27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

POLITIKA: Na vlně deprese

Korupce, to hlavní téma minulých voleb, vynesla do vlády dvě nové strany, z nichž jedna měla korupční praktiky v utajeném programu a nad politiky té druhé visí stín mnoha pochybností a už několika ministrů se musela pod tlakem veřejné naštvanosti zbavit stejně jako etablovaná strana občanských demokratů (celkem padlo už deset).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Handzel 13.11.2012 17:34

Re: Je to pravda, jenže.... nadáváním u telky či na netových diskuzích se NIC nezmění... !

Své úvahy o mé objektivitě si ponechte. Nejsou žádné články paní Jaky, jsou jen hromady účelových odkazů, kterým věří. Pokud jste nepodnikal nebo nepodnikáte mimo území ČR, nemáte mi co říci, mám dlouholetý předstih. O EU lze diskutovat, kritizovat, ale nelze vše zatratit dle Vašeho pojetí. Vyjmenovávat další šibaly z opačného spektra koalice není k ničemu. O relativně chudé zemi si povykládejte se šiky zlodějů za posledních 23 let. Nejsou Bruselem chránění, jen zatím na ně nikdo nemůže. Doporučuji exkurs do dějin USA, pochopíte pak, proč se už při referendu o našem vstupu do EU byla "vzácná" souhra v odporu v KSČM a ODS. U KSČM to byla obava, že jejich komunistické představy se v EU rozplíznou až zmiznou. U ODS to byl strach brouků hovniválů o jejich nakradené kuličky. Žblepty o "socialistické Evropě" jsou opět "velká mlha" našich zlodějů. Nevrťte psem, nehovořil jsem o luxusu levicovosti. Hovořil jsem jen o svém bohatství a svém luxusu levičátství. Tedy, že si mohu dovolit ze "své kuličky" nabyté bez zlodějiny, podporovat lidi potřebné bez prostřednictví podivných "nadací".

B. Rybák 12.11.2012 13:03

Re: Je to pravda, jenže.... nadáváním u telky či na netových diskuzích se NIC nezmění... !

Kdyby jste opravdu znal její články a byl objektivně uvažující člověk, pak by jste tu nevykládal o jejích "modrých" pravdách. Ve prospěch ODS nenapsala téměř nic. Nevěřím Vám, že vidíte všechno pravicové "modře", protože jste patrně schopen vidět jenom "zeleně" a "rudě".

Na naše pravicové hlavy by žádný popel nezbyl, pokud by ho na své hlavy použili ti, kteří sem "přilákali" všežravý zahraniční kapitál, prosadili pro nás neúnosné sociální a "zelené" "EU-standardy" protože se nechali tím kapitálem a "Bruselem" zkorumpovat. Tedy za Bruselem chráněné jediné opravdu nebezpečné, ne tedy mediálně vyfabulované "šibaly" (Paroubek, Gross, Palas, Tvrdík, Mertlík, Špidla, Bursík...) Co lepšího jste našim voličům nabídli?

P.S. Když víte, že levicovost je luxus, tak proč ji vnucujete této relativně chudé zemi, která si ho dovolit nemůže?

P.S.

B. Rybák 12.11.2012 11:32

Re: Mýíte se.

Ano. Václava Havla ekonomie nezajímala, nerozuměl jí a jeho "blbá nálada" byla zklamáním z toho, že ztroskotaly jeho sny o "třetích cestách" o vzniku jiné než západní demokracie u nás, o zániku politických stran, o vedení společnosti neformálními vůdci s obrovskou autoritou, tedy jím ("Moc bezmocných"). Moje politická nálada se prudce zhoršila až po euro-hujerském sarajevském atentátu, který znamenal konec "české cesty transformace", a tedy i konec dohledných nadějí na ekonomické dohnání západu, protože to se s cizími bankami, cizími montovnami, podvodnými (naše výrobce ničícími) obchodními řetězci a pod pro nás neúnosným zeleně-sociálním byrokratickým nátlakem "bruselským" dosáhnout nedá.

Skutečnou hrůzu mám ze všech těch spasitelů, kteří teď vyrůstají jako "houby po dešti", z toho, že většina lidí není schopna odhalit jejich záludnou, nám všem škodící, proti-demokratickou deformaci reality.

