7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

POLITIKA: Na vlně deprese

Korupce, to hlavní téma minulých voleb, vynesla do vlády dvě nové strany, z nichž jedna měla korupční praktiky v utajeném programu a nad politiky té druhé visí stín mnoha pochybností a už několika ministrů se musela pod tlakem veřejné naštvanosti zbavit stejně jako etablovaná strana občanských demokratů (celkem padlo už deset).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavlovský 9.11.2012 21:37

Fischerovou? To raděj exkomunistu Fišera!

T. Fischerová je jistě hodný člověk a docela slušná herečka (jsem teatrolog), ale co do politické orientace bych se od ní nenechal dovést ani na nejbližší stanici tramvaje, je to naivní mimoň. Tak ji i pociťuje širá veřejnost, do druhého kola ani omylem. SZ se zesměšňuje. Minule, se Švejnarem na štítě, to byla jiná káva, to reálnou šanci mělo!

Když má SZ Fischerovou tak ráda, proč ji už dávno nekandidovala do senátu? O co jí vlastně tou kandidaturou jde? Nejsou rozumnější komunisté, kteří prostě vlastního kandáta nastaví? 

T. Fischerová vadí mnohým antirusky naladěným lidem už svým křestním jménem. Já mezi ně samozřejmě nepatřím, ale to neznamená, že nejsem schopen je chápat, aže považuji za politicky prozíravé se tvářit, že neexistují. Existují, a ještě daleko víc existuje lidí, pro které je Fischerová ještě nevolitelnější, než exkomunisté.

S oblibou se označuji za „konzervativního pravdoláskaře“, ale dobře chápu, v čem mají ti, kteří jiným nadávají do pravdoláskařů, zrnko pravdy: je to politická naivita, se kterou se kupř. V. Havel nabízel, že by zprostředkoval mezi Izraelem a Palestinci nebo se kterou z kraje spolkl hada J. Dienstbierovi a jeho myšlence souběžně zrušit Varšavskou smlouvu i NATO (naštěstí to rychle opustil).

I kdyby SZ kandidovala svého nového senátora Michálka, mělo by to šanci, ale Fischerová?