20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan 7.1.2006 21:00

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!)

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii  WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!), 4. SNK-Evropští demokraté (8,8%), 5. Strana zelených (7,2%), 6. KSČM (3,3%), 7. KDU - ČSL (3,2%)...
Auiam 6.1.2006 12:29

Re: neexistovala společenská vrstva, která by vyrostla v jiných hodnotových poměrech než byl komunismus. Neexistovala společenská vrstva ctící společné hodnoty, ekonomicky silná, svéprávná, s politickou zkušeností, která by věděla, že svou nezávislos

Presne tak. Proto byli tito lide dusledne odstrizeni od moznosti volit. Bylo jim zruseno obcanstvi a jiz je nikdy nenabyli zpet. Popsano v dalsich dilech, je jich tusim celkem sest.
bubu 6.1.2006 5:13

Re: reklama pro STB ?

Ma zkusenost je toliko s vojenskou kotrarozvedkou, ne primo s STB. Prislusny kapitan, behem naseho sestihodinoveho pohovoru se ukazal coby neinteligentnejsi clovek v uniforme, s jakym jsem se kdy setkal. Proto bych se nedivil, kdyby tomu tak bylo tehdy i v civilnim zivote.
r.chechtavy 6.1.2006 5:02

Re: no, jedno panu hof neupírám ... opravdu si myslí to, co píše...

Protoze autor  ma za to, ze "komunisty" (myslenim, ne clenstvim) jsme temer vsichni, tak je naprosto logicke, ze podle jeho nazoru "komuniste" mohou temer za vsechno.
Strojař 5.1.2006 23:35

Naivita nebo komplot?

Po přečtení článku dost dobře nechápu, co tím autor chtěl říct. Skutečně si nemyslím, že lékem na dnešní neutěšenou politickou scénu je budování apatie a rezignace, že jsme všichni jen loutkami ve hře agentů STB. Stejně jako časté omlouvání nešvarů (i v dnešní době) jako dědictví komunistů i tato verze mi připadá dost jako alibismus. Pokud kdokoliv šel v 90. letech do politiky s přesvědčením, že se najednou po 40 letech totality odněkud vynoří zástupy "čistých" lidí, kteří budou nezištně a na vysoké profesionální úrovni pracovat pro blaho národa, pak není divu, že takovýto člověk zákonitě musel projít zklamáním při procitnutí. Ale je chyba v přehnané naivitě, nebo ve všech okolo tohoto jedince? Vždyť, když se to vezme kolem a kolem, i samotná ústřední vize komunismu "každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb" přece byla krásná, jenže stejně naivní jako postest pisatele, protože jaksi nepočítá s tím, že lidi jsou takoví jací jsou a je nutno "vymyslet" systém, který z principu bude pracovat i s lidmi "neideály". A nikdy to nebude ideální, ale v současném systému je alespoň naděle na postupné zlepšování směrem k civilizované Evropě (i když ani tam to není zdaleka ideální, ač tam žádnou STB neměli, ale prozatím niko nevymyslel nic lepšího). Nebo má snad autor článku nějaký jiný recept na něco lepšího a spravedlivějšího? 
Kony 5.1.2006 20:49

Re: Re: Mám obavy,

Optimisto, nepoužívejte slova, jejichž význam je Vám ukryt v temnotách nevědění. Zvláště k odsudku článku, který jste neanalyzoval a proto mu neporozuměl. Ale to se snad časem spraví.
Kony 5.1.2006 20:40

Re: Re: Je mi líto,

Tak.
Proxy Blue 5.1.2006 18:56

Re: reklama pro STB ?

1) vaše první otázka je, doufám, řečnická. Všichni známe odpověď, která zní: ne. Z Hofhanzlových článků to plyne natolik logicky, že i frekventant Jedličkova ústavu (při vší úctě) by nedokázal odpovědět jinak. 2) Podle Hofhanzla jsou právě ti "demokraté" pohrobci StB a minulého režimu, takže nemůžou být současně schopní a neschopní blbci, i když blbci v jistém smyslu samozřejmě býti mohou. 3) U moci by měli být schopní slušní lidi. Určitě ne banda mafiánských estébáků přetransformovaných podle Marxe naruby do kapitalismu neviditelných špinavých peněz.
mamina 5.1.2006 16:23

A kolika bodnutími?

