25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

POLITIKA: Nakvótovaní migranti

Především, co je to mnichovský syndrom? Na toto téma vyšla již řada publikací a článků; nejznámější je asi kniha Bořivoje Čeřovského, ale pokud chcete jen krátký přehled, je k dispozici např. tento článek Lukáše Bujny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 6.10.2015 15:54

Fakt dost dobrý

přečetl jsem to pozorně - a kdo nás bude vést dál, já na to nestačím z mnoha důvodů - jsem ročník 1943 - i když ještě nějaké průsery určitě stihnu. Hezký den

J. Machotka 6.10.2015 18:19

Re: Fakt dost dobrý

Děkuji za pozorné přečtení i za příspěvek v diskuzi. Není mi sice jasné, jak Vaše otázka souvisí s tématem článku, ale myslím, že nás bude vést ten, koho si zvolíme, popř. koho necháme zvolit. Bohužel, v dnešní době (a to nejen u nás) se stále více volí na základě marketingu, nikoliv programu. Kdysi jsem na toto téma také napsal pár článků - pokud by Vás to zajímalo, budete vítán na http://machotka.bigbloger.lidovky.cz/c/356895/Dejme-stat-do-rukou-tech-kdo-si-jej-plati.html

S. Hayek 6.10.2015 9:42

Brusel 8.10.

Pokud vláda prostřednictvím Chovance na příštím zasedání (myslím 8.10.) v Bruselu kvóty opět odmítne, nebudeme se muset za nic stydět. Třeba bude i víc států proti než minule, prý se má jednat o permanentních kvótách.

A. Alda 6.10.2015 9:33

Je to dobrý článek a dobré myšlenky a návrhy.

Ovšem upřednostnil bych nejprve vystoupení z EU a teprve pak nabídku pomoci Bavorsku a Sasku.

P. Rada 6.10.2015 9:53

Re: Je to dobrý článek a dobré myšlenky a návrhy.

A nechcete se raději někam přestěhovat a netahat sebou ty kteřým se nechce? Mě se např. nechce znovuspojovat např s Ruskem - tam by Vám to už pokle čepičky slušelo, Putin by Vás za dosavadí postoje pochválil. Tomu vadí EU tuplovaně!

Mě by zůstala možnost se demokracii učit od těch západněji položených.

M. Moravcová 6.10.2015 10:49

Re: Je to dobrý článek a dobré myšlenky a návrhy.

proč bychom se spojovali s Ruskem? Někoho posíláte pryč, a co Vy, Vy nechcete jít pryč? Tedy opravdu máte takové správné "demokratické" metody.

P. Rada 6.10.2015 12:54

Re: Je to dobrý článek a dobré myšlenky a návrhy.

Tu otásku spojit se s někým "spojojuji" se sdílením postojů a to není nutné tam kde se lze bez tohoto  "spojení" postarat sám o sebe. Navíc vedle kultury to platí i pro ekoniomiku a energetiku.

To, že nechci s Evropy pryč jsem uvedl - i důvod - učit se od vyspělejší demokracie. Další jsou učit se vyšší efektivitě i menší xenofobnosti.

Naopak bych tedy rád slyšel jak si představujete svou pozici soběstačnosti zajištovanou mimo EU prostor?

M. Prokop 6.10.2015 10:52

Re: Je to dobrý článek a dobré myšlenky a návrhy.

Učte se, učte se, učte se - máte to zapotřebí. :-P

Ale neotravujte s přestěhováním jiné, pokud se vám zde nelíbí, přestěhujte se sám.

Třeba do Švédska: http://www.infowars.com/lesbian-swedish-bishop-wants-christian-crosses-removed-from-church-to-please-muslims/

P. Rada 6.10.2015 13:15

Re: Je to dobrý článek a dobré myšlenky a návrhy?

Proč se cítíte "otáveně", když Vám pro nevoli vůči EU někdo nabídne odchod k těm kterým EU také zásadně překáží?