B. Rybák 12.11.2012 11:10

Re: Pane autore....

Díky za další důkaz, že pan Babiš je stejně nebezpečný (egoistický) "spasitel" jako všichni ti ostatní noví "spasitelé".

P. Pavlovský 9.11.2012 21:37

Fischerovou? To raděj exkomunistu Fišera!

T. Fischerová je jistě hodný člověk a docela slušná herečka (jsem teatrolog), ale co do politické orientace bych se od ní nenechal dovést ani na nejbližší stanici tramvaje, je to naivní mimoň. Tak ji i pociťuje širá veřejnost, do druhého kola ani omylem. SZ se zesměšňuje. Minule, se Švejnarem na štítě, to byla jiná káva, to reálnou šanci mělo!

Když má SZ Fischerovou tak ráda, proč ji už dávno nekandidovala do senátu? O co jí vlastně tou kandidaturou jde? Nejsou rozumnější komunisté, kteří prostě vlastního kandáta nastaví? 

T. Fischerová vadí mnohým antirusky naladěným lidem už svým křestním jménem. Já mezi ně samozřejmě nepatřím, ale to neznamená, že nejsem schopen je chápat, aže považuji za politicky prozíravé se tvářit, že neexistují. Existují, a ještě daleko víc existuje lidí, pro které je Fischerová ještě nevolitelnější, než exkomunisté.

S oblibou se označuji za „konzervativního pravdoláskaře“, ale dobře chápu, v čem mají ti, kteří jiným nadávají do pravdoláskařů, zrnko pravdy: je to politická naivita, se kterou se kupř. V. Havel nabízel, že by zprostředkoval mezi Izraelem a Palestinci nebo se kterou z kraje spolkl hada J. Dienstbierovi a jeho myšlence souběžně zrušit Varšavskou smlouvu i NATO (naštěstí to rychle opustil).

I kdyby SZ kandidovala svého nového senátora Michálka, mělo by to šanci, ale Fischerová?

L. Handzel 9.11.2012 21:26

Re: A jak víte, že ti pravičáci to nemají stejně?

Vám toho Jako, uniká více. Počet obyvatel je jen pro Vaše vědomí určité skromnosti. Tváříte se Vy, Klaus a podobní, jako ředitelé Země a králové Atlantidy. V kolika zemích jste si prověřila svůj provinční pohled z balkonu ve Frýdku - Místku ? Ve volných chvílích prostudujte dějiny USA nebo Říma, pak napište svůj vlastní názor na EU. S přečtením něčích článků a přihlášením se ke stejnému názoru se moudrou nestanete. V EU je zatím mnoho blbosti, které je nutné změnit, lepší cesta však není. Už řadu let po odchodu z ČSSR, žiji na více místech. Po "VLŠR" jsem se střídavě vracel do republiky a mohu skutečně srovnávat. Nevěřte všemu co Vám zde cpou do hlavičky. V Londýně je místečko, kde můžete na bedně své názory volně a svobodně vykřikovat. Poslouchají Vás a někdy přikyvují a někdy pobaveně odcházejí. Pokud by Vašim kecům o nezávislosti, levisovosti atd. rozuměli, asi by na Vás hodili síť.

M. Prokop 9.11.2012 21:21

Re: Pravda a láska nevítězí nad lží a nenávistí.

Nejste ten, co ho policajti vytáhli z dutého stromu?

J. Kanioková 9.11.2012 20:08

Pane autore....

Další miliardář, Andrej Babiš - http://jdem.cz/ws7t3

J. Kanioková 9.11.2012 20:02

Pokud mám správné informace, privatizace DDR dosud stála nejméně 2 bil eur

O naší privatizaci bank je dost toho v - http://www.klaus.cz/clanky/731 a četla jsem toho na to konto víc, takže nemám pocit, že by v tom článku byl Klaus neobjektivní. Navíc vím, že tehdy v kterémsi roce - 96 (?) za slib neprivatizovat banky, socialisti teprve souhlasili s rozpočtem.

Havel a jeho parta nadělali spoustu podrazů, intrik. ...  A možná ten největší - nasadili lidem brouka do hlavy - přehnaná očekávání... bohužel..  Na té " blbé náladě" mají obrovský podíl..

