27.9.2022 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

POLITIKA: Milion chvilek pro řízenou demokracii

Zjednodušeně lze říci, že základním znakem demokratického režimu je oddělení mocí a pravidelné volby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zach 11.12.2019 10:07

>Milionu chvilek pro demokracii nejde o demokracii. ....... A za kulisami lze tušit loutkovodiče.

Upřímně lituji všech spoluobčanů, kteří žijí ve světě plném konspirací, utajovaných dohod a paktů. Musí být dost těžký život s pocitem, že všechno je jinak, než to prezentují média. Že ve skutečnosti vždy někdo musí s nějakým svým partikulárním zájmem stát "za kulisami a tahat za nitky". Pak nic nemá prakticky smysl. Na nic člověk nemá vliv. Je bárkou v moři, zmítanou zájmy oligarchů, členů tajných spolků, v lepším případě nadnárodních společností či politiků.

Ne ne, děkuju mockrát! Tenhle svět jsem si já - zcela záměrně a také s ohledem na svou duševní rovnováhu - nevybral.

Zřejmě existuje spousta lidí, kteří vůbec nedokážou pochopit, že stále (zaplať Bůh) existují v našem materiálním a penězi "ovládaném" světě tací, kteří dělají věci proto, že je jednoduše považují za správné a potřebné - nikoliv proto, že se vyplatí. Neptají se předem "co za to"? Nevyplní si předem pomyslný účetní výkaz "má dáti dal". Možná v dětství četli Rychlé šípy nebo přicházejí do styku s půl milionem spoluobčanů, kteří mají více než tři (!) exekuce. Mimochodem myslím, že pan premiér je typickým představitelem "má dáti dal" skupiny. Celkem by mne zajímalo, zda to takto funguje i v jeho rodině. Osobně o tom moc nepochybuji.

Podle mého, demokracii a zdravému vývoji (jakéhokoliv demokratického) státu škodí spíše voliči vykreslení v prvním odstavci mého příspěvku, než všichni Chvilkaři dohromady. A také Ti, kteří opovrhují pravidly, která rovnováhu moci upravují - např. sedmnáctistránkovou Ústavou ČR anebo si pravidla ohýbají tak, aby jim to "má dáti dal" vyšlo co nejlíp.