes význam pouze pro ochranu před primitivními hordami, které se vyzbrojují jadernou technologií. Zájem o naši ochranu mají především naši věřitelé, abychom v míru mohli splácet dluhy a úroky, možná Američanům ještě půjčí a ekonomicky si nás porobí všechny.

Bez dalších komentářů:
Autor: Haf Datum: 16.3.2007 12:51

americká základna na našem území je to nejlepší, co můžeme ve vlastním zájmu podniknout.

Skutečnost je taková,:
Autor: Honza Datum: 14.3.2007 23:31

že pořád platí stará poučka o tom, že vojáci se vždycky připravují na tu minulou válku. V dnešní době překotného technického pokroku a rychlých změn ve struktuře společnosti je to obzvláště markantní. K čemu je například dobrý drahý a složitý "protiraketový deštník", když je možné dopravit jadernou nálož na území "protivníka" jednoduše běžnou komerční dopravou a pak ji na dálku, nebo za pomoci nějakého dobrovolníka odpálit. Stejně tak je sebelépe vyzbrojená a vybavená armáda bezmocná, když má bojovat s protivníkem, který nenosí uniformy a skrývá se mezi civilním obyvatelstvem (pokud ovšem neodloží všechny civilizační zábrany a nebude brát na civilisty žádné ohledy). Proto jsou všechny ty úvahy o tom, jakou a jak vyzbrojenou armádu si mají lidé ze svých daní platit, hodně mimo mísu. Ve skutečnosti je to úplně lhostejné, protože jedno je zcela jisté - v případě, že by k něčemu opravdu došlo, bude nám jakákoliv armáda úplně na ho...

Re: Skutečnost je taková,:
Autor: 68 Datum: 14.3.2007 23:50

Jo. A snad právě proto by bylo řekněme rozumné, kdyby příslušníci jedné, nám důvěrně známé civilisace, poněkud pozapomněli na jinak vždy platné "civilisační zábrany", dejme tomu omylem - a v tomto případě přestali brát ohledy na "civilisty" té druhé, rovněž nám tolik známé "civilisace" a prostě to vzali všechno šmahem. Léčit se to tam určitě nedá.

Tak to totiž je:
Autor: Cato Datum: 15.3.2007 15:36

Proč by propána Írán nebo sev.Korea (když už vůbec) útočily svýma několika a velice drahýma raketama na Čechy, nebo přes Čechy na USA? Většina států nepřátelských USA nemá ani tolik obyvatel, aby při prípadné invazi do Ameriky obsadili volné hotely v USA. To co potřebujeme doopravdy, je kontrola proti malým skupinkám odhodlaným jednicům a na to rakety ani radary nejsou. ALE na tom taky nezbohatne zbrojařská lobby, protože to je o lidech a ne o předražených zbraňových systémech (kladívko za 100 USD). Takže o to nebude takový zájem.

A Kodl furt a furt camrá. To snad není možný. Začal už včera večer!:
Autor: 68 Datum: 14.3.2007 22:28

Že von má nějakou pifku na ty Amíky: (Nebo má hemeroidy?)

Nic proti základně.:
Autor: Jozka Datum: 14.3.2007 22:02

Nejsem vojenský odborník, a ani neznám a nemohu posoudit význam parametrů základny pro naši obranu. Přesto jsem proti základně. Je to proto, že naše vláda nemá mít právo kontroly nad základnou, což by neplatilo, kdyby se jednalo o základnu NATIO. Kdo zaručí, že kromě radaru či raket to nebude i další tajná věznice CIA, která nebude spadat pod jurisdikci nikoho, podobně jako Quantanámo?

Re: Nic proti základně.:
Autor: 68 Datum: 14.3.2007 22:21

No to by bylo gooood! Takovej žalář - i když asi jen nějakej malinkatej. - Ale stejně, co byste tam chtěl, jako neodborník, kontrolovat? Na to musí bejt školenej, zkušenej žalářník, člověče! A to jsou přece jedině odborníci z onoho žaláře národů, Emeriky! A jinak je fajn, že nemáte vůbec nic proti základně. Tedy další neodborník pro, souhlasí?

Re: Nic proti základně.:
Autor: Honza Datum: 14.3.2007 23:06

Když si promítnete personální obsazení toho, co se eufemisticky nazývá vládou za posledních 17 let, myslíte si, že by to bylo nějaké extra terno pro Vás, kdyby kterákoliv ze zmíněných kreatur cokoliv kontrolovala?

Já vám nevím :):
Autor: Linduška Datum: 14.3.2007 21:38

Paropupek a 'Cunifix na eu ra bie. bl og. cz

Re: Já vám nevím :):
Autor: erik Datum: 14.3.2007 22:03

There is none of the "eu ra bie. bl og. cz". :-D

čertík:
Autor: jirka Datum: 14.3.2007 21:10

je jednoduše rozumný, což u nás je jev neobvyklý soudě i podle hoven v kádi pode mnou

Re: čertík:
Autor: dita Datum: 14.3.2007 22:28

Lapidárně ale přesně vystiženo.D.