Ledacos se mi ale u nás opravdu nelíbí. Neudržitelnost daná surovinovou závislostí a překročením kapacity recyklace v prostředí, rozevírající se ekonomické nůžky, nedostatek altruismu v tretech i odměnách.... Ledacos s toho vyspělejší země v okolí už zvládli nebo k tomu ukazují cestu.

Proč se od pozitivních vzorů nepřiučit ale naopak na ně egoisticky sočit?

K. Janyška 6.10.2015 9:29

Jak ? Zrušením zločinné socialistické EU na LS.

Jak jinak... Dzp.

Š. Hašek 6.10.2015 20:36

Re: Jak ? Zrušením zločinné socialistické EU na LS.

Asi tak.

B. Rudolf 6.10.2015 4:38

Problém je úplně jinde

Evropa je před vážnými praktickými problémy. Je to vyjímečná situace a my namísto toho, abychom kritizovali EU za její neschopnost jasně a koncepčně reagovat, tak se hašteříme o (s prominutím) pitomostech. Kvóty svým obhájcům samy spadnou na hlavu a v té podobě, v jaké byly  z a t í m  přijaty, nás neohrožují.

Ale debatu o kvótách je potřeba nahradit hledáním a prosazováním koncepční reakce na vzniklou situaci. Nějaké drobné pokusy tu sice jsou, ale zoufale nedostatečné.

EU by měla jako celek řešit ochranu svých hranic. Dále by se měla pokusit o konsensus  a pokud možno jednotný přístup k zacházení s uprchlíky. Měla by hledat způsoby, jak co nejvíce omezit absurdity, ke kterým dochází - zavíráme tu na řadu týdnů lidi, kteří se ničím podstatným neprovinili, kteří tu být nechtějí, a které tu ani my nechceme. Nechováme se tak trochu úplně jako bolševici?

Připadá mi to, jako kdyby se řidiči po vážné nehodě namísto poskytnutí první pomoci spolujezdcům a přivolání sanitky jenom hádali o to, kdo měl komu dát přednost.

P. Rada 6.10.2015 9:34

Re: Problém je úplně jinde

V té alegori s řidiči na silnici a dopravní nehodou jste uvedl podnětný způsob jak o problému uvažovat a snad ho s dostatečným nadhledem lépe zvládnout.

Ochrana těch hranic, konsensus v přístupu - to pokládám za analogii dopravního značení a dopravní legislativy včetně příslušného aparátu policie v terénu atd.

To co autor zcela pominul ale ani Vy nekomentujete pak spočívá ve faktu, že už začíná platit analogie kdy ..."silnice jsou všeobecně přetížené v důsledku dlouhodobě chybné politiky upřednostnování osobní dopravy před hromadnou" .... Chceteli pak prožíváme prvé s důsledů upřednostnování osobního pohodlí před celospolečenskými dopady.

Problém s uprchlíky totiž vzniknul hlavně s důvodů podcenění limit celospolečenského růstu. Začala to expanze populační nastolená novou technologií v zemědělství a narazilo to na klimatickou změnu kdy např v Sýrii vyhynulo od roku 2006 do 2011 85% dobytka v důsledku sucha, obyvatelstvo se stahovalo do měst a chtělo řešení ve změně politiky od diktátora.... a ten začal s represemi. V ostatním Středomořském teritoriu podobně. Pokud se aspekty dopadů změn klimatu a další globálně působící nebudou na celosvětové bázi zavčas řešit .... neze úspěšně vyřešit nic podstatného v otázce migrací až válek. Jsme totiž jen biologiický druh žijící jako nadstavba biosféry která se ale začíníá významě měnit, snižovat úživnost.... - viz i letošní dosavadní sucho u nás.