J. Kanioková 9.11.2012 19:45

:)))))))

J. Kanioková 9.11.2012 19:42

A jak víte, že ti pravičáci to nemají stejně?

Každý normálně objektivní člověk, většinou, spoléhá jen na sebe. A taky si "dovoluje strkat i pomoc potřebným". 

A co má s tímto společný stejný počet obyvatel Londýna a Česka, to mi jaksi uniká.  Nejen státy, ale i každý normální člověk potřebuje být nezávislý, aby nemusel z "vděku" či z musu dělat něco, co nepovažuje za prospěšné. Nezávislost, suverénnost. A to je něco, co EU naprosto ubíjí ! Tak jako levicový kolektivistický princip.  A EU už je skutečně levicová a vydírající a cíleně pěstující dotacení závisláky.

O takové společenství nestojím, je infekční...

J. Vyhnalík 9.11.2012 19:05

Re: Jistěže to byly zlaté roky.

Nemám pocit, že by kdokoliv v okolí nějak odjížděl. Dokonce ani DDR bohatě subvencovaná ze spolkového rozpočtu. Naopak jsme na rozdíl od Polska, Maďarska, Ruska, Rumunska a dalších nezažili ani pádivou inflaci a denominaci měny.

Které úvěry v konsolidační agentuře jsou dobré a které špatné, nešlo poznat ve chvíli, kdy vznikaly. Podobně ani banky nešlo privatizovat dřív, než všechny podniky, které za éry socialismu banky fakticky ovládaly, dostaly šanci postavit se na vlastní nohy. Názorně to ukázala IPB, kterou Zeman privatizoval jako první.

Výrok o blbé náladě byla typická Havlova rána zezadu. Nač se snažit pochopit souvislosti, nač hledat řešení, když mohl nenáviděného Kluase tak pěkně nakopnout. Já si pamatuji jiný Havlův výrok z dřívější doby, kdy průměrný plat byl cca 3500, tak na řeči o zdražování reagoval ve smyslu, že lidé se musejí umět uskrovnit a místo lampy za 20 000 koupit nějakou také dobrou za 5000. To jenom pro ilustraci o jeho fundovanosti.

V. Kobetič 9.11.2012 18:32

Re: Poctivost není program?

Čekám a jsem zvědav, jestli a jak vám pan Kobylka odpoví...  :-)

J. Boleslav 9.11.2012 14:22

Re: Pravda a láska nevítězí nad lží a nenávistí.

A co zkusit s nápravou nejdřív každý sám u sebe? Třeba tím, že začneme myslet pozitivně. :-)

V. Venc 9.11.2012 14:01

Pravda a láska nevítězí nad lží a nenávistí.

Článkem popisovaná situace společnosti je obecným následkem úpadku české kultury (tvůrčí činnosti našich občanů)! Je to smutný výsledek našich pracovníků: pedagogů, politologů, umělců, intelektuálů, sociologů, ekologů, křesťanů, ateistů, …

Tito všichni, každý svým dílem, budují kulturu lenosti, pohodlnosti, spotřeby (konzumu) a morálního úpadku. Jejich mantrou je vyšší spotřeba. Ze zadlužení nás má přece vyvést utrácení, nikdy ne škrty! Na utrácení však musí vznikat dostatečné finanční zdroje, tj. odměna za služby, zboží,.. které si někdo koupí.

Vyznavači kultury pohodlnosti, lenosti a konzumu (tj. těch cca 80% nespokojených občanů) se neohlíží, zdali jejich společnost umí pro spotřebu generovat dostatek finančních zdrojů. Bezohledně požadují zlepšování svých životních podmínek rozsáhlou škálou nátlakových akcí: stávkami a protesty (učitelů, studentů, lékařů, umělců, státních zaměstnanců, pacientů, důchodců, odborářů… ), mediální kritikou a “hraběcími” radami různých neziskových organizací, spolků. Ani stát nezůstává stranou, buduje a zdokonaluji kontrolní mechanizmy (centrální evidence, registry, bohatě využívá právní a poradenské služby...), zvyšuje náklady na administrativu, i když jejich přidaná hodnota je prakticky nezjistitelná. A stejně nikoho nezajímá, jenom připravuje občany o svobodu a zodpovědnost.

