6.6.2020 | Svátek má Norbert


POLITIKA: Na barikády!

17.11.2018

Abych uvedl do správných mezí to, co dále píši, tak zdůrazňuji, že Andrej Babiš není dobrý premiér. Nejen proto, že má prostě osobní problémy, které jsou zároveň kvůli jeho trestnímu stíhání, kvůli stíhání členů jeho rodiny a některých spolupracovníků problémem veřejným a politickým. Není také dobrý proto, že ani ten stát neřídí jako „firmu“. Myslím tím efektivně. Kdyby jej řídil jako svoje firmy, pak by zeštíhloval, zefektivňoval a racionalizoval až do bezvědomí. On rozhazuje tak, jako rozhazovali socani a vůbec jak je zvykem našich politiků všeho druhu. A k tomu to jeho nedokončená StB story. Je toho až příliš na jednoho člověka a na jednoho premiéra.

Jenže je premiérem vzešlým ze svobodných voleb. O tom není pochybností. A odstoupit nechce, jak již řekl. Dostal cca 30 % hlasů. Kdo to tady má! Když se podíváte na podivně vyprseného Jana Farského a jeho 5,0000435 % nebo kolik, na umírající TOP 09, která v komunálu získá více hlasů, jen když roztomile parazituje na jiných ve volebním chumlu, tak vidíte ten nebetyčný rozdíl. A dokonce ani druhá ODS nevidí ANO na záda, jak je v procentech daleko. A pak ti Piráti, to je opravdu cháska, u které nevíte, jestli to myslí vážně nebo si dělají šoufky a v politice lítají jak vítr v králíkárně.

A teď, na základě docela podlé reportáže daviscupové dvojky Zrzka & Jouda, takto strážců „poctivé journalistiky“, kteří si vybrali ten nejslabší kus z Babišova stádečka, aby se na něm ujímali a vyrobili novinku z něčeho, co všichni už od Sobotkovy vlády vědí, že Babiš má problém s Čapím hnízdem a že jeho děti hodně špatně nesou svoje angažmá v té zhovadilosti, na základě toho všeho jsou demokraté opět na barikádách. Demonstruje se (to by se jako obvykle kolem 17. listopadu dělalo stejně), ale teď je k tomu palivo a je třeba toho využít, je nutné se rozhořčovat, je třeba kázat dobro a pravdu a lásku a vůbec provozovat slovní plamennou ekvilibristiku.

Do toho si dovolí ten president, pacholek jeden nezvedená, říci už předem, že jestli premiér padne, pověří Andreje Babiše sestavením vlády znovu. A to je teprve poprask - vzhůru na barikády! Ale teď vážně. Koho by asi tak měl pověřit sestavením vlády? Například Petra Fialu alias Uspavače hadů nebo snad šéfa Pirátů? Nebo někoho jiného z politických trpaslíků, kteří s bídou sestaví kandidátku v Bílině nebo jinde? Vždyť žádný z nich by vládu pro vyslovení důvěry nesbouchal, kdyby se zbláznil. President velmi dobře ví, že když pověří někoho jiného, tak nakonec budou předčasné volby. To on nechce, deklaroval to od počátku hned po volbách, a já říkám, že je to dobře. Potřebujeme vládu, dokonce i tuto nemastnou a neslanou mnohem více, než další odporný předvolební boj v poločase, který nevyřeší vůbec nic. Vůbec nic, jen všechny naštve a vytočí. Protože jestli přec jen dojde nakonec k předčasným volbám, voliči se rozčílí a naházejí ANO ještě více hlasů. To zase neví ti na barikádách. Ti si naivně myslí, že předčasné volby by rozdaly karty ve prospěch Pirátů, TOP 09, STAN a dalších. Možná pár bazických bodů získá ODS, ale babišovci víc.

Zeman má dost fantazie a ví, že by to takto dopadlo. A proto říká jinými slovy, poučen z Kiskových zhůvěřilých kroků na Slovensku, že na ulici nedá a nepodlehne jí. Jsme v demokracii, ne v listopadu 1989, to je zásadní rozdíl, himlhergot! Vždyť i opěvovaný T.G. Masaryk jasně řekl, že nepřišel do Československa jako president, aby jej řídila ulice. Zeman ví, že vyvolat to, co by dopadlo stejně, je hovadina. Já vím, že mnozí z těch, co dnes s rozpálenými líčky a zářícíma očima mluví na demonstracích, jen neumějí snést porážku ve volbách a raději by parlamentní demokracii nahradili permanentní revolucí. V té se pak dá páchat stále více pitomostí, které tento už beztak dost pokřivený svět změní ještě více k horšímu.

A takhle my tady žijeme.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.