11.8.2022 | Svátek má Zuzana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Klička 8.2.2008 9:35

Kam to spějeme?

Jsem člověkem pravicového zaměření, zároveň však příznivcem přímé demokracie. Tyto dva důvody mi však brání přiklonit se k jakékoliv zvolitelné politické straně v této zemi.Z prostého důvodu. ODS není pravicovou stranou v pravém slova smyslu, byť se tak trapně tváří. Chybí jí totiž pravicoví politici a nejen to, chybí jí politici vůbec. Toto se týká ovšem i ostatních politických stran.Politici si vždy musí uvědomovat, že byli zvoleni lidem této země, nikoliv pouze svými straníky. A nejen to. Musí si uvědomovat, že mají sloužit i těm občanům, kteří nevolili vůbec, poněvadž neměli koho a těch je, ať se nám to líbí nebo ne, jediná skutečná většina v tomto státě.Poslanci v parlamentu, až na malé výjimky jsou ve skutečnosti buď  existencemi zkrachovaými v předešlém občanském životě z různých důvodů ( opilost, nedostatečná odborná erudice, chorobná touha po moci a pod.). Politik totiž zhusta musí přinášet oběti ve jménu své služby lidu, čehož naši "politici" naprosto nejsou schopni. Slouží pouze sobě a zlatému teleti ať je jím parlament, senát, vláda či president. Z tohoto svrabu je jen jediná cesta. Přímá demokracie. Uzákonění  většinového volebního systému a volebního zákona, přímá volba presidenta, změna ústavy a uzákonění všeobecného referenda. Lid žádné země, ani naší, totiž není tak hloupý, aby si nedokázal pomocí těchto institutů vládnout sám a demokraticky, ikdyž to tak mnohdy nevypadá. Chce to jen jedno. Vyhnat, ať už jakýmkoliv způsobem, z nejvyšších ústavních i politických funkcí vyžírky, jichž je naprostá většina. Jinak se nehneme kupředu a budeme celému světu pro smích.

M. Zima 8.2.2008 9:51

Kam to spějeme?

kdybychom tam už nebyli, museli bychom říci do pr...e.

Kolombo 8.2.2008 11:58

Re: Kam to spějeme?

Obávám se, že v této zemi by ani přímá demokracie nevedla k ničemu. Předpokladem rozumného uspořádání jsou soběstační občané, kteří ponechávají ostatním jejich prostor svobody a uvědomují si, že hlasovat nelze o čemkoli. Devastující je dnešní možnost hlasovat o tom, kolik peněz mi ti druzí mají dát. To je absurdní a celá demokracie tím degeneruje. Rovněž důraz na "solidaritu" je omylem. Společnost by byla paradoxně nejspravedlivější, kdyby všem šlo jen o  peníze. Potom by zmizela diskriminace, protože schopný zaměstnanec vydělá majiteli víc peněz než  lempl ale kamarád, příbuzný "běloch" nebo chlap. Právě solidarita je problém - bohatí jsou mezi sebou solidárnější než chudí. Zaměstnají raděj  kamaráda i když při fér přístupu by měli vyšší zisky. Společenská soudržnost je pitomost, solidarita eufemismus pro vydírání. Celá situace nepostrádá komickou stránku, představíte-li si osobu, která žádá druhého o pomoc, dožaduje se "solidarity" a jedním dechem toho, na jehož city apeluje  viní ze zlodějiny a tvrdí, že případný "solidární" příspěvek je jen částečnou kompenzací toho, co mu ten lotr uzmul. A hrozí, že v budoucnu si vynutí "solidarity" ještě víc. Na ničem není líp vidět, že ti, co o solidaritě mluví nejvíc, jí jsou nejmíň schopni. Že právě oni nemyslí na nic jiného než na peníze.  Kdyby opravdu vyznávali "alternativní hodnoty" , mohli by hamouny zanechat jejich osudu. A přitom by nemuseli sahat  ke stávkám a násilí, stačilo by se domluvit a nepodepisovat smlouvy, které se jim nezdají vyvážené. Sorry, ale podepsat pracovní smlouvu a mít ze zákona právo si vynutit její změnu i když druhá strana dohodnuté podmínky plní, je svinstvo. Žádný odborář by se osobně neradoval, pokud by  stavěl rodinný domek, podepsal by smlouvu a firma, kterou by si vybral by měla právo kdykoli ji bez následků porušit , přerušit práce, žádat vyšší cenu a na stavbu nikoho nepustit , dokud se stavebník nepodvolí. Takovou demokracii, ať přímou nebo nepřímou, ať vezme čert.

Klička 8.2.2008 13:45

Re: Re: Kam to spějeme?

Myslím, že se mýlíte. Přímá demokracie by, když už k ničemu jinému, vedla k odstranění současných politiků, protože by je nikdo nevolil. Současný volební systém však upřednostňuje diktaturu politických stran, jejichž představitelé jsou de facto neodvolatelní.Neodvolatelní proto, že jsou těmito politickými stranami znovu a znovu navrhováni jako kandidáti na předních místech. Možnost preferenčních hlasů je zde k ničemu a slouží pouze k ohlupování voličů. Kdyby totiž voliči měli možnost volit přímo osoby, pak by si politické strany nikdy nedovolily kandidovat takové politiky, kteří jsou dnes u moci. Jednoduše proto, že by propadly samy.

