28.11.2023 | Svátek má René


POLITIKA: Mráz přichází nejen z Kremlu

16.5.2011

Zaprodá Obamova administrativa českého spojence v NATO?

Bylo by to něco jako Mnichov 1938 a Únor 1948 dohromady.

České republice hrozí ukrajinský scénář. Rozeštvat každého s každým. Rozvrátit důvěru kdekoho s kdekým. Aby dezorientovaný občan přestal vnímat, kdy lež je pravdou a pravda lží. Mediální masáž řízená mediálními zaprodanci národa k jeho otupění nekonečným seriálem přesně cílených a načasovaných skandálů. Snaží se vsugerovat do podvědomí veřejnosti černobílý obraz. Horší než současná vláda už nemůže být nikdo. Může. Mnohem nebezpečnější než neumětelové jsou vlastizrádci a jejich příprava ke zfalšování výsledků budoucích voleb. K vytroubení fanfár veřejnosti. Jinak to nejde. Jedině My zajistíme konečně „klid“. Čeští „Janukovičové“ se už nemohou dočkat převratu z „vůle lidu“.

Slabozraký vidí bez brýlí špatně. Obrátí-li se mu dioptrie z plusu na mínus či naopak, je jeho zrak zneschopněn. Média jsou brýlemi za obzor našeho zraku. Na rozdíl od smyslového vjemu zrakem příroda náš mozek varovnou funkcí proti „obrácení dioptrií“ médii nevybavila.

Nejsou-li reálné záruky skutečné nezávislosti médií, není „obrácení dioptrií“ médii obtížné. Lze-li zfalšováním výsledků voleb dosadit „politiky“, není problém přes mediální „Rady“ ovládnout i veřejnoprávní média. Cenzury netřeba. Jsou účinnější techniky. Například „formátování pořadů“.

Média bez reálných záruk skutečné nezávislosti jsou nejsnadnějším prostředkem k manipulování veřejnosti a tomu odpovídající hrozbou demokratického ústavního zřízení. Tajná manipulace médií je hrozbou nejnebezpečnější. Bez Svobodné Evropy a dalších demokraticky zaměřených médií by za studené války nedošlo k narušení informačního monopolu ovládaného ruskými tajnými službami. Svobodná Evropa skončila pro ČR předčasně.

Podle všeho dodnes trpí veřejnost USA naivní představou, že vlna antiamerikanismu ve světě spadla z nebe. Jakoby ani netušila, že nejdůležitější bitvou studené války byl zápas o rozhodující vliv ve světových médiích. Ten vyhrála KGB. Jak jinak, než tajně. Se zlomkem nákladů vynaložených ve veřejně probíhajícím zápase zbrojně průmyslových komplexů soupeřícími stranami.

Dominance KGB ve světových médiích umožnila vytvořit nejúčinnější zbraň studené války. Světové „mírové hnutí“. Dokonce i v USA masy užitečných idiotů demonstrovaly svoje svaté přesvědčení, že jenom ruské rakety jsou ty mírové.

Není proto divu, že nedávnou vládní krizi v České republice popisovala zahraniční média jako nepochopitelnou méněcennost českého národa. Titulky jako nejrozhádanější země Unie, úplatky, vydírání a zase úplatky mluví za vše. Jakoby se to vše dělo samo od sebe. Pokud by na rozdíl od ostatních byl český národ skutečně méněcenný, tak ano. Problém je však jinde.

Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat. Aby se vůbec mohl poučit, musí svou minulost znát. Na rozdíl od našich sousedů v Pobaltí jako by se česká historiografie reflexi poválečného období vyhýbala.

