29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

POLITIKA: Moudrost váhavého žalobce

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního zastupitelství v Praze (dále jen VSZ) vyzněl v neprospěch dozorového státního zástupce kauzy Čapí hnízdo Jaroslava Šarocha: vyvolal v řízení průtahy tím, že vrátil policii případ k došetření až na konci srpna, ačkoli svědectví, jež si přál vyhodnotit, měl k disposici již v červenci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gumulec 25.9.2021 7:54

Postupu Šarocha nerozumím, ani nemohu. Ale postup Bradáčové zavání její předvolební kampani na volbu presidenta v roce 2023.

I. Mentlík 25.9.2021 5:31

Omlouvám se VSZ za hození vidlí, ty měl v ruce NSZ.

I. Mentlík 25.9.2021 5:06

Děkuji, pane Jemelík, a říkám si 'zaplať pánbůh, že někdo, kdo tomu rozumí, vyjádřil stejné přesvědčení, jako mám já'. Výtka VSZ vůči postupu p. Šarocha se mi jeví být poněkud aktivistická. Šaroch již dávno rozhodl. To VSZ do toho před časem hodil vidle. Chci věřit, že Šaroch původně rozhodl po zralém uvážení, nechtěl-li riskovat konec kariéry. Náhlé prozření do Ruska dvakrát uneseného pilota, který byl pravděpodobně unesen několikrát i do Švýcarska a bůhvíkam ještě a dlouho odmítal výslech u policie, Šarocha, doufám, neovlivní tak, aby svůj odborný náhled na celou kauzu změnil. Řekl bych, že by byl u některých lidí také za blázna. A nejdůležitější je, že netřeba obdoby Kubiceho zprávy, kterou ODS významně ovlivnila volby v roce 2006, a dodávám, že pokračování Paroubka jsem si také nepřál. Šaroch si to odskáče tak jako tak, vůbec mu není co závidět.