29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

POLITIKA: Místo zavádění EET zrušte dotace

Margaret Thatcherová svého času velmi správně konstatovala: “Problémem socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze těch druhých.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 15.7.2015 12:57

Blábol o hlášení všech faktur

Proč strašíte něčím, o čem nic nevíte? Jedná se o to, že ke stávbajícímu čtvrtletnímu či ročnímu hlášení přibyde měsíční. Což je sice otrava a buzerace, ale ROZHODNĚ NIKDO NIKAM NEBUDE POSÍLAT SVÉ FAKTURY.  Než něco napíšete, alespoň si to nastudujte.

J. Vlasák 15.7.2015 16:49

Re: Blábol o hlášení všech faktur

Něco jsem nastudoval a proto si dovolím otázku, zda odeslání výkazu s uvedením veškerých zákonem DPH předepsaných náležitostí daňového dokladu je faktickým odesláním veškeré fakturace či nikoliv? Zjednodušené doklady budou muset být doplněny na řádné. Lze v tom spatřovat předávání citlivých informací o ekonomické činnosti někomu, kdo je může lehce zneužít? Jenom pro ilustraci, podobná povinnost již léta existuje pro distributory PHM. Je snad čirou náhodou, že prakticky souběžně se zavedením kaucí pro distributory si polostátní Čepro zařídilo vlastní autodopravu, aby mohlo rozvážet na koncové zákazníky ( data o koncových zákaznících získalo díky několikerým novelám zákona o spotřební dani a PHM) ? Zkuste rovněž něco nastudovat, možná se potom budete divit co se v tomto státě děje. Současnou perličkou je praxe ražená finanční správou, ze které může vypadnout například to, že v případě nákupu pneumatik od Vašeho běžného dodavatele s českým DIČ, od kterého jste kupovala pneu vždy a následně si uplatnila odpočet DPH finanční správa po 2,5 roce zjistí, že je Váš dodavatel přivezl ze skladu v Německu a tudíž nedošlo k dodání zboží montáží na Vaše auto někde v Horní Dolní, ale již v Německu. Vrátíte odpočet, zaplatíte příslušenství doměřené daně a nejlepší pro státní rozpočet je to, že přestože finanční správa zkonstatuje, že DPH nemělo být Vaším dodavatelem účtováno ani zaplaceno Finančnímu úřadu, nedovolí mu vzhledem k §108 opravu a vrácení DPH. Za pneu si můžete dosadit jakoukoliv komoditu. Toto je pouze jeden příklad z mnoha, EET je jenom kost hozená lidem, i Babišovi musí být jasné, že technicky není možné EET od 2016 spustit. Ale hlavně se nedejte strašit a studujte.