Proč nebyly po válce zveřejněny seznamy agentů gestapa? Proč nebyly veřejně souzeni protektorátní kolaborantští novináři, kteří beztrestně aplaudovali nacistům? Kam se poděli v poválečném honu na kolaboranty? Nestaly se nejcennější válečnou kořistí NKVD po obsazení Československa? Nebyli to právě oni, kdo umožnil nikoliv veřejným, jako byl Gottwald, ale těm mnohem nebezpečnějším tajným velezrádcům, jako byl Fierlinger a další, násilnou loupež svobody i území národům Československa prezentovat jako „osvobození“?

A neopakoval se po r. 1989 podobný scénář? Tanky odjely, pátá kolona agentů v zádech zůstala. Nebo si je odvezli v tancích? Pravda, po válce stačily k dokončení proruského převratu plus mínus tři roky. Aby za dalších dvacet let mohly ruské tanky s „bratrskou pomocí“ přepadnout Československo. Nehrozí nyní, že tomu s „integrací“ České republiky do prostoru rusko-asijské civilizace bude naopak?

Ruští politologové už sondují reflexi na Česko jako předmostí proti EU. Připravuje se osa Praha - Minsk - Moskva.

„Euroskeptikové“ mají v českých médiích zelenou už dlouho. Cožpak může být Brusel ušetřen vlivu Putinovy vertikály moci? Její vliv zdaleka nekončí na českých západních hranicích. Ale tak špatně jako České republika na tom EU ještě není. Nejméně rozkrádané peníze jsou z EU. „Eurokritici“ zamlčují podstatné. Srovnání neduhů EU s „přednostmi“ Společenství „nezávislých“ států, SNS. Už sám název mluví za vše. „Euroskeptikové“ z nás dělají hlupáky. V konkurenci globálního světa ani mocnostem jako Velké Británii nebo Německu nezbývá než se integrovat nejen do NATO, ale i do EU. A Česká republika bude výjimkou? Po vystoupení z NATO nebo EU zůstane „suverénní“? Tak leda v SNS, pokud se „neintegruje“ přímo jako součást Ruské federace.

Jak by Česká republika vypadala po „integraci“ do prostoru rusko-asijské civilizace, si není tak těžké představit. V poválečné Evropě se nejvyšší prognózy rozvoje dávaly Československu a Švýcarsku. Našim rodičům se zdálo nepředstavitelné, že tehdy kulturně a hospodářsky vyspělé Československo by mohlo zabrat nekulturní zaostalé Rusko (tehdy ještě sovětské). Netřeba jet do Švýcarska. Stačí přejet hranice „poraženého“ Německa či Rakouska. Na první pohled každý vidí, co to stojí být Ruskem jen „osvobozen“. A natož potom být „integrován“.

Stejně jako výsledky „průzkumů veřejného mínění“ jsou i výsledky voleb v České republice dlouhodobě beztrestně falšovány. Na rozdíl od Německa Ústavní soud odmítá se ohrožením ústavního zřízení falšováním výsledků voleb v České republice zabývat. Ústavní zřízení České republiky neohrožují nějaké primitivní pokusy o uplácení romských voličů. Ústavní zřízení České republiky ohrožuje Ústavní soud, když soustavně odmítá podle německého vzoru omezit riziko falšování výsledků voleb zákazem použití počítačů při zpracování výsledků voleb.

V březnu 2009 Ústavní soud v Karlsruhe rozhodl, že mu bylo prokázáno, že patové výsledky voleb do Spolkového sněmu v r. 2005 byly ovlivněny zneužitím počítačů. Výsledky voleb nezrušil, ale používat počítače do budoucna zakázal. Díky tomu ve volbách do Spolkového sněmu v r. 2009 se žádný pat nekonal. Představa, že ve spořádaném Německu výsledky voleb zfalšovat lze a v chaotickém Česku nelze, je směšná.

Už podruhé KSČ(M) požadovala vystoupení České republiky z NATO. Poprvé před sněmovními volbami v květnu 2010. Ty se podle zfalšovaných „průzkumů“ zcela zfalšovat nepodařilo. Chybička se vloudila. Pozdě večer po prvním dnu voleb zaskočili novináři šéfa statistiků Pištoru ústavní stížností s návrhem na zákaz počítačů. V pátek večer bývá upito. Do auta skočit nejde. Telefonicky vše taky ne. Pištora dal počítačové výsledky přepočítat ručně.