Marat 8.2.2008 12:17

Re: Kam to spějeme?

Milí Kličko,zajisté že máte pravdu.Jenže žádný pravicový politik nemá v Čechách šanci se do politiky vůbec dostat.A proto žádný pravicový politík ani se nemůže v ČR vyskytnout.Občané vyždy budou volit politickou stranu,jejíž boss bude slibovat bohatství a ráj na zemi.Nikdo si nepoloží otázku,kde ten slibující politik na to vezme.V současné době jde soudruh Paroubek tvrdě za svou moci a má plná ústa starosti o chudé.Ve skutečnosti mu o blaho občanu vůbec nejsde,ale jen o blaho vlastní.A lidé to nechápou.Prostě v žádné straně není pravicového politika a nikdy nebude ! V Čechách !

Klička 8.2.2008 13:35

Re: Re: Kam to spějeme?

Asi máte pravdu, ovšem pouze částečnou. Jsem přesvědčen o tom, že by se pravicových politiků v ČR našlo více, ovšem je smůla, že nejsou politicky organizovaní. Proč? Jednoduše proto, že nejsou ochotni vstoupit do arény mezi hyeny a nechat tak zdevastovat svůj morální kredit. Toto by přímá demokracie odstranila, ikdyž by jí to možná trvalo i 4 roky. Jsou totiž možná jen dvě řešení. Buď přímá demokracie (viz výše), nebo nová revoluce.

Jiří 8.2.2008 15:20

Re: Re: Re: Kam to spějeme?

Pane Klička Váš pojem přímé demokracie je idealistický.Fungovalo pouze v počátcích antiky a od té doby se vždy někdo postavil na bednu,něco slíbil a získal část davu.Když byly bedny dvě řešilo se to většinou válkou.A referendum je v podstatě velmi ošidné - vždy někdo určuje pravidla a nadhodí dobře formulované otázky.A jelikož "dav" má buď nedostatečné nebo marketingové vytvořené informace,výsledky bývají všelijaké.Projeďte si zpětně diskuzi k radaru.Tolik nesmyslů,protimluv a záměrných lží technického charakteru od téměř neznalých podstaty problému,Móda špinaví politici (soudci,policisté,zloději,podvodníci )bohužel vzešly odkud? .bohužel z řad nás čistých a spravedlivých občanů!

Klička 8.2.2008 16:07

Re: Re: Re: Re: Kam to spějeme?

Používám-li pojem "lid", nemám na mysli "dav". Dav se většinou projevuje na demonstracích a na ulici a je ovládán vášněmi, pudy a emocemi. Lid se projevuje v demokracii ve svobodných volbách, kdy těmito emocemi být ovládán nutně nemusí, poněvadž má většinou dost času si své rozhodování rozmyslet. Nedostatkem demokracie je, že to nemusí být vždy pravda. Bohužel však lepší systém není dosud znám, výjimku snad tvoří jen osvícenecká monarchie. A teď k radaru, když už jste jej zmínil. Jsem sice zastáncem všeobecného referenda, ovšem zde jsem poněkud na vážkách. Žádný člověk v tomto státě, vládu a parlament nevyjímaje, nemá dostatečné informace k tomu, aby mohl fundovaně rozhodnout. Ano, referendum by rozhodlo, možná dobře, možná špatně. Jak, to by ukázal až čas. Každopádně by však rozhodlo.Demokraticky. Každý demokrat by si důsledky svého rozhodnutí uvědomoval a neměl by se na co vymlouvat. Váš názor, že současní špinaví politici vzešli z nás, čistých občanů, je velký omyl. Vzešli ze špinavých občanů. Bohužel to čistí občané včas nezjistili a nebo jsme všichni špinaví. To není nic jiného než čistá logika.

Muff 8.2.2008 9:34

Klaus raus

Klaus vždy bojoval za zájmy sprátelených mafiánských klanů, nikdy za zájmy občanů ČR.

Marat 8.2.2008 12:20

Re: Klaus raus

Nikdy jsem nefandil Klausovi,ale vy ukrutně přeukrutně žvaníte.Nebo myslíte,že soudruh Paroubek myslí,nebo někdy bude myslet na blaho občanu?

Chris Kelvin 8.2.2008 14:40

Re: Re: Klaus raus

Soudruha Paroubka si kdysi vychovali soudruzi z pražského Magistrátu.... modří soudruzi. Na to nezapomínejte.

Fišta 8.2.2008 14:47

Re: Re: Re: Klaus raus

Nevychovali. On už byl takový od mládí...

jirka.s. 8.2.2008 15:47

Re: Klaus raus

Myslím, že je na čase, aby tě Jů a Hele nakopali do (Y) !

tony 8.2.2008 9:18

pokoj

Doufám, že už dnes bude někdo zvolen a bude pokoj od agitek z obou stran.