Celosvětově ignorované imity růstu spočívají v nedohodě o externalitách o ekonomice, bezpečnosti ... To vše vede k rozevírání ekonomických nůžek, tím ke stresu až násilí.  Mnohými velkými národy doposud tolerovaná "Mocenská posedlost"  lidstvu brání v rozhodném pokroku:  https://www.youtube.com/watch?v=PpMJkaf117g

M. Prokop 6.10.2015 10:53

Re: Problém je úplně jinde

Dobře vám "jebe", s těmi limity.

I. Mertl 6.10.2015 9:40

Re: Problém je úplně jinde

Naprosto s Vámi souhlasím. Leč úspěšné globální řešení vyžadovalo okamžitou reakci orgánů EU - a na tu se čeká nejméně 6 měsíců, kdy už byl zřejmý obrovský rozsah emigrace. Bohužel se nedělo prakticky nic a to jen posílilo euroskeptické hlasy v Česku, plánovitě a dlouhodobě posilované stranami z obou konců politického spektra. V tom pokračují dosud a svým způsobem se k nim přidala i současná populistická vláda, sledující pouze hlasy veřejnosti. A ty antimigrační a antievropské jsou silnější - viz vývoj příspěvků i diskuze na tomto webu. Čili - je to na Evropě, jinak skončíme jako předměstí Moskvy, která se s migrací svým způsobem jistě vyrovnat dokáže.

M. Prokop 6.10.2015 10:54

Re: Problém je úplně jinde

Na reakci už impotentní EU a zblázněné Německo kašle nejmíň dva roky.

P. Rada 6.10.2015 14:46

Re: Problém je úplně jinde

To údajně "impotentní" Německo má jedny s nejlepších ekonomických výsledků v Evropě a od jeho produktivity se odvíjí pracovní nápln řady našich subdodavatelů. Pokud si Němci vědí rady co s válečnými migranty je to hlavně jejich věc. Možná si tím ale trochu léčí i špatné sebevědomí za dopady posledních dvou světových válek a další mocnosti zas pozdní dopady své koloniální minulosti.

Naopak ČR má produktivitu na hlavu výrazně nižší, energetickou náročnost ale větší a tak na osobu vyvážíme do světa relativně víc imisí které podněcují klimatický problém a víc peněz které podněcují jeho vojenská řešení..... která k nám následně hrnou i migranty s dotčených oblastí. Ta migrace je ale zlá i když velmi bolestná druhotnost. Podobně jak rakoviné metastázy však dominantně přitahuje pozornost. Vlastní nádor ale zůstává jinde a sotva kdy alespon pojmenován - natož léčen. Planeta tak pod naší uzurpátorskou vládou s řadou neblahých důsledků chřadne a umírá.

http://www.breitbart.com/national-security/2015/09/09/for-the-last-time-no-the-syrian-crisis-was-not-caused-by-climate-change/

http://www.esquire.com/news-politics/politics/news/a36337/climate-change-liars/

V. Karda 6.10.2015 15:43

Re: Problém je úplně jinde

Pane Rada to jste opravdu takový tupec že nedokážete pochopit že kdybysme vystoupili z EU tak že se nepotřebujeme s nikým spojovat natož s Ruskem ? To vám ještě nedošlo že jsme členy NATO ?

P. Vaňura 6.10.2015 15:52

A co takhle chyceného ilegálního migranta do 24 hodin

zastřelit? Myslím, že prakticky všechny evropské vlády z doby kolem r. 1900 by přešly nakonec k tomuto modelu, pokud by vše ostatní selhalo!

Pak by byl problém vyřešen jednou pro vždy. Není migrant, není problém, jak by řekl Generalissimus.

To jen pro ty, kteří nechápou, že skutečnou příčinou problému jsou politikové v Bruselu, Merkelová a naši domácí kolaboranti. Určitě najdete mírnější řešení, které bude fungovat stejně dobře, jako to výše uvedené. ŽÁDNÉ funkční řešení ovšem nelze očekávat od sebranky z Bruselu!