Potřebujeme nikoli námezdní,ale občanskou armádu. :
Autor: Sch.radikál Datum: 14.3.2007 17:36

Založenou na všeobecném  branném právu nahrazujícím někdejší brannou povinnost. Právu jako výsadě všech bezúhonných občanů. Za tím účelem obec, tedy stát, který je jejich vrcholnou organizací poskytne prostředky, náhradu ztráty na výdělku a příslušnou daňovou kompenzaci zaměstnavatelům. S výkonem branného práva jsou  spojeny občanské výsady. Výkon branného práva je  sjednocen na stejných principech boje proti jakémukoli nepříteli porušujícímu zemský mír, bez ohledu zda je příslušníkem cizí ozbrojené síly nebo  tuzemským zločincem. Pro případ teritoriální obrany na území České republiky, Česká republika vypoví veškeré mezinárodní smlouvy o vedení války včetně úmluv o válečných zajatcích. V případě napadení bude kladen odpor bezohledně a nepřítel bude huben veškerými prostředky....No, asi jsem si spletl dobu, ale i místo....

Re: Potřebujeme nikoli námezdní,ale občanskou armádu. :
Autor: Kodl Datum: 14.3.2007 17:41

Ale nespletl, Iráčani hubí amerického nepřítele vším možným i nemožným.Tak si nějak představuju odbojné a zanícené vlastence.

Několik kacířských a zavrženíhodných myšlenek.:
Autor: Sch.radikál Datum: 14.3.2007 18:21

Nemaje Páté, Šesté ani jiné flotily, z pohledu poměru ztrát a vynaložených nákladů byl zajímavý nápad transformovat nepřátelský Boeing 737 na samobombardovací verzi. Popření novodobého pravidla vymyšleného těmi silnějšími, že k na válku je armáda a že civilního obyvatelstva se válka netýká. Jako by armáda nezávisle rozhodovala o tom jestli a s kám bude válčit. Armáda není než prodlouženou rukou obyvatelstva (my víme, že to není tak úplně pravda, protože ve skutečnosti je prodlouženou rukou vládnoucích, lhostejno zda z "vůle Boží", nebo "zvolených" nějakým postupem). Ale v podstatě je to tak. Akce z jedenáctého září je příkladem efektivity. U nepřítele vyvolala vnitřní i vnější odezvu. Omezení svobod obyvatelstva, dílem trvalé ( mocní neradi ruší zákony, které jim poskytují ještě větší moc) a vnější vojenské akce radikalizující islámský svět, značně zatěžující státní rozpočet a vyvolávající vnitřní politické sváry. Tohle dokázala ne armáda, ale doslova několik lidí, kteří popřeli jakékoli regule vedení války. Tak jako milice George Washingtona v boji o nezávislost na britském impériu. Vietnamská válka byla špatná. Irácká válka je také špatná. Špatná proč ? nehodnotím lidský rozměr. Nechávám stranou zájmy válčících stran. Strategicky špatná proto, protože drahá a neúspěšná. Pokud jejím cílem není válka sama a spotřeba vojenského materiálu aby byl formální důvod k nakoupení dalšího. Za peníze daňových poplatníků. Třetí říše byla poražena v regulérní válce. Za cenu příšerných ekonomických a lidských ztrát. Včasný "neregulérní" doslova "za hubičku" zásah by zachránil milióny životů. Ale vždyť picnout pana Hitlera a pár lidí okolo bylo proti slušnosti a zvyklostem. To se kolegům politikům nedělá. Tak si sami klademe minové pole proti sobě. MY ? My jsme jen příležitostný kanonenfutr. Zkusil někdo porovnat procentuální válečné ztráty podle sociálního statutu ? Proto buďme bohatí a nechme za nás umírat chudé.  Tak mě napadá, není to přirozená kompenzace daňové progrese ?

Re: Re: Potřebujeme nikoli námezdní,ale občanskou armádu. :
Autor: Magor Milda Dr.Sc. Datum: 14.3.2007 18:46

Milej Khodle,

voni ti jedni vzteklí Iráčani co bojujou jsou členové partaje Baas, ti druzí vzteklouni jsou financováni z Persie, hubí se ta verbež především mezi sebou. Stejně jako Palestinci od Fatáchu nebo Hisballáchu.

Peníze jsou až v první řadě.

Amíci se mezi tím jenom motají, potřebujou jenom počkat, pak jim všechno padne bez námahy do klína.

Re: Re: Re: Potřebujeme nikoli námezdní,ale občanskou armádu. :
Autor: Kodl Datum: 14.3.2007 19:35

To jsou takové malé lži, že se hubí mezi sebou.Hodně lidí mají na svědomí eskadry smrti, to jsou speciálně vycvičení zabijáci.Ale Mildo, dočkej času.Až dojdou k sjednocenému velení, to bude teprve odboj.