Ano, pravda a láska může zvítězit nad lží a nenávistí, ale až v den posledního soudu. Dnes by stačilo, když nebude moc prohrávat.

V. Novák 9.11.2012 13:27

Jistěže to byly zlaté roky.

Všichni natěšení, mnozí čerství "podnikatelé" (z některých se dokonce podnikateklé stali), vše špatné se hodilo na komunisty, kdo ceknul o nějakém rozkrádání, byl označen za starou strukturu,... A bylo dost peněz z privatizace, které se rozpouštěly ve státním rozpočtu, zatímco špatné úvěry z Konsolidační banky (nebo agentury?) se do státního rozpočtu nedostaly. To zaved až Zeman.

A pak přišlo zpomalení - ač všichni kolem jeli jak vídeňskej rychlík - pokles ekonomiky, nevýběry daní, začali se hlásit státní zaměstnanci, životní úrověn najednou nerostla - a ještě ke všemu se Havel podruhé oženil, což půlka jeho fanynek neskousla. ;-)

A byla blbá nálada, resp. znechucení, jemuž se Havel snažil čelit po dramaticku - změnou slov, přejmenováním, ač by mohl vědět od dramatika věru většího, že růže jinak zvaná, voněla by stejně.

A Klaus nepochopil, že dostává pomocnou ruku, protože "blbá nálada" je nutně něco zavrženíhodénho, efemérního, ničím nepodloženého, prostě flanc. Nálada. Jenom nálada. Nepolitickou politiku brala spousta lidí jako oprávněný protipól stranické (tedy především komunistické) politiky. Tehdy ještě ano.

J. Vyhnalík 9.11.2012 12:32

Re: Mýíte se.

Ona první polovina 90. let byly svým způsobem zlaté roky. Všude bylo plno příležitostí k podnikání, malá konkurence, ceny ještě relativně nízké, platy rychle rostly.

Z dnešního pohledu je jasné, že rychlý růst a nízká konkurence nemohli trvat věčně. Pak stačila jedna menší krize, která začala ve východní Asii a rychle se rozšířila do všech "emerging markets" a dorazila kocovina. Ve srovnání s dneškem se nejednalo o žádnou velkou krizi, hlavním důvodem byla zklamaná očekávání.

Vzpomínám na listopad 1989 na Václavském náměstí, kdy se na mne nadšení lidé dívali s podezřením, když jsem se jim snažil vysvětlit, že se do pěti let opravdu nebudeme mít jako ve Švýcarsku. Kdo čekal něco jiného, než dlouhé a pomalé dohánění zemí, které 50 nebrzdilo "plánované hospodářství" byl a je naivní.

Samozřejmě do toho skandály s financováním stran. Některé zasloužené, některé uměle nafouklé. Bohužel pro většinu kritiků korupce byla kritika druhých jenom snadnou cestou jak se dostat na politické výsluní bez toho, aby museli prokázat svoji odbornou erudici. Nakonec jejich chování ve chvíli, kdy se dostali do vlády, to jenom potvrdilo. Jedním ze zdrojů "blbé nálady" byl i sám Václav Havel, když soustavně odmítal své politické názory pregnantně formulovat a podrobit skutečné volební zkoušce a naopak dával přednost tomu, aby politiku řídil přes kamarády a zákulisní dohody.

J. Boleslav 9.11.2012 12:23

Re: Poslední odstavec

Vidím to velmi podobně.

V. Ondys 9.11.2012 12:09

:))))))) Pak je velmi zvláštní, že si Václav Havel nevšiml

že politické strany fungují jako podnikatelské sdružení prodejců hrnců na štěstí v klání o peníze daňových poplatníků už v případě pouhého dosažení určité mety a nemají potřebu nezávislosti v soutěži s ostatními s jinou představou díky členským příspěvkům a případně transparentním finančním darům jim nakloněných mecenášů. A to už nemá smysl se dál vůbec zmiňovat o socialistickém přerozdělování a úskalích korupce, která číhá na všechny :))))) nezištné, aby je :)))))) brutálně znásilnila i v zájmu jejich strany.

L. Handzel 9.11.2012 11:45

Re: Je to pravda, jenže.... nadáváním u telky či na netových diskuzích se NIC nezmění... !