Výsledky sněmovních voleb v květnu 2010 byly prvními, které dopadly zcela jinak než „průzkumy“. Ředitel BIS Lang sliboval v červenci, že v listopadu končí. Na summitu NATO-Rusko v září požadoval Medvěděv rozdělení Evropy. Obama mlčel. Lang neskončil. Zakažte agenturám plést se do voleb, zněl požadavek po sněmovních volbách. Nezakázalo se. Obecní a senátní volby v říjnu se podle „průzkumů podařily“. KSČ(M) v euforii nad ovládnutím Senátu požadavek na vystoupení České republiky z NATO zopakovala.

Za vedení BIS dosazeného ČSSD nemá vláda vzešlá z nejméně zfalšovaných voleb šanci vydržet do konce volebního období. Musí padnout dříve, než začne jednat o pozastavení činnosti či dokonce rozpuštění KSČ(M). Rozpuštění KSČ(M) by znamenalo zásadní oslabení, ne-li konec vlivu ruských tajných služeb. To by znamenalo konec současného vedení ČSSD i BIS. To současné vedení BIS nedopustí. Ne nadarmo je tajné, kam až sahá jeho vliv. Slídění je základem vydírání. Nikoliv jen peníze. Především vydírání je základem úplatnosti veřejné moci zamlžované pojmem korupce. Beztrestnost úplatnosti veřejné moci je základem diktatury tajných služeb. Na ní stojí Putinův model „řízené demokracie“. V Rusku nejméně od nástupu Putina. V Česku už bezprostředně hrozí.

„Průzkumy“ nás přesvědčují, že většina občanů je v EU nespokojena. „Průzkumy“ o ústavní většině ČSSD a KSČ(M) nasvědčují hrozbě, že většina občanů se dozví až po volbách, po změně Ústavy a vystoupení z NATO a EU, jak se „těší“ do SNS.

Co je moc, toho je příliš. Je na čase skončit s korektním blekotáním. Je čas říci přímo: Nejsme všichni méněcenní idioti. Jak to, že ani Nečasova, ani Obamova, ani administrativa ostatních spojenců v NATO v rozporu se závazky ze Severoatlantické smlouvy neprotestují proti zpochybňování suverenity České republiky ruskými médii, jejich zostouzení České republiky jako ruského „předmostí“ proti EU „oproštěného od německé hegemonie“, jak si to dovolil vlivný ruský komentátor Jurij Krupnov.

Česká republika nesmí ani náznakem nechat nikoho na pochybách, že se odmítá zařadit po bok nebohé Ukrajiny či Běloruska ponechaných Obamovou administrativou na pospas Putinovi.

Vláda České republiky musí odvrátit bezprostřední ohrožení demokratického ústavního zřízení České republiky. Musí nechat rozpustit KSČ(M) nikoliv jen jako neústavní, ale především jako vlastizrádnou organizaci dříve, než prostřednictvím úplatných médií vedení BIS dosazené ČSSD tuto vládu dalšími mediálními skandály odstřelí.

Je na čase varovat voliče v USA před nadcházejícími prezidentskými volbami. Před Obamovou administrativou, která je podezřele nečinná vůči hrozbě ztráty suverenity spojence USA v NATO, kterým Česká republika na rozdíl od Ukrajiny zatím ještě pořád je. Kde je záruka, že nehrozí něco jako Mnichov 1938 a Únor 1948 dohromady?

Odkazy:
Ruský politolog: Česko je předmostím proti EU (Tyden.cz, 9.5.2011)
Ruský politolog žádá integraci střední Evropy s Ruskem (Aktualne.centrum.cz, 8.5.2011)