Neberte to osobně, Kajane:-) To víte, asociace, které podobná věta vyvolává, odpovídají kontextu doby.
huhu 5.1.2006 15:05

reklama pro STB ?

pane autore, nejste estébák ? Tolik chvály na schopnosti estébáků jako od vás jsem snad nečetl. Na druhé straně z vašeho článku vyplývá, že demokraté jsou neschopní blbci, kteří na estébáky nemají. logicky - kdo má být u moci schopní nebo neschopní ? Koho vlastně propagujete ?
Kajan 5.1.2006 15:02

Hofhanzle, jděte se bodnout ! Dzp.

Dagmara 5.1.2006 14:35

Mrzí mě,

že máte pravdu!
Šedovous 5.1.2006 14:26

No to, co pan H. napsal včera a dnes,

má hlubokou pravdu, když líčí situaci a okolnosti, příčiny a základy.
Křesťanské moralizování tomu ale moc nepomáhá.
Na třetí díl jsem velmi zvědav.
Rackovi : nějak si včera i dnes trochu vedle....nevzali mezi sebe... to vtipkuješ a to tak že nevhodně.
Mého tatínka chtěli vzít mezi sebe, bude ředitelem fabriky na Dobříši. No tatínek měl svou hrdost, takže důchodu se dočkal jako pomocný dělník v ČKD.
Komunisti jemu ani celé rodině nikdy nezapoměli, že jim nevyhověl.
Asi tak milý racku....
Šedovous 5.1.2006 14:19

Re: Jedna strana

No, Já se taky snažil, do první volební a nominační schůze Pražské rady DEU.
Ta rvačka o každé lepší místo na kandidátce byla taky pěkná.
A to v místnosti nebyl jedinný komunista....
Zdravím.
Auiam 5.1.2006 13:39

Re: Je mi líto,

Mýlíte se, sebrat lidem rodový majetek, který jim zajišťoval živobytí po generace, jednoduché nebylo vůbec. Bylo zapotřebí obrovského organizovaného násilí, věznění, mučením vynucených přiznání k nejneuvěřitelnějším obviněním, rozsáhlého teroru civilního obyvatelstva a vražd. Nepotrestání zla vede k jeho relativizaci. Konečné stadium hniloby systému popsal Čestmír Hofhanzl. To není teorie spiknutí, ale mafiánská praxe ve státě, kde se lidé přestali bránit zvůli mocných. Ozbrojeného tyrana neodeženete od zdroje moci a peněz přesvědčováním. Násilí bylo později "pouze" nahrazeno odstřižením od kariéry pro rebela i jeho rodinu (!). Princip úřední zvůle zůstal.
Recesista 5.1.2006 12:19

Re: Moc pekne napsane

Vaˇku, Vaňku - vy jednoročáku. To co jste napsal - je hodno úrovně " neználka " vývoje v této krajině.
Vanek 5.1.2006 11:55

Moc pekne napsane

podle knuceni v dizkuzi jste slapl hodne lidem na kuri oko.
horduch 5.1.2006 11:40

komunisti

po ustavení první vlády  okamžitě věděli ,že jim nic nehrozí
Optimista 5.1.2006 11:24

Re: Re: Mám obavy, že autor nechce přiznat jedno,

Pozorovateli, Vaše schopnost "pozorování" je asi omezena jen na papouškování " pravdy " autora. Každá revoluce v dějinách lidstva využila pro přechodné období potenciál již vytvořený - tedy i lidský. Ale umění dotažení revoluce do konečného cíle / vize / - to je úkol nové elity. Dělat revoluci bez cíle a jasného pochopení proč? - tak to dělají jen diletanti.
Čumil 5.1.2006 10:01

Re: no, jedno panu hof neupírám ... opravdu si myslí to, co píše...