Re: Re: Potřebujeme nikoli námezdní,ale občanskou armádu. :
Autor: Honza Datum: 14.3.2007 23:09

Asi dobře nesledujete poslední události - Iráčtí "vlastenci" hubí vším možným i nemožným především své spoluobčany. A mimochodem je to hlavní důvod, proč už nejsou US "okupanti" dávno pryč.

podobně to má třeba Švýcarsko :
Autor: LV Datum: 14.3.2007 18:22

O svou vesnici, chalupu a údolí bojuje člověk velmi aktivně a vynalézabvě. I ten tlak z okolí, z komunity sousedů, touha ukázat se, vytáhnout... jo, asi by to fungovalo. Ale jen u svéprávných, hrdých a samostatných občanů. Bojím se, že část obyvatelstva by se svěřenou "flintou" odešla ihned do banky pro úvěr za zvláště výhodných podmínek...

A on, bohužel, stačí jediný ničema na 100 obyvatel, aby zdiskreditopval jakoukoli dobrou myšlenku. Bojím se, že to procento je vyšší - viz volební výsledky tzv. "levice".

Re: podobně to má třeba Švýcarsko :
Autor: Magor Milda Dr.Sc. Datum: 14.3.2007 18:52

LV asi své spoluobčany už dost zná. Já bojuju každý rok o svou chalupu, letos se tam za posledních 8 let už po šesté někdo chtěl vloupat. Takže bych opravdu byl proti tomu, každému bývalému LM, KSČ, SČSP nebo jinému svrabu svěřit zbraň!

opravdu byl proti tomu, každému bývalému LM, KSČ, SČSP .....:
Autor: Sch.glosátor Datum: 14.3.2007 19:02

Nechci brát iluze natož revoluční nadšení, ale mám obavu, že ti loupežníci nebyli ani u jedněch......;-P

Re: podobně to má třeba Švýcarsko :
Autor: David Werner Datum: 14.3.2007 20:12

Svycarsko to ma ponekud jinak. Izrael ten system od nich prevzal. Vim to protoze tam ziju.

Tak sionistko Harpyje:
Autor: Andy Datum: 14.3.2007 16:31

proc mame mit v Cechach kram, ktery nas ma udajne chranit pred raketami uhlavniho nepritele zidovskeho statu Izrael a jeho stedrych sionistickych donatoru v USA?Nebo ve vasich valecnych planech pocitate, ze i po prepadeni Iranu(mate ode dneska zelenou od demokratu) se machometani otrepou a pozenou USSaky z celeho ropneho regionu?To by byl pruser, ale tak blbi zase nejste.Ceny ropy povyskoci, to vam vyhovuje, problemem je ten zatraceny vzestup Ruska, nechcete posadit do vagonu zase nejakeho Uljanova?

Potíž:
Autor: Veteran Datum: 14.3.2007 16:25

Nějakej pán tam navrhuje spojit se se sousedy přes dvoje hranice. Jenže to tady už bylo a vrcholně se neosvědčilo. Dokonce to vedlo k 2. světové válce a tomu všemu co po ní následovalo. Nějaký idealista si pořád myslí, že Američané k nám davají radar proto, abychom se MY cítili bezpečně. Není většího omylu! To bychom museli mít přinejmenším mohutná ropná pole. Ten radar nemá nic společného nejen s námi, ale dokonce ani s Evropou jako takovou. Je to systém protiraketové obrany severoamerického kontinentu a ničeho jiného. Jestli pan Vondra tvrdí něco liného bohapustě lže.

Re: Potíž:
Autor: Cato Datum: 15.3.2007 15:28

Konečně pragmatický názor

jen bych doplnil, že v moderní historii se na nás USA vždy vybodly, a nebýt jejich dohody se Stalinem v Teheránu 42, tak jsme tu nemuseli Rusy těch 50 let mít. Je to jako když jste vděční hasičům,že hasí barák, který sami zapálili.

Poučme se z historie! Proto pravím, nenechme se obelhat!

ANO zakladnam!!!:
Autor: Sid Datum: 14.3.2007 16:13

Kdyz vidm, kdo hystericky krici proti zakladnam musim se pridat:

ANO zakladnam, ANO, ANO, stokrat ano

Re: ANO zakladnam!!!:
Autor: cca4 Datum: 14.3.2007 17:44

omyl tady nebudou základny ale stanice - správný povyk je : ANO stanicím !!!;-P

Jak se tu židovská lobby zase předvádí, když neví kudy kam :
Autor: S/kept/i/cus Max/im/us Datum: 14.3.2007 15:53

Urážky a lhaní s posvěcením censora W/a/g/n/e/r/a, prostě jako obvykle.