M. Zima 8.2.2008 9:14

Pane Gandalovič,

jste zářícím příkladem toho, jak může pod kLausem normální člověk zblbnout.. Osobně jste se mi nejvíce líbil, když jste v ČT horlivě přitakával jelimanovi z PF, že obkličování pozemků při dražbách je v souladu se zákonem.

Místo těchto ubohých pitomostí byste měl raději napsat, jak jste Vy vyjednával s přítelem Šloufem.

Kylchap 8.2.2008 8:56

Propagandisté ODS

se předhánějí kdo výše, kdo dále, kdo lépe.

jirka.s. 8.2.2008 9:56

Re: Propagandisté ODS

Bacha, kokrheli-honysi, smekneš se! ;-D

klobouk 8.2.2008 8:13

politicka minulost VK, jakoz i mnoha jinych soucasnych

akteru ceske politicke sceny, zacina koncem roku 1989. Panove Klaus, Dlouhy, Tlusty, Zeman, Paroubek ...., byli vetsinu sveho obcanskeho byti politicky pasivni, po pripade aktivne podporovali represivni husakovsky rezim.

karel 8.2.2008 7:52

Souhlas

Klaus sice lecos v nedávné minulosti podělal, ale není pochyb o tom ,že je to JEDINÝ český politik, který hájí zájmy České republiky proti komukoliv a bez ohledu na důsledky a popularitu. Takže Klaus ANO, takových kecálistů jako je Švejnar už tady je až příliš a nejsou k ničemu.

M. Zima 8.2.2008 9:08

Správně

kLausova obhajoba českých zájmů: "více Kožených", "více Rusů a nejenom do Varů" a hlavně "slabý stát a silný trh". Vzhůru k novým balíčkům.

Heda 8.2.2008 12:37

Re: Správně

Žvaníš !

Pišta 8.2.2008 6:13

Pevný politický názor

Kdyby Švejnar tvrdil, že Kazachstán patří do EU, bylo by asi všechno v pořádku.

SUTERA 8.2.2008 5:20

Preference CSSD narustaji a ODS se zakopava do svych odvekych pozic.

Davejte jeste vice verejnosti na vedomi, jak ignorujete jeji nazor a nadejete se TOTALNI PORAZKY.

Cilem politiky ODS je zrejme totalni zneverohodneni jeji politiky. Je nepruzna ZKOSTNATELA bez politicke vize.Politika je umenim mozneho.

ODS utrpi volbou Klause presidentem Pirhovo vitezstvi a v predcasnych volbach porazku, Paroubek bude posledni, koho by vitezstvi V.K. mohlo mrzet.

ODS dava najevo, ze jedinou vizi je udrzeni moci, kterou postupne ztraci.Jedinou vizi ODS jsou OMYLY VACLAVA KLAUSE.

Kdyby ODS mela vizi, davno by podle ni jednala, Svejnara se boji, jsou to lini KAPRICI.Nova pravicova strana s vizi by poslala ODS za SLADKEM a ODA

SUTERA 8.2.2008 5:26

Re: Preference CSSD narustaji a ODS se zakopava do svych odvekych pozic.

Mozna nejaci pruzni svizni KAPRICI zvladnou skoky pres pereje pouceni od uhoru, lososu a pstruhu, LEPE TRROCHU REZE KAPRICI, NEZLI ZAHNIVANI V BAHNE.>-

Jerry 8.2.2008 6:23

Re: Re: Preference CSSD narustaji a ODS se zakopava do svych odvekych pozic.

Sutero,vy šibale!

fox 8.2.2008 7:48

Re: Preference CSSD narustaji a ODS se zakopava do svych odvekych pozic.

Doporučoval bych omývaní studenou vodou,pak hajdy do školy,trochu pravopisu.Mějte starost o sockomouše a nemějte starost o ODS.

Viktor 8.2.2008 3:15

AUTOR SE SNAD POMÁTL

Když tvdí, že Švejnar nemá žádný politický názor. Ono se od p. Gandaloviče ostatně nedá nic jiného čekat, než předpojatost.

Historik 8.2.2008 3:21

Autor se nepomátl

Máte trochu pravdu, základním politickým názorem pana Švejnara je házení bláta na Václava Klause. Toho jste si snad musel všimnout, nebo nevšiml?

Debolo 8.2.2008 9:23

Re: AUTOR SE SNAD POMÁTL

To je tak když provicionální rádo by politik se snaží,ale nakonec je už vidět tu snahu na M.Z. Nic proti Vám, ale asi by bylo lépe u nás na Severu, tady Vás už známe.

Lipa 8.2.2008 3:08

Pane ministře, je-li Šloufizace společnosti Vaší budoucností, tak raději emigrovat!

Co nám chcete ještě nalhávat? To Vám nestačilo to kupčení pod peřinou Klausova pobočníka se Šloufem? Jste opravdu hluchý a slepý?