20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

POLITIKA: Nečasova cesta k důvěře

Dopis Petra Nečase členům ODS je prvním dokumentem, který se šířeji zabývá příčinami volebního debaklu ODS v krajských a senátních volbách 2012.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 1.11.2012 7:02

Ještě volím

Stále ještě volím ODS ale již více z obavy aby můj hlas nepropadl kdybych měl jistotu že Svobodní dosáhnou 5% dostali by můj hlas oni a tady je ten začarovaný kruh myslím že těch kteří se boji o svůj hlas je více a proto vsadí na snad ještě jistotu že nenahrají levici ale zároveň tím brání způsobíme že nemáme tu jistotu u Svobodných . Ještě bych dodal že velký podíl na propadu pravice mají novináři oni totiž označí vše co vláda udělá za špatné ještě před tím než je znám celý návrh a bez jakékoliv rozboru vliv novinářů je ohromný mnohdy když například vyslechnu nějaké politické prohlášení a pak ho slyším tlumočit novinářem nevím zda jde o stejný projev

P. Pruner 1.11.2012 7:30

Re: Ještě volím

Kvůli popsanému uvažování nedostaly dosud malé strany svou šanci....

Novináři nastavují politikům zrcadlo - mám-li křivá ústa, neměl bych si stěžovat na zrcadlo.

P. Pruner 1.11.2012 7:32

Re: Ještě volím

Kvůli podobnému uvažování nedostaly malé strany dosud svou šanci....

Novináři nastavují politikům zrcadlo. Mám-li křivá ústa, neměl bych nadávat na zrcadlo.

P. Pruner 1.11.2012 7:33

Re: Ještě volím

Omlouvám se, poprvé se mi to nezobrazilo.

V. Němec 1.11.2012 7:53

Re: Ještě volím

Nikdy křivá ústa ale častěji křivé zrcadlo

J. Fleiszner 1.11.2012 8:19

Re: Ještě volím

Pane Němec volit Svobodné jen v případě, že budete mít jistotu, že dosáhnou 5% znamená NEVOLIT svobodné. Vaše chování je hloupé a to ze dvou důvodů:

1) ODS nemá zájem o rozkvět ČR (nejen ODS)

2) Lidi jako vy jsou důvod, proč se takových stran nedá zbavit.

Píšete, že máte OBAVY, chcete JISTOTY a myslíte, že VYSTRAŠENÝCH je více. Přestaňte se prosím bát, nepřemýšlejte o tom, koho budou volit ostatní a dejte hlas Svobodným.

V. Němec 1.11.2012 9:23

Re: Ještě volím

Možná jsem hloupí ale toho že tím Svobodným nepřispívám jsem si vědom a také na to sám upozorňuji ale na druhou stranu si zase nemyslím že ODS je tak špatná . Ještě dodatek nikdy bych se neopovážil označit někoho hlupákem za to koho volí být by volil komunisty

J. Boleslav 1.11.2012 9:32

Re: Ještě volím

VIdím to velmi podobně.

M. Pernický 1.11.2012 11:04

Re: Ještě volím

Vy musíte o sobě mít velmí vysoké mínění,že ten váš hlas je prostě nenahraditelný.Ještě mně zaujal jiný bloger,který si pochvaloval ,že volil Top- O 9 ,protože mají Schwarcenberga ,potom se divíme co se děje.

P. Kolář 1.11.2012 6:27

Ta volební matematika

asi nebude zrovna silnou stránkou pana Nečase.Pravdou je,že voliči ODS nezůstali doma,ale že mají plné zuby politiky pana Nečase,který plní důsledně volební program TOP 09.Svoji nekompetentnost prokázal jasně tím,jak nechal ministry za TOP 09 beztrestně řádit a ministry svojí strany,kteří projevili jen náznak neposlušnosti,odvolal.Pan Nečas je osobně přímo zodpovědný za volební propad a jeho volání ke spolustraníkům je jenom pokračováním jeho tragického působení v čele vlády.ODS má smůlu,nemá politiky a neumí vládnout.

J. Boleslav 1.11.2012 9:38

Re: Ta volební matematika

Nemyslím si. Nečas má hlavně problém, protože jako první začal něco reálně podnikat proti korupci a to se všem postiženým včetně všelijakých kmotrů samozřejmě nelíbí. Není pravda že je neschopný, není ale tak razantní a je slušnější, než jeho předchůdce Topolánek, tomu ale jeho razance až hulvátství po čase taky zlomily vaz. Mnoha lidem prostě vadí ODS jako taková, i kdyby měl ve svém čele kohokoliv sebeschopnějšího.

P. Kolář 1.11.2012 10:47

Re: Ta volební matematika

Volí všichni občané,těch kmotrů je mizivé procento.Nečas je ze všech členů ODS nejvíce na očích,pokud by plnil,to co jste mu přisoudil Vy,tak by dostala ODS nejméně o deset procent více hlasů.Ale on bohužel přistoupil na hru pana Kalouska.A to pohřbilo nejen jeho,ale i celou ODS.Nečas je samozřejmě jiná kategorie než Topolánek,je opravdu slušnější,ale tato vlastnost z něj ještě nedělá politika.Je to dobrý úředník.

J. Boleslav 1.11.2012 12:04

Re: Ta volební matematika

Že je asi dost ve vleku Kalouska, je možné. Vzhledem k poměrnému zastoupení a z něho odvozenému koaličnímu vládnutí mu ale těžko něco jiného zbývá.

M. Pernický 1.11.2012 11:15

Re: Ta volební matematika

Kvůli takovému způsobu uvažování jako máte vy , se nedá nic zlepšít,nejlíp začala proti korupci nastupovat VV ,na min .dopr. víte jak dopadla ,Nečas je úplné nevinátko.

J. Boleslav 1.11.2012 12:10

Re: Ta volební matematika

VV a boj proti korupci, to je úsměvné. Četl jste třeba jejich morální kodex?

P. Maleček 1.11.2012 5:04

ODS si kredit a budoucnost ukradla sama sobě

ODS je organismus, který drží pohromadě už jen dvě věci. Co nejdéle udržet možnost rozkrádat stát a na co nejpozději odložit vyšetřování rozkrádání státu. Šance na obnovu ODS jako demokratického subjektu, který odmítá rozkrádání státu je již nemožný.

Důvodem je, že hned po svém vzniku do sebe ODS přes své čelné představitele nasála komunistické manýry a ty jí pak přebíráním těchto manýrů postupně na nižší a nižší partajní úrovni zevnitř rozložily. Samozřejmě se nejedná o ideologické principy, ale o způsob získání funkcí pomocí lží, úplatků a kupování voličstva uvnitř ODS a následné zneužívání funkcí především k svému prospěchu přes politiky ODS organizované rozkrádání veřejných rozpočtů.

Pro klid napružených ODSáků, stejně jsou na tom i ostatní parlamentní strany, jen na ně není tak vidět a víc drží basu.