15.10.2021 | Svátek má Tereza


POLITIKA: Nastav pařáty, hydro!

19.3.2010

K článku Jiřího Paroubka Proti Luciánům, MF Dnes, 18.3.2010

Vítězné tažení Jiřího Paroubka již dosáhlo galaktických rozměrů.

Ještě nedávno se zdálo, že nepřítelem našeho hrdiny je jen náš malý, urousaný, kotlinkový kapitalismus.

Ten by ale našemu energií nabitému nejvyššímu příteli nestačil - příliš slabý nepřítel pro ekonomického odborníka vyzbrojeného ekonomickou teorií, podle které "monopol je jedna z forem nedokonalé konkurence a kartel je zakázanou formou obchodní dohody".

Jiří Paroubek je zcela zjevně gigant, kterému je naše kotlinka tak trochu těsná kolem pasu.

Vidí daleko za její hranice a hle - co tam vidí? Není to mezinárodní kapitál na černém koni?

Jeho prvním krokem v boji proti hydře mezinárodního kapitálu, jak nám zjevil nedávno, bude - hned po vítězných volbách - vypořádání se s vykořisťovateli našich hokejistů kapitalisty kanadskými.

Dokonce už (zřejmě za tím účelem) sliboval výstavbu haly pro krasobruslení. Martina Sáblíková tam bude trénovat a bude střílet ještě více gólů. Jiří Šlégr už tančí na tenkém ledě sociálně demokratické politiky docela obstojně.

Tohoto stěžejního úkolu se pro jeho důležitost a odborné nároky kladené na jeho řešení bude muset ujmout sám veliký předseda. Ten ovšem nezapomíná na jiné, pravda méně důležité problémy, a protože jeho sportovní aktivity budou brát příliš mnoho času, jmenuje například pro problém nezaměstnanosti úředníka. Protože je to problém přece jen ne zcela zanedbatelný, bude ten pán (či paní, pokud nějakou předseda najde) zaměstnán na plný úvazek.

Dnes už navíc víme, že Paroubkovo bdělé oko vidí daleko, daleko dál, až někam mezi vzdálené galaxie.

Až odtud, jak zjevil vyděšeným čtenářům ve svém článku "Proti Luciánům", k nám dosahují pařáty kapitalismu MEZIGALAKTICKÉHO! Mezigalaktická "Luciánská aliance" je spolek "využívající mocenského vakua a obsazující trh s obchodními záležitostmi, ovšem jen ve svůj prospěch".

Tomu, přiznám se, jsem hned na poprvé nerozuměl. Domníval jsem se, že si na ten galaktický trh hodlá zaletět, nějakou tu obchodní záležitost koupit a omlátit ji sobeckým Luciánům o ty jejich pařáty.

Pak jsem pochopil genální strategii našeho Superantiluciána. Mocenské vakuum můžeme pominout, Jiří Paroubek je připraven je brzy zaplnit. Jedinou cestou, jak zastavit Luciánskou alianci, je postavit proti ní našeho galaktického superhrdinu a jeho marťanské spojence.

Bude regulovat její nenasytnost tím, že ji bude krmit falešnými čísly.*

"Zákonem, kde to lze, zachováním či posílením vlivu státu na podniky tam, kde to lze."

Lze nelze, nastav pařáty, hydro!

Slušní občané všech planet a galaxií, spojte se!

Meziplanetární Aliance slušnosti je aliancí našeho Superhrdiny Paroubka, řadových hrdinů Sobotky, Tvrdíka, Ratha a Jandáka, Marťanů a slušných občanů této země (to jsou ti, kteří volí ČSSD).

Těm ostatním, méně slušným až neslušným, bych doporučil, aby panu Paroubkovi, který kdysi studoval makroekonomiku v kanceláři ekonomicého náměstka Restaurací a jídelen několika pražských obvodů, koupili knihu, kterou pan předseda jako čtenář sci-fi jistě rád přijme (Douglase Adamse "Stopařův průvodce Galaxií 2. - Restaurant na konci vesmíru ...").

Pan předseda by tam mohl odcestovat, uplatnit své makroekonomické znalosti a zachraňovat další a další galaxie před nenasytnými Luciány a jinými kapitalistickými monstry.

* Předseda Paroubek píše, že od roku 2006 stouply ceny energií o 122 procent, plynu o 44, tepla o 45 a vodného o 34 procent.
Statistický úřad uvádí například u elektřiny nárůst o 28,3 procenta a u plynu o 17 procent. Celkový nárůst za všechny čtyři položky, o kterých se Paroubek zmiňuje, je 22,2 %, tedy o desítky (či dokonce celou stovku) procent méně, než píše lídr sociální demokracie. (
Paroubkův nový nepřítel: kapitalismus)Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.