No, racku, zatrpklost pana Hofhanzla jest docela chápati, neboť se přesvědčil, že partajní ideály jsou pouhou zástěrkou pro blbý lid, zatímco v praxi jde o cosi dost jiného - viz jeho polemiku s tvzením pana prezidnta na 9. straně dnešních tištěných Lidovek. V jejich internetové podobě nemohu článek pana Hof... nějak najít.
Chudák pan Hofhanzl - netušil,  nešťastník, CO je politika...
www racek 5.1.2006 9:48

no, jedno panu hof neupírám ... opravdu si myslí to, co píše...

nicméně z jeho analýz přímo tryská zatrpklost z toho, že ho mezi sebe nevzali ...
a má viníky. za vše můžou komunisti. tehdy i dnes. tehdy, před revolucí, jistě, je to pravda. ale dnes?
mimochodem, oda byla skvělá strana privatizační linky. nikdo z nich nezůstal chudý.
 
www racek 5.1.2006 9:45

Re: Re: Jistě byste rád dostal šanci "napravovat"osobně chyby minula

hmm, na vás je to vidět, he he he...
klobuk 5.1.2006 9:40

ale oni se rozhledli

rekli prijedte, nechte tu penize a zase vypadnete
MS 5.1.2006 9:40

Jedna strana

se snažila, jestli si vzpomínáte, DEU bez US. Všichni, bez výjímky, se obrátili proti ní.
Pozorovatel 5.1.2006 9:18

Re: neexistovala společenská vrstva, která by vyrostla v jiných hodnotových poměrech než byl komunismus. Neexistovala společenská vrstva ctící společné hodnoty, ekonomicky silná, svéprávná, s politickou zkušeností, která by věděla, že svou nezávislos

Pane a kdo tu společenskou vrstvu měl pozvat, jak jste se dočetl tak do řídících struktůr se nacpali bývalí nomenklaturní kádří a agenti STB ?
Pozorovatel 5.1.2006 9:12

Re: Jistě byste rád dostal šanci "napravovat"osobně chyby minula

Vážená paní mýlite se 80% občanů vůbec nepřemýšlí.
Jarmila B. 5.1.2006 9:08

Je mi líto,

ale já jsem taky zažila zrod OF a nebylo to tak, jak píše pan Hofhanzl. Já sázím spíše na takovou   nezkušenost, naivitu , prostě neumětelství. Mnoho lidí se chopilo šance, ale málokteří něco uměli. Taky to byl, jak říkal tehdy V.Klaus, opačný pokus, sebrat lidem majetek šlo po únoru velice snadno, ale vracet ho - jak, aby to bylo spravedlivé, slušné bylo daleko horší. Do toho vstoupily různé partičky oblíbenců, včetně emigrantů, copak V.Kožený nebyl klasickou ukázkou? Prostě jsme neuměli ve věcech chodit, ale na teorie spiknutí OF s StB prostě nemůžu uvěřit
Pozorovatel 5.1.2006 9:04

Re: Mám obavy, že autor nechce přiznat jedno,

Pane Vy asi nechápete co čtete. S kým jste chtěl tu vysokou politickou kulturu uplatňovat, když se okamžitě po sametové revoluci do řídících struktůr vedrali výše uvedení kádři ?
Optimista 5.1.2006 8:58

Re: Mám obavy, že autor nechce přiznat jedno,

Tolik zloby, nenávisti a černobílého vidění v " zamyšlení " autora jsem již dlouho nečetl. Pane doktore, Vás nikdo nikdy neučil zásadám analýzy, politické kultury ? Proč Vám dalo voličstvo hlasy a v parlamentu jste pak  rezignoval na členství v prac.komisích? Mám dojem, že jste jeden z těch / bez urážky / - hanáckých budových palic, kteří jinou - než svojí pravdu  -neakceptují.Ale pravda není nikdy absolutní, je relativním pojmem závislým na subjektu, který jí prosazuje! Vaše pravda je primitivní - neslušná a poplatná pomstě.