Žádná závist, pane Lenci. Znám příspěvky paní Jaky, dlouhá léta. Jen v době svého důchodu má více času a píše všude (viz dnešní články) s mnoha odkazy na "modré pravdy". Nikde nefňukám, vždy jsem hledal pomoc jen na konci svých rukou a ve své rodině. Jen si (slušně finančně zajištěn) mohu dovolit být "levičákem" a taky cíleně strkat i pomoc potřebným. Vy voliči "modrých pravd" si nasypejte trochu popela na hlavu. Koho jste to vlastně volili a jak jste své vrcholové představitele hlídali. Vykřikováním ve stylu starého pána na Hradě a mrmláním na EU se nic nespraví. Chce to trochu "nečeský pohled", jak to dělají i jiné "pravicové" strany. A třeba, že "velký" Londýn má stejný počet obyvatel jako ČR.

M. Martin 9.11.2012 11:33

Re: Macekvbotach uvedl odpovídající citát:

Už máte spravený ten programátor u pračky a ten klakson u auta?

V. Novák 9.11.2012 11:26

Mýíte se.

V době, kdy Václav Havel pronesl ta slova o "blbé náladě", ekonomika ani náhodou nejela na plný výkon a blbá nálada nastala právě proto, že se většině lidí materiálně přestávalo dařit líp a líp. Byla to doba, kdy po vítězném troubení o "státu, který se z JIPky dostal do fitcentra" (autora snad nemusím jmenovat) musely přijít omezující balíčky a přiznání, že na tom ani zdaleka nejsme dobře. Možnosti privatizace - a nalévání jí získaných peněz do státního rozpočtu - končily bez viditelného výsledku pro ekonomiku.

Proto přišlo zklamání, rozčarování, které se Havel snažil bagatelizovat označením za "blbou náladu".

F. Pavlis 9.11.2012 10:40

Re: Poctivost není program?

Stále si myslím, že poctivost item slušnost je základním předpokladem dobrého programu. Nevím o lokalitě, kde by to bez ní šlo lépe. Sdělte mi, laskavě, její parametry na zemském globu. Děkuji.

E. Heusinger 9.11.2012 10:35

Re: Macekvbotach uvedl odpovídající citát:

A jak vlastně může být bída bez socialismu, pane ideologu? Vždyť tam kde není socialismus je prosperita!

L. Kobylka 9.11.2012 9:22

Poctivost není program?

Poctivost je to jediné na co jsem ještě ochoten hrát. Proto jdu do jiné lokality.Tady stárnout nechci.

lk

K. Kužel 9.11.2012 9:19

Poslední odstavec

je kladivo, které přesně a pádně trefilo hlavičku hřebíku.

P. Lenc 9.11.2012 8:49

Re: Macekvbotach uvedl odpovídající citát:

Přesné a nenapadnutelné.

P. Lenc 9.11.2012 8:48

Re: Je to pravda, jenže.... nadáváním u telky či na netových diskuzích se NIC nezmění... !

Až tak?Víte, kdyby každý kecal jak ta "ukecaná tetka" tak by v této zemi bylo méně ufńukanců všeho druhu.Je zajímavé, že se trefujete do ženy, která to má v hlavě oproti mnoha zde diskutujícím v hlavě srovnané.Že by závist?

E. Tocháček 9.11.2012 8:21

Re: Souhlasím s vámi.

.. omlouvám se za překlepy ..

E. Tocháček 9.11.2012 8:17

Souhlasím s vámi.

Obětovat jednou za 4 roky půl hodiny na cestu do volební místnosti a po zbytek tohoto období být rozčarován, že se společnost, které jsem součástí, nevyvíjí podle mých představ. Opravdu ta půl hodina stačí tak tomu, abychom měli "nárok" na pracovité a neúplatné zastánce našich společných zájmů? Poněkud laciné vyvázání se ze své odpovědnosti. A  to dvě třetiny voličů nedělají ani toto. Jejich nevolba ale tak jako tak legitimizují volbu těch co k volbám přišli! Z této perspektivu už myslím není až tak veliké překvapení, že naše politická reprezentace vypadá tak, jak vypadá. Všichni už od školy přece víme, že pokud se většina neozve, tak vyčuránci budou neúnavně znova a znova zkoušet předbíhat.